Loading...

Vajinal daraltma dahil olmak üzere, vücudunuzun değiştirmek isteyebileceğiniz kısımları olabileceği gerçeğini kabul etmekte utanılacak bir şey yok. Aslında, bu bölümlerden bazıları en hassas alanlarınız olabilir, ancak yine de yenilenmeye ihtiyaçları olabilir. Çocuk sahibi olduktan sonra ya da sadece yaşın bir sonucu olarak, birçok kadın vajinal daraltma ihtiyacı hissediyor. Bunun nedeni vajinal gevşeklik, zıplarken, hapşırırken veya egzersiz yaparken inkontinans sorunları, cinsel ilişki sırasında duyu kaybı, kuruluk ve keyif alma veya hatta sadece vajinal bölgenizin görünümüne duyulan güven kaybı olabilir.

Geçmişte vajinal daraltma için tek seçenek, fazla deri ve yağların alınması ve etrafındaki bölgelerin sıkılaştırılması için cerrahi bir işlem yaptırmaktı. Şimdi, lazer ve radyo frekansı teknolojisindeki inanılmaz gelişmelerle, gergin ve genç bir vajinal açıklığa sahip olmak için cerrahi bir işlemden geçmenize gerek yok. Basit, cerrahi olmayan tedavilerle cildinizi ve dokularınızı sıkılaştırmanıza, iç gerginliğinizi ve kayganlığınızı geri kazanmanıza ve kendinize daha güvende hissetmenize yardımcı olmak için iyi bir cerrah ile anlaşmanız gerekir. Vajinal daraltma ameliyatsız veya ameliyat ile yapılabilmektedir.

Neden Vajina Gençleştirmeye İhtiyacınız Var?

Her yaştan kadının vajina açıklığının içindeki ve etrafındaki bölgeyle ilgili bazı rahatsız edici sorunlarla mücadele etmesi nadir değildir. Vajina daraltma ameliyatı ile bu sorunları ortadan kaldırmak hedeflenir. Bunlar özellikle çocuk sahibi olduktan sonra yaygındır, ancak aynı zamanda yaştan ve günlük yaşamdan da ortaya çıkabilir. Bu deneyimler aşağıdakilerden herhangi birine yol açabilir: Vajinal bölgede gevşek cilt veya aşırı yağ, stres inkontinansı, vajinal gevşeklik, duygu kaybı, cinsel tatmin kaybı, kuruluk veya yağlama eksikliği.

Bu koşullardan herhangi biriyle mücadele ediyorsanız, bu nadir değildir, ancak şimdi bu sorunları ameliyatsız tedavi etmenin yolları vardır. Artık kendini bilinçli, itici veya ilişkiye ilgisiz hissetmenize karşılık vajinal bölge daraltma ile bu sorunları atlatmak mümkün olmaktadır. Hastaların çoğu vajinal gençleşmenin hayatlarını daha iyi hale getirdiğini düşünüyor. Vajinal daraltma ameliyatı ardından sonra genellikle hastaların çoğu cinsel ilişkiden daha çok zevk aldığını belirtmektedir.

Vajinal Daraltmaya Hazır Mısınız?

Femme 360, JUVA’nın en yeni vajinal daraltma teknolojisi ve mevcut en hızlı vajinal daraltma prosedürüdür. ThermiVa gibi, vajinal dokuları ısıtmak ve sıkılaştırmak için radyofrekans enerjisini kullanır. Düzensizlik olmamasını sağlamak için yerleşik bir “Enerji Akış Kontrolü” sistemi ile, radyofrekans enerjisi, optimum sonuçlar için dokuya eşit olarak uygulanır. Vajinal daraltma egzersizleri sıklıkla uygulansa da yalnızca bir aşamaya kadar etkili olacaktır. Tedavi ağrısızdır ve çoğu kadın hoş olmayan bir sıcaklık hissi tarif eder. İç vajinal kanal tedavisinin gerçekleştirilmesi ise sadece 8 dakika sürer.

Dış vajinal tedaviler, hastanın hitap etmek istediği alanlara bağlı olarak yaklaşık 3-15 dakika sürer. Bu sürecin ardından ise vajinal daraltma amacına kısa sürede ulaşmak mümkün olmaktadır. Herhangi bir rahatsızlık varsa, genellikle hafif bir ısı hissidir ve bunu gidermek için güç seviyeleri kolayca ayarlanabilir. Kadın tedarikçilerimiz bu tedavilerin hassas doğasını anlar ve sizi rahatlatmaya yardımcı olur. Eski teknolojilerin aksine, prosedürle ilgili herhangi bir kesinti süresi yoktur. En iyi sonuçlar için genellikle yaklaşık bir hafta arayla 3 Femme 360 ​​tedavisi öneriyoruz, ancak bireysel ihtiyaçlarınıza bağlı olarak daha azına veya daha fazlasına ihtiyacınız olabilir. İlk 3 tedavinizden sonra yılda bir kez tek bir rötuş seansı için gelmenizi de önerebiliriz. Vajinal daraltma kremi ise etkili olmaması nedeniyle fazla tercih edilmemektedir.

