Online Saç ekimi analiz formu      (isim soy isim ,tel. mesaj , fotoğraflar )

Hakkımızda    ( Vizyon, Misyon , Kalite  ve Değerlerimiz , Hekim profili ve özgeçmişi )

Saç Ekimi Nedir ?  ( Saç Restorasyon Cerrahi )

Saç Ekimi Teknikleri  ( Fut , Fue, Traşsız saç ekimi,  ( DHI ) Kalem

Tekniğiyle  saç ekimi,  Kaş ekimi, sakal – bıyık ekimi)

Saç Tedavileri   ( Mezoterapi , PRP  (Platelet Rich Plasma, İlaç tedavileri )


İlginizi Çekebilecek Ürünlerimiz 

Hakkımızda ;

Vizyonumuz ; Ülkemizde ve yurtdışında, kalite standartlarımızı daima yükselterek, memnuniyet odaklı olma özelliğimizi korumak , yapacağımız bilimsel çalışma ve araştırmalar ile referans merkezi olmak.

Misyonumuz ; Toplumun her kesimine en yüksek standartlarda , saç ekimi ve çeşitlerini , güncel ve son teknolojiyi  kullanarak, deneyimli uzman kadrosuyla, sağlıklı hizmet sunmak.

Kalite ve Değerlerimiz ;

Saygı ; eşit standartlarda hizmet vermek,

Duyarlılık ; empati ile yaklaşıp en iyi hizmeti sunmak,

Güven ; Hastalarımızın bize duyduğu güveni , etik anlayışı ve bireysel sorumlulukların değerini önemsemek,

Yenilik ; yeteneklerimizi daha üst düzeye taşıyarak, yenilikçi anlayışımızın devamlılığını sağlamak.

 

En çok sorulan sorular

 • Saç ekimi ağrılı bir işlem midir ? Saç ekimi ağrılı bir işlem değildir, lokal anestezi altında yapılır , hiçbir acı hissedilmez)
 • Normal hayata ne zaman dönebilirim ? ( Hemen dönülmesi mümkündür , ancak enfeksiyon riskine yönelik korumak açısından evde en az birkaç  gün dinleme öneriliyoruz )
 • Ekilen saçlar ne zaman çıkar ? ( 1-2 ay içinde yavaş yavaş çıkmaya başlar, 6 ay ve 1 yıl içinde büyüme ve çıkma  süreci tamamlanır.
 • Ekim sonrasında, saçımı ne zaman kestirebilirim ? ( ilk 6 ila 8 ay makas yardımı ile, sonra makine ile kesilebilir.
 • Saç ekiminde yaş sınırı varmıdır ? ( Evet vardır . 22 yaşından büyük , 65 yaşınından küçük olmalıdır )
 • Bayanlara Saç Ekimi Yapılıyor mu ? ( Evet yapılıyor , erkeklerde olduğu gibi ayni teknik ile saç ekimi yapılması mümkün. Ancak spesifik durumlardan ötürü saçlar seyrelmiş ve incelmiş ise yapılmıyor )
 • Yara ve yanık izlerine saç ekimi uygulanır mı ? Evet uygulanır, öncelikli olarak medikal tedaviler ile ölü dokuların tedavisi yapılır, dokunun iyileşmesiyle normal ekim yapılabilir.
 • Her hangi bir yan etkisi varmıdır ? ( gerekli tetkik ve araştırmalar yapılıp, ekimine karar verilmiş ise, mevcut herhangi bir riski yoktur.

 

Saçlar Neden Dökülür

Saç dökülmesi , gerek androgenetik (Alopesi ) erkek tipi dökülme , gerekse olumsuz çevre faktörlerine bağlı etkilerden veya spesifik hastalıklara bağlı olarak dökülmeler ortaya çıkabilir.

Her gün 60 ila 120  adet saç telleri kaybolur hemen hemen bir çok kişi bunu yaşar , ki bu durum gayet normaldir.

Ancak anormal saç kaybı açıklık olup, hatta deri görünecek kadar ise araştırılmalı ve tetkikler yapılmalıdır. Çünkü saç dökülmesinin bir çok sebebi vardır.

Mevsim değişimleri, fiziksel yada duygusal stres , beslenme bozuklukları, genetik nedenler,

 

 • Androgenetik (Alopesi ) Erkek tipi saç dökülmesi .
 • Yetersiz ve dengesiz beslenme.
 • Kronik hastalıklar, ( böbrek ve karaciyer rahatsızlıkları, kanser, şeker , Anemi ,Depresyon v.s.)

