Yüz mezoterapi fiyatları 2020 yılının en çok aranan verilerinden biridir. Mezoterapi işlemi vitamin, mineral, yağ asidi ve enzimlerin tek tek veya karışım olarak deriye enjekte edilmesi uygulamasına denmektedir.

Bu uygulama; kırışıklık, cilt sarkması ve cilt yaşlanması gibi derinin kolajen üretiminin yavaşlamasıyla ortaya çıkan durumlar başta olmak üzere pek çok alanda kullanılabilmektedir.

Cilt Mezoterapi Fiyatları

Yüz mezoterapi fiyatları 2019 yılında oldukça sık araştırılmıştır. Yaşın ilerlemesi ile oluşan kırışıklıklar, kilo alıp verme sonrası meydana gelen çatlaklar, güneşe uzun süre korunmasız maruz kalmanın sonucu ortaya çıkan cilt lekeleri gibi deri deformasyonları, kişilerin bedenleriyle barışık olmasını engelleyebilmektedir. Bedenlerinde bu tarz rahatsızlıkları bulunan kişiler, problemlerini çözecek doğal, etkili ve uygun fiyatlı bir yöntem arayışına girmektedirler. Yüz mezoterapi, bu doğal, etkili ve uygun fiyatlı yöntemlerden biridir.

Yüz Mezoterapi Leke Tedavisi

Yüz mezoterapi fiyatları 2020 verileri leke tedavisinden deri çatlağına türlü estetik problemleri yaşayan kişilerce sıklıkla araştırılmaktadır. Mezoterapi; göz altı morluk ve şişliklerinden alerjilere, selülitten vitiligoya, spor sakatlanmalarından kilo kaybına türlü tedavilerde kullanılan bir uygulamadır.

Akut, kronik ağrılar ve fibromiyalji gibi ciddi tıbbi rahatsızlıkların tedavisinde dahi kullanılabilen mezoterapi sıklıkla yüz estetiği alanında tercih edilmektedir. Yüz mezoterapi fiyatları 2020 verileri incelenirken bu tedavinin elastin ve kolajen gibi cilt altında bulunan maddeleri uyardığı ve bu sayede bölgedeki kan ve lenf dolaşımının hızlanmasını tetiklediği bilinmelidir.

Yüz Mezoterapi Sonrası Değişimler

Yüz mezoterapi fiyatları incelenirken bu uygulamanın ne gibi sorunlara nasıl çözüm getirdiği araştırılmalıdır. Genetik faktörler, yaş, güneş ışığı gibi etmenler cildin genç ve sağlıklı görüntüsünü kaybetmesine sebep olabilmektedir. Yüz mezoterapisi, cilde faydalı vitamin, mineral, enzim ve yağ asitlerini barındıran ilaçların enjeksiyon yoluyla derinin altına direkt uygulanması işlemine denmektedir.

Yüz mezoterapi öncesi sonrası farklılıkları birkaç seans sonrasında gözle görülebilmektedir. Bu uygulama oldukça etkili, yan etki olasılığı ise oldukça düşüktür. Derideki kolajen kaybı sebebiyle oluşan sarkma ve kırışıklıklar mezolifting ile giderilebilmekte; cildin sıkı, parlak ve sağlıklı görünmesi sağlanmaktadır.

Yüz mezoterapi fiyatları 2020 verileri incelenirken uygulama esnasında kullanılacak madde, kliniğin temizliği ve uygulamayı yapacak kişilerin uzman olup olmadıkları araştırılmalı; fiyat performans oranı yüksek ve güvenilir ortamlardan yana tercih yapılmalıdır. Yüz mezoterapi acıtır mı sorusunu cevaplarken de mezoterapi işleminin iğneli veya iğnesiz uygulama yöntemlerinin bulunduğu gözetilmelidir. Ayrıca bu işlemin kişinin cilt tipi, işlemin uygulanacağı bölgenin alanı, kişinin yaşı ve sağlık durumu gibi etmenlere bağlı olarak çeşitlilik kazandığı unutulmamalı,  yüz mezoterapi fiyatları 2020 verileri incelenirken bu kişiye özgülüğün fiyatlara da yansıyacağı göz önünde bulundurulmalıdır.

Yüz Mezoterapi Etkisi Ne Kadar Sürer?

