Vajina beyazlatma ve beyazlatma tedavileri bir çeşit soyma işlemidir. Dış genital bölgede ‘vulva’ bölgesinde yer alan saçla kaplı büyük dudaklarda renk değişikliği, koyulaşma ve bölgesel lekelenmeler olabilir. Bu sorunu çözmek için vajina beyazlatma tedavileri oldukça tatmin edici sonuçlar vermektedir. Lazerle beyazlatma tedavileri bir çeşit soyma işlemi ve genital estetik işlemlerinden biridir. Vajina beyazlatma ameliyatı ise genellikle tercih edilmemektedir.

Dış Vajina Neden Kararıyor?

Dış genital bölge farklı nedenlerle zamanla koyulaşabilir veya rengi değişebilir. Bu durum kadınlarda estetik rahatsızlığa neden olabilir. Dış genital bölgenin koyulaşmasında aşağıdaki faktörler rol oynar: Östrojen hormonu, güneş ışığı, koyu tenli olmak, gebelik, doğum kontrol haplarının (ocs) kullanımı, polikistik over sendromu, bazı hormonal bozukluklar, ağda veya lazer ile genital bölge epilasyon. Vajina beyazlatma lazer yorum ve tavsiyelerde sıklıkla konuşulan bir yöntemdir.

Vajinal Beyazlatma Neden Yapılır?

Genital bölgede koyulaşma kadınları psikolojik olarak etkileyebilir. Cinsel ilişki sırasında özgüven eksikliğine ve genital bölgenin utanmasına neden olur. İdeal görünüm pembemsi, dolgun ve parlaktır. Vajina beyazlatma operasyonu genelde anestezi uygulanmadan yapılmaktadır.

Lazer Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Lazerle vajina beyazlatma işlemi genellikle ortalama 20-30 dakika sürmektedir. Lokal anestezi veya sedasyon anestezisi uygulanabilir. Lazer ile beyazlatma işleminin ardından temel prensip lazerin termal etkisi ile ‘epidermis’ olarak adlandırılan üst deri tabakasının soyulmasıdır. Bu sayede koyu renk kaybolacak ve canlı, parlak ve pembemsi bir cilt ortaya çıkacaktır. Genelde bir seans yeterlidir. Gerektiğinde birden fazla seans yapılabilir. Tek seansta bile% 30-40 oranında vajinal beyazlatma sağlanabilir bu yüzden sonuçlar oldukça tatmin edicidir. Lazerle vajina beyazlatma sonuçları genellikle 1 ay sonra ortaya çıkar. Vajina beyazlatma yorumlar ve tavsiyelerde sürekli karşımıza çıkmaktadır.

Labioplasti Operasyonu İle Lazer Beyazlatma Tedavileri

Dış dudaklarda koyulaşmaya genellikle iç dudaklarda renk ve şekil problemleri eşlik eder. İç dudaklar için labioplasti yapılırken aynı seansta dış dudaklara da lazerle beyazlatma uygulamak mümkündür. Lazer ile vajina beyazlatma sonrası ortaya çıkan doku açık, pembemsi ve parlak renkleriyle daha sağlıklı olacaktır. Vajina beyazlatma işlemi oldukça kolay yapılmakta ve sıklıkla çok başarılı olmaktadır.

Lazer Vulvar Sıkılaştırma

Lazerin termal (ısı ileten) ve ablatif (tahrip edici) etkileri nedeniyle dokuda geçici bir morarma oluşur. Böylece bu bölgeden geçen restoratif hücreler sayesinde bağ dokusu (lenf) üretimi artar ve dokuda gençleşme, dolgunluk ve parlak görünüm görülür. Bu nedenle genital bölgeye daha dolgun bir görünüm sağlamak için çökme, kırışıklık, doku güçsüzlüğü sorunu yaşayan kadınlara karbondioksit lazerlerle karbondioksit lazer uygulaması yapılabilmektedir. Aynı şekilde genital Radyofrekans (RF) uygulamaları da dış genital bölgeye daha dolgun ve parlak bir görünüm sağlayabilir.

Vajina Beyazlatma Tedavisinin Maliyeti Nedir?

Lazerle vajinal beyazlatma ve sıkılaştırmanın tedavi maliyetleri, doktor veya sağlık kuruluşunun fiyatlandırma politikası, işlemin genişliği ve uygulanacak anestezi yöntemine göre değişmektedir.

Nasıl Oldu?

Lazer uygulanmadan önce genital cilt topikal anestezik krem ​​ile uyuşturulur. Ardından genital aydınlatma / genital beyazlatma istenen tüm bölgeye lazer uygulanır. Lazer, cildin hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlamak için kesilmiş bölgeler arasında sağlıklı cilt cepleri bırakır. Daha sonra bölgeye antibiyotik krem ​​sürülür ve daha sonra nemlendirmeyi kilitlemek için bol miktarda yumuşatıcı veya nemlendirici merhem sürülür. İşlem tamamlandı. Lazerin uygulandığı andan itibaren sadece birkaç dakika sürer.

