Vajinal estetik işlemi öncesinde klinik seçimi oldukça önemli bir faktördür. İşin ehli profesyonel insanlar tarafından yapılmayan işlemler istenmeyen sonuçlar doğurabilir ve hatta ölümcül olabilir.

Vajina için Yapılan Estetik İşlemler

Genital bölgede kullanılabilen yeni lazer kafaların gelişmesiyle önem kazanan teknolojiye paralel olarak gelişen genital estetik operasyonlarında vajinal estetik işlemi öncesinde klinik seçimi oldukça önemlidir.

Genital estetik kavramı artık sadece bir operasyon değil, lazer ve radyo frekansı gibi ameliyatsız estetik olarak adlandırılan teknolojilerle bir adım daha ileri götürülüyor. İş gücü kaybını ve ameliyat sonrası gereken uzun süren iyileşme süresini minimumda tutar. Kişiler genellikle lazer operasyonu sonrası yaşantılarına devam edebilmktedir. Vajinal estetik işlemi öncesinde klinik seçimi önemli bir kavramdır yanlış yapılabilecek bir işlem iyileşme sürenizi olumsuz etkiler ve bu süre uzar. Operasyon uygulamaları:

  • Labioplasti (iç ve dış dudak estetiği), klitoris üzerindeki kırışıklıkların düzeltilmesi
  • Ameliyatla vajina daraltma (klitoral hudoplasti),
  • Genital bölgenin aydınlatılması (vajinoplasti)
  • Sıkılaştırma işlemi
  • (Lazerle vajina gençleştirme), dış genital sıkılaştırma
  • (lazerle genital bölge daraltma), büyük dudakların doldurulması
  • (labia majora enjeksiyonları), labia majora’nın ameliyatla küçültülmesi
  • (labia majora estetiği), kasık kemiği estetiği (puboplasti venüs) estetik)

Vajinal estetik işlemi öncesinde klinik seçimi için uzman bir doktora danışabilir, seçtiğiniz kliniğin istediğiniz tedaviyi uygulayıp uygulamadığını öğrenebilirsiniz.

Vajinal Sarkma için Yapılan Operasyon Türleri

Çok sık karşılaşılan iç ve dış dudak sarkmasıdır. İç dudaklar, klitorisin üstünden vajina girişinin altına uzanan kavisli yapılar oluşturur. Bazen bu durumlar doğal kabul edilebilir. Tıbbi bir soruna yol açmasa da dış dudağa sarkan uzunluğu estetik görünümü bozmakta ve kadını çözüm aramaya sevk etmektedir. Bazen labia minora normalden daha uzun, daha büyük veya asimetriktir. Vajinal estetik işlemi öncesinde klinik seçimi önemlerinden biride istediğiniz görüntüye kavuşmak için doğru doktoru bulmaktır.

Lazer ile İşlem

Kişisel özelliklere veya yaşa bağlı sarkmalara bağlı olarak zamanla azalma görülebilir. Bu durum görüntüde sıkıntılara neden olur. Örneğin mayo veya bikini giymek, ön kısmı çıkıntı gibi göründüğü için rahatsızlığa neden olabilir veya ilişki sırasında girişi kapatırsanız zorluk veya ağrılı ilişkiye neden olabilir. Bu tür rahatsızlıkları olan kişiler için vajina daraltma ameliyatı hem psikolojik rahatlama sağlar hem de gevşemeye bağlı cinsel isteksizlik gibi sorunları ortadan kaldırır. Vajinal estetik işlemi öncesinde klinik seçimi için bir kadın doğum uzmanının yönlendirmesine başvurabilirsiniz.

