Vajina daraltma ameliyatı genellikle yaşlılık, doğal yolla çocuk sahibi olma ve tıbbi nedenlerle gevşeyen vajinalara uygulanabilir. Ne derler bilirsiniz, ‘yaşlanmak kaçınılmazdır. Pekala, orada burada tuhaf gri saçları fark etmeye başladıysanız, sabahları kalkmayı daha zor buluyorsanız ya da bir zamanlar olduğu kadar çevik değilseniz, muhtemelen “yaş bir sayıdır” kavramı. Bu değişiklikler yaşlanma sürecinin bir parçası ve ayrılmaz parçası ve bu nedenle yaşamın sadece başka bir unsuru olarak kabul ediliyor. Ancak, hepimiz bu açıklayıcı işaretleri gizlemeye çalışmaktan suçluyuz; Buraya biraz saç boyası, bir parça kırışıklık önleyici krem. Peki ya tamamen hazırlıksız olduğumuz, gizleyemediğimiz ve duygusal refahımızı etkileyen fiziksel değişimler?

Cinsiyet Yaşla Nasıl Değişir?

Yaşlanmayla pazarlık etmemiş olabileceğiniz bir şey, alt katta biraz daha gevşek bir bölümdür. Bu ‘gevşeklik’ ve kas gücü eksikliği, en samimi anlarda hem kadın hem de eşi için azalmış hislere yol açabilir. Bu güç ve ‘sıkma yeteneği’ olmadan orgazma ulaşmak imkansız olabilir. Bu sonucu ortadan kaldırmak amacıyla vajina daraltma ameliyatı uygulanabilir. Menopoz dönemindeki 2 kadından 1’inden fazlası cinsel yakınlıktan kaçınır. Bir ilişkide cinsiyetin önemi asla küçümsenmemelidir. Bir çiftin daha derin ve daha samimi bir düzeyde bağlantı kurmasını sağlar; hem fiziksel hem de duygusal olarak. Bunu denklemden çıkarmak, şüphesiz herhangi bir çift üzerinde büyük bir baskı ve gerginlik yaratacaktır. Vajinal “gevşeklik” asla sadece yaşlanmanın başka bir yan ürünü olarak görülmemelidir. Saklamanın bir yolu yok, ama kesinlikle tedavi etmenin yolları var. Vajina daraltma olanlar cinsel hayatlarında daha çok zevk aldıklarından bahsetmektedirler.

Vajinal Gevşekliğe Ne Sebep Olur?

Vajinal “gerginlik” kaybı söz konusu olduğunda dikkate alınması gereken birçok başka nedensel faktör vardır.  Özellikle hamilelik ve doğum, vücut üzerinde derin bir etkiye sahiptir. Pelvik taban ve aslında vajinal duvar, özellikle doğum sırasında sınıra kadar gerilir. Kaslar bebeğinizin doğum kanalından geçmesine yardımcı olmak için genişler ve çoğu durumda (şaşırtıcı olmayan bir şekilde) vajinanın daha gevşek olmasına neden olur. Bir anne olarak bu, dünyadaki en büyük hediyeyi almak için ödediğiniz bedeldir.

Çocuğunuz varsa, muhtemelen hamileliğiniz boyunca ve hatta öncesinde Kegel egzersizlerini yapmış olacaksınız. Ancak, şüphesiz şimdi hamilelikten ve doğum yapmadan önceki halinize göre ‘daha gevşek’ olmanız şaşırtıcı olmamalıdır. Vajina daraltma ameliyatı ile bunun önüne geçmek mümkündür. İlk kez anne olanların% 40’ının doğumdan sonraki 2 yıla kadar hiçbir cinsel ilişkisi yoktur. Milyonlarca yeni anne, cinsel tatminin azalmasının, onu tedavi etmek için alınabilecek önlemlerin farkında olmadan, yalnızca bölgeyle birlikte gelen bir şey olduğunu düşünüyor. Bazı kadınlar konuyu açamayacak kadar utanıyor ve bu da bir çözüm bulmalarını daha da zorlaştırıyor. Vajina daraltma ameliyatı hakkında bilgi almak için doktorunuzla konuşmanız gerekir.

Menopoz Vajinal Gevşekliğe Neden Olur mu?

‘Gevşek’ vajinanın diğer nedenleri arasında menopoz, kilo alımı ve bazı durumlarda yüksek etkili sporlar bulunur. Vajina daraltma ameliyatı ile ise bu durum ortadan kaldırılabilir. Sebep ne olursa olsun, kas gücü eksikliği, tonusu ve ‘daha gevşek’ bir vajina sadece bir kadının ilişkisi üzerinde değil, tüm hayatı üzerinde derin bir etkiye sahip olabilir. Çoğu durumda, partnerini artık cinsel olarak tatmin edemeyeceği için endişeli ve depresif hissetmesine neden olacak, bu da tamamen özgüven eksikliğine neden olacaktır. Bir çift her zaman aktif bir cinsel yaşamdan hoşlanmışsa ve bir şekilde darbe almışsa, bu yıkıcı bir darbe olabilir. Vajina daraltma ameliyatı sonrası yaklaşık bir ay boyunca cinsel ilişkiden uzak kalmak gerekmektedir. Vajina daraltma ameliyatı yaptıranlar sonuçlardan oldukça memnun kalmaktadır.

