Vaser teknolojisi nedir sorusu sıklıkla sorulmakla birlikte, liposuctionda son teknoloji olup klasik liposuction yöntemlerine göre birçok avantaj ve basitlik sağlamaktadır. Ultrasonik ses dalgaları yağ dokularını sıvılaştırır ve Vaser’in güzelliği, yağ hücreleri dışında hiçbir şeyi etkilemeyecek olmasıdır. Sıvılaştırılmış yağ dokuları özel kanüller ile vücuttan uzaklaştırılır. Vaser liposuction ile çok daha fazla yağı almak ve çok daha doğal ve estetik bir sonuca ulaşmak mümkündür. İyileşme süresi çok daha kısadır ve sonuçlar çok daha kalıcıdır. Ayrıca vaser liposuctionda komplikasyon riski klasik yöntemlere göre oldukça düşüktür.

Vaser liposuction uygulamasının en önemli özelliği emilen yağların vücut şeklini mükemmelleştirmek için tekrar dolgu maddesi olarak kullanılabilmesidir. Bu yağları kullanmak için en çok tercih edilen vücut kısımları yüz ve kalça gibi alt vücut kısımlarıdır. Vaser liposuction birden fazla bölgeye kombine edilebileceği gibi tek bir bölgeye de yapılabilir. Operasyon süresi buna göre değişecektir. Bir alan yaklaşık bir ila bir buçuk saat sürer. Basınçlı giysilerin operasyondan sonraki 6 hafta boyunca giyilmesini tavsiye ederiz. Vaser liposuction İstanbul başta olmak üzere birçok ilde uygulanmaktadır.

Klasik Liposuction İle Vaser Liposuction Arasındaki Farklar

Klasik liposuctionda yağ hücrelerinin parçalanmadan ve sıvılaşmadan aspirasyonu sonucu oluşan düzensizlikler Vaser liposuction yönteminde yoktur. Vaser teknolojisi nedir ve etkisi ne kadar güçlüdür merak edenler için; geleneksel yöntemlere göre cilt altında çok daha az travmaya neden olduğu için iyileşme süreci daha hızlı ve rahattır. Vaser liposuction yağ hücreleri üzerinde seçici bir etkiye sahiptir ve diğer dokulara zarar vermez, dolayısıyla; Ameliyat sonrası ağrı, şişlik, ödem ve morarma minimaldir. Vaser liposuction ile yağ vücuttan çok daha kontrollü bir şekilde alınır; bu nedenle, uygun hastalara lokal bir vücut yeniden oluşumu gerçekleştirilebilir. Vaser liposuction ile vücuttan alınan yağ herhangi bir ek işleme tabi tutulmadan süzülerek yüze veya vücudun hacimsel olarak eksik bölgelerine aktarılabilir.

Vaser Liposuction Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulanabilir?

Kadın hastalarda vaser liposuction nedir ve nasıl uygulanır sıklıkla merak konusu olmaktadır, sıklıkla karın, yanlar, bel çevresi, sırt, kollar, iç – dış bacak ve gıdı bölgelerine uygulanmaktadır. Erkek hastalarda jinekomasti (meme dokusunda büyüme) şikayetlerine bağlı olarak meme bölgesine de uygulanabilir. Ayrıca uygun erkek hastalarda “High-Def Liposculpture” adı verilen teknik, vaser yöntemi ile six pack kaslarını yüzeye çıkarmak için kullanılabilir. Vaser liposuction’ı Brezilya popo kaldırma (BBL) ile birleştirme otolog (hastanın kendi vücudundan anlamına gelen) yağ transferi olarak da bilinen yağ transferi, yağın vücudun bir bölümünden alınarak diğerine yerleştirildiği bir işlemdir. Vaser liposuction, yağ transferinde daha arzu edilen bir yere transfer edilebilmesi için sağlam yağın alınmasına izin verir. Yağ vücudun birçok farklı bölgesine aktarılabilir. Vaser liposuction İstanbul fiyat ortalaması cesaret edici seviyededir.

Vaser Liposuction İçin İyi Bir Aday Mıyım?

Ameliyatınız hakkında gerçekçi beklentilere ve olumlu bir bakış açısına sahip olmalısınız. Ameliyat gerekçeleriniz uygun değilse cerrahınız taleplerinizi reddedebilir. Genel olarak, aşağıdaki durumlarda Vaser teknolojisi nedir sorusunu kısaca kilo vermek isteyen sizin için bir seçenek olabilir şeklinde yanıtlayabiliriz. Vaser liposuction bir kilo verme prosedürü değildir; bu nedenle, ameliyatın geçmesi için güvenli bir kiloda olmanız gerekir. Nispeten sağlıklı olmalısınız. Ameliyat risklerini azaltmak için sağlıklı bir vücuda sahip olmanız gerekecektir. Bir hastalığınız varsa, cerrahınız bundan sonra ne yapmanız gerektiği konusunda size tavsiyede bulunacaktır.

