Vaser liposuction, yağ hücrelerini parçalayan ve onları daha derin dokulardan gevşeterek tedavi sırasında yağın daha etkin bir şekilde alınmasını sağlayan bir liposuction çeşididir. Liposuction, cildinizin altındaki yağ birikintilerini gideren kozmetik bir işlemdir. Vaser, rezonansta ses enerjisinin titreşim amplifikasyonu için bir kısaltmadır. Bu ultrason teknolojisi, yağ hücreleri arasındaki bağları bozmak için güçlü dalgalar kullanır. Vaser liposuction daha kontrollü ve nazik bir kozmetik prosedür olarak kabul edilir ve bunu doğru yapmak için yetenekli ve deneyimli bir sağlayıcı gerektirir. Sigara içmeyen veya kanama öyküsü olan sağlıklı bir kişiyseniz, liposuction adayı olabilirsiniz.

Liposuction bir kilo verme aracı olarak kabul edilmez. Vaser liposuction ameliyatı veya her türlü liposuction ile en iyi sonuçları alan kişiler zaten ideal ağırlıklarının 15 pound yakınındadır. Bu prosedür, yağ birikintilerini tedavi etmeye ve altındaki kas tonusunu ortaya çıkarmaya çalışan kişiler içindir.

Vaser Liposuction Nasıl Çalışır?

Tüm liposuction türleri aynı temel dayanakta çalışır. Yağ birikintileri parçalanır ve ardından cildinizin altındaki yağı emmek için anestezi, salin solüsyonu ve kanüller kullanılarak vücudunuzdan çıkarılır. Su basıncı ve lazerler, yağ birikintilerinin emme işleminden önce ayrıştırılmasının iki yoludur. Nabız atan ultrason dalgaları başka bir yoldur. Vaser liposuction bir tür ultrasonik liposuctiondır. Tüm bu enerji kaynakları, daha kolay çıkarılması için yağ hücrelerinin parçalanmasına yardımcı olan ve tedavi edilen bölgedeki cildi minimum düzeyde sıkılaştıran ısı üretir.

Vaser liposuction ameliyatı, sağlayıcınızın yağların alınmasında hem nazik hem de son derece hassas olmasını sağlaması açısından benzersizdir. Altta yatan sağlıklı dokunuza zarar vermeden yağ dokunuzla altındaki kaslar arasındaki bağlantıyı bozar. Bu, vaser liposuction erkek hastalar için vücut şekillendirmede iyi bir ün kazandırır. Araştırmalar, liposuction’ın metabolizmanızın yağlardan kurtulma şeklini de değiştirdiğini gösteriyor. Araştırmacıların hala bu konuda anlamaya çalıştığı çok şey var. Aşırı kilolu ve vaser liposuction uygulanan erkeklerde işlemden sonraki aylar içinde insülin duyarlılığı düzeldi.

Vaser Liposuction İçin Prosedür

Vaser liposuction ameliyatı sırasında, muhtemelen genel anestezi veya bilinçli sedasyon adı verilen bir anestezi şekli altına alınacaksınız. Bir anestezikle karıştırılmış salin solüsyonu veya şişen sıvı, hedeflenen bölgeye enjekte edilecektir. Daha sonra, yağlı dokuyu parçalamak için ultrason probları küçük bir kesiden cilde yerleştirilecektir. Yağ dokusu yavaşça parçalanmaya başlayacak ve yağ dokusunu ve sıvının çoğunu aynı porttan vakumlamak için bir kanül kullanılacaktır. İşlem sonrası ağrıyı uyuşturmak için sıvının bir kısmı vücudunuzda bırakılacaktır. Vücudunuz sonraki günlerde onu emecektir. Vaser liposuction olanlar sonuçlardan memnun kalmaktadır.

Tedavi İçin Hedeflenen Alanlar

Vaser liposuction aşağıdaki alanlardan herhangi birini hedefleyebilir: Göğüs, çene ve boyun, üst sırt, bel ve mide, kalça ve uyluk, kalça. Vaser liposuction ameliyatı sonrası hedeflenen bölge dikkatle takip edilmeli ve yan etkiler hakkında doktora bilgi verilmelidir.

Fiyatı Ne Kadar?


İlginizi Çekebilecek ÜrünlerimizVaser liposuction, isteğe bağlı bir kozmetik prosedür olarak kabul edilir. Bu, sigortanız tarafından karşılanmayacağı anlamına gelir. İlk görüşmeniz sırasında, sağlayıcınız size beklenen maliyetin bir dökümünü verebilir. Anestezi gibi, cebinizden ödemeniz beklenen ek maliyetleri sorduğunuzdan emin olun. Vaser liposuction maliyetini hesaplarken, iyileşme sürenizi de hesaba katmanız gerekebilir.