 

Günümüzde en çok karşılaştığımız ve yaygın olan dökülme türü , erkek tipi saç dökülmesidir.

Öncelikli olarak, alın bölgesindeki saç çizgisinin gerilemesi ve tepe noktasının açılmasıyla ortaya çıkar.

Erkek tipi dökülmeler sadece erkeklerde değil, bayanlar da da görmek mümkündür.

Erkeklik hormonu olan androjenler tarafından etkilenen saç telleri, incelerek dökülmeye başlar. Genetik yakınlığı olan kişilerde 20 li yaşlarda dökülmeler başlar , 30-35 e kadar devam eder veya 30 lu yaşlarda başlar, 40-45 e kadar devam eder. Model oluştuğu takdirde dökülme durur.

 

 Saç Ekimi Nedir ? ( Saç Restorasyon Cerrahi )

Yaşa bakmaksızın , saç yoğunluğunun azalıp , derinin açık olmasıyla ortaya çıkan durumdur. Yoğun olan bölümden yani dökülmemeye kodlanmış verici alan olan  donör  bölgesinden( enseden) alınan foliküler ünite ( saçlar ) ihtiyaç duyulan bölgeye nakletmek ve saçlı hale getirmektir.

 

Saç Ekim Teknikleri 

FUT Tekniği ( Foliküler Ünite Transplantasyonu )  Yöntemi  ;

FUT Tekniği ( Foliküler Ünite Transplantasyonu )  Yöntemi  ; Genel anestezi altında uygulanır,  cerrahi bir işlemdir. Donör ( enseden ) bölgesinden planlanan noktadan, filep  doku kesilerek çıkarılır ve enseye dikiş atılır. Kökler ayrıştırılarak , ihtiyaç duyulan bölgeye nakledilir. Acılı ve ağrılı bir işlemdir. İyileşme süreci 1 ayı bulabilir, şişlik ve morluk   yaşanır.

 

FUE Tekniği  ( Foliküler Ünite Ekstraksiyonu )

Fue tekniği , Fut tekniğine göre son derece konforlu küçük cerrahi işlemidir.

Saç ekiminde kişinin kafa şekli , cilt yapısı ve  saç yapısına göre çizim yapılır, sedasyon yöntemi  lokal anestezi uygulanır. Son teknoloji kullanılarak, steril ortamın üst seviyede olduğu ve uzman hekim  ve ekibi tarafından ekim gerçekleştirilir.

Foliküler ünite ekstraksiyon işlemi , için özel olarak imal edilmiştir. 07 ila 09 mm arasında çapı olan olan  mikrocerrahi motor uçları kullanılır, dokunma hissi ve ayrıştırıcı görüntüleme polarize ışıklı lup ile görsel ve zihinsel algılamayla özenle seçerek , hassas foliküller dikkatlice alınır.

Alınan foliküler hypotermosol ( doku transfer sıvısı ) + ATP solüsyonuna konularak , İhtiyaç duyulan bölgeye göre guruplandırılır uygun sıcaklıkta (+4 santigrat derece C )saklanır doku canlılığı , bütünlüğü koruma altına alınır.

İhtiyaç duyulan bölge santimetrekare başına başına, yaklaşık olarak  30-50 foliküler üniteden  daha azıyla doğal ve yoğun bir sonuç elde edilir. Kişinin saç sıklığına göre bu sayı değişebilir 60-70 foliküler üniteye ihtiyaç duyulabilir. matematiksel hesaplar ile planlanır , doğal saç yapısına ve yönüne göre doğal görünümü sağlamak için ince uçlu slitlerle  saç kanalları açılır.

Açılmış olan kanallara greftler, itina ile ince uçlu pensetler yardımı ile yerleştirilir. Her bölgenin eşit dağılımına itina gösterip homojen bir görüntü sağlanmalıdır.

İşlem yaklaşık olarak 6 ila 8 saat sürer.

Küçük cerrahi işlemidir, yara oluşmaz, iz kalmaz, şişme ve morluk oluşmaz hasta aynı gün evine gidip normal hayatına devam edebilir.

