Vajinoplasti

 1. Anasayfa
 2. Vajinoplasti

Vajinoplasti kadınlarda en sık talep edilen Genital Estetik Ameliyatları arasında gösterilir. Bu operasyon kadın genital bölgesindeki rahatsızlıkların giderilmesi, estetik görünüm ve işlevin iyileştirilmesi için gerçekleştirilen cerrahi bir işlemdir.

Vajinoplasti kadınlarda genellikle doğum sonrası genişleyen vajina, yaşla birlikte ortaya çıkan sarkmalar veya genetik faktörler nedeniyle vajina bölgesinde oluşan problemlerin giderilmesi için uygulanan bir estetik tedavi yöntemidir. Bu tedavi ile vajinanın iç ve dış yapısı düzeltilir.

Vajinoplasti ya da halk arasındaki ifade biçimiyle Vajina Daraltma operasyonlarının en fazla uygulandığı durumlar arasında;

 • Doğum sonrası vajinal genişleme ve gevşeme yaşanması,
 • Yaşlanma ile birlikte vajinanın elastikiyetinin kaybolması,
 • Genetik faktörler nedeniyle vajinal genişleme oluşması,
 • Cinsel ilişki sırasında rahatsızlık veya ağrı yaşanması,
 • Vajinal sarkmalar nedeniyle estetik kaygılar görülmesi,

gösterilebilir.

Vajinoplasti estetik ve fonksiyonel hedefler gözetilerek yapılan bir operasyondur. Vajinoplasti Ameliyatı vajinanın iç ve dış yapısının düzenlendiği estetik tedavi tekniği olarak bilinmektedir. Vakaların büyük bir kısmının genel anestezi altında gerçekleştirildiği Vajinoplasti operasyonu hastanın vajinasının genişlemiş veya gevşemiş olması durumunda tercih edilmektedir.

Vajinoplasti Ameliyatı kapsamında uzman hekim vajinanın içine girerek fazla dokuyu çıkarır ve daha sonra vajinanın duvarlarını daraltır. Bu tedavi vajinanın daha sıkı bir hale gelmesini sağlar. Sonrasında dikişler kullanılarak iyileşme süreci başlar.

Vajinoplasti Ameliyatı ortalama 1 ila 2 saat içerisinde tamamlanır. Ancak bu süre tedavinin karmaşıklığına ve hastanın genel sağlık durumuna bağlı olarak değişebilir. Ameliyat sonrası iyileşme süreci genellikle 4 ila 6 hafta sürer. Bu süre zarfında hasta ağrı kesiciler kullanabilir. Ayrıca cinsel ilişkiden kaçınmak ve düzenli doktor kontrollerine gitmek çok değerlidir.

Vajinoplasti Ameliyatı Sonrası dikişler genellikle 2 ila 3 hafta içinde düşmektedir. Ancak bu süre hastanın genel sağlık durumuna ve ameliyatın karmaşıklığına bağlı olarak değişebilir. Bu operasyonun fiyatı tedavinin tekniğine, uygulanan yönteme, kişinin genel sağlık durumuna ve uzman hekimin deneyimine bağlı olarak farklılık gösterir. Vajinoplasti Fiyatı ile ilgili en doğru bilgiyi almak için İletişim kanallarımızdan kliniğimize ulaşmanız en doğru davranış olacaktır.

Sonuç olarak Vajinoplasti kadınların genital bölge estetiğini ve fonksiyonelliğini arttırmak için etkili bir yöntemdir. Ancak her cerrahi uygulamada olduğu gibi Vajinoplasti de belirli riskler ve komplikasyonlar içerebilir. Bu nedenle tedavinin alanında uzman bir Estetik ve Plastik Cerrah tarafından steril klinik şartlarında gerçekleştirilmesi gerekir.

Estpoint Medikal Estetik ve Plastik Cerrahi alanında uzun yıllara dayanan tecrübesi, steril imkanlara sahip şubeleri ve uzman doktorları ile hastalarını dinleyerek onların en estetik, çekici ve diri gösterecek genital bölge yapısına sahip olmaları için Vajinoplasti dahil tüm tedavi yöntemlerini büyük bir başarıyla gerçekleştirmektedir.