Liposuction iyileşmesi anlık değildir. Hareketsiz bir ofis işine girip oturmanın fiziksel görevlerini liposuction ertesi gün kadar erken yapabilirsiniz, ancak bu tavsiye edilebilir olduğu anlamına gelmez. Muhtemelen biraz acı çekeceksiniz ve pek uyanık olmayacaksınız. Hafta sonları evde dinlenebilmek için cuma sabahı vaser liposuction yaptırmayı da düşünebilirsiniz. Fiziksel olarak zorlu bir işiniz varsa, işe dönmeden önce birkaç gün izin almayı ve doktorunuzdan izin almayı planlayın. Bu işlemden sonra bol bol dinlenmek, ameliyat sonrası enfeksiyon gibi komplikasyonları önlemek için önemlidir. Vaser liposuction fiyatı ameliyat öncesi tüm ayrıntılarıyla kararlaştırılmalıdır.

Herhangi Bir Risk Veya Yan Etki Var Mı?

Vaser liposuction düşük riskli bir işlemdir. Ancak bu, yan etki riski olmadığı anlamına gelmez. Yaygın yan etkiler: İşlemden sonraki günlerde morarma ve kanama, liposuction bölgesinde ağrı ve ağrı, liposuction’dan iyileştikten sonra nihai yara izi, hiperpigmentasyon, asimetri veya cilt düzensizlikleri, işlemden sonra sürekli şişlik günler veya haftalar, yeni vücut şeklinize daha iyi yapışmayan gevşek cilt. Prosedürü takip eden günlerde enfeksiyon belirtilerine dikkat etmek önemlidir. Vaser liposuction sonrası aşağıdakilerden herhangi birini yaşamaya başlarsanız acil yardım isteyin: Yeşil veya sarı akıntı, ateş, mide bulantısı, kusma veya baş dönmesi, nefes darlığı, yorgunluk veya bitkinlik.

Vaser Liposuction İçin Hazırlık

Randevunuza hazırlanmak için, doktorunuzun aldığınız ilaçlardan haberdar olduğundan emin olun. Liposuction işleminden önceki 2 hafta içinde ibuprofen gibi kan inceltici ilaçlar kullanmaktan kaçının. Ayrıca işlemden önceki gece alkol almaktan kaçının. Doktorunuz vaser liposuction için hazırlık yapmanız için size ek talimatlar verebilir. Bu talimatları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun.

Vaser Liposuction Sonrası Ne Beklenir?

Vaser liposuction sonrası vücudunuz hedeflenen bölgelerde biraz morarmış ve şişmiş görünebilir. Muhtemelen sonuçları hemen göremeyeceksiniz çünkü vücudunuzun iyileşmesi için zamana ihtiyacı var. Etkilenen bölgeyi giydirmek için sterilize pamuklu pedler verilecek, çünkü 24 ila 48 saat içinde sıvı ağlayacak. Anesteziyi vücudunuzdan atmak için fazladan sıvı içmeniz gerekebilir. Ayrıca şişmeyi azaltmaya yardımcı olmak için birkaç hafta kompresyon giysisi giymeniz gerekecektir. Yaklaşık 3 ila 6 ay sonra, vücudunuz değiştirilmiş formuna yerleştikçe sonuçları daha net görmeye başlayacaksınız.

Bazı insanlar için sonuçları görmek birkaç ay daha sürebilir. Vaser liposuction yaptıranlar sonuçları kalıcı olarak görebilir. Ancak vücudunuzun iyileşmeden sonra nasıl görüneceği kısmen size kalmış. Liposuction yaptırdıktan sonra, vücudunuzun çıkarılan yağları geri kazanmaması için diyetinizi sürdürmeniz ve rutin egzersiz yapmanız gerekir. Ayrıca, yaşlanmanın tüm görünür belirtilerini ortadan kaldırmanın bir yolu olmadığını da unutmayın. Kilo dalgalanmaları, iltihaplanma ve basit yerçekimi, sonuçlarınızın zaman içinde görünüşünü değiştirebilir.

Vaser Liposuction Ve Geleneksel Liposuction Karşılaştırması

Vaser liposuction, bazı önemli farklılıklar olsa da geleneksel liposuction ile benzer bir prosedürdür. En büyük fark, vaser liposuction’ın yağ aldırma işleminde daha fazla hassasiyete izin vermesidir. Büyük yağ birikintilerini gidermek için bir araç değildir. En iyi vaser liposuction sonuçları, alttaki kas tonusunu ortaya çıkarmak için küçük yağ birikintilerinin alınmasını içeren bir şekillendirme yaklaşımını içerir. Vaser liposuction ameliyatı tüm fiziğinizi yeniden tanımlamaz, ancak figürünüzü küçük, etkili şekillerde iyileştirebilir. Bazı insanlar ayrıca vaser teknolojisinin liposuction’dan iyileşmeyi daha az ağrılı hale getirdiğini ve iyileşmenin daha hızlı gerçekleştiğini iddia ediyor. Vaser liposuction fiyatları sonuçlarına göre ise oldukça düşük kalıyor.