Yüz Dolgusu

 1. Anasayfa
 2. Yüz Dolgusu

Yüz Dolgusu yaşlanmanın doğal sonucu olarak ortaya çıkan cilt problemlerini tedavi etmek ve cildin genç görünümünü geri kazandırmak için kullanılan estetik bir uygulamadır. Bu işlem Hyaluronik Asit gibi cilde uyumlu maddelerle yapılır. Bu maddeler cildin alt tabakalarına enjekte edilerek hacim kaybını telafi etmek, kırışıklıkları gidermek, cildi daha dolgun ve genç görünümlü hale getirmek için kullanılır.

Yüz Dolgusu yaşlanma süreci, güneşin zararlı etkileri, stres ya da genetik faktörler sonucunda cildin elastikiyetini kaybetmesi ve hacim kaybı yaşaması durumlarında tercih edilir. Bu tedavi ciltte gençleştirici bir etki yaratırken aynı zamanda kişinin özgüvenini de artırır.

Yüz Dolgusu kadın veya erkek fark etmeksizin değişik nedenlerle yüz bölgesinde estetiksel problemler oluşmuş bireylere klinik ortamında uzman hekimler tarafında büyük bir güven ve konforla uygulanır. Yüzde birçok farklı bölgeye yapılabilen bu uygulama en sık;

 • Elmacık Kemikleri
 • Dudak ve Çevresi
 • Yanaklar
 • Burun ve Kenarları
 • Alın Bölgesi
 • Göz Altları
 • Çene Hattı
 • Kaş Arası
 • Göz Çevreleri

gibi alanlara yapılmaktadır. Uygulama kişinin ihtiyaçları ve doktorun önerileri doğrultusunda belirlenen spesifik bölgelere gerçekleştirilir.

Yüz Dolgusu işlemi lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Tedavi esnasında hekim belirlediği alanlara özel bir iğne ile dolgu malzemesini enjekte eder. Dolgu malzemesi cilt altına girerek hacmi artırır, kırışıklıkları doldurur, cildin daha genç ve taze bir görünüme kavuşmasını sağlar. Uygulama 20 ila 30 dakika içerisinde tamamlanır.

Yüz Dolgusu Fiyatları uygulamanın yapılacağı bölge, kullanılan dolgu malzemesinin türü ve miktarı, doktorun deneyimi ve uygulamanın yapıldığı kliniğe göre değişkenlik gösterir. Ayrıca çoklu seanslar gerektirebilecek durumlar da fiyatları etkileyebilir.

ESTPOINT olarak İstanbul da bulunan kliniklerimizde güvenilir ve uzman ekibimizle sizlere hizmet verdiğimizi belirtmek isteriz. Yüz Dolgusu hakkında daha fazla bilgi almak ve randevu oluşturmak için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz

Yüz Dolgusu Nedir 

Yüz Dolgusu yüzdeki kırışıklık, çukurluk, sarkma ve asimetri gibi sorunları gidermek için cilt altına enjekte edilen bir estetik uygulamadır. Yüz Dolgusu ile daha genç, dolgun ve canlı bir görünüme kavuşmak mümkündür. Bu uygulamada Hyaluronik Asit gibi vücutta doğal olarak bulunan ve eriyebilen maddeler kullanılır. Bu sayede Yüz Dolgusu yaptırmanın insan sağlığına olumsuz bir etkisi olmaz.

Yüz Dolgusu Nasıl Yapılır 

Yüz Dolgusu Öncesi mutlaka kullanılacak dolgu ürününün markası ve güvenilirliği ile ilgili bilgi talep edilmelidir. Piyasadaki güvenilir 3 Dolgu Maddesi dışında malzeme kullanılmasına onay vermemeleri gereklidir. Ayrıca doğru hekim ve klinik seçimi de çok önemlidir.

Dolgu Uygulamaları sadece bir enjeksiyon işlemi değildir. Her enjeksiyon yapabilen doktorun Yüz Dolgusu yapamayacağı, bu durumun istenmeyen sonuçlar doğurabileceği bilinmelidir. Bu tedavi mutlaka Plastik Cerrahi Uygulamaları eğitimini almış ve belgelendirmiş uzman doktor tarafından yapılmalıdır.

Yüz Dolgusu Nasıl Yapılıyor şeklinde iletilen bir soruya maddeler halinde;

 • Yüz dolgusu ameliyatsız olarak yapılabilen ve kısa süren bir uygulamadır.
 • İşlem yapılacak bölgeye göre iğne veya kanül ile dolgu maddesi enjekte edilir.
 • Enjeksiyon sonrası ciltte bir gerilme ve dolgunluk hissedilir.
 • Yüz Dolgusu 15 ila 30 dakika kadar sürer ve sonuçlar hemen fark edilir.

