Vajinal estetik nedir, vajinanın kaybettiği esnekliğin ve şeklin geri kazanılması hedeflenir. Yaşlandıkça cildimiz kolajen ve elastini kaybeder ve yaşımıza uygun görünmemizi ve hissetmemizi sağlamak için bakım gerektirir. Bu, yüzümüzdeki cilt ile sınırlı değildir: Vajina gibi vücudun diğer kısımları da diğerleri kadar hassastır. Vajina çevresindeki gevşek cilt, idrar tutamama veya yaşlı vajina görünümünden muzdarip olun, kadın gençleştirme terapisi uygulanabilir bir çözüm olabilir. Vajinada estetik bozukluklar vajinal estetik yöntemleri ile düzeltilmektedir.

Labioplasti Nedir?

Vajinal estetik nedir, Labioplasti, vajinayı çevreleyen fazla derinin cerrahi olarak alınmasını içerir. Cildi mümkün olduğunca ağrısız bir şekilde çıkarmak için manuel cerrahi tekniklerin lazer teknolojisi ile bir kombinasyonunu kullanılır. Daha küçük alanlar için lokal anestezi veya daha geniş daha gelişmiş gevşek alanlar için tam anestezi kullanılabilir. Fazla deri çıkarıldıktan sonra, kalan deri, cildin kolajen seviyelerini doğal olarak sıkılaştırmak ve eski haline getirmek için çeşitli topikal tekniklerle tedavi edilir. Kolajen geliştirildiğinde cilt daha genç yaşlarda olduğu gibi daha sıkı ve sıkı olacaktır. Vajinal estetik operasyonlarından bir başkasıdır. Vajinal bölge estetiği kadınların özgüvenlerini geri kazanmalarını sağlamada oldukça etkilidir.

Vajina Gençleştirme Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Ameliyattan önce var olan doku dejenerasyonunun hızı, tedavinin ne kadar süreceğini belirleyecektir. Tedavinin kendisi, anında vajinal estetik ve gevşeklikle ilgili tüm sorunları düzeltir, ancak daha fazla bozulmanın meydana gelmesini engelleyemez. Ameliyatın yarattığı vajina gerginliğini korumak için takip tedavileri gerekebilir. Kolajen doğal olarak bozulmaya devam edecek ve östrojen seviyeleri yaşla birlikte düşmeye devam edecektir. Bu bileşik faktörler, vajinanın orijinal tedaviden bağımsız olarak zamanla gevşemesine neden olur. Çoğu kadın için, genç bir vajinal tonu korumak için her yıl tek bir takip tedavisi gerekebilir. Menopoz sonrası aşırı kollajen üretimi kaybı ve östrojen azalması olan kadınlar için, vajinal estetik sonrası vajinal gerginliği korumak ve cinsel tatmin veya idrarda kontinans kaybını önlemek için genellikle yılda iki takip tedavisine ihtiyaç vardır. Vajinal estetik lazer ile tedavi edilebilmektedir.

Vajinal Gençleştirme Maliyeti Ne Kadar?

Vajina estetiği hakkında bilgi alındıktan sonra en çok merak edilen hususlardan biri operasyonun maliyeti olmaktadır. Vajinoplasti ve labioplasti maliyetleri, her bireyin ihtiyacına ve her kadının durumunun gelişimine bağlı olarak değişebilir. Gözle görülür yan etkilerin çoğunu henüz hissetmemiş kadınlarda önleyici vajinoplasti için prosedür hızlı ve ucuzdur. Yıllarca vajinasında dejenerasyon geçirmiş olanlar için, birden fazla tedavi gerekebilir ve bu da genel olarak tedavinin maliyetini artırır. 40 yaşın üzerindeki kadınlar için normal düzeltici tedavi süreci, cildin gerginliğini korumak için birkaç yılda bir takip tedavileri ile düzeltilene kadar yılda yaklaşık iki ameliyattır. Üriner inkontinans içeren vakalarda, arka arkaya çoklu tedaviler genellikle gereklidir. Alan iyileştikten birkaç ay sonra ek takip tedavileri de gerekebilir. Vajinal estetik ile kolaylıkla bu süreç kontrol altında götürülebilir.

Vajinoplasti Nedir?

