Yağ Aldırma

 1. Anasayfa
 2. Yağ Aldırma

Yağ Aldırma = Estetik ve Sağlık Uygulamalarında Yenilikçi Bir Yaklaşım… Kişilerin vücutları kimliklerinin önemli bir parçasıdır ve ona olan özel ilgi normaldir. İdeal vücut hatlarını elde etmek veya istenmeyen yağ depolarından kurtulmak özgüveninizi artırıp yaşam kalitenizi iyileştirebilir. İşte bu noktada ESTPOINT Medikal Estetik ve Plastik Cerrahi Kliniği olarak devreye girmekteyiz.

Yağ Aldırma estetik ve sağlık alanlarında önemli bir yenilikçi adımı temsil eder. İstanbul da hizmet veren uzman ekibimizle bu alandaki en son teknoloji ve uygulamaları sunuyoruz. Yağ Aldırma Ameliyatları ve bu prosedürün ayrıntılarını merak ediyor musunuz? Yağ Aldırma ile ilgili bilinmesi gereken her şey...

Yağ Aldırma vücuttaki istenmeyen yağ depolarını azaltmak veya şekillendirmek amacıyla kullanılan bir estetik prosedürdür. Bu tedavi özellikle bel, karın, kalça, bacaklar ve çene gibi bölgelerde yağ birikimlerini azaltmak için kullanılır. Yağ Aldırma bireylerin vücut hatlarını belirginleştirmeye ve estetik bir görünüm elde etmeye yardımcı olur.

Yağ Aldırma halk arasında Liposuction (Liposakşın) olarak bilinir. Bu prosedür ince bir kanül kullanılarak yağ hücreleri emilimi şeklinde yapılmaktadır. Cilt üzerinde küçük kesiler açılır ve yağ hücreleri bu kesilerden emilir. Yağ Aldırma tedavisi lokal anestezi veya sedasyon altında gerçekleştirilir ve minimum ağrı hissedilen bir tekniktir.

Yağ Aldırma Ameliyatı vücuttaki istenmeyen yağ depolarını azaltmak için yapılan cerrahi bir prosedürdür. Liposuction olarak da adlandırılan bu teknik yağ hücrelerini emme işlemi içerir. Ameliyat öncesinde hasta ve doktor arasında detaylı bir danışma yapılır ve kişinin beklentileri göz önüne alınır.

Yağ Aldırma Ameliyatının Süresi işlem yapılacak bölgelerin sayısına ve boyutuna bağlı olarak değişmekle birlikte ortalama 1 ila 3 saat arasında sürer. Tedavi süresi hastanın özel ihtiyaçları ve doktorun tercihlerine göre değişebilir. Yağ Aldırma tıbbi ve estetik bir prosedürdür, dinen günah olarak kabul edilmez. Kişinin bu tedaviyi düşünmeden önce sağlık durumu, beklentileri ve motivasyonu üzerine dikkatlice düşünmesi önerilir.

Yağ Aldırma Ameliyatı Sonrası bazı ağrılar ve rahatsızlık hissi normaldir. Lakin bu rahatsızlık hafif ila orta düzeydedir, reçete edilen ilaçlarla kontrol altına alınabilir. Bu ağrılar kişilerin ameliyat sonrası bakım talimatlarına uymasıyla azaltılabilir.

Yağ Aldırma Fiyatları uygulama yapılacak bölgelerin sayısı, hastane veya kliniğin konumu ve doktorun uzmanlığına bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu fiyatlar kişisel muayene sonrasında belirlenir. İstanbul da Yağ Aldırma Ameliyatı Fiyatları klinikten kliniğe farklılık gösterebilir. En uygun fiyatlarla bu tedaviyi yaptırabilmek için İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşın

İstanbul Türkiye'nin Estetik & Plastik Cerrahi alanında tanınmış bir merkezi ve birçok uzman doktorun bulunduğu bir şehirdir. Yağ Aldırma Ameliyatı yaptırmayı düşünüyorsanız iyi bir uzman ve güvenilir bir klinik seçmek önemlidir. ESTPOINT doktor deneyimi, klinik itibarı ve hasta yorumları gibi faktörleri göz önünde bulundurulduğunda 1 numaralı Medikal Estetik ve Plastik Cerrahi Merkezi olarak gösterilmektedir.

Liposuction Nedir 

Liposuction vücutta biriken bölgesel yağların cerrahi olarak dışarı alınması işlemidir. Halk arasında Yağ Aldırma olarak da bilinen bu yöntem vücut şekillendirme amacıyla kullanılan en popüler estetik operasyonlardan biridir. Liposuction bir zayıflama yöntemi değildir; sadece diyet ve egzersizle giderilemeyen inatçı yağlanmalara sahip kişilerde uygulanabilir.

