Vajinal estetik işlemi öncesinde doktor seçimi önemli hususlardan biridir. Eğer uzman bir doktor tarafından bu işlem yapılmaz ise vücutta kalıcı hasar bırakabilir hatta ölümcül bir hal alabilir.

Verimli Bir Cinsel Hayat İçin Estetik İşemleri

Son yıllarda genital estetik lazer uygulamaları oldukça popüler hale geldi. Vajinal estetik işlemi öncesinde doktor seçimi oldukça önemlidir yanlış bir tedaviuygulanırsa istenmeyen sağlık sorunları ortaya çıkabilir.

Thermiva Radyofrekans ve Viveve Vajinal Radyofrekans ile orgazm sorunu yaşayan ve vajina tedavilerinde daraltma gibi işlemlerde kullanılabilen teknoloji harikası ürünlerdir.

Genital Estetik için Yapılan Operasyon Yöntemleri

Cinsel estetik, cinsel organ estetiği veya Vajinal estetik olarak da bilinen ameliyatlar arasında;

  • (vajinoplasti) vajinanın daraltılması işlemi
  • (labioplasti, labio minora cerrahisi) İç dudak estetiği işlemi
  • (klitoral hoodoplasti) Sitotoris bölgesi estetiği işlemi
  • Doğum sonrası kesilerinin düzeltilmesi (perinoplasti)
  • G noktası büyütme (G noktası büyütme)
  • Dudak dolgusu ve beyazlatma prosedürleri
  • Kasık kemiğinin düzeltilmesi (kasık kemiği estetiği)
  • Kızlık zarı dikimi ameliyatları (kızlık zarı dikimi) da genital estetik ameliyatları kapsamındadır.

Son yıllarda genital bölgede karbondioksit lazerlerle yapılan estetik operasyonlar önemli avantajlar sunmuştur. Vajinal estetik işlemi öncesinde doktor seçimi için uzman bir kadın doğum doktoruna danışmanız tavsiye edilmektedir.

Labioplasti

Birçok genç kızı ve kadını rahatlatan ve uygulaması çok kolay olan ama onları gülümseten bir girişimdir. Genç kızların adet görmesinden sonra, daha önce hiçbir rahatsızlığı olmamasına rağmen genital bölge sorunları başlayabilir. Çoğu genital bölgenin doğal bakteri yapısındaki dengesizliklerin neden olduğu enfeksiyonlara bağlı kaşıntı, sürekli idrara çıkma ve ağrıdan şikayet eder.

Vajinal estetik işlemi öncesinde doktor seçimi öncesi bu nedenlerden olayı öncelikle bir kadın doğun uzmanına görünmekte fayda vardır. Ancak bu mesleği seçen uzmanlar bölgenin estetik sorunlarının benzer sorunlara yol açabileceğini gördüklerini belirtmişlerdir. Örneğin genital bölgenin (labia minora) iç dudakları yapısal olarak asimetrik, geniş ve sarkık olabilir. Neyin kapalı bir bölge olduğunu anlayabilirsiniz. İç çamaşırının normalde dokunmaması gereken parçalar, dokunulduğunda kaşıntı ve tahrişe neden olur. Görünüm yaz aylarında özel bir mayo ile kendini gizleme isteğine neden olabilir. Bu durumun yarattığı psikolojik bir boyutu olduğu da unutulmamalıdır. Bu problemi olan kişiler kendi cinsel organlarını görmek bile istemezler. Kadınlar iç dudak estetiği olarak da bilinen labioplasti operasyonu ile bu semptomları ortadan kaldırabilir. Vajinal estetik işlemi öncesinde doktor seçimi istenilen görüntüye ulaşmak için önemli bir rol oynamaktadır. Bu kesinlikle bir hastalık değil, sadece rahatsızlık veren anormal bir yapı olarak görülür.

