Thulium lazer leke tedavisi fiyatları henüz yaygınlaşmaya başlamasına rağmen başarılı sonuçlar nedeniyle birçok kişi tarafından merak edilmektedir.

Thulium lazer, tıbbi estetik alanında kullanılan 9127 mm dalga boyuna sahip yeni nesil fraksiyonel bir lazerdir. Epidermal dokuyu sıyırmadan ciltte mikro kanalların açılmasını sağlayan tedavide cildin üst katmanı ve alt katmanı etkilenir. Hasarlı cildi etkilerken sağlıklı dokuyu korur. Bu şekilde cildin yaşlı ve hasarlı kısmını azaltan tedavi, bozulmadan kalan cilt dokusunun yeni doku oluşturmasını sağlar. Uygulama sonucu ortaya çıkan etkiye kıyasla thulium lazer leke tedavisi fiyatları oldukça düşük seviyelerde olmaktadır.

Birçoğumuz, yaşlanmanın görünümlerimiz üzerindeki etkilerini yavaşlatabilmeyi  umuyoruz. Thulium lazer yaşlanmanın görünür etkilerini tersine çevirerek doğal olarak hissettiğiniz kadar genç görünmenize yardımcı olabilecek kanıtlanmış bir lazer teknolojisidir. Gittikçe daha fazla merkez tarafından başarıyla uygulanması nedeniyle merak edilmekle birlikte lazer leke tedavisi fiyatları merkezlerin bulunduğu bölgelere göre değişkenlik göstermektedir.

Yaşlılık lekeleri yaşlanmadan ziyade güneşlenmenin bir sonucudur. Güneş lekeleri, kahverengi lekeler veya karaciğer lekeleri olarak da adlandırılan bu lekeler, yüz, boyun, göğüs, eller ve kollar ve düzenli olarak güneşe maruz kalan diğer bölgelerdeki düz, düzensiz karanlık lekelerdir. Genellikle zararsız olsa da, bu lekeli kahverengimsi yamalar sizi gerçekte olduğundan daha yaşlı gösterebilir ve bu şekilde hissetmenize neden olabilir.
Güneşte, vücudunuz cildinizi ultraviyole ışınlarından korumak için melanin adı verilen bir pigment üreterek reaksiyona girer. Güneşte çok fazla zaman geçirirseniz, cildiniz çok fazla melanin üreterek aşırı tepki gösterebilir. Bu artan pigmentasyon, “pigmentli lezyonlar” adı verilen geniş bir tıbbi kategoriye giren yaşlılık lekeleri ile sonuçlanabilir. Akıllı lazer leke tedavisi uygulanarak bu etkiyi ortadan kaldırmak mümkün olmaktadır. Lazer leke tedavisi ücretleri genellikle uygulanacak bölgelere göre belirlenmektedir.

Uygulamanın Faydaları

Thulium lazer leke tedavisi fiyatları, uygulamanın yararları dikkate alınınca oldukça düşük kalmaktadır. Tülyum Lazeri makula tedavisi için geniş bir tedavi yelpazesi sunar. Aynı zamanda yaşlılık ve akne sonrası meydana gelen makulaların yanı sıra güneş, doğum, benek, yara izi, yanık ve kırık izleri nedeniyle oluşan makula için etkili bir tedavi sunar. Yaşlanma karşıtı etki kollajeni tetikler. Cilt kendini sıkılaştırır ve toparlar. Faydaları karşısında thulium lazer leke tedavisi fiyatları oldukça kabul edilebilir seviyelerdedir.

Melazma için en son değerlendirilen ablatif olmayan fraksiyonel lazer, 2011 yılında literatürde ilk olarak açıklanan 1.927 nm tülyum fiber lazerdir. Bu dalga boyu, 1.550 nm’den daha yüksek su emme katsayısı ve ardından yaklaşık 200 μm sığ derinlik derinliği nedeniyle potansiyel olarak caziptir. Araştırmacılar, çeşitli parametrelerde üç ila dört seans 1.927 nm lazerle II ila IV Fitzpatrick cilt tiplerine sahip 14 melizmalı hasta tedavi ettiler. Melasma Alanı ve Şiddet Endeksi (MASI) skorunda, tedaviden bir ay sonra yüzde 51’lik istatistiksel olarak anlamlı bir azalma görülmüştür, ancak üç (taban çizgisine göre yüzde 33 azalma) ve altı (yüzde 34) ayda kısmi bir toparlanma olmuştur. Her tedavi uygulamasından sonra başvuranların memnuniyetle bahsettiği thulium lazer leke tedavisi fiyatları ile de tercih sebebidir.