şeklinde yanıt verebiliriz.

Yüz Dolgusu yaptırmak isteyen bireylerin özellikle şikâyetçi oldukları bölgeler kaş araları ve burun kenarındaki kıvrımlardır. Kaşların çatılması halinde meydana gelen kırışıklıklar yaş alma sonucu daha da belirginleşir ve bu ortaya hoş olmayan bir görüntü çıkarır. İki kaşın arasına enjekte edilen bu madde ile yapılan Dolgu Tedavisi sonucu bu kırışıklıklar giderilir.

Yüz Dolgusu Kaç Günde Oturur 

Yüz Dolgusu uygulandığı andan itibaren pozitif etkisini yansıtan etkili bir tedavi yöntemidir. Bununla birlikte kişiden kişiye değişebilen ödem oluşumu sonucu ilk 4 ila 5 gün uygulama %100 etkisini göstermeyebilir. Bu süre sonunda kişi hayal ettiği estetik ve genç yüz hatlarına sahip olur.

Yüz Dolgusu Etkisini Ne Zaman Gösterir 

Yüz Dolgusu esnasında kullanılan malzemeye ve kişinin genetik yapısına bağlı olarak yüzde ve işlem bölgesinde şişlikler oluşabilir. Özellikle Hyaluronik Asit bazlı karışımların kullanıldığı Dolgu Uygulamaları ilk 2 ila 3 gün su tutabileceği için kişinin yüz bölgesinde şişlikler meydana gelebilir. Geçici olan bu durum ortalama 1 haftada içerisinde kendiliğinden geçer. Kişi hayal ettiği yüz hatlarına kavuşur.

Yüz Dolgusu Ne Kadar Dayanır 

Yüz Dolgusu olumlu etkisi hemen ortaya çıkaran bir Medikal Estetik tedavi yöntemidir. Elde edilen sonuçlar 6 ila 12 ay süreyle kalıcılığını korumaktadır. Hızlı ve kolay bir uygulama süreci sunan Yüz Dolgusu aynı zamanda görülebilir sonuçların hemen elde edilmesine de olanak sağlamaktadır. Kişilerin talepleri doğrultusunda anında sonuç aldıklarını görebilmeleri onları daha mutlu ederek bu işlemi yaptırmaya daha çok teşvik etmektedir.

Yüz Dolgusu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Yüz Dolgusu Sonrası İyileşme Süreci oldukça hızlıdır. Ancak bazı durumlarda dolgu sonrası şişlik, morarma, kızarıklık veya ağrı gibi yan etkiler görülebilir. Bu yan etkiler geçici olmakla birlikte birkaç gün içinde kendiliğinden kaybolur.

Yüz Dolgusu uygulamasının ardından birkaç basit yönergeyi takip ederek en iyi sonuçları elde edebilir ve iyileşme sürecinizi hızlandırabilirsiniz. İşte Yüz Dolgusu Sonrasında Dikkat Edilmesi Gereken Bazı Önemli Noktalar;

 • İşlem yapılan bölgeye ilk 24 saat dokunmamak, masaj yapmamak veya ovalamamak,
 • Tedavisi bölgesine soğuk kompres uygulayarak olası şişliğin önüne geçmek,
 • Uygulama sonrası 2 hafta boyunca güneşe çıkmamak veya yüksek faktörlü güneş koruyucu kullanmak,
 • Yüz Dolgusu Sonrası 2 hafta boyunca aşırı sıcak veya soğuk ortamlardan kaçınmak,
 • İşlemden sonra 2 hafta boyunca alkol, sigara veya kan sulandırıcı ilaç kullanmamak,
 • Uygulama sonrası 2 hafta boyunca ağır egzersiz yapmamak ve yorucu aktivitelerden uzak durmak,

Estpoint olarak Yüz Dolgusu hizmetimizle ilgili her türlü soru ve endişenizi Hemen Bizimle Paylaşmanızı rica ederiz. Sizinle birlikte cildinizin en sağlıklı ve genç görünümüne ulaşmanızı sağlamak için buradayız.