Sizde genital bölgenizde farklı nedenlerle yaşadığınız estetiksel problemlerin tedavi edilerek hayal ettiğiniz görünüme sahip olması için Hemen Bize Ulaşıp randevu alabilir, Vajinoplasti alanında uzman doktorlarımız tarafından evinize en yakın kliniğimizde yapılacak muayene sonucunda size en uygun tedavi planını oluşturabilirsiniz.

Vajinoplasti Nedir 

Vajinoplasti kadınlarda vajinanın farklı nedenlerle genişlemiş veya sarkmış olan dokularını yeniden şekillendirmek için yapılan bir estetik cerrahi operasyondur. Vajinanın Daraltılması ve Sıkılaştırılması amacıyla yapılır. Bu operasyon hem kadınların hem de partnerlerinin cinsel yaşam kalitesini artırmayı hedefler.

Vajinoplasti Neden Yapılır 

Vajinoplasti günümüzde en fazla tercih edilen Genital Estetik uygulamalarından birisi olmakla birlikte bu tedavi yöntemini talep eden kadınların birbirinden farklı nedenleri olabilmektedir. Vajinoplasti yani Vajina Daraltma uygulamalarının yapılma nedenleri arasında;

 • Doğum sırasında vajinanın aşırı derecede genişlemesi veya yırtılması,
 • Yaşlanma, menopoz veya hormonal değişiklikler nedeniyle vajinanın elastikiyetini kaybetmesi,
 • Vajinal enfeksiyonlar, iltihaplar veya kanser gibi hastalıklar nedeniyle vajinanın hasar görmesi,
 • Vajinanın doğuştan anormal şekilde gelişmesi,
 • Cinsel istismar veya travma sonucu vajinanın zarar görmesi,
 • Kişisel tercih veya estetik kaygılar nedeniyle vajinanın görünümünü değiştirmek istemesi,

gösterilebilir.

Vajinoplasti Kimlere Yapılır 

Vajinoplasti uygulamalarının yapılabilmesi için kişilerden beklenilen bazı hususlar ve şartlar bulunmaktadır. Kadınların Vajinoplasti Ameliyatı yaptırabilmesi için sağlaması gereken durumlar arasında;

 • 18 yaşından büyük olmak,
 • Sağlıklı ve dengeli bir vücut ağırlığına sahip olmak,
 • Sigara, alkol veya uyuşturucu gibi zararlı maddeler kullanmamak,
 • Kanama bozukluğu, diyabet, kalp hastalığı, yüksek tansiyon gibi kronik bir hastalığı olmamak,
 • Gebe olmamak veya bebek emzirmemek,
 • Vajinal enfeksiyon veya iltihap gibi bir sorunu olmamak,
 • Cinsel yolla bulaşan bir hastalığı olmamak,
 • Operasyonun risklerini – sonuçlarını anlamak ve kabul etmek,

belirtilebilir.

Vajinoplasti Belirtileri 

Vajinoplasti kadınların farklı nedenlerle yaptırmayı talep ettikleri bir genital estetik tedavisi yöntemidir. Bu uygulamayı isteyen kişilerin genital bölgelerinde oluşan bazı durumlar vardır. Vajinoplasti yaptırmak isteyen kadınların genital bölgelerinde çok sık karşılaşılan durumlar arasında;

 • Vajinada gevşeklik, genişlik veya sarkma hissi oluşması,
 • Cinsel ilişki sırasında azalmış duyarlılık, zevk veya orgazm problemleri görülmesi,
 • Cinsel birliktelik esnasında ağrı ve yanma yaşanması,
 • Cinsel ilişki sırasında ses çıkması, (Vajinal Flatus)
 • Vajinada koku, akıntı veya kaşıntı gibi enfeksiyon belirtileri oluşması,
 • Vajinanın görünümünden memnun olmama veya utanma hissi yaşanması,

gösterilebilir.

Vajinoplasti Ameliyatı

Vajinoplasti genital bölgede farklı nedenlerle oluşan estetik ve işlevsel problemleri gidermek yapılan bir operasyondur. Vajinoplasti Ameliyatı vajinanın iç ve dış yapısının düzeltilmesi için gerçekleştirilmektedir. Genel anestezi altında gerçekleştirilen bu tedavi kapsamında vajinası genişlemiş veya gevşemiş kadınların bu problemlerinin giderilmesi hedeflenir.