Saç ekimi sonrası iyileşme süresi esasında kişiden kişiye de değişiklik gösterebilir. Kişinin açık yada koyu tenli oluşu, sigara kullanıp kullanmıyor oluşu , yaşı , deri esnekliği , beslenme alışkanlıkları gibi bir çok kriter , saç ekiminden sonra işlem yapılan bölgelerin hangi hızda ve ne şekilde iyileşeceğini belirler.

 

KÖK HÜCRE SANAKİN TEDAVİSİ

 

OTOLOG MIKROGRETF (REJENERA AKTİV ve SANAKİN DOLHİNMED ) TEKNİĞİ İLE SAÇ EKİMİ VE TEDAVİLERİ

Otolog mıkrogreft yöntemi nedir ?

Mikrogreft 1 yada 2-3 saç teli bulunan yani foliküler ünitede bulunan minik deri dokusudur. (The Food and Drug Administration ) ‘’ sitokin zengin serum ‘’  Sanakin  ile PRP ötesinde sonuçlar,  FDA tarafından onaylı  bu yöntem son derece başarılı sonuçlar elde etmektedir.

Ense ve kulak arkası bölgesi yani donör bölgesi dediğimiz alandaki greftlerin kökleri sağlam ve dirençlidir. Dökülmemeye kodlanmış şifreli alanda diyebilmemiz mümkündür.

Otolog Mikro Greft  ticari ismiyle ‘’Rejenera aktiva  ‘’  enseden alınan 2-3 adet foliküler üniteden alınan yani saç hücre gurubu özel bir kit içinde küçük parçacıklar halinde ufalanır   ve Foliküler üniteler  ‘’ Rejenera aktiva ‘’sisteminde  hücre süspansiyonuna dönüştürülür.

Saç Ekimi öncesi saç foliküler ünitenin daha hacimli ve sağlıklı olabilmesi için birkaç ay evvelinde 1 seans olarak uygulanması uygundur.

Tamamen doğaldır ve zararlı etkisi yoktur. Kişinin kendi saç dokuları  kullanılarak, kök hücre başta olmak üzere destek hücrelerin kullanıldığı yüksek düzeyde olumlu sonuçlar alınan saç ekim yöntemidir.

Bu yöntem androgenetik alopesi nedeniyle veya çevrenin olumsuz faktörlerinden   ( yeterli ve dengeli beslenme, troid, demir eksikliği, spesifik hastalıklar, stres v.s.. ) gibi etkilenen durumlarda  aktif dökülme meydana gelir .

Her hangi bir yan etkisi asla yoktur. Bayanlarda ve erkeklerde saçlar  aktif dökülmeye başladığı dönemlerde ugulanan çok etkili bir yöntemdir. Ayrıca  kozmetik ve estetik alanında ise kırışıklıkların azaltılması yani Anti-Aging  anlamında sıkça kullanılmaktadır. Hazırlık ve işlem uygulama süresi 30-40 dakika arasındadır. Tek seans olarak uygulanır süreç bakımından ve etki bakımından pratik etkili çözümdür.

Ense ve kulak arkası bölgesi yani donör bölgesi dediğimiz alandaki greftlerin kökleri sağlam ve dirençlidir. Dökülmemeye kodlanmış şifreli alanda diyebilmemiz mümkündür.

Saç ekimi esnasında dokular alınarak ‘’Rejenera aktiva  ‘’ yöndemiyle  nakil yapılacak alana uygulanır .Böylelikle saç kalitesi artmış olarak yeni saçlar elde edilmiş olur.

 

Otolog Mikrogreft  ( Kök Hücre ) Tekniğiyle Saç Tedavisi

Tedavinin etkisi , her kişiye göre değişiklik göstermektedir. 3 ila 6 ay içerisinde kendini gösterir. Hekimin tavsiyesine göre yılda 1 yada 2 seans uygulanır.

 

Hangi durumlarda bu yöntem kullanılır

Aktif saç kaybı olanlarda ,

Saç ömrünü uzatmak için kullanılır.

Saç yapısı ince ve zayıf olanlarda ,

Ekimi öncesi , dokuyu kuvvetlendirmek için kullanılır.

 

Etkileri ;

Saç derisinin altında yer alan aktif olmamış saç köklerinin aktifleşmesini sağlar.

Mevcut saçları koruma altına alır.

Otolog mikrogreft uygulaması saçın normal döngüsüne dönmesine yardımcı olur

Saçlı deride  kılcal damarları yenilenir,

Saçlı derideki dokuyu onarır

Greftleri besler, kalınlaştırır ve hacmini artırır

Saçlı derinin daha canlı ve parlak olmasını sağlar.

