Vajinal estetik işlemi sonrası doktor kontrolü oldukça önemlidir. Oluşabilecek komplikasyonları önlemek ve sağlıklı bir süreç geçirmek için, kalıcılığının artması ve yapılması gerekenleri öğrenmek için bu süreç titizlikle işlenmelidir.

Genital Estetik

İyi görünmek, kadınlar ve erkekler için en önemli konulardan biridir. Moda, müzik, heykel, resim gibi ilgi odağı olan ve ilgi gören kadın bedeni çeşitli nedenlerle değiştirildiğinde bazı sorunlar ortaya çıkabilir. Vajinal estetik işlemi sonrası doktor kontrolü için mutlaka düzenli olarak randevular ayarlanmalıdır. İşlemi yaptırma nedenlerinden biride güzellik kaygısıdır. Kendini güzel bulmayan kadının psikolojisi olumsuz etkilenir, kendine güveni azalır, aynalardan uzaklaşır ve karşı cinsle ilişkilerinde bazı sorunlar yaşanabilir. Günümüzde kadın ve erkekler kendilerini mutsuz eden sorunlar olduğunda çok daha cesur ve hızlı hareket edebiliyor. Kadınların estetik kaygı duyduğu konulardan biri de genital bölgedir. Vajinal estetik işlemi sonrası doktor kontrolü için doktorunuzun verdiğiniz randevulara zamanında gitmeniz yapılan işlemin başarısı için önemli etken taşımaktadır.

Vajinal Sarkma için Yapılan Operasyon Türleri

Çok sık karşılaşılan iç ve dış dudak sarkmasıdır. İç dudaklar, klitorisin üstünden vajina girişinin altına uzanan kavisli yapılar oluşturur. Bazen bu durumlar doğal kabul edilebilir. Tıbbi bir soruna yol açmasa da dış dudağa sarkan uzunluğu estetik görünümü bozmakta ve kadını çözüm aramaya sevk etmektedir. Bazen labia minora normalden daha uzun, daha büyük veya asimetriktir. Vajinal estetik işlemi sonrası doktor kontrolü sıklığı yapılan işleme göre farklılık göstermektedir.

Lazer ile İşlem

Kişisel özelliklere veya yaşa bağlı sarkmalara bağlı olarak zamanla azalma görülebilir. Bu durum görüntüde sıkıntılara neden olur. Örneğin mayo veya bikini giymek, ön kısmı çıkıntı gibi göründüğü için rahatsızlığa neden olabilir veya ilişki sırasında girişi kapatırsanız zorluk veya ağrılı ilişkiye neden olabilir. Bu tür rahatsızlıkları olan kişiler için vajina daraltma ameliyatı hem psikolojik rahatlama sağlar hem de gevşemeye bağlı cinsel isteksizlik gibi sorunları ortadan kaldırır. Vajinal estetik işlemi sonrası doktor kontrolü için bir kadın doğum uzmanının yönlendirmesine başvurabilirsiniz.

Genital Estetik Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Genital bölgenin estetik dokunuşları bölümlere ayrılarak gerçekleştirilir. Vajinal estetik lazer işlemi ile de gerçekleştirilebilir. Bun tür ameliyatlar şu şekilde gruplanabilir:

  • Labiaplastik (labium estetiği – büyük ve küçük dudaklar için müdahaleler)
  • Labium olarak bilinen dudaklar, dış genital yapıyı yani labia majora ve içindeki minik dudakları oluşturan daha kalın ve daha dolgun kısımlardır.

Kişisel özelliklere veya yaşa bağlı sarkmalara bağlı olarak zamanla azalma görülebilir. Bu durum görüntüde sıkıntılara neden olur. Örneğin mayo veya bikini giymek, ön kısmı çıkıntı gibi göründüğü için rahatsızlığa neden olabilir veya ilişki sırasında girişi kapatırsanız zorluk veya ağrılı ilişkiye neden olabilir. Vajinal estetik işlemi sonrası doktor kontrolü hem işlemi yapan doktorunuzla olmalıdır yapılan işlemin farklılığına göre kadın doğum uzmanından da yardım isteyebilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek ÜrünlerimizKolay sayılabilecek bir operasyon müdahale ile dudakların sarkıklığı giderilebilir ve şekillendirme işlemi gerçekleştirilebilir. Delikli, gevşemiş dudaklar doldurulabilir.