Yağ Aldırma Ne İşe Yarar 

Yağ Aldırma işlemi vücut şekillendirme amacıyla yapılan bir estetik operasyondur. Bu tedavi ile diyet ve egzersiz ile kurtulamadığınız inatçı yağ birikintilerinden kurtulabilir, vücudunuzun orantısını ve konturunu iyileştirebilirsiniz. Yağ Aldırma işlemi ile aynı zamanda kendinize olan güveninizi arttırabilir, daha rahat kıyafet seçebilir, sosyal hayatınızda daha mutlu olabilirsiniz.

Yağ Aldırma Vücudun Hangi Bölgelerine Yapılabilir

Yağ Aldırma işlemi vücudun hemen hemen her bölgesine uygulanabilir. Günümüzde kadın veya erkek fark etmeksizin birçok birey Yağ Aldırma yani Liposuction uygulamalarını tercih etmektedir. En sık tercih edilen Yağ Aldırma Bölgeleri arasında; Karın, Bel, Basen, Kalça, Kol, Bacak, Sırt, Göğüs, Gıdı, Çene gösterilebilir.

Yağ Aldırma Nasıl Oluyor 

Yağ Aldırma halk arasında Liposuction olarak da bilinen bir operasyondur. Liposuction işlemi vücudun yağ alımı yapılacak bölgelerinde genişliği 1 ila 2 mm. olacak şekilde kesikler açılarak cerrahi cihazlar yardımı ve çeşitli yöntemler ile yağları parçalayıp eriterek vücuttan sindirim yolu dışında bir yol ile çıkarılmasına olanak sağlar.

Yağ Aldırma işlemi Ameliyatlı ve Ameliyatsız olmak üzere farklı yöntemler ile yapılmaktadır. Ameliyatlı Yağ Aldırma Yöntemleri yağ dokusunun sıvılaştırılarak mikro kesiler yardımıyla vücuttan dışarı atılması işlemlerini kapsamaktadır. Ameliyatsız Yağ Eritme Yöntemleri ise yağ dokusunu ısı, soğuk, lazer, ultrason gibi farklı enerjiler kullanarak parçalayarak vücuttan atılmasını sağlayan işlemlerdir.

Yağ Aldırma kapsamında farklı teknikler kullanılabilir. Bu teknikler arasında;

 • Klasik Liposuction : Bu yöntemde yağ dokusu özel bir solüsyon ile sıvılaştırılır ve ince kanüller ile emilerek çekilir.
 • Vaser Liposuction : Bu teknikte yağ dokusu ultrason enerjisi ile parçalanır ve kanüller ile çekilir.
 • Lazer Liposuction : Bu uygulamada yağ dokusu lazer enerjisi ile eritilir ve kanüller ile çekilir.
 • Slimlipo (Lazer Lipoliz Plus) : Bu yöntemde yağ dokusu lazer enerjisi ile eritilirken aynı zamanda cilt sıkılaştırılır.

gösterilebilir.

Yağ Aldırma Ameliyatı Süresi alınacak yağ miktarına, uygulanacak tekniğe ve işlem yapılacak bölge sayısına göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama 1 ila 3 saat arasında sürmektedir. Yağ Aldırma Ameliyatı genel anestezi altında yapılırken hastanede yatış süresi ise 1 gündür.

Yağ Aldırmak Zararlı Mı 

Yağ Aldırma işlemi deneyimli & uzman bir doktor tarafından uygun teknik ve ekipmanlar ile yapıldığında zararlı değildir. Lakin her cerrahi işlemde olduğu gibi Yağ Aldırma tedavisinde de bazı riskler ve komplikasyonlar olabilir. Bu riskleri en aza indirmek için hekimin tavsiyelerine uymalı, kontrolleri aksatmamalı, sigara & alkol kullanmamalı, kan sulandırıcı ilaçlar almamalı, operasyon öncesi ve sonrası dikkatli olmalısınız.

Yağ Aldırmak Günah Mı 

Yağ Aldırma işlemi estetik bir operasyon olmasına rağmen sağlık açısından da faydalı olabilir. Özellikle obezite gibi aşırı kilo sorunu olan kişilerde Yağ Aldırma vücuttaki yağ oranı azaltarak metabolik hastalıkların riski düşürülebilir, kalp ve damar sağlığı korunabilir. Bu Nedenle Yağ Aldırma İşlemi Günah Değildir... Ancak bu konuda kesin bir hüküm vermek için din alimlerine danışmak gerekir.