Ameliyat İçin Ne Beklemeliyim Veya Hazırlanmalıyım?

Ameliyattan önce cerrahınızla bir dizi konsültasyon yapmanız beklenir. Ameliyatınız için gerçekçi hedeflerimizi ve beklentilerimizi belirlemek için konsültasyonlarınız önemlidir. Bu şekilde vaser liposuction riskleri minimuma indirilir. Ayrıca ihtiyaçlarınıza ve ameliyata uygunluğunuza göre öneriler de verilecektir. Ayrıca ameliyattan en az 4 hafta önce sağlıklı bir yaşam tarzı sürmeniz tavsiye edilir.

Cerrahınız, vücudunuzu ameliyata hazırlamak için sağlıklı bir diyet yemenizi ve düzenli egzersiz yapmanızı önerebilir. Ayrıca ameliyata hazırlık olarak alkol ve sigara alımınızı sınırlamanız veya tamamen durdurmanız istenecektir. Ameliyattan günler önce, kararınızı kesinleştirmek için cerrahınızla son bir görüşmeye gideceksiniz. Ayrıca ameliyatın devam etmesi için gerekli olan bir onay formunu imzalamanız da istenecektir. Ameliyat sırasında size hafif sedasyon ile lokal anestezi uygulanacaktır. Uyuşturma solüsyonunun girişine ve ameliyatın gerçekleşmesine izin vermek için küçük kesiler yapılır.

Ameliyat sonrasında izlerinizin çok fark edilmemesini sağlamak için kesiler ayrı alanlarda yapılır. Vaser teknolojisi nedir denilirse bunu kısa sürede hedeflenen fit bedene kavuşmanın en kısa yolu olarak tanımlayabiliriz. Ameliyat tamamlandığında, ameliyat sonrası iyileşme sürecinden geçeceksiniz. Ameliyat sonrası uygun olmayan bakım, enfeksiyonların yanı sıra daha kötü sonuçlara da yol açabileceğinden cerrahınızın tavsiyelerine uymanız çok önemlidir. Konsültasyonlarınız sırasında cerrahınız tarafından ameliyat için neler beklemeniz veya hazırlanmanız gerektiği konusunda bilgi verilecektir. Vaser liposuction fiyat tarifesi de ameliyattan önce açıkça kararlaştırılmalıdır. Vaser liposuction nedir sorusu yanıtı en kısa haliyle yağlardan kurtulmanın en kısa yoludur.

Güvenli GYG Nedir?

Gluteal yağ grefti (genellikle Brezilya Popo Kaldırma olarak bilinir), dünyadaki en hızlı büyüyen ve en popüler estetik prosedürlerden biridir. Görev gücü, “Bu araştırmanın bulgularına göre, 4 mm’den daha küçük kanül kullanılarak derin kasa yağ enjeksiyonlarından ve enjeksiyon kanülünün aşağıya doğru yönlendirilmesinden kaçınılmalıdır” sonucuna vardı. Vaser liposuction yan etkileri nadir görülmektedir.

Operasyon Süreci

Süreci vaser liposuction tek bir alana güvenli bir şekilde uygulanabileceği gibi birden fazla alanın birleşimiyle de uygulanabilir. 4d vaser liposuction gibi gelişen teknolojiler sayesinde operasyon daha sağlıklı yürütülmektedir. Operasyon öncesinde gerekli tüm kan testleri ve genel anestezi testleri yapılır. Hastamız muayenelerin ardından anestezi uzmanı tarafından muayene edilir ve operasyona engel olabilecek bir durum yoksa operasyona alınır. Vaser liposuction nedir sorusu merak edilmekle birlikte uygulaması genel anestezi altında yapılır ve uygulanan alan miktarına göre operasyon süresi 1,5 – 4 saat arasında değişir. Operasyonun ardından hastamız ameliyathanede özel uyandırma odasında doktor gözetiminde uyandırılır ve bir süre gözetim altında tutulduktan sonra özel odasına alınır. Vaser liposuction nedir sorusunu yanıtlamak gerekirse bedenin çoğu bölgesindeki yağları ortadan kaldırmanın yoludur yanıtı verilebilir.

Sonuçların Görünmesi Ne Kadar Sürer?

Vaser lipo için sonuçlar çoğu hastada 6 hafta sonra görülür. Ancak nadir durumlarda 6 aya kadar sürebilir. Sonuçların görünme süresi hastadan hastaya değişir. Aynı zamanda ameliyat sonrası bakımınızı sürdürdüğünüz düzey gibi faktörlere de bağlıdır. Ameliyattan sonra vücudunuza gerektiği gibi bakmamanız, örneğin sonuçlarınızı geciktirecektir. Vaser lipo fiyat ortalaması operasyonun yapılacağı bölge ve merkeze göre değişmektedir.