Loading...

Yüz Dolgusu Fiyatları 2020, Yüz dolgusu pek çok insanın tercih ettiği, basit ve hemen etki gösteren estetik bir operasyon olduğu için fiyatları da bir o kadar merak konusu olmaktadır. Yüz dolgusu yaptırmak isteyen insanlar, yaptıracakları işlemleri ayrıntılarıyla öğrenmek istemektedirler. Bu nedenle fiyat araştırması yapmak bu operasyona karar verme sürecinin önemli bir adımını oluşturmaktadır.

Yüz dolgusu ücretleri birçok faktöre göre değişkenlik göstermekte ve bu nedenle insanlar bu konuda araştırmalar yapmaya yönelmektedir. Yaşlanma etkilerini gidermek ve yüzün farklı bölgelerine dolgunluk ve hacim kazandırmak isteyen tercih ettiği bu işlem günümüzde oldukça popülerlik kazanmaktadır.

Yüz Dolgusu Nedir?

Yüz dolgusu yüzdeki kırışıklıkları giderme, yüzün belirli bölgelerine hacim verme ve yeniden şekillendirme gibi sebepler dolayısıyla alanında uzman kişiler tarafından yüze uygulanan bir estetik işlemdir.

Yüz dolgusu kalıcı, yarı kalıcı ya da geçici olmak üzere farklı kalıcılığa sahip maddelerin yüze enjekte edilmesi şeklinde yapılmaktadır. Yaşlanma sebebiyle yüzde meydana gelen kırışıklıklar, sarkma ve izler gibi oluşumların giderilmesinde oldukça tercih edilen bir yöntem olma durumundadır. Bunun haricinde dudaklara dolgunluk kazandırmak ve şekillendirmek amacıyla da uygulanmaktadır. Dudaklar haricinde burun ve alın gibi yüzün farklı bölgelerine enjekte edilen dolgu maddesi uygulanan bölgeye hacim verilmesi ve yeniden şekillendirilmesine imkan sağlamaktadır. Yüzdeki birçok problemi gidermek ya da yeniden şekillendirilmek istenen bölgelerin arzu edilen görünüme ulaştırılması gibi geniş bir tercih edilme amacı bulunmaktadır. Günümüzde yaygın olarak gerçekleştirilen estetik işlemlerdendir. İşlem ağrısız ve lokal anestezi yöntemi kullanarak gerçekleştirildiğinden zahmetsiz ve kolay bir işlem olmaktadır.

Yüz Dolgusu Nasıl Yapılır?

Yüz Dolgusu Fiyatları 2020, dolgu maddesinin yüzün ilgili bölümüne ince bir iğnesi bulunan enjektörler yardımıyla enjekte edilmesi şeklinde yapılmaktadır. Yüz dolgusu yani dermal dolgu işlemi sonrası 24 saat içinde mimik kullanımını en aza indirilmesi gerekmektedir. Eğer alerjik bir reaksiyon söz konusu değilse, işlem sonrası oluşacak morluk ya da ödemler 1 hafta içerisinde tamamen iyileşmektedir.

Yüz Dolgusu Etkisi Ne Zaman Görülür?

Uygulama sonrası kızarıklıklar yarım saat kadar sonra kaybolmakta ve dolgu etkisini göstermektedir. Kişiler uygulama sonrası kısa bir süre sonra gözle görülebilir farkı hissedebilmektedir. İşlem, uygulanacak bölgeye göre değişiklik gösterse ortalama 20 dakika kadar sürmektedir. İşlem yapıldıktan sora kişiler gündelik işlerini gerçekleştirmeye devam edebilmektedir. Ancak bölgeyi bir süre aşırı sıcak ya da aşırı soğuktan korumak gerekmektedir. Bu işlemin de diğer tüm operasyonlar gibi hijyenik koşullarda ve uzman hekim tarafından yapılması sağlık açısından önem arz etmektedir. İşlem sırasında ve sonrasında gerekli özen gösterildiği takdirde sorunsuz şekilde istenilen görünüme ulaştıran bir işlemdir.

Dolgu Çeşitleri Nelerdir?