İhtiyaçları ve ciddiyeti belirlendikten sonra, perineal, vajinal ve pelvik taban gevşemesine neden olan kasları sıkılaştırmak ve onarmak için ön dokuları (ön), arka dokuları (arka) veya her ikisinin bir kombinasyonunu tedavi etmeyi önerilebilir. Lazer ve radyofrekans terapileri gibi modern cerrahi teknikleri kullanan doktor, vajinayı çevreleyen kasları ve bağları düşük invaziv ve tekrarlanabilir bir işlemle sıkılaştırabilir. İşlem sadece yaklaşık bir ila bir buçuk saat sürer ve çok çabuk iyileşir. Aslında, bu prosedürden sonra neredeyse hiç kesinti yoktur. Ciddiyetine bağlı olarak, takip tedavileri gerekli olabilir. Her tedaviden sonra vajinal tonda gözle görülür derecede iyileşme bulunmalıdır. Kadınların büyük çoğunluğu sadece bir veya iki tedaviden sonra görünüşte, cinsel tatminde ve özgüveninde iyileşme görüyor. Vajinal estetik ameliyatı kolaylıkla yapılabilmektedir.

Vajinal Beyazlatma Nedir?

Vajinal beyazlatma, vajinal veya perine bölgesindeki cildi aydınlatmaya yönelik bir işlemdir. Bölgede daralma hormonal değişikliklerin, yaşın veya doğumun bir sonucu olabilir. Vajinal estetik ile tedavi edilmesi durumunda aynı zamanda vajina beyazlatma yapılması da mümkündür. Bu durum genellikle hastanın özgüvenini ve güvenini etkiler. Lazer tedavisi, epidermisteki koyu renkli melanin tabakasını kaldırarak çalışır. Sonuçlar ilk tedaviden sonra biraz fark edilir olacak ve yaklaşık 2 hafta sonra artacaktır. İstediğiniz görünümü elde etmek için birden fazla tedavi gerekebilir. Vajinal estetik ameliyat fiyatları, operasyonun yapılacağı merkezlerden öğrenilmelidir.

Vajinoplasti veya Labioplasti Acıyor mu?

Lazer ve lokal anestezi gibi modern teknikler kullanılır, yani ağrı nadiren bildiriliyor. Önleyici veya bakım tedavileri için hafif bir rahatsızlık olabilir. Daha kapsamlı ameliyatlar için, özellikle üriner inkontinans veya şiddetli dejenerasyonu takiben olanlar için, ameliyattan sonraki ilk birkaç gün içinde bazı genel ağrı ve sızılar yaşayabilirsiniz. Herhangi bir rahatsızlığı ortadan kaldırmak için ağrı tedavisi ilaçları yazılacaktır. Genel olarak, en kapsamlı ameliyatlar için bile sadece bir ila iki gün dinlenmeye ihtiyaç vardır. Vajina estetiği iyileşme süreci genelde en fazla 1 ay sürmektedir.

Neden Vajinal Gençleştirme Tedavisi?

Samimiyet söz konusu olduğunda vajinanın görünümü ve işlevi önemli bir unsurdur. Vajina duvarları tonunu kaybedebilir ve bu da her iki katılımcı için sürtünmeyi önemli ölçüde azaltır. Gevşek bir vajina, her iki partnerin de cinsel zevkini önemli ölçüde engelleyebilir. Vajinal kanalın tonuyla birlikte üretra ve mesane tonunu kaybedebilir ve bu da mesane kontrolünün kaybolmasına neden olabilir. Ek olarak, vajinanın yaşlanan, sarkık görünümü kişinin benlik saygısını olumsuz etkileyebilir ve bir kadının yatak odasına olan güvenini olumsuz yönde etkileyebilir. Tüm bu yan etkiler, vajinal estetik teknikleri kullanılarak etkili bir şekilde tedavi edilebilir. Vajinal estetik komplikasyonları nadiren görülmektedir ve oldukça güvenli kabul edilir.

Doğum

Vajinal gevşekliğin birçok nedeni olabilir, ancak en yaygın olanı doğumdur. Doğum sırasında vajina çevresindeki kaslar, bağlar ve fasya gerilir ve zayıflar. Bazıları için bu gevşekliğe neden olmak için yalnızca bir teslimat alırken, diğerleri için birkaç teslimat gerekir. Vajinal estetik doğumdan sonra meydana gelen gevşemenin tedavisi için de kullanılabilir.

Yaşlanma / Menopoz

Yaşlanma, vajinal estetik için önemli başka bir nedendir. Yaşla birlikte östrojen seviyeleri azalmaya başlar ve menopoza neden olur. Bu, vücuttaki kasların, bağların ve fasyanın bozulmasına neden olur. Östrojenin kadın cinsel organı üzerindeki önemli rolü, östrojen seviyeleri azaldıkça değişen seviyelerde genital yaşlanma anlamına gelebilir. Çoğu durumda bu, doğumdan kaynaklanan gevşeklikle aynı görünüme sahip olabilir. Mukoza zarları atrofiye uğrayarak vajina çevresinde fazla deri sarkmasına neden olabilir. Vajinal estetik fiyatları oldukça düşük seviyelerdedir.