Vajina estetiği, son zamanlarda tercih oranı yükselen estetik ameliyatlar arasında yer almaktadır.

Bir dizi estetik ameliyatın aldığı isimdir. Bu estetik işlemler;, kızlık zarı dikimi, vajina şekillendirme ve vajina daraltma şeklindedir.

Bu operasyonlar kişinin yaşam kalitesini arttırmak, hem kozmetik hem de medikal amaçlarla yapılabilmektedir.

Vajina estetiği ile kadınlarda hem özgüven artışı sağlanırken hem de cinsel hayattaki problemler giderilir.

Kişinin cinsel organındaki fiziksel ve estetik problemler, kişisel yaşamdaki etkin kaliteyi ve  cinsel yaşamdaki heyecanınızı zedeleyen bir sorun haline gelebilir.

Bu, problemi genital bölge estetiği ile azaltmak amacıyla yapılan işleme denir.

Kadınların pek çoğu doğuştan ya da yaptıkları doğumdan sonra veyahut yaşlanmanın getirdiği bazı sebepler dolayısıyla genital bölge problemleri yaşarlar. Bu sorunlar kadınlarla beraber eşlerinin cinsel hayatını da sekteye uğratabilir. Oysa uygulanacak küçük cerrahi müdahaleler ile bu konuda büyük farklar yaratılabilir.

Vajina dudaklarında oluşan şekil bozukluklari; asimetrik olma, sarkma gibi durumlar operasyonun gerçekleşme sebepleridir.

Vajina Estetiği Çeşitleri

Vajina estetiği çeşitleri şunlardır: Yağ enjeksiyonları, kişilerin çok kilo kaybetmesinin ardından genital bölgeleri yağ dokusunu kaybeder, vajinanın iç dudakları sarkabilir.

Kişinin vücudunun başka bir bölümünden alınan yağ dokusu işlemden geçirilerek saflaştırır. Bu işlem sayesinde genital bölgeye dolgunluk ve genç bir görünüm kazandırılır.

Labioplasti, kadın dış genital bölgesinde oluşan biçim büyüklüğü ve görünümdeki gözle görülür farklılık nedeniyle üst dudağın cerrahi operasyon vasıtasıyla küçültülmesi işlemine denmektedir.

Küçültme işlemi gerçekleştikten sonra hoş bir estetik görünüm kazanılır, duyu uçları da korunur.

Vajina daraltma ameliyatı, esasen  hamilelik ve doğum sonrası dönemde genital bölgenin dış duvarının esnekliğinin aşırı derecede artması sonucu oluşan gevşeme durumuna müdahale edilmesini kapsar. Basit bir cerrahi işlemle vajinanın daraltılması işlemi gerçekleşir.

Kızlık zarı dikimi, bu zar dikilerek onarılabilir. Burada yırtığın oluş zamanı ve dokuların vereceği cevap çok önemlidir. Kızlık zarının tamirinde amaç zarın eski formuna ulaşması ve cinsel birliktelik anında kanamanın tekrardan meydana gelmesini sağlamaktır.

Vajina Estetiği Ameliyatına Hazırlık

Vajina estetiği ameliyatından önce, kan sulandırıcı ilaçlar operasyondan bir hafta önce kesilmelidir. Devamlı kullandığınız ilaçları doktorunuza danışmalısınız. Sigara, damarlara ve dokulara zarar verdiğinden dolayı ameliyat öncesi ve sonrası uzunca bir süre kullanımına ara verilmesi önerilir. Operasyon günü hastaneye gelirken rahat kıyafetler tercih etmeniz önerilir.

Estetik operasyonu genellikle lokal anestezi ve sedasyon altına yapılır.

Vajina estetiği ameliyatı işlemin büyüklüğüne bağlı olarak 30 dakika ve 1 saat arasında sürmektedir.

Operasyon, her kadına uygulanabilir. İç ve dış dudak operasyonlarının her ikisini de kızlık zarı üzerinde zarar teşkil etmez. Hamile kalmaya, cinsel birlikteliğe ve orgazma engel olmaması da iyi diğer sonucudur.

Vajina  Estetiği Ameliyatı İyileşme Süreci

Vajina estetiği iyileşme süreci, oldukça kısadır. Kişi doktorun tavsiyelerine uyduğu takdirde kısa bir sürede iyileşir.

Hasta gerek duyulmadığı taktirde aynı gün taburcu edilir, düzenli pansuman ve bölgesel hijyen bu operasyonda oldukça önemlidir. Vajina estetiği sonrası günlük hayatınıza hemen dönebilirsiniz.

Dikiş olarak, emilir dikiş kullanıldığı takdirde tekrar gidip dikiş aldırmaya gerek duyulmamaktadır.

Ameliyat sonrası bir hafta antibiyotik kullanımı önerilir. Çok ciddi bir ağrı yaşanmaz.