Yüz Dolgusu Sonrası Ödem Nasıl Geçer 

Yüz Dolgusu Sonrasında Ödem (Şişlik) oluşması normaldir. Ödemin geçmesi birkaç gün ile bir hafta arasında sürer. Şişliği azaltmak için buz kompresi uygulayabilir ve bol su tüketebilirsiniz. Ancak eğer şişlik bir haftadan daha uzun sürerse veya ağrılı hale gelirse uzman doktorumuz ile İletişime geçmenizi öneririz.

Yüz Dolgusu Sonrası Şişlik Ne Zaman İner

Yüz Dolgusu Sonrası Şişlik işlemi takip eden ilk birkaç gün içerisinde en yoğundur. Bu şişlik bir hafta içerisinde azalmaya başlar ve 2 hafta sonunda tamamen geçer. Ancak bu süre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Sizi rahatsız eden bir durum olması halinde Bize Ulaşabilirsiniz.

Yüz Dolgusu Sonrası Ağrı 

Yüz Dolgusu sonrasında hafif bir ağrı hissetmek normaldir. İşlem sonrası bu ağrı birkaç gün içinde azalır. Ağrıyı hafifletmek için ağrı kesiciler kullanabilirsiniz. Ancak her zaman doktor önerilerini takip etmelisiniz. İşlem sonrası ağrı birkaç gün boyunca devam ederse veya daha şiddetli hale gelirse hemen sağlık uzmanımıza ulaşın.

Orta Yüz Dolgusu 

Orta Yüz Dolgusu elmacık kemikleri, göz altları ve yanaklar gibi yüzün orta bölgesindeki hacim kaybını ve kırışıklıkları gidermek için kullanılır. Bu dolgular cildin alt tabakalarına enjekte edilen Hyaluronik Asit gibi ciltle uyumlu maddeler kullanılarak gerçekleştirilir.

Orta Yüz Dolgusu yüzün genel çerçevesini yeniden tanımlayabilir ve yüz özelliklerine daha belirgin bir hale getirebilir. Yaşlanma süreciyle birlikte cildin doğal dolgunluğu ve elastikiyeti azalabilir. Bu durum yüzün orta kısmında belirgin bir hacim kaybına ve yüz hatlarının belirgin hale gelmesine neden olabilir. Orta Yüz Dolgusu bu hacim kaybını giderme, ciltte kırışıklıkları azaltma ve genç bir görünüm kazandırma için ideal bir çözüm olabilir.

Orta Yüz Dolgusu hızlı ve minimal ağrılı bir işlemdir. Lokal anestezi altında gerçekleştirilir ve işlem süresi 30 dakika ile 1 saat arasında değişir. İşlemden sonra hafif bir şişlik ve morarma olabilir, ancak bu durum birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçer.

Her zaman olduğu gibi estetik tedaviler öncesi ve sonrasında bir uzmanın rehberliği esastır. ESTPOINT uzman ekibi ve modern klinik şartlarıyla birlikte en uygun tedavi planını oluşturmak için her aşamada yanınızda olmaktadır. Cildinizin en sağlıklı ve genç görünümüne ulaşmanızı sağlamak için her daim hazır olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Yüz Dolgusu Fiyatları 

Yüz Dolgusu Fiyatları hakkında bilgi almak için ulaştığınız kliniklerden ve hastanelerden farklı ücretler duyabilirsiniz. Sağlık alanında gerçekleştirilen işlemlerde hasta muayene edilmeden net bir fiyat vermek mümkün değildir. Bu hususta en doğru fiyatlar uzman doktor tarafından yapılacak muayene sonucu tedavi planının oluşturulması ile ortaya çıkmaktadır.

Yüz Dolgusu Fiyatları 2024 yılında birçok farklı nedene göre değişiklik göstermekle birlikte bu nedenler arasında;

 • Kişinin genetik özellikleri ve yaşı,
 • İşlem yapılacak bölgenin genişliği ve rahatsızlık seviyesi,
 • Tedavi için gerekli görülen dolgu maddesi miktarı,
 • Arzu edilen sonuç için gerekli seans sayısı,
 • Uygulamayı gerçekleştirecek hekimin ve kliniğin tecrübesi,

Yüz Dolgusu kapsamında gerçekleştirilen uygulamalar ile ilgili daha detaylı bilgiler almak, Estetik Cerrahi alanında uzman hekimlerimiz tarafından muayene edilerek size özel tedavi planınızı oluşturmak için Hemen Bize Ulaşın...