Vajina Beyazlatma İşlemleri


İlginizi Çekebilecek ÜrünlerimizVajinal bölgede hormonlar ve cinsel ilişki nedeniyle dış ve iç dudaklar zamanla koyulaşabilir. Bu durum kadınlarda estetik tatminsizliğe yol açabilmektedir. Kullanılan prosedür ile rahatsızlık ortadan kalkar. Vajinal estetik işlemi öncesinde klinik seçimi arayışında olan kişiler internetten yanıltıcı sonuçlara ulaşabilir. Operasyonların bir uzman tarafından yapılması sağlığınız için önemlidir.

Genel Anlamda Estetik Operasyonların İncelenmesi

Uzmanlar genital estetik yöntemin şu durumlarda kullanılabileceğini söylüyor; Genital estetik operasyonlarının yöntemi hastanın şikayetine ve yapılan tıbbi muayenenin sonucuna bağlıdır. Vajinal estetik işlemi öncesinde klinik seçimi işte bu yüzden çok önemlidir olası yanlış operasyonlar cildi daha kötü bir hale getirebilir. Vajina ve iç dudak estetiğini daraltmak, klitoris üzerindeki zayıf doğum izleri ve kırışıklıkları düzeltmek için cerrahi işlemlerle yapılır. Küçük, büyük dudaklara şekil verip sıkılaştırmak, idrar kaçırma sorununun önüne geçmek, vajina rengini açmak gibi tedavilerde kullanılabilir. Vajinal estetik işlemi öncesinde klinik seçimi mutlaka operasyon yapılacak merkeze lazer ile işlem istiyorsanız önceden belirtmeniz gerekmektedir. Her kliniğin Lazer cihazı olmayabilir.

Ağrısız Bir İşlem Sunar

Doğum sayısı arttıkça ve yaş arttıkça mesane ve mesane boynunu destekleyen bağ dokusunun zayıflaması nedeniyle birçok kişide idrar kaçırma şikayetleri oldukça yaygındır. Vajinal estetik işlemi öncesinde klinik seçimi uzman doktorlar tavsiyesi ile yapılmalıdır. Uzmanlar, bu durumun yaşam kalitesini olumsuz etkilediğini vurgulayarak, Lazer uygulamaları mesane ve mesane boynunu destekleyen bağ dokusunu harekete geçirerek bu bölgede sıkılaşma ve yenilenmeye neden oluyor. Tamamen ağrısız olan prosedür ile çoğu hasta ilk kez kullanıldığında bu sorunu ortadan kaldıracaktır. Bazı durumlarda ikinci ve üçüncü uygulamalar gerekli olabilir.

Neden Lazer Teknolojisi?

Vajinal estetik lazer uygulamaları cerrahi kesi ve dikiş içermediği için daha çok tercih edilmektedir. Ayrıca anestezi gerekmez ve hemen hemen tüm operasyonlar büyük bir başarı ile gerçekleştirilir. Kısa süreli lazer teknolojileri ile herhangi bir komplikasyon veya yan etki riski yoktur.

İç Dudak Sarkması Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Vajinal estetik operasyonu, İç dudakların küçültülmesi lokal anestezi altında yaklaşık 30 – 40 dakikada yapılabilmektedir. İşlem, isteyen hassas hastalar için genel anestezi altında da yapılabilir. Minik dudaklar uyuşturulduktan sonra, dış dudaklar arasında sarkmaması için iç dudaklar eşit oranda küçültülebilir. Eriyen dikişler ile onarım tamamlanır.

Operasyon Sonrası İyileşme Nasıl olur? Normal Hayata Ne Zaman Dönülebilir?

Vajinal estetik ameliyati lokal anestezi altında (labia minora estetik ameliyatı) olan hastalar bir veya iki saat sonra hastaneden ayrılabilir. Alanın nasıl temiz tutulacağına dair bilgi verilir. Evde kullanım için antibiyotikler ve ağrı kesiciler verilir. Ertesi gün işe genellikle dönülebilir. 24 saat sonra duş alabilirsiniz. İç çamaşırına bir veya iki gün ped koymak kişiye rahatlık sağlar. Spor aktiviteleri ve küvette banyo 1 hafta yapılmamalıdır. Dikişler 3 ila 4 hafta içinde düşer. Bundan sonra kişi cinsel hayata dönebilir.