Labioplasti sonrası hasta rahatlıkla günlük hayatına dönebilir. Ancak iyileşme döneminde 5-6 hafta cinsel ilişkiden kaçınılmalıdır.

Kadınlarda Cinsel Birliktelikte G Noktası

G noktası, salgı bezlerinin idrar kanalı (üretra) çevresinde vajinanın ön duvarında 3-4 cm yoğunlaştığı ve “sahne bezleri” olarak adlandırılan bölgenin adıdır.

Kadınlarda vajinanın ön duvarında “farklı bir alan olarak” ifadesinin varlığı ilk kez 1950 yılında Grafenberg tarafından International Journal of Sexology’de yayınlandı.

Daha sonra tıpkı klitoris gibi zevk bölgesi olarak kabul edilen bu nokta, onu ilk tanımlayan bilim adamının isminin ilk harfi kullanılarak G noktası olarak tanımlandı.

Klitoris, bazı yazarlar tarafından hala kadınlarda zevkin en yoğun olduğu bölge olarak görülmekte ve G noktasının varlığı hala şüpheyle görülmektedir.

Ancak birçok bilim insanı ve seksolog, kadınlarda klitoristen sonra en hassas bölge olduğunu düşünüyor.

Vajinal estetik ameliyati arasında G noktası büyütme ameliyatı da yer almaktadır.

Doğum Sonrası Oluşan Deformenin Giderilmesi

Vajinal doğum sırasında bebeğin başının kolayca gevşemesine yardımcı olmak için gerekirse epizyotomi kullanılabilir. Yani bazı kesimler yapılabilir. Bu kesiler iyi tamir edilmezse, kötü dikiş teknikleri kullanılırsa veya vajina hazırlık yapılmadan kendiliğinden yırtılırsa genital bölgede çirkin görüntüler kalabilir. Vajinal estetik işlemi sonrası doktor kontrolü dikişlerin kontrol edilmesi varsa deformasyonun düzeltilmesi için önemlidir. Lokal anestezi altında skar dokusu kolaylıkla çıkarılabilir ve dokular karşılaştırılarak doğru yönde tekrar dikilir. Bu süre içinde meydana gelen iç dokunun gevşemesi veya gevşemesi de düzeltilir. Vajina estetiği sonrası hasta hemen günlük yaşantısına dönebilir ancak iyileşme döneminde 6-8 hafta cinsel ilişki yasaktır.  Vajinal estetik işlemi sonrası doktor kontrolü için randevu sıklığı uzmanınız tarafından belirlenecektir.

Lazer ile İşlem

Vajinal estetik nedir? Genital estetik, dış genital organların iç kısımlarının uyumlaştırılmasıdır. Parçaların uyumsuzluğu genellikle ameliyatla çözülebilen estetik bir soruna yol açar.

Kişisel özelliklere veya yaşa bağlı sarkmalara bağlı olarak zamanla azalma görülebilir. Bu durum görüntüde sıkıntılara neden olur. Örneğin mayo veya bikini giymek, ön kısmı çıkıntı gibi göründüğü için rahatsızlığa neden olabilir veya ilişki sırasında girişi kapatırsanız zorluk veya ağrılı ilişkiye neden olabilir. Bu tür rahatsızlıkları olan kişiler için vajina daraltma ameliyatı hem psikolojik rahatlama sağlar hem de gevşemeye bağlı cinsel isteksizlik gibi sorunları ortadan kaldırır. Vajinal estetik işlemi sonrası doktor kontrolü lazerle işlem sonrasında da büyük önem taşımaktadır.