Lazer Seansı Yapıldıktan Sonra Ne Beklemeli?

İlk 5 gün antibiyotikli krem ​​ve yumuşatıcıyı günlük olarak uygulamanız istenecektir. Yumuşatıcı, cildinizin kurumasını ve mümkün olduğunca kilit nemini önlemek için özellikle önemlidir. Ayrıca enfeksiyonlara karşı bir engel görevi görür.

İlk 5 gün bittikten sonra her gün uygulamanız için size hafifletici krem ​​tedarik edeceğiz. Bu, lazerden üreme organlarının aydınlanmasını güçlendirir. Lazer uygulandıktan yaklaşık 1-2 hafta sonra genital cildin hafifçe soyulmasını bekleyin. Yüzeysel koyulaşmış cildi temizleyen bu soyulmadır. Vajina beyazlatma fiyat aralığı uygulamanın yapılacağı merkezlere göre oldukça fazla farklılık göstermektedir.

Kaç Seansa İhtiyacım Var?

Veriler, en az 6 seans lazerle vajina beyazlatma veya genital aydınlatma yapıldığını göstermektedir. Vajina beyazlatma estetiği kolay olmakla birlikte belli bir süre de gerektirmektedir

Her Seans Ne Kadar Uzaktır?

Her seans 3 haftadır. Bu, cildin en üst katmanının kendini yenilemesi için gereken süredir. Tam olarak yenilenmemiş bir cilde lazer yaptırmak istemezsiniz. Bu, açık kırmızı yaralar riskini artıracaktır. Anüs çevresindeki bölgeyi içeren genital bölgemizin cildi, labia majora ve iç uyluk çoğu zaman ve çoğumuzda cildimizin geri kalanından daha koyu pigmentli kadınlardır.

Bu normal bir durumdur. Hormonlar bu bölgede yoğunlaşır ve uyluklar arasındaki sürtünme, genital bölgenin artan pigmentasyonuna ve koyulaşmasına katkıda bulunur. Görünüşten hoşlanmayabilirsiniz, cildinizin geri kalanına kıyasla bu bölgedeki ani renk değişikliği, rahat edeceğiniz bir şey olmayabilir. Bazı kişilerin bu alanı hafifletmeyi seçmesinin birçok nedeni vardır. Vajina beyazlatma kesin çözüm olmasa bile oldukça uzun süre etkili kalır.ç

Hamilelik Sonrası

Hepimizin bildiği gibi, hamilelik sırasında cilt pigmentasyonu daha yoğun hale gelir. Özellikle bazı hastalar için, doğumundan 12 ay sonra bile cinsel organlarındaki pigmentasyonun tatmin edici düzeyde hafiflemediğini hissedilebilir. Sebepleriniz ne olursa olsun. Tatminsiz iseniz ve sizin için genital ve iç uyluk bölgesini birkaç ton hafifletebilecek bir strateji istiyorsanız, o zaman güvenli olan ve bir doktor tarafından uygulanan genital aydınlatma veya vajina beyazlatma tekniğini sağladığınızdan emin olun. Cildin nasıl iyileştiğini anlar ve çok nadir de olsa ortaya çıkabilecek olası komplikasyonları yönetebilir. Vajina bölgesi beyazlatıcı krem kullanılabilse de etkili olmamaktadır.

Vajina Beyazlatma Nedir?

Güzellik her dönemde olduğu gibi günümüzde de özellikle kadınlar için oldukça önemlidir. Teknolojik imkanlar sayesinde vücudun hemen hemen her bölgesinde uygulanabilen estetik işlemler; son yıllarda genital bölgede de kullanılmaya başlanmıştır. Genital bölgede kararma; psikolojik problemlerin yanı sıra kıyafet seçiminde de zorluklara neden olabilmektedir.

Bölgedeki kararma nedenleri aşağıdaki şekilde sıralanabilmektedir; ileri yaş, genetik faktörler, melatonin hormonunun fazla salgılanması, genital enfeksiyonlar, fazla kilo, sentetik iç çamaşırı kullanımı, doğum, sıcak kimyasal tüy dökücüler (ağda), epilasyon amaçlı lazer uygulamaları. Genital bölgede iç dudaklar, dış dudaklar, vajina girişide lazerle beyazlatma işlemleri ile de vajina beyazlatma işlemi yapılabilmekte ve vajina çevresi de beyazlatılabilmektedir. Kozmetik jinekoloji adlandırılan bu işlemlerde genellikle karbondioksit lazer ya da erbium yağ lazer kullanılmaktadır. Vajina beyazlatma ameliyatı fiyatı uygulamanın yapıldığı merkezlere göre değişmektedir.