Ameliyat sonrası bir ay boyunca cinsel ilişki ve banyonun küvette yapılması önerilmemektedir.

Operasyon sonrası ikinci gün ılık bir duş alınabilir.

Sonuçları, hem estetik görünüm sağlarken hem de cinsel ilişkinizde sizi, partnerinizle beraber oldukça memnun edecektir.

Vajina Estetiği Hangi Durumlarda Uygulanır

Vajina estetiği, dış genital organlarda yapılan estetik girişimler ve iç genital organlarda yapılan estetik girişimler olmak üzere iki temel yöntem üzerine kuruludur.

Dış genital organlarda yapılan en önemli işlemlerden biri Labioplastidir. Bu ameliyat, son yılların gözdesi ve yapılma oranı en yüksek olan cinsel estetik operasyonlar arasında yer almaktadır. Cinsel organın bir parçası olan ve bazı kişilerde yapısal farklılık nedeniyle haddinden daha büyük olabilen dışarıdan bakıldığı anda fark edilebilen uzuv küçük dudaklardır.

Bu durumu iç dudak sarkması olarak adlandırmak mümkündür. Doğum sonrası ya da doğuştan olabilen bu özellik kişileri son derece rahatsız etmektedir özellikle pantolon ve mayolardan fark edilip insanların görünümünü beğenmemelerine neden olmaktadır. Labioplasti,  bu tür rahatsızlıkları olanların yaptırdığı ve kesin çözüm niteliğinde olan bir işlemdir.

Diğer dış genital organlarda yapılan estetiklerden biri de büyük dudakların dolgunlaştırılması işlemidir. Büyük dudaklar bazı kişilerde sarkık ve buruşuk olabilir.

Bu durum genetik bir özelliğin devamlı temsilcisi olabildiği gibi 30 yaş ve üstü kadınlarda da rastlanılan bir durumdur. Tercih edilen dış genital görünümde, dış dudaklar yeterli dolgunluk sağlayarak küçük dudakları önemli ölçüde örtmelidir.

İç Genital Organlarda Yapılan Estetik Girişimler

Vajina estetiği, iç genital organlarda yapılabilen estetik girişimlerden biri de kızlık zarı tamiridir. Vücut sağlığı veya güzelliği açısından hayati önem arz etmemektedir.

Kızlık zarının tamiri yapılabilmektedir.

Kızlık zarı parçaları kaybolmadıkça, ne zaman yırtılırsa yırtılmış olsun onarım yapılmaz. Karşı taraf bu işlemin uygulandığını anlamamaktadır.

Diğer iç genital estetiği vajina daraltma işlemidir. Bu işleme tabi kişiler genellikle normal doğum yapan kadınlardır.  Doğum anında gevşeme gösteren bu kaslar, cinsel ilişki esnasında vajinanın yeterli kavramaya sahip olamaması, vajinadan çeşitli sesler gelmesi ve ayrıca ilişkinin olumsuz etkilenmesi sebepleriyle yapılacak olan işlem kadınlar için kurtarıcı nitelikle olabilmektedir.

Bu Ameliyatlardan Sonra Normal Hayata Dönüş Ne Zaman Sağlanacaktır?

Vajina estetiği işlemlerinden sonra kişiler günlük hayatına kısa süre sonra da dönebilirler. Gerek duyulmadığı takdirde aynı gün hastaneden taburcu edilirler. Herhangi bir pansuman gerektirmeyen işlemlerdir. Dikiş alımı gerekmez, dikişler kendi erir. Doktorun verdiği antibiyotiğin kullanımı önemlidir.

Özel bölge olduğu için hijyen konusu oldukça önem arz etmektedir. Ve söylenen sürelerde cinsel ilişkiye girilmemeli  ve küvette banyo yapılmamalıdır.

Vajina Estetiği Fiyat

Vajina estetiği son zamanlarda eskiye göre oldukça sık tercih edilen bir işlemdir.

Kadınların güzellik algısı değiştiği için önem verdikleri estetik operasyonları da giderek artmaktadır.

Vajina estetiği ameliyatı fiyatları, doktorunuzun uyguladığı yöntemi, tecrübelerini, tercih ettiğiniz kliniğe, kliniğin bulunduğu ile göre değişmektedir. Gelişen teknoloji ve yöntemler fiyat unsurunun değişmesinde etkilidir.

Kişinin hayatı için önemli bir yeri olan bu ameliyatın yapılacağı klinik ve doktorun ilgisi fiyat unsurunu ikinci plana itmektedir.

Vajina estetiği fiyatları 2020 yılında diğer yıllara göre değişiklik gösterebilir. Her geçen yıl kullanılan yöntemler ve teknolojiler değiştiği için fiyat unsurunun da değişmesi oldukça doğal karşılanmalıdır.