Saç kaybını önler ve sıkılaşmasını sağlar.

Sağlıklı saç oluşumu sağlar

 

Kaş Ekimi

Kaş dökülmesi kişinin yüz  ifadelerini değiştirmesine sebep olan kılların kaybolması demektir. Her iki kaşın eşit miktarlarda dökülmesi mümkün değildir. Ekim kararı verildiğinde , ekim öncesi alın çizgisi ve yüz bütünlüğünü bozmayacak bir şekilde asimetrik olarak planlanır.  Her iki kaşa yaklaşık olarak  1500 ila 2000  arası foliküler ünite gerekebilir. Fue tekniği kullanılarak, kaşın doğal yapısını bozmayacak şekilde yatay olarak  45 C lik açı ile kanallar açılır. Kaş ekiminde daha ince uçlu panchlar kullanılır ve sadece tekli foliküler ünite ( saç telleri ) kullanılır.

Bakışlara anlam katmanın en kalıcı yolu ve radikal sonuç veren uygulamadır. Bayan ve erkek farketmeksizin bir hastalık , kaza yada kozmetiksel olarak istediğiniz görüntüye kavuşmanızı sağlar.

 

Traşsız Saç Ekimi

Saç ekim işlemi teknik bakımından aynıdır ancak, zaman bakımından normal işlemim 2 kat saatte uygulanır. Saçlar kestirilmeden yapılır, seyrelmenin olduğu, saç aralarına rahatlıkla girilebilen durumlarda saçlar kazınmadan ekim yapılma işlemidir. Daha çok saç ekimi yapıldığı anlaşılmamısını isteyen kişiler tarafından tercih ediliyor. Yoğun ekime ihtiyacı olanlara bu yöntemi tavsiye etmiyoruz. Açık alanı az olan kişiler için gayet uygun bir uygulamadır.

 

 ( DHI Choi ) Kalem Tekniği ile Saç Ekimi

DHI ( Direct Hair Implementation  ) Tekniği ; Choi saç ekimi kalemleri ile saçlar kesilmeden yapılan uygulamadır. Daha çok saçını kestirmek istemeyen hastalarımız için ve açık alanı az olanlarda kullanılır.

 

Saç ekimi yöntemleri arasında Dhi saç ekimi

DHI saç ekimi uygulamasında kökler nakil edilirken saçın çizgisi, çıkış yönleri ve açıları konusunda çok dikkatli olunmalıdır. Bu işlem yapılırken , tek tek tüm saç köklerinde büyük bir titizlik gösterilmeli ve itina ile uygulanmalıdır.

DHI Choi ( saç ekimi kalemi ) iğne içine yerleştirilen greftin direkt ekimi ile gerçekleştirilir. Bu yöntemde daha geniş bir ekibe ihtiyaç duyulduğu ve kullanılan CHOİ kalemi gibi ekipmanların farklılığından ötürü FUE yöntemine göre daha pahalı bir yöntemdir.

DHI yöntemi sadece saç ekiminde değil , sakal ve bıyık ekiminde dekullanılmaktadır.Her hangi bir kesik ve dikiş yapılmadığı için hastalarımız daha hızlı şekilde iyileşme göstermektedir. Hatta 3. Günü beklemeden  ertesi gün yıkamaya başlanabilir.

DHI yönteminde  , saç dökülmesi tüm yöntemlerde olduğu gibi 2 hafta sonra olacaktır. 6 ay sonunda saçların tamamına yakını çıksa da 1 yıl içerisinde mükemmel bir sonuç alınmış olur.

Teknik olarak aynı olup sadece DHI sayesinde kanal açma ve köklerin saç ekimi işlemi aynı anda gerçekleştirilir.

 

Sakal ve Bıyık Ekimi

Özellikle son dönemlerde erkek sakal – bıyık modası yer aldıkça, sakal – bıyığı  istediği gibi olmayanlar mutsuz olur ve yoğun sakal – bıyık beklentileri için ekim kliniklerine başvuru yaparlar. Bir çok erkek için bıyık çok önemlidir ve en önemli imajıdır. Kişinin istediği modele ve ekibin uygun gördüğü ( yüz yapısına, cilt yapısına uygun ) şekilde çizimi yapılır.

