Vajen estetiği, hoş olmayan görüntüleri veya sürtünmeleri ortadan kaldırmaya yarayan bir işlemdir. Vajina estetiği nedir sorusunu kısaca bu şekilde yanıtlayabiliriz. Elinizden gelenin en iyisini yapmamak için hiçbir neden yok. İyi görünmek ve iyi hissetmek sizin için öncelikliyse, görünüşünüzü ve bedeninize güveninizi en üst düzeye çıkarmak için çok sayıda seçenek vardır. Carol Doda’nın olağanüstü dekolte ya da kuzeni Suzi’nin burun estetiğini düşündüğünüz “plastik cerrahi” terimini duyduğunuz zamanlar vardı. Daha fazla yok! Göğüs büyütme, küçültme ve kaldırmadan Botoks, Restylane ve kolajene; Liposuction’dan nakillere, kaldırmalara, kıstırıcılara ve kıvrılmalara kadar, “Estetik” (eski “plastik cerrahi” den daha kapsamlı bir isim), tarak, fırça ve makyaj seti kadar erkeklerin ve kadınların kozmetik seçeneklerinin bir parçası haline geldi. daha pahalı olanı).

Hem komşularımız hem de kendimiz üzerinde yapılan tüm “çalışma” ile, “güçlendirilmiş” herkese kaşlarımızı kaldırsaydık, bir Botoks enjeksiyonuna ihtiyacımız olacaktı. “Kes, kaldır, sıkılaştır ve serbest bırak” alanındaki belki de en yeni giriş vulvo-vajinal estetik alanıdır (Genital plastik / kozmetik cerrahi). Önceden perinorafi (vajinal açıklığın onarımı) ile sınırlı olup, özellikle daha önce yapıldığı gibi, tek başına özellikle başarılı olmayan, şu anda kadınlara sunulan ayakta tedavi seçenekleri şunlardır: Labioplasti (dudak küçültme), perinorafi ve hymenoplasti (kızlık zarının onarımı) ile birlikte veya tek başına vajina daraltma veya “vajinoplasti” (bazen “vajinal gençleştirme” olarak da anılır). Perinorafi (vajinal açıklığın onarımı. Sıklıkla, vulvo-vajinal estetik bir prosedür isteyen kadınlarda, tipik olarak aynı anda onarılabilen inkontinans da vardır.

Vajen Estetiği

Vajen estetiği, genişlemiş dudaklar için “dudak küçültme / güzelleştirme” dir. Göğüsler, burunlar ve diğer vücut çıkıntıları gibi kadınların labiaları, küçük ipliklerden “fil kulaklarına” kadar tüm şekil ve boyutlarda olabilir. Vajina estetiği neden olur sorusunu bu görüntüleri ortadan kaldırmak için şeklinde yanıtlayabiliriz.Çok geniş bir normallik yelpazesi vardır. Ancak labialar bu aralıkta olduğu için, kişinin görünüşüyle ​​rahat olduğu veya aşırı büyüklüğün sorun yaratmadığı anlamına gelmez. Kadınlar iki nedenden ötürü labi boyutlarında olası revizyon için bana danışıyorlar: tıbbi ve estetik (veya ikisinin bir kombinasyonu). Labioplasti / labiyal küçültmenin tıbbi nedenleri (dudak boyutunu küçültmek / değiştirmek için ameliyat) dar pantolon, spor, bisiklete binme veya diğer fiziksel aktivitelerde rahatsızlık veya tahrişi içerir. Vajina estetiği ameliyatı sayesinde bu sorunlar kısa sürede ortadan kaldırılmaktadır.

Çoğu durumda, kadınlar büyük dudaklarla doğarlar; diğerleri durumu doğumla veya yaşla geliştirebilir. Estetik (güzelleştirme) nedenler, öz bilinci ve öz saygı sorunlarını ve kendine daha iyi bir görünüm elde etmek için heykel yapma arzusunu içerir. Labial boyutunu küçültmeye yönelik cerrahi prosedür, genişlemiş labianın orta kısmından bir kamanın çıkarılmasını veya sonuçta ortaya çıkan daha küçük “dudakları” doğrusal ve titizlikle yeniden şekillendirmeyi içerir. Vajen estetiği sıklıkla uygulanmaya başlanan bir estetik operasyondur. Vajina estetiği ücretleri kazanılan faydaya göre oldukça düşüktür.

Neden Biri Vajen Estetiği Yaptırsın?

Vajen estetiği ameliyatı yaptırmanın birkaç nedeni vardır, ancak çoğu tıbbi zorunluluktan ziyade estetik içerir: Labia’nın görünümüyle ilgili memnuniyetsizlik: Kadınların labioplasti yaptırma eğiliminin bir numaralı nedeni budur. Özellikle seks sırasında labialarının nasıl göründüğüne dair utanç veya güven eksikliği yaşayabilirler.  Birçok kadında küçük dudaklar daha aşağıda sarkıyor – ki bu tamamen normal! – ancak kadınların medyada gördüğü çok dar güzellik standartlarına uymuyor.