Vajinoplasti Ameliyatı Nedir 

Vajinoplasti Ameliyatı vajinanın genişlemiş ve sarkmış olan kaslarını (dokularını) sıkılaştırarak daha estetik ve fonksiyonel bir görünüm kazandırmayı amaçlayan bir cerrahi işlemdir. Vajina Genişlemesi rahatsızlığı doğum, yaşlanma, hormonal değişimler veya genetik faktörler gibi nedenlerle oluşabilir.

Vajinada yaşanan genişleme ve gevşeme hali hem kadının kendine güvenini hem de cinsel hayatını olumsuz etkileyebilir. Vajinoplasti Ameliyatı ile vajinanın iç ve dış kısımlarında arzu edilen şekil ve boyut değişiklikleri yapılarak yaşanan problemler giderilebilir.

Vajinoplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır 

Vajinoplasti Ameliyatı kapsamında vakaların büyük bir kısmı genel anestezi altında yapılır. Bu ameliyatın süresi ortalama 1 ila 2 saat arasında değişiklik göstermektedir. Operasyon içinde vajinanın ön duvarındaki fazla dokular çıkartılır ve kaslar sıkılaştırılır. Böylece vajina daraltılır ve daha genç bir görünüm elde edilir.

Vajinoplasti yani Vajina Daraltma ameliyatına destek vermek için vajinanın dış kısımlarında da isteğe bağlı olarak Labioplasti (Dudak Küçültme) veya Klitoral Hood Redüksiyonu gibi işlemler yapılarak arzu edilen estetik görünüm kusursuz şekilde elde edilebilir.

Vajinoplasti Ameliyatı konusunda uzman Plastik Cerrahları ve Genital Estetik Hekimleri eliyle muayene edilerek sizin için en uygun tedavi tekniklerinin kliniğimizde uygulanabilmesi için İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşabilirsiniz

Vajinoplasti Ameliyatı Kaç Saat Sürer 

Vajinoplasti Ameliyatının Süresi yapılacak işlemlerin sayısına ve kapsamına göre değişiklik gösterir. Bu operasyon genellikle 1 ila 2 saat arasında tamamlanır. Bununla birlikte eğer vajinanın dış kısımlarında da estetik müdahaleler yapılacaksa bu süre uzayabilir.

Vajinoplasti İyileşme Süreci 

Vajinoplasti Ameliyatı Sonrası kişiler klinikte 1 gece misafir edilerek kontrol altında tutulur. Ertesi gün taburcu olan hasta evinde istirahatine devam eder. Ameliyat sonrasında vajina bölgesinde şişlik, morluk veya ağrı olabilir. Bu belirtiler buz uygulaması, ağrı kesiciler ve antibiyotikler ile kontrol altına alınır.

Vajinoplasti İyileşme Süreci içerisinde hijyene dikkat etmek, bol su içmek, kabızlık önlemek ve doktorun önerdiği kremleri kullanmak önemlidir. Ayrıca 4 ila 6 hafta boyunca cinsel ilişki, tampon kullanımı, ağır sporlar ve uzun süreli oturma gibi aktivitelerden kaçınılmalıdır.

Vajinoplasti Dikişleri Ne Zaman Düşer 

Vajinoplasti Ameliyatı esnasında kendiliğinden eriyen türden dikişler kullanılır. Bu nedenle dikiş alınması gibi bir sürece ihtiyaç duyulmaz. Operasyon sürecinde kullanılan dikişler ortalama 2 ila 3 hafta içinde kendiliğinden eriyerek kaybolur.

Vajinoplasti Ameliyatı Fiyatları 

Vajinoplasti Ameliyatının Fiyatları yapılacak işlemlerin sayısına ve kapsamına göre değişiklik gösterir. Bununla birlikte işlemleri gerçekleştirecek doktorun tecrübesi, hastanenin kalitesi ve şehrin yaşam maliyeti gibi faktörler de fiyatları etkileyebilir.

Tüm bu hususlar göz önüne alındığında Vajinoplasti Ameliyatı Fiyatları Ne Kadar sorusuna net bir ücret belirtmek mümkün değildir. Bu konuda en doğru fiyatları alabilmek için Bizimle İletişime Geçerek ön muayene randevusu oluşturmanız gerekmektedir.