Yağ Aldırma Ameliyatı 

Yağ Aldırma Ameliyatı tıp literatüründe "Liposuction" veya "Liposakşın" olarak bilinir. Estetik cerrahi alanında popüler bir prosedürdür. Bu uygulama vücutta birikmiş fazla yağ dokusunu çıkarmak veya şekillendirmek amacıyla gerçekleştirilir. Yağ Aldırma vücut hatlarını belirgin hale getirme, biriken fazla yağları azaltmak ve kişilerin daha estetik bir görünüme sahip olmasını sağlamak için kullanılır.

Yağ Aldırma Ameliyatı özellikle karın, bel, kalça, bacaklar, çene, sırt bölgelerine uygulanabilir. Bu tedavi kişinin vücut şeklini iyileştirmek ve istenmeyen yağlardan kurtulmak için etkili bir seçenektir. Yağ Aldırma Ameliyatı vücut şeklinizi iyileştirmenin etkili bir yolunu temsil eder. Bu tür bir tedavi öncesi uzmanla görüşmek ve prosedür hakkında bilgi almak önemlidir. İyi bir planlama ve profesyonel bir yaklaşım istediğiniz sonuçlara ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

ESTPOINT Estetik ve Plastik Cerrahi Merkezi İstanbul da Yağ Aldırma Ameliyatı yaptırarak farklı nedenlerle maruz kaldıkları inatçı bölgesel yağlardan kurtulmak isteyen her bireye yardımcı olmaktan büyük memnuniyet duymaktadır. Daha fazla bilgi almak ve randevu oluşturmak için Hemen Bize Ulaşın

Yağ Aldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır 

Yağ Aldırma Ameliyatı lokal anestezi veya sedasyon altında gerçekleştirilir. Tedavi sırasında ince bir kanül (tüp) cilt üzerindeki küçük kesiler aracılığıyla yağ depolarına sokulur. Bu kanül emme işlemi için kullanılır ve fazla yağ dokusu çıkarılır. Yağ Aldırma işlemi hassas bir teknik gerektirir ve doktorun deneyimi işlem sonucunu etkileyebilir. Tedavi esnasında yağ hücreleri emilir. Böylece istenmeyen yağ birikimleri azaltılır, vücudu daha sıkı ve şekilli hale getirir.

Yağ Aldırma Ameliyatı Ne Kadar Sürer 

Yağ Aldırma Ameliyatının Süresi işlem yapılacak bölgelerin sayısına ve boyutuna bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte ortalama 1 ila 3 saat arasında sürer. Bu süre hastanın isteğine ve doktorun planına göre ayarlanabilir. Bu nedenle ameliyatın ne kadar süreceği konusunda doktorumuz tarafından gerçekleştirilecek muayene sırasında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yağ Aldırma Ameliyatı Sonrası 

Yağ Aldırma Ameliyatı Sonrası dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Tedavi sonrası dönemde şişlik, morluk ve hafif ağrılar normaldir. Lakin doktorun verdiği talimatları takip etmek bu süreci daha rahat atlatmanıza yardımcı olacaktır.

Yağ Aldırma Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler arasında;

 • Operasyon sonrası doktorunuzun verdiği ilaçları düzenli olarak kullanın.
 • İşlem sonrası doktorunuzun verdiği korse veya bandajları belirlenen süre boyunca çıkarmayın.
 • Tedavi sonrası ilk 24 saatte bol sıvı tüketin.
 • Uygulama sonrası ilk 48 saatte ağır egzersiz yapmayın, dinlenin.
 • Ameliyat sonrası ilk hafta duş almayın, yara yerlerini kuru tutun.
 • İşlem sonrası ilk ay güneşten koruyun, solaryum veya sauna gibi ısı kaynaklarından uzak durun.
 • Tedavi sonrası ilk 3 ay masaj yaptırın, lenf drenaj uygulamasından faydalanın.
 • Ameliyat sonrasında sağlıklı ve dengeli beslenin, kilo almamaya özen gösterin.

gösterilebilir.