İç Dudak Büyüklüğü Sorun Giderilmesi

İç dudakların büyüklüğü herkesi rahatsız edemez. Bu kimseyi rahatsız etmeyeceği anlamına gelmez. Bazı hassas, çok meşgul insanlara takıntılı bile olabilir. Vajinal estetik işlemi öncesinde doktor seçimi öncesi bir kadın doğum uzmanına giderek tavsiye alınması gerekir. Mayo, bikini ve dar pantolon giyemediği için sosyal hayattan uzaklaşanlar da olabilir. Bu boyuta ulaşmasa bile, dudak estetiği ameliyatı gerektirecek kadar büyük olan iç dudaklardan rahatsız olunmayabilir. Bu his kadınlarda daha yaygındır. Görünmez bir yerde olması önemli değil. En önemli şey kendini beğenmiş, güzel ve çekici hissetmektir. Vajinal estetik işlemi öncesinde doktor seçimi için uzman görüşüne başvurmak önemlidir.

Vajinoplasti

Vajinal estetik işlemi öncesinde doktor seçimi mutlaka bir uzmandan yana olmalıdır.

Kadınların dış cinsel organlarını oluşturan, dış dudaklar (labium majörler )vajina, iç dudaklar (labium minörleri) ve klitoris doğal olarak her kadında bulunurlar fakat görünüm ve şekil itibariyle farklılık gösterebilir veya sonrasında değişiklik meydana gelebiir. Vajinal estetik işlemi öncesinde doktor seçimi sırasında tüm opsiyonlar gözden geçirilmeli acele karar verilmemelidir.

İç dudaklar (küçük labiumlar) genellikle dış dudakların (labium majör) içindedir ve genellikle dışarıdan görülmez. Bazı kadınlarda iç dudaklar dış dudaklar arasından dışa doğru uzanabilir, renkleri zamanla koyulaşabilir ve boyutları asimetrik olarak değişebilir. Son yıllarda kadınların bedeninin ve cinselliğinin keşfi onlara pek çok fayda sağlamış, aynı zamanda bazı olumsuzlukları da beraberinde getirmiştir. Dış genital organın görünümü nedeniyle diğer kadınlarla karşılaştırılması, cinsel ilişki sırasında yaşanan utanç ve rahatsızlık kadının aile yaşamı ve cinsel yaşamını olumsuz etkileyebilir. Vajinal estetik işlemi öncesinde doktor seçimi için öncelikle düzenli olarak gittiğiniz sizi tanıyan ve bilen kadın doğum uzmanınıza danışınız.

İç ve Dış Dudak Estetiği

Vajinal estetik operasyonu, Genital estetik, dış genital organların iç kısımlarının uyumlaştırılmasıdır. Parçaların uyumsuzluğu genellikle ameliyatla çözülebilen estetik bir soruna yol açar.

Özellikle tuvaleti kullandıktan sonra vajinal estetik sonrası bölgenin temizliğine özen gösterilmesi önemlidir. Bu dikkate alınmazsa ve reçete edilen antibiyotikler kullanılmazsa enfeksiyon gelişebilir. Bu durum antibiyotik tedavisi ile düzeltilebilir. Cinsel ilişkide tahriş edici girişimler, dikişler düşmeden dikişleri açıp kanama. Yaranın durumuna göre tekrar dikiş atılabilir veya bandajlarla yara iyileşmesi sağlanabilir. Kelimenin tam anlamıyla yapmaları söylenenleri yapan hastalarımızda bunların görülmesi çok nadirdir. Çünkü genital bölge, bol kanlanmaya ve hızlı iyileşmeye sahip bir organdır.

Küçük dudaklar tekrar büyümez. Genelde ameliyat bölgesinde iz görülmez. Ancak bazen bazı insanlarda yara iyileşmesi aşırı olabilir. Bu, bu alanda hassasiyete yol açabilir. Vajinal estetik İstanbul ilinde daha gelişmiş bir operasyon türüdür. Rekabet fazlalığı olduğu için birçok tedavi seçeneği mevcuttur.

Neden Lazer Teknolojisi?

Vajinal estetik lazer uygulamaları cerrahi kesi ve dikiş içermediği için daha çok tercih edilmektedir. Ayrıca anestezi gerekmez ve hemen hemen tüm operasyonlar büyük bir başarı ile gerçekleştirilir. Genellikle yan etkisi görülmez.