Vajinoplasti Avantajları 

Vajinoplasti yani Vajina Daraltma ameliyatı kadınlara pek çok avantajı beraberinde sunar. Bu tedavi sayesinde elde edilen kazanımlar arasında;

 • Vajinanın şeklinin, boyutunun ve sıkılığının iyileştirilmesi,
 • Cinsel ilişki sırasında duyarlılık, zevk ve orgazm gibi duyguların artması,
 • Cinsel birliktelik esnasında ağrı, yanma gibi rahatsızlık hissinin azalması,
 • Cinsel ilişki sırasında çıkan rahatsız edici sesin giderilmesi,
 • Vajinal enfeksiyon ve iltihap riskinin minimuma indirilmesi,
 • Vajinanın estetik bir görünüme sahip olması,
 • Kadınların özgüvenlerinin ciddi oranda artması,

gösterilebilir.

Vajinoplasti Sonrası 

Tüm sağlık uygulamalarında olduğu gibi Vajinoplasti Ameliyatı Sonrası da kişinin sağlığı ve tedavi sürecinin başarısı için belirli hususlara özen göstermek gerekir. Vajinoplasti Sonrası iyileşme sürecini hızlandırmak ve komplikasyonları önlemek için dikkat dilmesi gereken bazı durumlar arasında;

 • Operasyon sonrasında doktorun verdiği ilaçları düzenli olarak kullanmak,
 • İşlem bölgesine buz uygulamak, soğuk kompres yapmak veya şişliği azaltmak için yüksek yastıkta yatmak,
 • Tedavi bölgesini temiz ve kuru tutmak, pansumanları değiştirmek ve antiseptik solüsyonlarla yıkamak,
 • Ameliyat bölgesinde kanama, enfeksiyon, iltihap veya kötü koku gibi anormal durumlar fark edilirse doktora başvurmak,
 • Vajinoplasti Sonrası ilk 4 ila 6 hafta boyunca cinsel ilişkiden, tampon kullanmaktan, banyo yapmaktan veya havuza girmekten kaçınmak,
 • Operasyon sonrası ilk 6 hafta boyunca ağır kaldırmaktan, spor yapmaktan veya uzun süre oturmaktan kaçınmak
 • Tedavi sonrası bol su içmek, lifli gıdalar tüketmek ve kabızlığı önlemek için dikkatli beslenmek,

belirtilebilir.

Vajinoplasti Sonrası Enfeksiyon Belirtileri 

Vajinoplasti Ameliyatı Sonrası Enfeksiyon riski her cerrahi işlemde olduğu gibi mevcuttur. İşlem bölgesinde enfeksiyon oluşması durumunda ortaya çıkan belirtiler arasında;

 • Ateş,
 • Şiddetli ağrı,
 • Kötü kokulu akıntı,
 • Kızarıklık,
 • Şişlik,
 • Kanama,

gösterilebilir.

Enfeksiyon belirtileri fark edildiğinde vakit kaybetmeden tedaviyi gerçekleştiren doktora başvurulmalıdır. Enfeksiyon tedavisi için antibiyotikler ve diğer ilaçlar verilebilir. Ayrıca enfeksiyonu önlemek için Vajinoplasti Ameliyatı Sonrası uzman hekimin verdiği talimatlara uyulmalıdır. Bu talimatları;

 • Genital bölge hijyenine dikkat etmek,
 • Pamuklu iç çamaşırı giymek,
 • Tampon veya ped kullanmamak,
 • Sıcak banyo yapmamak,
 • Ağır egzersiz yapmamak,
 • Sigara ve alkol kullanmamak,

olarak belirtebiliriz.

Vajinoplasti sonrasında ilk cinsel ilişki için doktorun onayını almak gerekir. Doktor muayene sonucunda vajinanın tamamen iyileştiğini ve cinsel ilişkiye hazır olduğunu belirtmesi halinde cinsel birliktelik yaşanabilir.

Tedavi sonrası yaşanacak ilk ilişkide nazik, yavaş ve dikkatli olmak önemlidir. Ayrıca birliktelik esnasında kayganlaştırıcı kullanmak da rahatlık sağlayabilir. İlk birliktelikte hafif bir ağrı veya kanama olması normaldir ancak bu durum şiddetli veya uzun süreli olursa uzman doktora haber verilmelidir.