Gevşek Bir Vajina Nasıl Sıkılaştırılır

Öyleyse vajinanızı nasıl sıkılaştıracağınızı mı öğrenmek istiyorsunuz? Vajina daraltma işlemi çoğu kişi tarafından merak edilmektedir. Artık yalnız olmadığınızı ve artık ‘sessizce acı çekmeye’ gerek olmadığını anladığımıza göre, bunun başarılabileceği bazı yolları inceleyelim ve ilişkinizde bu kıvılcımı yeniden ateşleyelim. . Diğer kaslarda olduğu gibi, gücü ve tonu korumak için vajina duvarları ve aslında tüm pelvik taban sık sık çalıştırılmalıdır. Bu, birkaç yolla yapılabilir.  Vajinayı sıkılaştırmak için manuel Kegel egzersizleri her gün ülke genelinde kadınlar tarafından yapılmaktadır.


İlginizi Çekebilecek ÜrünlerimizBu, pelvik tabandaki kasları sıkıştırmayı, kasları içe ve yukarı kaldırmayı içerir. Kegel egzersizlerinin birçok faydası olmasına rağmen kadınlar için ve tonu, ‘gerginliği’ ve gücü geri kazanmak için kanıtlanmış ve etkili bir yöntemdir. Çoğu durumda (elle yapıldığında), yanlış şekilde karın üzerine aşırı basınç uygulayarak gerçekleştirilirler. Her 2 kadından 1’i Kegel egzersizlerini yanlış yapıyor. Ayrıca hedeflenenler yerine yanlışlıkla kalça ve mide gibi daha büyük kas gruplarını da çalıştırabilirler. Vajina daraltma ameliyatı sonrası ise kolaylıkla sonuca ulaşılabilir. Vajina daraltma ameliyatı görüntüleri operasyon öncesi izlenerek ileriye yönelik genel bir fikre sahip olmak mümkün olmaktadır.

Vajinal Daraltma Neden Bu Kadar Popüler?

Artık birçok kadın, vücut sorunları söz konusu olduğunda ‘hızlı bir düzeltme’ yapmayı tercih ediyor. Vajinal kozmetik cerrahinin popülaritesinin artmasıyla birlikte, bu trend şimdi en samimi bölgelerimize de girdi. Vajina gençleştirme, vajinoplastinin rekonstrüktif olmayan bir şeklidir. Vajina daraltma ameliyatı güvenliği hakkında çok fazla tartışma vardır ve birçok tıp uzmanı bu tür prosedürlere olan talebin artmasından endişe duymaktadır. Herhangi bir ameliyat belirli riskleri beraberinde getirir ve kadınların ‘bıçak altına’ girmeden önce vajinal estetik ameliyatla ilişkili belirli tehlikeler konusunda tam olarak bilgilendirilip bilgilendirilmediği açık değildir.

Vajina daraltma ameliyatı sonrası bakım enfeksiyondan korunmak için çok önemlidir. Diş macunu ve sirke gibi yaygın olarak kullanılan ev eşyalarının kullanıldığı DIY vajinal gençleştirme için de büyüyen bir eğilim var. Uzman jinekologlar şiddetle tavsiye karşı bu internet heveslere ve söylentiler talimat yoluyla vajina sıkın teşebbüs. Bunun yerine klinisyenler, vajinanızın tonunu ve sıkılığını hızla iyileştirmek için pelvik tabana odaklanmanızı tavsiye eder. Vajina daraltma ameliyatı olanlar olumlu sonuçlara kısa sürede ulaşmaktadır.

Ameliyatsız Vajinal Daraltma

Vajina daraltma ameliyatı olmaksızın alternatif yöntemler bir kez sadece 12 hafta içinde sahip olduğu bedeni geri verebilir. Tüm bu önemli kasları sıkılaştırmak ve tonlamak için fizyoterapistlerle birlikte tasarlanmış 20 klinik olarak kanıtlanmış programa sahiptir. Manuel egzersizlere harika bir alternatif ve ameliyata hızlı, güvenli ve kolay bir alternatif olan ameliyat dışı yöntemler, vücudu aşırı stres ve zorlamaya maruz bırakmadan vajinal ‘gerginliğinizi’ yeniden kazanmanıza yardımcı olacaktır.

İstenilen sonuçları elde etmenize yardımcı olmak için manuel pelvik taban egzersizleri yapılabilse de, kadınların% 50’den fazlasının etkili bir pelvik taban kas kasılmasının nasıl gerçekleştirileceğini anlamadığı bildirilmektedir. Kegel8 ile tahminde bulunun! Alternatif tedavi ile bütün bir düğmeye basarak – Etkili bir pelvik taban kas kasılması sağlamak üzere vücudun doğal elektrik sinyallerini sürdürür. Vajina daraltma ameliyatı fiyatları uygulanan merkezlere göre değişmektedir. Vajina daraltma ameliyatı yan etkileri çoğu cerrahide görülebilen yan etkiler olsa da bunlardan korunmak için tecrübeli bir cerrah seçmeli ve ameliyat sonrası bakımı özenle yerine getirmelisiniz.