ThermiVA Tedaviler

ThermiVA, ThermiRF cihazını kullanan ThermiTight programının bir parçasıdır ve dermatolojik kullanım için FDA tarafından onaylanmıştır. Nazik sıkılaştırma ve kolajen uyarımı için iç ve dış vajinal dokulara radyo frekansı dalgaları göndererek çalışır. Tedavinin tamamı sadece yaklaşık 30 dakika sürer ve ağrısızdır. Jinekolojik muayeneye benzer bir rahatsızlık hissedebilirsiniz, ancak çoğu hasta tedaviyi çok tolere edilebilir bulmaktadır. Anesteziklere gerek yoktur ve gerçek bir kesinti süresi yoktur.

Vajinal daraltma ip askı yöntemiyle benzerlik göstermektedir. Tedaviden hemen sonra günlük aktivitelerinize devam edebilirsiniz. En iyi sonuçlar için 3 tedavi serisi öneririz. ThermiVa genç, sıkı vulvovajinal dokuyu yeniden kazanmanıza yardımcı olabilir ve ayrıca şu konularda yardımcı olabilir: Doğal vajinal yağlamayı artırın, stres inkontinansı azaltın, cinsel tatmini artırın, güveni ve libidoyu artırın. Vajinal daraltma çubuğu ile kolaylıkla uygulanan tedavilerle etkili sonuçlar almak mümkündür.

FemiLift Bakımları

FemiLift tedavi herhangi bir insizyon, iğneler ya da ameliyat olmadan vajinal doku içine gönderilen bir ısı lazerdir. Bu FDA onaylı lazerin yarattığı termal ısıtma, dokularınızı doğal olarak sıkılaşmaya teşvik ederken aynı zamanda kolajen ve elastin üretmesine de neden olur. Kolajen ve elastin, sağlıklı, genç bir cilt ve dokulara sahip olmak için gereken iki ana yapı taşıdır. Prosedür sırasında, uygulayıcı vajinal boşluğunuza bir sonda yerleştirecektir. Bu, tipik bir jinekolojik muayeneyi çok anımsatacak ve ağrılı olmayacaktır.

Prob, tüm 360 derecelik vajinal dokularınıza lazer enerjisi gönderecek ve iç ve dış dokularınızın sıkılaşmasına ve daha genç olmasına yardımcı olacaktır. Tedavinin gerçekleştirilmesi genellikle yaklaşık 15 ila 20 dakika sürer. FemiLift, doğal vajinal yağlamayı teşvik etmeye yardımcı olur, cinsel tatmini artırmaya ve idrar kaçırmayı azaltmaya yardımcı olur. 3 tedaviden sonra kendinizi yeni bir kadın gibi hissedecek ve kendinize olan güveniniz ve öz saygınız artacaktır. FemiLift prosedürünün tam olarak neye benzediğini görmek için lütfen aşağıdaki bağlantıya bakın.

EMSella Tedavileri

BTL dan EMSellaen yeni vajinal daraltma cihazlarındandır. Pelvik kaslarınızı uyarmak ve vajinal dokuları sıkılaştırmak için elektromanyetik teknolojiyi kullanan tamamen giyinik olarak oturduğunuz rahat bir koltuktur. Güçlü EMSella ile bir tedavi 11.200 Kegel egzersizine eşdeğerdir! EMSella, üriner stres inkontinansının yanı sıra vajinal gevşekliği azaltmak için FDA onaylıdır. Hapşırırken veya egzersiz yaparken sızıntı sorunları yaşıyorsanız veya cinsel memnuniyetinizi artırmak istiyorsanız, bu tedavi sizin için doğru olabilir.

Ayrıca vajinal kanal dokularına ulaşmak için diğer birçok ameliyatsız vajinal daraltma cihazında olduğu gibi vajinal prob fikrinden rahatsızsanız, tedaviler tamamen giyinik olarak yapıldığı için EMSella ile daha mutlu olabilirsiniz. Tek yapman gereken bir sandalyeye oturmak! Bir EMSella seansı yaklaşık yarım saat sürer, ardından normal aktivitelerinize hemen devam edebilirsiniz. Tedavinin kendisi rahattır ve herhangi bir kesinti gerektirmez. Çoğu kadın hemen bazı sonuçlar görecektir, ancak en iyi sonuçlar için, ideal olarak haftada iki olmak üzere bir dizi 6 tedavi öneriyoruz.

Vajinal Daraltma Sonrası İyileşme

Vajinal daraltma lazer veya radyo frekansı teknolojisi kullanılarak da yapılabilmektedir. Bu yöntemlerle yapılan vajinal daraltma sıkılaştırma işlemi cerrahi bir işlem olmadığı için yan etki çok azdır. İşlem sırasında veya sonrasında herhangi bir ağrı hissetmeyeceksiniz. Her tedaviden sonra 3 gün boyunca cinsel ilişkiden kaçınmanız veya bir tampon kullanmanız önerilir, ancak aksi takdirde herhangi bir kesinti halinde iyileşme süresi geri saracaktır. Tedaviden sonra hafif bir kızarıklık veya şişlik yaşayabilirsiniz, ancak bu oldukça hızlı bir şekilde kendi kendine kaybolacaktır ve endişelenecek bir şey değildir. Çoğu hasta, ilk tedavilerinden sonra bazı ilk sonuçları fark eder ve sonuçlar sonraki her tedavide iyileşmeye devam eder.