Yağ Aldırma Yöntemleri 

Yağ Aldırma vücuttaki fazla yağ depolarını azaltmak veya şekillendirmek amacıyla kullanılan bir estetik prosedürdür. Bu tedavi birçok farklı teknikle gerçekleştirilebilir. Günümüzde en yaygın şekilde kullanılan Yağ Aldırma Yöntemleri;

 1. Liposuction (Liposakşın) : Bu en yaygın yağ aldırma yöntemi ince bir kanül ile yağ hücrelerinin emilmesini içerir. Yağ dokusu çıkarılırken hastanın vücudu şekillendirilir. Liposakşın vücuttaki birçok farklı bölgeye uygulanabilir, ağrısız bir prosedürdür.
 2. Vaser Liposuction : Vaser Liposuction ultrasonik enerjinin kullanıldığı bir yöntemdir. Bu teknik, yağ hücrelerini hedef alır ve onları emmeyi kolaylaştırır. Aynı zamanda cilt sıkılaştırma etkisi de sağlayabilir.
 3. Lazer Lipoliz (Lazerle Yağ Aldırma) : Lazer Lipoliz lazer enerjisinin yağ hücrelerine uygulandığı bir yöntemdir. Bu lazer enerjisi yağ hücrelerini eritir, daha sonra emilmesi kolaylaşır.
 4. Tumescent Liposuction : Tumescent Liposuction yağ emilimini kolaylaştırmak için cilde özel bir solüsyon enjekte edilen bir tekniktir. Bu yöntem kanama ve şişlik riskini azaltabilir.
 5. Power-Assisted Liposuction (PAL) : PAL motorlu bir kanülün kullanıldığı bir yöntemdir. Bu kanül yağ emme işlemini hızlandırır ve daha etkili bir sonuç elde edilmesini sağlar.

şeklinde özetlenebilir.

Yağ Bezesi Aldırma 

Yağ Bezeleri yağ hücrelerinin anormal şekilde bir araya gelmesi sonucu oluşan durumlardır. Cilt altında hissedilebilen sert, küçük şişlikler olarak ortaya çıkarlar. Yağ bezeleri ameliyatla kolayca çıkarılabilir. Bu işlem sırasında yağ bezesi kesilir ve çıkarılır. Ameliyat sonrası dikişler atılır ve hızlı bir iyileşme süreci yaşanır.

Yağ Aldırma Karın Gerdirme

Yağ Aldırma ve Karın Gerdirme prosedürleri sıklıkla bir arada uygulanır. Yağ Aldırma işlemi ile fazla yağ depoları çıkarıldıktan sonra cildin sarkmış olan bölgelerine Karın Gerdirme Ameliyatı yapılabilir. Bu işlemde fazla cilt kesilir, kaslar düzeltilir ve cilt yeniden gerilir. Bu tedavi daha sıkı ve düz bir karın bölgesi elde etmek için etkili bir yöntemdir.

Karın Gerdirme Ameliyatı ile ilgili detaylı bilgi için estpoint.com/karın-germe bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Yağ Aldırma Operasyonu 

Yağ Aldırma Operasyonu kişinin vücut hatlarını belirginleştirmesi veya fazla yağ depolarından kurtulması amacıyla gerçekleştirilen bir estetik cerrahi işlemdir. Bu işlem vücut şekillendirme amaçlarına hizmet eder ve kişinin kendine olan özgüvenini artırabilir. Yağ Aldırma Ameliyatı minimal invaziv teknikler kullanılarak gerçekleştirilir ve hızlı bir iyileşme süreci sunar.

Yağ Aldırma Fiyatları 

Yağ Aldırma Fiyatları ile ilgili bilgi almak için ulaştığınız kliniklerden farklı ücret duyabilirsiniz. Özellikle sağlık alanında gerçekleştirilen uygulamalarda kişi muayene edilmeden net bir fiyat verilemez. Bu alanda en doğru fiyatlar uzman hekim tarafından yapılacak muayene sonucu ifade edilebilir.

Yağ Aldırma Fiyatları 2024 yılında birçok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte bu faktörler arasında;

 • Hastanın genetik özellikleri ve yaşı,
 • Kişinin vücudunda inatçı yağ dokusu bulunan bölgeler,
 • Bireyin vücudunda biriken inatçı yağ dokusu miktarı,
 • Hastaya uygulanacak Yağ Aldırama tekniği,
 • Tedaviyi yapacak uzmanın ve kliniğin tecrübesi,

olarak belirtebiliriz.

Yağ Aldırma kapsamında gerçekleştirilen uygulamalar ile ilgili detaylı bilgiler almak, Estetik Cerrahi alanında uzman olan doktorlarımız tarafından muayene edilerek tedavi planınızı oluşturmak için Hemen Bize Ulaşın...

Yağ Aldırma İstanbul

Ülkemizde her geçen gün vücudunda atmakta zorlandığı inatçı yağlar biriken insan sayısı artmaktadır. İçinde bulunduğumuz dönemde yaşam standartları, beslenme alışkanlıkları ve çalışma koşullarının değişmesi bu durumun daha sık yaşanmasına neden olmaktadır.

