Yüzde kılcal damar çatlaması tedavisi fiyatları cilt üzerinde kılcal damarların yarattığı kızarık görüntüden rahatsız olan kişilerce sıklıkla araştırılmaktadır.

Kılcal damarlar, cilt yüzeyine fazla yakınlaşmış ve genişlemiş damarlara denmektedir.

Bu damarlar cilt yüzeyine yakın olduklarından cilt üzerinde görünür bir hal almaktadırlar. Kılcal damarlar vücudun herhangi bir yerinde görülseler de daha çok yüz ve bacaklarda oluşmaktadır. Deri üstündeki belirgin ve geniş damar görünümü kişileri rahatsız edebilmektedir.

Kılcal Damar Çatlaması Lazer Tedavisi

Yüzde kılcal damar çatlaması tedavisi sıklıkla başvurulan bir işlemdir. Deri üzerinden görünen kılcal damarlar vücudun her yerinde bulunabilmektedir ancak çoğunlukla yüzde ve bacaklarda görünen kılcal damarlar rahatsızlık oluşturmaktadır. Kılcal damarların genişleyip belirginleşmesiyle birlikte ciltte rahatsız edici kızarık bir görüntü oluşmaktadır.

Genişleyen kılcal damarlar sağlık açısından büyük bir problem oluşturmamaktadır ancak yarattıkları rahatsız edici görüntüden dolayı yaygın olarak lazer ile tedavi edilmektedir.

Kılcal damarlar özellikle yüz bölgesinde belirginleştiğinde kişilerin psikolojisini olumsuz anlamda etkileyebilmektedir. Ancak artık günümüz teknolojileriyle bu genişleyen damarlar ve rahatsız edici kızarık görüntü tedavi edilebilmektedir. Bu sebepten yüzde kılcal damar çatlaması tedavisi fiyatları sıklıkla araştırılmaktadır.

Kılcal damarların sebep olduğu tüm istenmeyen oluşumları, genişlemeleri ve kızarıkları gidermek için Nd: YAG lazer veya IPL teknolojileri kullanılabilirken bu yöntemler arasında kişinin cilt tipine ve uygunluğuna göre seçim yapılmaktadır. Bacak ve ayak bileğinde görülen kılcal damarlar yani varisler de aynı yöntemlerle giderilebilmektedir.

Tedavi 1 ila 1 buçuk ay arayla yapılan seanslar ile gerçekleştirilmektedir. Tedavi süresince güneşte durulmamalı; sonrasında ise eğer güneşe maruz kalınacaksa mutlaka güneş koruyucu kullanılmalıdır. Kılcal damar tedavileri genellikle sağlık açısından bir sıkıntı oluşturmamaktadır. Yüzde kılcal damar çatlaması tedavisi fiyatları araştırılırken bu işlemin kızarıklar ve genişlemelerin önüne geçmek amacıyla uygulanan etkili bir metot olduğu unutulmamalıdır.

Yüzde Kılcal Damar Tedavisi Nasıl Bir Etkiye Sahip

Lazerle yüzde kılcal damar tedavisi damar içerisinden akan kanda bulunan oksihemoglobin adlı maddeye etki etmektedir. Yoğun şekilde kanda bulunan bu madde lazerin etkisiyle ısınmaktadır.

Damarın içerisinde akmakta olan kanın aşırı derecede ısınmasıyla zarar gören damarlar zaman içinde belirginliğini kaybederek kaybolmaktadırlar. Damarın genişliği ile içindeki kan ve oksihemoglobin miktarı doğru orantılıdır. Bu yüzden kalın damarlar ince damarlara göre çok daha kolay tedavi edilebilmektedirler.

Çapı 3 milimetreden küçük, rengi lacivert veya mor olan kılcal damarlar lazerle uygulanan tedavilerde oldukça verimli sonuçlar vermektedir. Yine koyu mavi, koyu kırmızı renkte damarlara uygulanan lazer tedavisi ile de oldukça iyi sonuç alınabilirken, çok açık kırmızı ya da pembe damarlar daha az oranda iyileşmektedirler.

Yüzde kılcal damar çatlaması tedavisi fiyatları araştırılırken gözetilmesi gereken unsurlardan biri de kılcal damar çatlaması tedavisi öncesinde, seans süresi ve seans sayısının belirlenebilmesi için hastalara muayene yapılmasıdır. Gerçekleştirilen bu muayene esnasında kılcal damar sorununun kapsamı tespit edilmektedir. Bu tespitin ardından kişinin damar yapısı, özelliği ve damarların bulunduğu bölge dikkate alınarak tedavi planı oluşturulmaktadır.