Labioplasti Sonrası Oluşabilecek Dezavantajlar Nelerdir?

Vajinal estetik nedir? Genital estetik, dış genital organların iç kısımlarının uyumlaştırılmasıdır. Parçaların uyumsuzluğu genellikle ameliyatla çözülebilen estetik bir soruna yol açar.

Özellikle tuvaleti kullandıktan sonra vajinal estetik sonrası bölgenin temizliğine özen gösterilmesi önemlidir. Bu dikkate alınmazsa ve reçete edilen antibiyotikler kullanılmazsa enfeksiyon gelişebilir. Bu durum antibiyotik tedavisi ile düzeltilebilir. Cinsel ilişkide tahriş edici girişimler, dikişler düşmeden dikişleri açıp kanama. Yaranın durumuna göre tekrar dikiş atılabilir veya bandajlarla yara iyileşmesi sağlanabilir. Kelimenin tam anlamıyla yapmaları söylenenleri yapan hastalarımızda bunların görülmesi çok nadirdir. Çünkü genital bölge, bol kanlanmaya ve hızlı iyileşmeye sahip bir organdır.

Küçük dudaklar tekrar büyümez. Genelde ameliyat bölgesinde iz görülmez. Ancak bazen bazı insanlarda yara iyileşmesi aşırı olabilir. Bu, bu alanda hassasiyete yol açabilir. Vajinal estetik İstanbul ilinde daha gelişmiş bir operasyon türüdür. Rekabet fazlalığı olduğu için birçok tedavi seçeneği mevcuttur.

Vajinada Bulunan Dudakların Dolgunlaştırılması

Vajinada bulunan dudakların büyümesi buruşuk ve sarkık bir görünüme yol açabilir. Bu durum genetik bir özellik olabilir, ancak çoğunlukla 30 yaşından sonra veya çok zayıf insanlarda karşılaştığımız bir durumdur. Genital organların istenilen dış görünümü ile dış dudaklar küçük dudakları yeterli dolgunlukla kapatmalıdır. İnternette birçok vajinal estetik ameliyatı izle butonu karşınıza çıkacaktır ancak bu tür videolar yanıltıcı olabilir. Bu nedenle işlemi yapacak doktordan kendi ameliyat videolarını göstermelerini istemeniz daha sağlıklı olacaktır.

Estetik Ücretlendirmeleri

Vajinal estetik fiyatları yapılacak işleme göre değişiklik göstermektedir. Her hasta için aynı fiyat uygulaması mümkün değildir. İnternette ortalama fiyatlar mevcuttur ancak işlemin yapılacağı hastane doktorun unvanı kullanılan malzeme gibi fiyatı etkileyen faktörler gözden kaçırılmamalı ve uzman doktora danışılmalıdır.

Fiyatlar da kadınların tercih ettiği genital estetik işlemine göre değişiklik göstermektedir. Kişiler için bazen birçok işlem aynı anda yapılabilmektedir. Veya G noktası büyütme tercih edilebilir. Dolayısıyla vajinal estetik fiyatları 2021 yılında her hasta için farklılık göstereceğini söyleyebiliriz.

Birçok forum ve internet sitelerinde fiyatlandırma ile ilgili bilgiler bulunabilir bu bilgiler yanıltıcı olabilir. Vajinal estetik fiyatları 2021 kadınlar kulübü sitesinde de sıkça sorulan sorular arasındadır.

Metinde konu edilen tüm bilgiler ve egzersizler bilgilendirme amaçlı olup, karar vermek ve operasyonla ilgili kendinize uygun işlemin prosedürlerini öğrenmek için mutlaka bir uzman doktora başvurmanız gerektiği unutulmamalıdır.