Yüz dolguları, geçici, yarı kalıcı ve kalıcı dolgular olarak sınıflandırılabilmektedir. Bu dolgulara hiyalünorik asit dolgu maddesi örnek verilebilmektedir. Hiyalünorik asit popüler olarak tercih edilen geçici bir dolgu maddesidir. Bu maddenin cilde enjekte edilmesi, hacim kazandırma ve kırışıklık giderme gibi işlemlerin yapılmasını sağlamaktadır. Ayrıca bölgedeki kollejen üretimini desteklediği için yaşlanma karşıtı bir maddedir. Hayvansal değildir, sağlıklı ve doğal bir yüz dolgusu maddesidir. Etkisi bölgeye ve maddenin farklı konsantrasyonlarına göre 4 aydan 18 aya kadar devam etmektedir.

Uygulandıktan hemen sonra bölgede etkisini göstermektedir. Geçici dolgu tercih etmek istemeyen kişiler için kalsiyum hidroksiapatit maddesi önerilebilmektedir. Bu dolgu maddesi yarı kalıcı bir özelliğe sahiptir. Bu dolgu maddesi vücuda uyumlu bir yapıya sahip olduğundan alerji yapma durumu söz konusu değildir. Hemen görülebilen sonuçlar 18 aydan daha fazla süre etkili olabilmektedir. Ancak tamamen kalıcı değildir. Kalıcılığı arttırmak için ilk uygulamadan birkaç ay süre yeniden kalıcılığı arttırmak için uygulama yaptırmak tercih edilebilmektedir.

Geçici ve yarı kalıcı dolgular belirli sürelerde etkili olmaktadır. 2 yıl ve daha uzun sürelerde etkili olan polilaktik asitli dolgular, daha uzun süreçlerde etkili olmasını isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Yüzün doğallığını bozmadan kırışıkları ve sarkmaları gidermeye ve cildi düzleştirmeye yaramaktadır. Bu işlem etkilerinin tamamını 3-6 hafta arasında net olarak göstermekte ve diğer dolgu maddelerinden daha uzun süre bu etkisini korumaktadır. Bu dolgu maddeleri farklı olduğu için dermal dolgu fiyatları da bu gibi sebeplerden farklılık göstermektedir.

Yüz Dolgusu Fiyatları

Yüz dolgusu fiyatları 2020 yılı güncel fiyatları, dolgu işlemi yaptırmak isteyen herkes için merak konusu olmaktadır. Kişiler dolgu işlemi yaptırmadan önce pek çok faktörü değerlendirmektedir. Yüze dolgu fiyatları, enjekte edilecek dolgu maddesine, uygulanacak yüz bölgesinin özelliklerine ve hacmine göre farklılık göstermektedir. Yüzün farklı bölgelerine uygulanacak dolgu işlemi farklı ücretlendirmelere sahip olmaktadır. Aynı zamanda her insanın yüz tipi, şikayetleri ve istekleri farklı olduğundan aynı bölgeye yapılacak işlem kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Uygulanacak dolgu maddesinin miktarı ve kalitesi, kalıcı ya da geçici olması dolgu ücretini etkilemektedir.

Laboratuvar testleri yapılmayan ve diğerlerinden çok daha ucuz olan dolgu maddeleri genel olarak dermatolojik olarak zararı olan ve alerjik reaksiyonlara sebep olabilen etkiye sahip ürünler olmaktadır. Bu nedenle işlem yaptırılmadan önce dolgu maddesinin kaliteli ve daha öncesinde laboratuvar ortamında denenmiş olmasından emin olmak gerekmektedir. Yapılacak işlemin alanında uzman bir hekim tarafından hijyenik koşullar altında yapılması büyük önem arz etmektedir. Aksi takdirde sağlık problemleriyle karşılaşma riski oldukça fazladır. Bu nedenle yüz dolgusu işlemi yaptırmadan önce bu koşulları araştırarak değerlendirmek gerekmektedir. Yüze uygulanacak işlemin ayrıntılarını başvurulan hekim kişiden kişiye farklılık gösterecek şekilde belirlemektedir. Yüz dolgusu fiyatları 2019 yılında olduğu gibi güncel durumda da tüm bu etkenler değerlendirilerek işlemi gerçekleştirecek olan hekim tarafından belirlenmektedir. Dolgu işlemi fiyatları için kesin bilgi alınabilecek kaynak işlemi gerçekleştirecek olan uzman olmaktadır.