Yüzde Kılcal Damar Çatlaması Lazer Tedavisi Fiyatları

Yüzde kılcal damar çatlaması tedavisi fiyatları araştırılırken kılcal damar görünümünün neden kaynaklandığı ve tedavinin neye hizmet ettiği bilinmelidir. Kılcal damar rahatsızlığına yol açan başlıca nedenler arasında; deri hassasiyeti, açık ten rengi, aşırı güneş hasarları, doğum kontrol hapları, aşırı alkol tüketimi, yaşlılık ve genetik faktörler, hormonsal tedavi metotları ve kortizonlu kremlerin uzun süre kullanılması gösterilmektedir. Kılcal damar çatlaması fiyatları araştırılırken bu soruna sebebiyet veren faktörün iyi anlaşılması gerekmektedir.

Kılcal damar çatlaması, deri dışında -vücudun başka bölümlerinde de- oluşabilmektedir. Örneğin yüksek tansiyon göz kılcal damarlarındaki basıncın artmasına sebep olarak çatlamalarına yol açabilmektedir. Yüzde kılcal damar çatlaması tedavisi fiyatları araştırılırken bu tedavinin vücudun hangi bölümlerindeki kılcal damar çatlaklarına çözüm olabildiği de araştırılmalıdır.

Yüzde kılcal damar çatlaması tedavisi fiyatları araştırılırken lazer ile kılcal damarların tedavisinin yüz ve bacak bölgelerinde oluşmuş olan görünür kılcal damar ve varis problemine sahip kadın ve erkeklerin tamamında sonuç veren bir yöntem olduğu unutulmamalıdır. 20 yaş üstü ve kılcal damar sorunu yaşayan hemen herkese bu tedavi yöntemi uygulanabilmektedir. Fakat bu tedavinin kalp hastaları, kanser hastaları ve hamile kadınlara uygulanması uzmanlar tarafından kesinlikle önerilmemektedir.

Yüzde Kılcal Damar Çatlaması Lazer Tedavisi

Yüzde kılcal damar çatlaması tedavisi fiyatları uygulamanın niteliği ve niceliğinin kişiye göre değişmesi dolayısıyla ücretin de değişken olacağı unutulmamalıdır. Kılcal damar çatlaması tedavisi için uygulanan işlemlerin süresi kişinin kılcal damar çatlaması boyutu ve tipi nedeniyle farklılık gösterse de genellikle 30 ila 45 dakikadır. Yüzde kılcal damar çatlaması tedavisi yaptıranlar, işlem sonrası güneş kremi ile korunduğu takdirde rahatlıkla hayatlarına devam edebilmektedir. Yüzde kılcal damar tedavisi fiyatları araştırılırken işlemin bu avantajı da göz önünde bulundurulmalıdır.

Tedavi olan kişinin makyaj ve cilt temizliğindeki dikkatsizliği tedaviyi zorlaştırabilmektedir. Bu durumlarda tedavi yaptıran kişilerin cildinde istenmeyen kalıcı izler oluşabilmektedir. Tedaviden önce cildi, alkolsüz ve su bazlı ürünler ile temizlenerek cildin tedaviye hazır hale getirilmesi ve tedavi sonrası bakımının düzgün yapılması cilt sağlığı açısından oldukça büyük bir önem taşımaktadır.

Kılcal Damar Çatlamasını Önlemek İçin Neler Yapılmalıdır?

Cilt bakımının düzenli ve doğru şekilde yapılması ve güneş koruyucu kullanılmasına dikkat edilmesi her zaman için önem teşkil eder. Tedavi sonrasında cildin güneşe doğrudan maruz kalması çeşitli komplikasyonlara neden olabilmekte ve ciltte kalıcı lekelere neden olabilmektedir.

Tedavinin ardından cilt, doğrudan güneşe maruz bırakılmamalıdır. Mecburi durumlarda ise yüksek korumalı güneş kremleri kullanılmalıdır. Tedavi sonrasında dikkat edilmesi gereken önemli noktalar, kişinin kılcal damar oluşumunu nelerin tetiklediğine göre değişmektedir. Kılcal damar genişlemesi sorununa önem verilmediği takdirde birbirine yakın bölgelerde farklı genişlemeler yaşanabilmektedir.