Vajinal estetik bu standartları yakalamnızı sağlar. Uzun labiada rahatsızlık: Daha büyük veya daha uzun labiaya sahip olmak, aslında bazı hastalarda fonksiyonel sorunlara neden olabilir. Bu, bisiklete binme veya iç çamaşırı veya tanga giyme rahatsızlığı veya vajinadan aşırı nem olabilir. Cinsel ilişki sırasında ağrı: Labianın görünümünden duyulan memnuniyetsizlik, hastanın yatak odasına olan güvenini etkileyebilir – ancak genişlemiş veya daha uzun bir labiaya sahip olmak, cinsel ilişki sırasında da araya girerek potansiyel olarak ağrılı veya en azından rahatsız edici bir deneyime neden olabilir. Sadece labiaların boyutunu küçültmekle, cinsel işlev iyileştirilebilir, çünkü herhangi bir şey varsa, çünkü ilişki sırasında dokunun çekilmesi veya gerilmesi konusunda endişelenmiyorsunuz.


İlginizi Çekebilecek ÜrünlerimizVajen estetiği ile bu ihtimalin düşürülmesi hedeflenir. Kanserler veya kanser öncesi koşullar: Labia rekonstrüksiyonunun tıbbi nedenlerinden biri, vajinal bölgedeki kanser hücrelerini içeren labianın bir kısmını çıkarmak zorunda kalmayı içerebilir. Orada büyüyebilen kanserler veya kanser öncesi koşullar, eksizyonlar gerektirebilir. Vajinal estetiği sayesinde güzel olmayan görüntü ortadan kaldırılabilir.

Labioplastinin Riskleri Nelerdir?

Vajina estetiği nasıl yapılıyor sorusunu kısaca cerrahi operasyonla anestezi altında şeklinde yanıtlayabiliriz. Herhangi bir tıbbi prosedür gibi, labioplasti de yüzde 100 risksiz gelmiyor. Olası komplikasyonlar arasında yara ayrılması ve yara izi bulunur. Bazı araştırmacılar, labioplastinin bir sonucu olarak olası cinsel his kaybının yanı sıra vajinal doğum sırasında perineal bölgede artan travma riski ile ilgili endişelerini dile getirdiler , ancak tüm bu risklerin daha fazla araştırılması gerekiyor.

Vajen Estetiği Prosedürünün Adımları Nelerdir?

Vajen estetiği yaptırmak, bir plastik cerrah ile konsültasyonla başlar. Bu, vulva ile ilgili sorunun ne olduğu, ameliyat öncesi tartışmadır. Doktor, hastanın dudaklarıyla gördüğü sorunu görmesi gerektiğini söylüyor. Labiayı kısaltmayı veya yeniden yapılandırmayı içeren iyi bir cerrahi çözüm yoksa, cerrah hastaya ameliyat önermeyecektir. Vajina estetiği ne kadar başarılı sonuç verse de uygun çözüm yoksa yapılmaması gerekir.

Vaginoplasti

Bu prosedür vajinal gevşeklik için vajinanın sıkılaşmasını ve gençleşmesini sağlar. Genişlemiş bir vajina genellikle doğumdan sonra, özellikle birden fazla çocuktan sonra, büyük bir bebeğin vajinal doğumundan veya zor bir doğumdan sonra bir sorundur. Vajina, perine (vajina açıklığı) ve destekleyici kasların özel cerrahi olarak sıkılaştırılması ve gençleştirilmesine vajinoplasti denir. Yetişkin çocukları olan pek çok kadın artık hem “hislerini” ve cinsel doyumlarını artırmak hem de sevgili eşleriyle yaşadıkları cinsel deneyimi geliştirmek için vajinal dokuların yenilenmesini istiyor. Vajina dudak estetiği fiyatları uygulamanın yapılacağı merkeze göre değişir.

Perineoplasti

Zor bir doğumun devamı veya doğumdan kaynaklanan vajinal / perineal bir yırtık, alışılmadık derecede “açık” bir vajinal açıklık oluşturabilir, bu da dar giysilerden kaynaklanan tahrişe ve aynı zamanda öz bilinçliliğe ve cinsel zevkin azalmasına yol açabilir. Vajen estetiği sayesinde bu tedavi edilebilmektedir. Yaralı veya gevşek açıklığı gidermek, perineumu onarmak ve yükseltmek ve gerilmiş levator kaslarını birbirine yaklaştırmak için plastik bir işleme perineoplasti denir. Perineoplasti, kızlık zarı rekonstrüksiyonu veya açık, rahatsız edici bir vajina için tek başına yapılabilir ve sıklıkla vajinoplasti ile birleştirilir. Vajinal estetik cerrahinin bir parçası olduğu kadın genital cerrahisi, zorlu bir cerrahi alandır ve diğer elektif cerrahi prosedürlerle aynı saygı ve dikkatle yaklaşılmalıdır. Vajina estetiği ameliyatı fiyatları yapılan operasyonla kazanılan faydanın yanında oldukça düşük kalmaktadır.