İç ve Dış Dudak Dolgunlaştırma İşlemi

Vajinada bulunan dudakların büyümesi buruşuk ve sarkık bir görünüme yol açabilir. Bu durum genetik bir özellik olabilir, ancak çoğunlukla 30 yaşından sonra veya çok zayıf insanlarda karşılaştığımız bir durumdur. Genital organların istenilen dış görünümü ile dış dudaklar küçük dudakları yeterli dolgunlukla kapatmalıdır. İnternette birçok vajinal estetik ameliyatı izle butonu karşınıza çıkacaktır ancak bu tür videolar yanıltıcı olabilir. Bu nedenle işlemi yapacak doktordan kendi ameliyat videolarını göstermelerini istemeniz daha sağlıklı olacaktır.

Ücretlendirmeler Yapılan İşleme Göre Değişiklik Gösteriyor

Vajinal estetik fiyatları yapılacak işleme göre değişiklik göstermektedir. Her hasta için aynı fiyat uygulaması mümkün değildir. İnternette ortalama fiyatlar mevcuttur ancak işlemin yapılacağı hastane doktorun unvanı kullanılan malzeme gibi fiyatı etkileyen faktörler gözden kaçırılmamalı ve uzman doktora danışılmalıdır.

Fiyatlar da kadınların tercih ettiği genital estetik işlemine göre değişiklik göstermektedir. Kişiler için bazen birçok işlem aynı anda yapılabilmektedir. Veya G noktası büyütme tercih edilebilir. Dolayısıyla vajinal estetik fiyatları 2021 yılında her hasta için farklılık göstereceğini söyleyebiliriz.

Birçok forum ve internet sitelerinde fiyatlandırma ile ilgili bilgiler bulunabilir bu bilgiler yanıltıcı olabilir. Vajinal estetik fiyatları 2021 kadınlar kulübü sitesinde de sıkça sorulan sorular arasındadır.

Hymen

Vajina girişinde ince bir et parçası olarak bilinir Birçok kişinin sosyal baskı veya ailevi nedenlerle çekinip halk arasındaki adıyla kızlık zarı diktirme operasyonudur.

Mons pubis (vajina dudak bölgesinin üst kısmı) Dolgunlaştırma, hastanın günlük hayatını etkilemeyen basit, hızlı ve küçük müdahaleler.

Daha önce cinsel birliktelik yaşamamış kadınların enfeksiyonların daha az görülmesinin nedeni, cinsel yolla bulaşabilecek herhangi bir rahatsızlık kapılmama durumu olmasından kaynaklıdır.

G Noktası

G noktası, salgı bezlerinin idrar kanalı (üretra) çevresinde vajinanın ön duvarında 3-4 cm yoğunlaştığı ve “sahne bezleri” olarak adlandırılan bölgenin adıdır.

Kadınlarda vajinanın ön duvarında “farklı bir alan olarak” ifadesinin varlığı ilk kez 1950 yılında Grafenberg tarafından International Journal of Sexology’de yayınlandı.

Daha sonra tıpkı klitoris gibi zevk bölgesi olarak kabul edilen bu nokta, onu ilk tanımlayan bilim adamının isminin ilk harfi kullanılarak G noktası olarak tanımlandı.

Klitoris, bazı yazarlar tarafından hala kadınlarda zevkin en yoğun olduğu bölge olarak görülmekte ve G noktasının varlığı hala şüpheyle görülmektedir.

Ancak birçok bilim insanı ve seksolog, kadınlarda klitoristen sonra en hassas bölge olduğunu düşünüyor.

Vajinal estetik ameliyati arasında G noktası büyütme ameliyatı da yer almaktadır.

Metinde konu edilen tüm bilgiler ve egzersizler bilgilendirme amaçlı olup, karar vermek ve operasyonla ilgili kendinize uygun işlemin prosedürlerini öğrenmek için mutlaka bir uzman doktora başvurmanız gerektiği unutulmamalıdır.