Yüz Dolgusu Yaptırmak İsteyenlere Tavsiyeler 

Yüz Dolgusu Yaptırmak İsteyenler öncelikle bu işlemi neden ve hangi bölge için yaptırmak istediklerini belirlemelidirler. İşlem yapılacak bölgenin anatomisi, cilt yapısı ve beklentiler iyi analiz edilmelidir. Yüz Dolgusu Yapacak Doktoru Seçerken hekimin tecrübesi, referansları, önceki işlemlerine ve hastaların memnuniyetine bakmalıdırlar. Yüz Dolgusu Yapılacak Klinik ise hijyenik, güvenilir ve kaliteli olmalıdır.

Yüz Dolgusu Yaptırmadan Önce doktorla detaylı bir görüşme yapmalı, işlemin nasıl yapılacağı, hangi dolgu maddesinin kullanılacağı, olası yan etkileri, iyileşme süreci ve sonuçları hakkında bilgi almalıdırlar. Yüz Dolgusu yaptırırken aşırıya kaçmamalı, doğal ve uyumlu bir görünüm için doktorun tavsiyelerine uymalıdırlar. Yüz Dolgusu Sonrası doktorumuzun talimatlarına harfiyen uyulmalı, cilt korunmalı ve düzenli kontroller ihmal edilmemelidir.

ESTPOİNT KLİNİK

TEDAVİ BİLGİLENDİRME

Operasyon Sayısı

Operasyon Sayısı

Tek Seans

Operasyon Süresi

Operasyon Süresi

20 ila 30 Dakika

Anestezi

Anestezi

Lokal

Hassasiyet Süreci

Hassasiyet Süreci

1 Hafta

İşe Dönme Süresi

İşe Dönme Süresi

Hemen

Tam İyileşme

Tam İyileşme

2 ila 3 Gün

Sonuçların Kalıcılığı

Sonuçların Kalıcılığı

6 ila 12 Ay

Hastanede Kalma Süresi

Hastanede Kalma Süresi

Aynı Gün Çıkış

Yüz Dolgusu Sonrası İyileşme Süreci birkaç gün ila bir hafta arasında sürer.

Yüz Dolgusu 1 hafta içinde oturur. Tam sonuçları görmek için bu süreyi beklemek gerekir.

Orta Yüz Dolgusu elmacık kemikleri ve yanaklar gibi yüzün orta bölgesindeki hacim kaybını, kırışıklıkları gidermek için kullanılan estetik bir işlemdir.

Yüz Dolgusu uygulamadan 1 hafta sonra tamamen oturur.

Yüz Dolgusu Sonrası masaj doktorumuz tarafından gösterilir ve hafif bir basınçla uygulanan nazik dairesel hareketler içerir.

Yüz Dolgusu 6 ila 12 ay arasında kalıcıdır. Ancak bu süre kişiden kişiye ve kullanılan dolgu maddesine bağlı olarak farklılık gösterir.

Yüz Dolgusu işlemi 20 ila 30 dakika arası sürmektedir.

Yüz Dolgusu hemen sonrasında etkisini gösterir. Ancak tam sonuçları görmek için 1 hafta beklemek gerekmektedir.

Yüz Dolgusu Sonrası Şişlik 1 hafta içinde geçer.

Yüz Dolgusu Fiyatları;

 • Uygulamanın yapılacağı bölge,
 • Kullanılan dolgu maddesinin türü,
 • Gerekli dolgu malzemesi miktarı,
 • Doktorun ve kliniğinde deneyimi,

göre değişkenlik gösterir.

Yüz Dolgusu yüz hatlarında farklı nedenlerle deformasyonlar oluşan 18 yaş ve üzeri kadın veya erkek fark etmeksizin her bireye güvenli bir şekilde yapılabilir.

Yüz Dolgusu Fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Dolayısıyla en doğru bilgi için İletişim kanallarımızdan Bize Ulaşılması en iyi davranış olacaktır.

Yüz Dolgusu Hyaluronidaz adlı bir enzim kullanılarak eritilebilir. Ancak bu işlemi uzman bir doktor gerçekleştirmelidir.

Yüz Dolgusu 6 ila 12 ay arasında kalıcıdır. Ancak bu süre kişiden kişiye ve kullanılan dolgu maddesine bağlı olarak farklılık gösterir.

Yüz Dolgusu Sonrası İyileşme Süreci birkaç gün ila bir hafta arasında sürer.

Hayır… Yüz Dolgusu geçici bir işlemdir ve sonuçları 6 ila 12 ay arasında sürebilir.

Hayır… Yüz Dolgusu Yüz Dolgusu geçici bir işlemdir ve sonuçları 6 ila 12 ay arasında sürebilir.