Yağ Aldırma vücuttan dirençli yağların atılması için en doğru yöntem olarak bilinmektedir. Bu tedaviyi İstanbul’da en başarılı şekilde uygulayan klinik olan EST Point uzman hekimleri ile kişilerin farklı nedenlerle maruz kaldıkları yağ dokularından kurtularak hayal ettikleri estetik vücuda sahip olmalarını sağlamaktadır.

ESTPOİNT KLİNİK

TEDAVİ BİLGİLENDİRME

Operasyon Sayısı

Operasyon Sayısı

Tek Seans

Operasyon Süresi

Operasyon Süresi

1 ila 3 Saat

Anestezi

Anestezi

Lokal

Hassasiyet Süreci

Hassasiyet Süreci

3 ila 5 Gün

İşe Dönme Süresi

İşe Dönme Süresi

7 ila 10 Gün

Tam İyileşme

Tam İyileşme

1 ila 2 Hafta

Sonuçların Kalıcılığı

Sonuçların Kalıcılığı

Ömür Boyu

Hastanede Kalma Süresi

Hastanede Kalma Süresi

Aynı Gün Çıkış

Yağ Aldırma kilo kaybı amacı gütmeyen bir prosedürdür. Bu tedavi daha çok vücut şekillendirme ve istenmeyen yağ birikimlerini azaltma amacı taşır. Uygulama sonucu verilen kilo miktarı kişinin ihtiyacı ve mevcut durumuna bağlı olarak değişim göstermektedir.

Memeden Yağ Aldırma uygulaması ince bir kanül kullanılarak fazla yağ dokusunun emilmesiyle gerçekleştirilir. Bu tedavi minimal izlerle uygulanır.

Yağ Aldırma Ameliyatı Fiyatları işlem yapılacak bölge, klinik seçimi ve doktorun uzmanlığına bağlı olarak değişiklik gösterir. Fiyatlar kişisel muayene sonrasında belirlenir. ESTPOINT kalitesi ve güvencesiyle tedavi olmak için Hemen Bize Ulaşabilirsiniz

Yağ Aldırma kilo kaybı amacı gütmeyen bir prosedürdür. Bu tedavi daha çok vücut şekillendirme ve istenmeyen yağ birikimlerini azaltma amacı taşır. Uygulama sonucu verilen kilo miktarı kişinin ihtiyacı ve mevcut durumuna bağlı olarak değişim göstermektedir.

Yağ Aldırma Ameliyatı Fiyatları işlem yapılacak bölge, klinik seçimi ve doktorun uzmanlığına bağlı olarak değişiklik gösterir. Fiyatlar kişisel muayene sonrasında belirlenir. ESTPOINT kalitesi ve güvencesiyle tedavi olmak için Hemen Bize Ulaşabilirsiniz

Yağ Aldırma işlemi Plastik Cerrahi Uzmanları tarafından gerçekleştirilir. Bu tedavi Estetik Cerrahi ve Plastik Cerrahi kapsamında uygulanır.

Yağ Aldırma Ameliyatının Süresi işlem yapılacak bölgelere ve boyutlara bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu tedavi 1 ila 3 saat arasında sürer.

Yağ Aldırma Sonrası İyileşme Süresi kişiden kişiye değişiklik gösterir. Birkaç hafta içinde normal aktivitelere dönülebilir.

Yağ Aldırma işlemi Plastik Cerrahi Uzmanları tarafından gerçekleştirilir. Bu tedavi Estetik Cerrahi ve Plastik Cerrahi kapsamında uygulanır.

Yağ Aldırma vücut şekillendirme veya istenmeyen yağ birikimlerinden kurtulma isteyen sağlıklı bireylere uygulanabilir.

Hayır… Yağ Aldırma profesyonel bir doktor tarafından yapılması halinde güvenli bir prosedürdür.

Yağ Aldırma kilo kaybı amacı gütmeyen bir prosedürdür. Bu tedavi daha çok vücut şekillendirme ve istenmeyen yağ birikimlerini azaltma amacı taşır. Uygulama sonucu verilen kilo miktarı kişinin ihtiyacı ve mevcut durumuna bağlı olarak değişim göstermektedir.

Hayır… Yağ Aldırma işlemi deneyimli bir doktor tarafından yapılırsa etkili bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Yağ Aldırma En İyi Doktor seçimi kişiseldir. Uzmanlık deneyim ve klinik seçimi gibi faktörlere dayanır. İyi bir doktor istenilen sonuçları elde etmenizde yardımcı olabilir.