Tüm vücut lazer epilasyon yaptırmak isteyenler daha iyi bir görünüme kavuştukları gibi kalıcı etkilere sahip oluyorlar.

Lazer Epilasyon Nedir?

Tüm vücut lazer epilasyon Pek çok kültürde fazlalık saç yaygın bir estetik problemdir. Hirsutizm, androjene bağımlı bölgelerde aşırı saç büyümesine neden olabilir ve vücudun herhangi bir yerinde daha fazla saç yoğunluğu, depresyon ve anksiyeteye neden olabilir, bu da zihinsel sağlığı etkileyen aşırı terlemeye neden olabilir.

Tıraş, ağda, yolma, kimyasal epilasyon ve elektrolitik epilasyon insanların yaşam kalitesini iyileştirebilir, ancak bu teknolojilerin çoğu geçici olarak istenmeyen tüyler için geçici çözümler sağlar. Elektroliz tüyleri kalıcı olarak alabilse de yavaş ve operatöre bağlı bir süreçtir.

Lazer tedavisi epilasyon için standart standart haline geldi. Diğer yöntemlerle karşılaştırıldığında daha uzun tüysüz bir dönem sağlayabilir.

Yüzde birkaç dakikadan arkada birkaç saate kadar ped pratik kullanımını sınırlar. Kısa süre sonra, kütle dönüştürülmüş neodimyum katkılı itriyum alüminyum granat (Nd: YAG) lazer ve karbon bazlı bir topikal süspansiyon, ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından onaylanan ilk lazer epilasyon tedavisi oldu. Lazer kaynaklı ısıtmadan sonra, karbon parçacıkları seçici olarak saç köklerine zarar verebilir. lazer epilasyon fiyatları denenmeden iyi araştırılmalıdır.

Tüm Vücut Lazer Epilasyon Deriye Etkisi

Soyulan, yayılan, yayılan veya emilen deri yüzeyi. Kırmızıdan yakın kızıl ötesine (600-1100 nm) elektromanyetik radyasyonun spesifik tepe dalga boyu aralığında, emilen ışık ciltteki hedef kromoforu ısıtabilir.

En yaygın kromoforlar melanin, oksijenli hemoglobin, dövme pigmentleri, su ve kolajendir. Optimal dalga boyu, akıcılık ve darbe süresi parametreleri, çevre dokulara yayılmadan istenen kromoforun ısınmasını ve ardından imha edilmesini sınırladığında seçici doku yıkımı meydana gelir.

Saç şaftındaki kromoforu (melanin) öne çıkan bölgedeki biyolojik “hedef” kök hücrelerden mekansal olarak ayırarak, saç folikülü benzersiz bir yapıdır. 600 ila 1100 nm dalga boyu, saç matriksinde melaninin emilimini kolaylaştırır. Uzun puls yakut (694 nm), uzun puls ametist (755 nm), uzun puls diyot (810 nm), uzun puls Nd: YAG (1.064 nm) ve yoğun puls ışığı (IPL) (590-1200 nm) dalga boyları bu aralıkta. Saçı ışık ve ısı ile yayar ve yok eder. lazer epilasyon aleti Melanin, ışığı daha düşük dalga boylarında daha iyi emer.

Avantajlar ve dezavantajlar, IPL ekipmanı ve lazerler arasındaki teknik özellikler ve işlemlerdeki farklılıklardan kaynaklanmaktadır. IPL’nin avantajlarından biri lazer epilasyon aleti fiyatları düşük maliyetidir. Ek olarak, IPL cihazının büyük spot boyutu sırt, göğüs ve bacaklar gibi geniş yüzey alanlarının işlenmesini kolaylaştırır. Belirli bir alan için işlem süresi, küçük spot boyutundan daha kısadır.