Hangi Alanlara Uygulanabilir

Tülyum Lazeri genellikle yüz, boyun, alçak boyun ve el bölgelerine uygulanır. Bununla birlikte, probleme bağlı olarak vücuttaki diğer bölgelere de uygulanabilir. Lazer leke tedavi fiyatları uygulanacak bölge sayısına göre belirlenebilmektedir.

Uygulama Aşamaları Nelerdir

Cihaz cilt problemine ve cilt tipine göre ayarlandıktan sonra tedavi yaklaşık 45 dakika sürer. İlk olarak, cilt temizlenir, lazerin gözler için zararlı olabilmesi sebebiyle koruyucu gözlükler giyilir ve uygulama başlar. Sonrasında ise cilt yatıştırıcı krem ve güneş koruyucu uygulanır ve süreç tamamlanır. Lazer leke tedavisi fiyat ortalaması değişkenlik göstermekle birlikte uzman tavsiyesi doğrultusunda uygulanacak bölgelere göre belirlenmektedir.

Kimlere Uygulanmamalıdır

Thulium Lazer, tedavi edilecek bölgede aktif bir yara veya enfeksiyona sahip olanlara, cilt kanseri olanlara, antikoagülan ilaç kullananlara (kan pıhtılaşma inhibitörleri), hamile olanlara, akne ve cilt tedavisi için ilaç kullananlara ( aktif madde, herpes (herpes hastalığı) ve prekanseröz cilt lezyonu olan bölgelerde uygulanmamalıdır. Thulium lazer leke tedavisi fiyatları kadar aynı zamanda uygulanacak tedavinin ağlıklı olup olmadığı da dikkate alınmalıdır.

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Thulium lazer leke tedavisi prosedüründen önce makyajsız gelinmesi önerilir. Glikolik asit içeren kremler işlemden en az 2 hafta önce kullanılmamalı ve çizilme ve soyulma gibi cilt soyma prosedürleri yapılmamalıdır. Tedavi uygulanan alan uygulamadan sonra 24 saat suya maruz bırakılmamalıdır. Cilt güneş ışığından 1 ay boyunca korunmalıdır. Kullanılacak güneş kremleri yüksek faktörlü olmalıdır. Uygulamanın yapıldığı alanda oluşabilecek nokta kabukları soyulmamalı ve kendiliğinden dökülmesi beklenmelidir. Belirli bir süre boyunca uzman tarafından önerilmiş olan kremler kullanılmalıdır.
Thulium lazer fiyatı nedir sorusu uzman görüşü alınarak uygulama yapılacak bölgelerin tespitinden sonra yanıtlanabilir. Uygulama günü için yatış pozisyonu ödem komplikasyonundan dolayı 45 derecelik bir açı olarak önerilmektedir. Cilt çok sıcak sudan ve makyaj ürünlerinden 1 hafta boyunca uzak tutulmalıdır. Glikolik asit içeren kremler uygulamadan sonra 2 hafta boyunca eskisi gibi kullanılmamalıdır, çizilme, soyulma gibi prosedürler yapılmamalıdır. Thulium lazer leke tedavisi fiyatları hakkında yorum yapabilmesi için ilk önce uygulanacak alanların kararlaştırılması gerekmektedir.

Thulium Lazer Uygulamasının Yan Etkileri

Thulium lazer leke tedavisi yaptıranlar bazı yan etkiler bildirmişlerdir. Hemen hemen her tedavi sonrası görülen şişlik, ödem, kızarıklık, yanma hissi, cildin gerilmesi, renk değişimi gibi yan etkiler meydana gelebilse de bu kısa süreli olmaktadır. İyileşme süreci uygulamadan 5-7 gün sonradır ve bu daha derin tedavilerde uzatılabilir. Uygulama alanında kızarıklık, yanma, batma ağrısı, ödem, kabuklanma ve duyarlılaşma görülebilir. Bu komplikasyonlar cilt tipine bağlı olarak 7-10 gün içinde geçer. Sıklıkla merak edilip araştırılan Thulium lazer leke tedavisi fiyatları için hemen hemen her merkezde ayrı bir fiyat belirlenmiştir.