Ülkemizde 1990 lı yıllarda başlayan saç transplantasyonu alanında uzmanlaşılması ile  erkeklerin saç sorunlarından sonra , sakal – bıyık sorunlarına da çözüm bulunmuştur.

Bıyık ekimi saç ekiminde olduğu gibi , FUE tekniğiyle donör bölgesinden ( enseden ) saç foliküllerinin alınıp , kanal açmadan özel sakal – bıyık iğnesi kullanılarak,  35- 40 derecelik açı ile nakledilir. Bu şekilde uygulandığı takdirde, doğal sakal- bıyık tan ayırt edilemez.

Sakal ekiminden sonra uzamaya devam eden sakal – bıyık , 15. Gün makasla kısaltılabilir. Köklerin yerince tutunması için ilk tıraş en az 1 ay yada 1,5  sonra yapılmalıdır.

Sakal ve bıyık ekiminde 3. gün ilk yıkama yapılır , kızarıklık  görünümü yıkamadan sonra azalır. İğneyle uygulama yapıldığı için yara kabuğu oluşmaz, ve daha makul görünür. 8-10 gün itinalı günlük bakımı okşar şeklinde yapılmalıdır.

 

PRP  Yöntemi ile Saç Tedavisi  

PRP Platelet Rich Plazma ( Trombositten zengin Plasma )

Hastanın kendi kanından elde edilen onarıcı hücrelerin, doku iyileşmesi ve yenilenmesi için kullanılması yöntemi olup bir kök hücre tedavi şeklidir.

Saçlı derideki etkileri ise, greft dokusundaki ,hasar onarımını , yenilenmesi ve yıpranmayı geriye çevirmesi ,hızlı  iyileştirme özelliğiyle çok etkili olan biyolojik bir tedavi yöntemidir.

PRP ( Trombositlerden Zengin Plazma )uygulaması  yapılacak kişiden, özel prp kitleriyle alınan ihtiyaca göre 8-10 cc arası kanın özel formülle  ayrıştırma ve kıvam işlemleriyle 10-20 dk gibi kısa bir sürede hazırlanarak , kan içerisindeki bulunan trombosit , büyüme faktörleri , otolog proteinler ve sitokinlerin aktive edilip  kişinin hasarlı bölgesi olan saçların seyrekleştiği bölgeye  hekim tarafından uygulanması işlemidir. Böylece saç dokusunu onarılır,canlanır yenilenir.

Tedavinin avantajları,

Hiçbir yan etkisi yoktur. Yara ve hasarlı dokuların onarılmasına yönelik yapılan bu tedavide kişinin kendi kan hücreleri  kullanıldığı için son derece güvenli bir tedavi yöntemidir.

Saçlı deride oluşan dökülme, cansızlık ve saç tellerinde oluşan hacim kayıplarını gideri

 

Mezoterapi Nedir ?

Saç derisinin epidermal tabakasının hemen altına , mezodermal katmanına  mikroenjeksiyonlar yardımıyla saç hücrelerinin canlanması, beslenmesi  için gerekli mineral ve vitaminlerinin bulunduğu   ( minoksidilin,  ADN , amino asitler, bitki özleri ve ekstratlar, paradil gibi solüsyonların  seanslar şeklinde enjekte edildiği  medikal tedavi yöntemidir. Kısaca saçlı derinin ihtiyaç duyduğu vitamin kokteyl karışımının  lokal olarak, profesyonel ve uzman hekim tarafından uygulanmasıyla % 89 –  % 95 oranında olumlu sonuçlar vermektedir.

Cerrahi yada invaziv bir yöntem değildir , ağrı yada sızıya neden olmaz.

Saç dökülmelerinde asıl sorun  ve sebepler ; saç köklerinin yeterince beslenememesi ve kan dolaşımının  azalması, yeterli ve dengeli beslenememe ,anemi , ilaç kullanımı , stres , saç derisinin hormonal dengesizliklerin oluşumu ve DHT anrojen üretimin artmasıyla ortaya çıkar.

 

Mezoterapinin etkileri

 • Saç dökülmesi durur
 • Saçların kalitesi artar ve daha hacimli görünüme sahip olur.
 • Yeni saç çıkarmaz, ancak mevcut olan saçlar (bebeksi tüy gibi ) kalınlaşır daha canlı ve parlaklık kazanır.