Vajinoplasti Sonrası Cinsel İlişki 

Vajinoplasti özellikle cinsel yaşam üzerinde çeşitli etkilere sahip olabilir. Vajinoplasti Sonrası Cinsel İlişkiye ne zaman başlanabileceği operasyonun ardından doktor tarafından belirlenir. Bu süre genellikle 4 ila 6 hafta olmakla birlikte hastanın iyileşme hızına bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Vajinoplasti Sonrası Cinsel İlişki yaşamaktan belirli bir süre uzak durulması sağlıklı bir iyileşme döneminin geçirilmesi ve operasyon bölgesinin tam olarak iyileşmesi için çok önemlidir. Bu hususa dikkat edilmesi olası komplikasyon riskini azaltır.

Vajinoplasti Sonrası İlişkide Kanama 

Vajinoplasti sonrasında dikişlerin iyileşmesi sürecinde cinsel ilişkiye girilmesi durumunda kanama olabilir. Ancak tamamen iyileştikten sonra kanama yaşanmaması gerekir. Eğer tam iyileşme sürecinden sonra cinsel ilişkide kanama olursa tedaviyi gerçekleştiren uzman hekim ile görüşmek en doğru davranış olacaktır.

Vajinoplasti Sonrası Ağrı 

Vajinoplasti Sonrası Ağrı genellikle operasyonun ilk birkaç gününde görülmekte ve normal bir durumum olarak karşılanmaktadır. Bu ağrılar reçete edilen ağrı kesicilerle kontrol altına alınır. Ancak ağrı haftalar boyunca devam ederse veya ağrı kesicilere rağmen hala şiddetliyse tedaviyi gerçekleştiren uzman hekime kontrole gitmek gerekmektedir.

Vajinoplasti Sonrası Kanama 

Vajinoplasti Sonrası Kanama işlem sonrası ilk 2 ila 3 gün normal karşılanabilir. Hafif şekilde gerçekleşen bu kanamalarda artış yaşanır ve aşırı hale gelirse ya da birkaç gün sonra bile devam ederse tedaviyi gerçekleştiren uzman hekim ile görüşmek en doğru davranış olacaktır.

Vajinoplasti Sonrası İlk İlişki 

Vajinoplasti vajinanın sıkılığını ve esnekliğini artırmak için yapılan genital estetik ameliyatıdır. Kadınlarda vajina doğum, yaşlanma, genetik faktörler veya travmalar nedeniyle genişleyebilir veya gevşeyebilir. Bu durum kadınların cinsel yaşam kalitesini olumsuz etkileyebilir.

Vajinoplasti Ameliyatı ile vajina iç duvarlarındaki fazla dokular alınır ve kaslar sıkılaştırılır. Bu sayede vajina daraltılır ve hissiyat artırılır. Vajinoplasti ameliyatından sonra ilk cinsel ilişki ne zaman olabilir sorusunun cevabı hastadan hastaya farklılık göstermektedir.

Ancak genel olarak 4 ila 6 hafta arasında bir süre cinsel aktivitelerden kaçınılması önerilir. Bu süre zarfında vajina iyileşme sürecindedir ve ameliyat bölgesinde şişlik, morluk, kanama veya enfeksiyon oluşabilir. Bu nedenle cinsel ilişkiye girmek hem ağrıya hem de komplikasyonlara sebep olabilir.

Vajinoplasti Fiyatları 

Vajinoplasti Ameliyatı Fiyatları ile ilgili bilgi almak için ulaştığınız kliniklerden farklı ücretler duymanız doğaldır. Özellikle sağlık alanında gerçekleştirilen uygulamalarda hasta muayene edilmeden net bir fiyat vermek mümkün değildir. Bu durumda en doğru ücretler uzman doktor tarafından yapılacak muayene sonucu belirlenmektedir.

Vajinoplasti Fiyatları 30.000 TL - 40.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Vajinoplasti Fiyat için bizimle iletişime geçiniz.

Vajinoplasti Fiyatları 2024 yılında birçok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte bu faktörler arasında;

 • Kişinin genetik yapısı ve yaşı,
 • Kadının genital bölgesinde var olan estetiksel problemler,
 • İşlem yapılacak vajinada oluşan gevşeme ve genişleme seviyesi,
 • Kişiye uygulanacak Vajinoplasti Ameliyatı teknikleri,
 • Tedaviyi gerçekleştirecek hekimin ve kliniğin tecrübesi,

gösterilebilir.

Vajinoplasti kapsamında gerçekleştirilecek uygulamalar ile ilgili daha detaylı bilgiler almak, Estetik Cerrahi alanında uzman olan doktorumuz tarafından muayene edilip tedavi planınızı oluşturmak için Hemen Bize Ulaşın...