Bir dezavantaj, Tüm vücut lazer epilasyon lambayı ve lamba soğutma cihazını içeren IPL cep telefonunun ağırlığının ağır olmasıdır. Bu, külfetli ve çalıştırılması zor olabilir. Bu cihazı kullanırken, bir optik bağlantı jeli kullanmak ve telefonla doğrudan cilt temasına sahip olmak gerekir, bu da anında yerel reaksiyonları önleyecektir. Ayrıca lazerle görülen folikül çevresinde ani oluşan ödem ve kızarıklık nadirdir.

Tüm Vücut Lazer Epilasyon Aletleri

IPL ile yüzleşirken, sonraki atımı bir öncekinin yanına doğru şekilde konumlandırmak zordur ve istemeden cilt yamalarını tedavi edilmeden bırakabilir. Son olarak, IPL ekipmanının darbeden darbeye kadar akışkanlığı ve dalga boyu tutarsızdır, bu klinik olarak IPL esasen lazerlerden farklıdır tüm vücut lazer epilasyon erkek ve farklı avantajları ve dezavantajları vardır.

IPL cihazından yayılan spektrumdaki düşük dalga boyları, Tüm vücut lazer epilasyon epidermal melanini olumsuz olarak hedefleyebilir, bu nedenle koyu ten için, daha düşük dalga boyu aralığından başlayan ışık aralıklarına sahip IPL cihazlarının kullanılmaması önerilir.

Akraba türü, vücut pozisyonu, mevsimsel değişiklikler ve son zamanlarda güneşe maruz kalma, hafif tüy almanın komplikasyonlarını belirler. Güneş ışığına maruz kalan alanlarla karşılaştırıldığında, lazer epilasyon yorumları dikkat ederseniz daha fazla güneş korumalı alan (koltuk altları ve kasık bölgesi gibi) daha az komplikasyona sahip olma eğilimindedir.

Tüm Vücut Lazer Epilasyon Yan Etkiler

Yan etkiler genellikle hafif ve geçicidir. En yaygın cilt reaksiyonları arasında ağrı, geçici eritem ve foliküler ödem yer alır, ancak termal yanıklar, kabarcıklar, hiperpigmentasyon, kalıcı hipopigmentasyon58 ve kalıcı hiperpigmentasyon daha ciddi yan etkilerdir

Göz travması başka bir olası komplikasyondur. Lazer epilasyon zararları arasındadır. Görünür dalga boyunda (400-720 nm) ve yakın kızılötesi (720-1.400 nm) Boşluk, göz içi penetrasyon retinaya neden olabilir. Yanıklar ve görme bozukluğu.

Özel göz koruması Prosedüre yaklaşan tüm personel giyilmelidir. Göz çevresindeki lazer epilasyon (kaşlar ve göz kapakları) Kaçınılmalıdır. Katarakt, iritis, iris atrofisi, Göz bebeği deformasyonu, üveit, fotofobi, sırt. Mukozit ve tüm görme alanı kusurları Metal koruyucu gözlük kullanımıyla ilgili raporlar sunulur tüm vücut lazer epilasyon fiyatları 2020 yılında her sorunun üstesinden gelinir.

Tüm vücut lazer epilasyon Lazer tedavisi sırasında ağrı ve rahatsızlığı azaltmak için geliştirilen yeni teknoloji, ağrı aktarımının “kapı teorisine” dayanan bir pnömatik cilt düzeltme (PSF) cihazıdır. Zararlı olmayan sinirler (ağrı ileten lifler) sinyal iletimini engeller ve engeller.

Temas penceresinin ve cildin dokunsal uyarımı ve stres reseptörleri iletimini engelliyor Tedavi sırasında ağrı. Ek olarak, Sıkıştırma mekanizması kanı geçici olarak dışarı atar Derideki kan damarlarının sayısını azaltın Rakip kromofor (hemoglobin) cilt.

Sonuç olarak, daha fazla lazer enerjisi iletilir. Melanin azaltılırken saç şaftında işlenir Seçici olmayan doku ısıtması. PSF sistemi, Tüy giderme, etkinliğine eşdeğerdir. Farklı soğutma mekanizmalarına sahip diğer lazerler araştırılarak bulunabilir lazer epilasyon İstanbul merkezleri oldukça ünlüdür.