 

Mezoterapi Kimlere Uygulanır

Hamilelik sonrası saç dökülmelerinde , aşırı kilo kaybı neticesinde dökülen ve zayıflayan saçlarda, fiziksel ve duygusal stres sebebiyle saçlarında azalma ve cansızlık durumunda, saç ekimi öncesi ve sonrasında çok rahatlıkla uygulanır.

Tedavi süreci haftada bir olarak uygulanır, 8- 10 seans genelde yeterlidir. Hemen hemen her yaşa uygulanır, yaş sınırı yoktur.

 

Sedasyonlu Saç Ekimi

Saç ekimi operasyonları genellikle lokal anestezi ile yapılmaktadır.

Sedasyonda lokal anestezi uygulamasından çok daha rahat ve acısız bir saç ekimi operasyonu gerçekleştirilmesini sağlar ve en konforlu yöntemdir. Bu hususta kişinin kendine özel  dozlarda  uygulanmasının  mümkün olması ve sürekli  kontrol edilerek istenen  anda da etkisinin  kaldırabilmesidir .Bebeklere bile uygulanabildiğini düşünecek olursak  gayet güvenli bir yöntemdir. Sedasyon damar içerisine küçük kateter yardımı ile ilaç verilmesi anlamına gelir. Bu ilaçlar sayesinde hasta sakinleşir ve operasyon yapılır. Yüksek kalite standartlarında hizmet sağlayan donanımlı bir hastanede ve mutlaka  Anestezi Hekimi tarafından kontrollü olarak yapılmalıdır.

 

Saç Ekiminde Neden Sedasyon Kullanılır ?

Saç ekimi operasyonlarında genellikle lokal anestezi uygulaması yapılmaktadır. Ancak bazı durumlarda  saç ekimi operasyonlarında sedasyon tercih edilebilinir.Bu durumları şöyle sıralayabiliriz.

Panik atak durumlarında ,

Kaygı bozukluğu yaşıyanlarda

İğne korkusu olanlarda

Ağrı eşiği çok düşük kişilerde

Yoğun operasyon korkusu olan kişilerde , sakinleşir  rahatlar.

Sedasyon uygulanacak kişi 8 saat öncesinde yeme içme su dahil kesilmelidir.

Tansiyon v.s. ilaç kullanması gerekiyor ise az su ile ilacını içebilir.

 

Not : Genel anestezi bu yöntem tam uyku hali olduğu için saç ekimi operasyonunda  uygulanmaz. Çünkü riskleri bulunmaktadır.

 

Ağrısız Anestezi Uygulaması ( Dermojet İğnesiz )

Günümüzde en çok tercih edilen anestezi uygulamasıdır.

Fue saç ekiminde iki temel aşama öncesinde anestezi uygulanması doğal olarak kaçınılmazdır. Deri altına enjekte edilecek anestezi etken maddesi sadece o bölgede bir uyuşma yaratarak ,yapılacak mikro müdahaleyi mümkün kılacaktır. Anestezinin uygulama şekli de konforu etkileyeceği açıkça söylenebilir. Bu konuda bahsedilen ağrısız saç ekimi uygulamasında  iğneli enjektörler ve iğnesiz ( basınçlı nüfuz eden ) enjektörlerin  kullanılması söz konusudur. Anestezi uygulaması yapıldığını anlatarak operasyonun konforunu tamamlamak isteyen ifadelerdir.   İğne kullanılmadan basınç yöntemi ile derinin altına verilir.

 

DİAMOND Safir Fue Saç Ekimi

Safir FUE yönteminde  0.6  -0.8 mm arasında uçlara sahip (  diamon  ) iğneleri kullanılır .Tek tek saç çıkış yönlerine göre açılan kanallar açılır , silit kanal açılımına göre daha sık kanallar açılır ve safir iğnenin ucu standart olduğu için dokuda tahribat oluşturmaz , ayrıca dolaşım komplikasyonu ile karşı karşıya getirmez. Son derece konforlu ve her hangi bir yan etkisi asla bulunmamaktadır.

 

Safir Fue Saç Ekiminin Faydaları

Açılan kanallarda tahribat olmaz

Yara çok çabuk iyileşir

Dokuda yoğun kesiler bulunmaz

Greftler daha rahat yerleştirilir

Dolaşım bozukluğu  asla yaratmaz

Bir gün sonra hasta normal hayatına devam edebilir.

Ağrı durumu % 90 azalır.