Vajina Beyazlatma İşlemleri

Vajinal bölgede hormonlar ve cinsel ilişki nedeniyle dış ve iç dudaklar zamanla koyulaşabilir. Bu durum kadınlarda estetik tatminsizliğe yol açabilmektedir. Kullanılan prosedür ile rahatsızlık ortadan kalkar. Vajinal estetik işlemi sonrası doktor kontrolü beyazlatma işlemi olsa dahi atlanmamalıdır. Operasyonların bir uzman tarafından yapılması sağlığınız için önemlidir.

İç ve Dış Dudak Estetiği Farklılıkları

Vajinal estetik operasyonu, Genital estetik, dış genital organların iç kısımlarının uyumlaştırılmasıdır. Parçaların uyumsuzluğu genellikle ameliyatla çözülebilen estetik bir soruna yol açar.

Özellikle tuvaleti kullandıktan sonra vajinal estetik sonrası bölgenin temizliğine özen gösterilmesi önemlidir. Bu dikkate alınmazsa ve reçete edilen antibiyotikler kullanılmazsa enfeksiyon gelişebilir. Bu durum antibiyotik tedavisi ile düzeltilebilir. Cinsel ilişkide tahriş edici girişimler, dikişler düşmeden dikişleri açıp kanama. Yaranın durumuna göre tekrar dikiş atılabilir veya bandajlarla yara iyileşmesi sağlanabilir. Kelimenin tam anlamıyla yapmaları söylenenleri yapan hastalarımızda bunların görülmesi çok nadirdir. Çünkü genital bölge, bol kanlanmaya ve hızlı iyileşmeye sahip bir organdır.

Küçük dudaklar tekrar büyümez. Genelde ameliyat bölgesinde iz görülmez. Ancak bazen bazı insanlarda yara iyileşmesi aşırı olabilir. Bu, bu alanda hassasiyete yol açabilir. Vajinal estetik İstanbul ilinde daha gelişmiş bir operasyon türüdür. Rekabet fazlalığı olduğu için birçok tedavi seçeneği mevcuttur.

Vajinada Bulunan Dudakların Dolgunlaştırılması

Vajinada bulunan dudakların büyümesi buruşuk ve sarkık bir görünüme yol açabilir. Bu durum genetik bir özellik olabilir, ancak çoğunlukla 30 yaşından sonra veya çok zayıf insanlarda karşılaştığımız bir durumdur. Genital organların istenilen dış görünümü ile dış dudaklar küçük dudakları yeterli dolgunlukla kapatmalıdır. İnternette birçok vajinal estetik ameliyatı izle butonu karşınıza çıkacaktır ancak bu tür videolar yanıltıcı olabilir. Bu nedenle işlemi yapacak doktordan kendi ameliyat videolarını göstermelerini istemeniz daha sağlıklı olacaktır.

İşlem Farklıları Nedeniyle Değişen Fiyatlar

Vajinal estetik fiyatları yapılan her işle türü için farklılık göstermektedir. Her hasta için aynı fiyat uygulaması mümkün değildir. İnternette ortalama fiyatlar mevcuttur ancak işlemin yapılacağı hastane doktorun unvanı kullanılan malzeme gibi fiyatı etkileyen faktörler gözden kaçırılmamalı ve uzman doktora danışılmalıdır.

Fiyatlar da kadınların tercih ettiği genital estetik işlemine göre değişiklik göstermektedir. Kişiler için bazen birçok işlem aynı anda yapılabilmektedir. Veya G noktası büyütme tercih edilebilir. Dolayısıyla vajinal estetik fiyatları 2021 yılında her hasta için farklılık göstereceğini söyleyebiliriz.

Birçok forum ve internet sitelerinde fiyatlandırma ile ilgili bilgiler bulunabilir bu bilgiler yanıltıcı olabilir. Vajinal estetik fiyatları 2021 kadınlar kulübü sitesinde de sıkça sorulan sorular arasındadır.

Metinde konu edilen tüm bilgiler ve egzersizler bilgilendirme amaçlı olup, karar vermek ve operasyonla ilgili kendinize uygun işlemin prosedürlerini öğrenmek için mutlaka bir uzman doktora başvurmanız gerektiği unutulmamalıdır.