ESTPOİNT KLİNİK

TEDAVİ BİLGİLENDİRME

Operasyon Sayısı

Operasyon Sayısı

Tek Seans

Operasyon Süresi

Operasyon Süresi

1 ila 2 Saat

Anestezi

Anestezi

Lokal

Hassasiyet Süreci

Hassasiyet Süreci

3 ila 7 Gün

İşe Dönme Süresi

İşe Dönme Süresi

1 Gün Sonra

Tam İyileşme

Tam İyileşme

7 ila 10 Gün

Sonuçların Kalıcılığı

Sonuçların Kalıcılığı

Ömür Boyu

Hastanede Kalma Süresi

Hastanede Kalma Süresi

Aynı Gün Çıkış

Vajinoplasti vajinanın estetik ve fonksiyonel açıdan iyileştirilmesi için yapılan cerrahi işlemler bütünüdür. Genital Estetik kapsamında gerçekleştirilen bu uygulama sayesinde farklı nedenlerle vajinasında genişleme ve gevşeme oluşan kadınların maruz kaldığı problemler giderilmektedir.

Vajinoplasti Ameliyatlarının büyük bir bölümü genel anestezi altında gerçekleştirilir. Plastik Cerrahi ve Genital Estetik alanında uzman hekim vajinanın içine girerek fazla dokuyu çıkarır ve vajinanın duvarlarını daraltır. Kendiliğinde eriyen iplerle atılan dikişler sonrası süreç tamamlanarak hayal edilen dar, sıkı ve genç vajina görünümü elde edilir.

Vajinoplasti Fiyatı operasyonun karmaşıklığına, uygulanan tekniklere, hastanın sağlık durumuna ve cerrahın deneyimine bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu hususta en sağlıklı bilgileri İletişim kanallarımızdan Bize Ulaşarak alabilirsiniz.

Lazer Vajinoplasti vajinanın sıkılığını ve elastikiyetini artırmak için lazer teknolojisi kullanılan bir tür Vajinoplasti operasyonudur.

Vajinoplasti genellikle doğum sonrası yaşanan vajinal genişleme, yaşlanma ile birlikte vajinanın elastikiyetinin kaybolması, genetik faktörler nedeniyle vajinal genişleme ve estetik kaygılar gibi durumlarda yapılır.

Vajinoplasti Sonrası İyileşme Süreci kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte genel olarak 4 ila 6 hafta arası sürmektedir.

Vajinoplasti estetik bir prosedür olduğu için devlet tarafından karşılanmayabilir. Ancak tıbbi bir gereklilik olduğu durumlarda bazı devlet sağlık hizmetleri bu prosedürü karşılayabilmektedir.

Vajinoplasti Sonrası doktorun önerdiği ağrı kesicileri kullanmak, bölge hijyenine özen göstermek, doktorun önerdiği süre boyunca cinsel ilişkiden kaçınmak ve hekim tarafından gerçekleştirilecek kontrol randevularına düzenli olarak katılmak önemlidir.

Vajinoplasti Sonrası ortalama 4 ila 6 hafta süresince cinsel ilişkiye girilmemesi en doğru davranış olacak ve tam iyileşmeye katkı sağlayacaktır.

Vajinoplasti Ameliyatı yaklaşık olarak 1 ila 2 saat içerisinde tamamlanmaktadır.

Vajinoplasti Sonrası İyileşme Süreci kişiden kişiye değişiklik göstermekle birlikte 4 ila 6 hafta içerisinde tamamlanmaktadır.

Vajinoplasti Fiyatı operasyonun karmaşıklığına, uygulanan tekniklere, hastanın sağlık durumuna ve cerrahın deneyimine bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu konudaki en sağlıklı bilgileri İletişim kanallarımızdan Bize Ulaşarak alabilirsiniz.

Vajinoplasti Sonrası doktorun belirlediği bir süre boyunca cinsel ilişkiye girilmemesi önerilir. Bu süre genellikle 4 ila 6 haftadır. İyileşme tamamlandıktan sonra ise cinsel ilişkiye girilmesinde bir sakınca yoktur.

Vajinoplasti Fiyatı operasyonun karmaşıklığına, uygulanan tekniklere, hastanın sağlık durumuna ve cerrahın deneyimine bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu konudaki en sağlıklı bilgileri İletişim kanallarımızdan Bize Ulaşarak alabilirsiniz.