Yüz mezoterapi aleti kullanılan bu metot 1 ila 4 hafta aralıklarla uygulanmaktadır. Tedavi sonuç verdikten sonra ise seans aralıkları 3 ila 6 aya kadar düşürülmektedir. Yüz mezoterapi fiyatları 2020 verileri incelenirken tedavinin sonuçlarının ikinci seanstan itibaren gözlemlenebildiğini ve uygulama sonrasında uyarılan cildin kendi kendine yenilenmeye devam ettiğini göz önünde bulundurmak gerekmektedir.

Yüz mezoterapi fiyatları 2020 yılı araştırması yapılırken mezoterapinin iğneli ve iğnesiz olarak iki ayrı yöntemle uygulanabildiği bilinmelidir. İğnesiz mezoterapi, cilt problemleri yaşayan kişilerce sıklıkla tercih edilen mezoterapi tedavisinin acısız bir alternatifidir. Bu yönteme mezopeeling adı da verilmektedir. Mezopeeling yani iğnesiz mezoterapiyi diğer cilt bakım yöntemlerinden ayıran en önemli özellik yüze uygulanan karışımın oldukça etkili ve doğal olmasıdır.

Tricarboksilik asit ve hidrojen peroksit içeren bu karışım, deriye hasar vermeksizin fibroblast büyüme etmenlerini harekete geçirmektedir. Bu sayede deride kolajen üretimi desteklenmekte ve bio güçlendirme sağlanmaktadır. Yüz mezoterapi acıtır mı sorusuna iğneli mezoterapi için hayır cevabı verilebilmektedir. İğne işleminden korkan, çekinen veya ağrısız bir yöntem tercih etmek isteyen kişiler için mezopeeling bir kurtarıcı niteliğindedir. Bu yöntem dolgu, lazer, radyofrekans, IP ve roller ile beraber kullanıldığında her iki uygulamanın da etkisi katlanmaktadır.

H100 Mezoterapi

Yüz mezoterapi fiyatları 2020 yılı araştırması yapılırken incelenmesi gereken bir diğer önemli başlık ise H100 mezoterapidir. H100 gençlik aşısı olarak da adlandırılabilen bu yöntem uzun yıllardır Amerika ve Avrupa’da yaşlanma karşıtı bir tedavi olarak uygulanmaktadır. H100 mezoterapi içeriğinde bol miktarda hyaluronik asit bulunmaktadır. Tedavi esnasında bu cildi canlandırıcı etkiye sahip maddenin yanı sıra vitamin, mineral, yağ asidi ve mannitol bulunan karışım deri altına enjekte edilmektedir.

H100 mezoterapi aşısı diplomalı ve profesyonel medikal estetik doktorlar veya uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Bu uygulama esnasında öncelikle cilde lokal anestezi yapılabilmekte ve işlemin yarattığı acı ve ağrı azaltılabilmektedir. Her mezoterapi işleminde olduğu gibi bu uygulamadan önce de cilt temizlenmeli ve dezenfekte edilmelidir. Daha sonra başka ek bir uygulamaya gerek duyulmaksızın cilt altına H100 aşısı uygulanmaktadır. Enjeksiyon işlemi yapılacak bölgeye yaklaşık 1 buçuk santim aralıklarla aşı uygulanmaktadır. Bu işlem yaklaşık 30 dakikada tamamlanmaktadır.

H100 mezoterapi seans sayısı kişinin yaşına ve cilt probleminin büyüklüğüne göre değişim göstermektedir. Genç kişilerde yaklaşık 3 hafta arayla uygulanan 2 seans genellikle yeterli olmaktadır. Orta yaşlı kişilerde seans aralığı yine 3 hafta olarak önerilirken 3’e de çıkabilmektedir. Yaşlı kişilerde ise 1 ila 2 hafta sıklıkla uygulanan 5 seans gençlik aşısı oldukça etkili sonuçlar yaratabilmektedir. Uygulamanın sıklığı ve seans sayısı kişiden kişiye değiştiği için H100 aşısı tedavisine ayrılacak bütçe de farklılık göstermektedir.

H100 mezoterapi aşısı; yüz, boyun, dekolte ve el üzerine uygulanabilmekte olup ağrısız bir işlemdir. Kısa sürede etkisini göstermeye başlayan bu tedavi tamamlandıktan sonra etkilerin sürekli kılınması için senede bir kez yapılan tek bir seans yeterli olabilmektedir.