Six pack ameliyatı kişilerde kasların daha belirginleşmesi, üzerlerinde bulunan yağ dokusunun liposuction ile dizayn edilmesini sağlayan bir estetik ameliyatıdır.

Vücuttaki kas kütlelerinin görünümü her insanda aynı olmayabilir. Spor yaparak kaslarını daha belirgin hale getirmek isteyen insanlar her ne kadar çok spor yapsalar da bazen istedikleri vücuda kavuşamayabilirler. Çünkü vücudun yağ oranı dağılımı; uyku düzeni ve beslenme alışkanlıkları gibi konularla ilişkiliyken aynı zamanda kalıtımsal bir konudur. Bazı insanlar hiç spor yapmadan fit bir vücuda sahip olurken bazıları fazlasıyla spor yapsa da istediği vücuda kavuşamayabilir. Bunun sebebi, her ne kadar sporla kas kütlesi geliştirilebilse de üzerinde bulunan yağ dokusunun değişkenlik göstermesidir.

Son yıllarda buna bir çözüm olarak, baklava dilimi de denen karın kası estetik bir cerrahi müdahaleyle oluşturulabilir hale gelmiştir. Karın kası estetiği kişinin fit, atletik ve kaslı bir görünüme kavuşmasının kapısını aralayan cerrahi bir müdahaledir. Bu operasyonla hastaya implant veya farklı bir malzeme konumlandırılmaz. Yapılan işlem, vücutta var olan kas kütlesinin daha belirginleştirilmesi ve görünür hale gelmesini sağlamaktan ibarettir.

Six Pack Ameliyatı Fiyat

Six pack ameliyatı cinsiyet fark etmeksizin herkes tarafından tercih edilen bir ameliyattır. Six pack ameliyatında genel anlamda hastaya herhangi bir kesi yapılmaz. Yalnızca bazı hastalarda eğer yağ oranı çok düşükse işleme uygun implantlar kullanılır. Bu implantlar hastanın gerekli görülen noktalarına uygulanırken çok küçük kesilerle işlem yönlendirilir.

Six pack ameliyatının büyük bir çoğunluğu ağır egzersiz yaptığı halde çizgili ve belirgin bir kas görünümüne ulaşamayan insanlara yapılmaktadır. Bu işlem sırasında mikro girişler kullanılması sebebiyle operasyon sonrası hastada gözle görülebilecek bir skar dokusu oluşmamaktadır. Six pack ameliyatı sağlıklı insanlara yapılan ve genel çerçevede değerlendirildiğinde basit bir işlemdir. Kişiler six pack ameliyatı sonrasında kolaylıkla günlük yaşamlarına dönebilmektedirler. Bu işlem, sonrasında kişiyi zorlayacak sonuçlar ortaya çıkarmamaktadır. Bu müdahaleyle ilgili diğer konuysa six pack ameliyatı fiyat bilgisidir.

Six pack ameliyatı diğer tüm estetik operasyonlarında olduğu gibi tamamen kişiye özel yapılır. Buna bağlı olarak da fiyat değişkenlik göstermektedir. Aynı zamanda ameliyatı yapacak doktorun profesyonelliği, ameliyatın yapılacağı bölge ve klinik de fiyatı etkileyen diğer nedenlerdendir. Dolayısıyla fiyat bilgisi almak isteyenlerin bir estetik cerrahına giderek muayene olması gerekmektedir.

Six Pack Ameliyatı Yorumları


İlginizi Çekebilecek ÜrünlerimizSix pack ameliyatı çoğunlukla ağır egzersiz yaptığı halde kas kütlesi belirginleşmeyen kadın ve erkeklere yapılmaktadır. Bu operasyon karın kasının belirginleşmesini sağlasa da işlem sonrası iyileşme süreci ardından yapılacak olan egzersizlerle kas kütlesi daha da belirginleştirilebilir. Bu nedenle operasyon sonrasında hastaya uzman eğitmenler yardımıyla karın kası egzersizleri yapılması önerilir.

Doktor, kişiyi doğru hareketleri yapması konusunda bilinçlendirir. Ancak ilgili karın kası egzersizlerinin, doktor tarafından yapılacak muayene sonrasında yapılması gerekir. İyileşme süreci tam olarak tamamlanmamış kişilerde spor yapılması şişliklerin artmasına ve yırtıklara sebebiyet verebilir. Öte yandan uygun zamanda yapılacak olan egzersizlerin düzenli bir beslenmeyle desteklenmesi de kas kütlesinin artması konusunda etkili olacaktır. Six pack ameliyatı sonrasında kişinin 1 ay süreyle bandaj takması gerekir. Bu prosedür daha kolay iyileşmeyi sağlamak ve vücudun yeni görünümüne daha kolay alışabilmesi için uygulanmaktadır. Ayrıca ameliyattan sonra 15 gün süreyle göbek bölgesini yoracak hareketlerden uzak durulmalıdır.

Sonuç olarak karın bölgesinin tam şeklini alması, oluşan şişliklerin inmesi ve derinin tamamen oturması için kendi haline bırakılması yerinde olacaktır. Son olarak söylenebilir ki bu ameliyat sonunda hastaların beklentileri fazlasıyla karşılanmaktadır. Six pack ameliyatı yorumları neredeyse tamamına yakını memnuniyet içeren yorumlardır.

Six Pack Ameliyatı Ankara

Six pack ameliyatı, kişinin karın bölgesinde yapılacak işlemlere ve vücut yapısına göre farklı şekilde ilerler. Örneğin kişide deri sarkması da varsa bu durum operasyonu uzatacaktır. Ancak bu ve bunun gibi ek uygulamaların dışında six pack ameliyatı ya da diğer bir ifadeyle karın kası estetiğinde yapılan temel işlemler aynıdır. Ameliyatın öngörülen süresine ve hastanın isteğine göre operasyon sedasyon altında ya da genel anestezi altında yapılabilir.

Başarıyla anestezi uygulanan hasta, eğer varsa karnındaki fazla yağlanma liposuction ile alınır. Daha sonra gerekli miktarda yağ toplanabilirse belirli işlemlerden geçirilen yağ hastanın karın kası görünümü oluşturulurken kullanılır. Kişinin yağ oranı düşük olması sebebiyle yeteri kadar yağ toplanamazsa, uygun implantlar kullanılarak işleme devam edilir. Six pack ameliyatında, bu ameliyatın nasıl yapıldığı kadar merak uyandıran bir diğer konuysa karın kası estetiği fiyatlarıdır. Ancak birçok estetik ameliyatında olduğu gibi karın kası estetiğinde de yapılan uygulamalar kişiye özeldir. Ek olarak ameliyatın fiyatını etkileyen başka nedenler de vardır. Bunlara örnek olarak operasyonun yapılacağı bölge verilebilir. Six pack ameliyatı Ankara şehrinde farklı bir fiyata sahipken Antalya’da farklı bir fiyata sahip olabilir.

Six Pack Ameliyatı Sonrası

Six pack ameliyatı ardından hastanın ilk 15 gün boyunca kendini zorlamaması gerekir. Vücutta stres meydana gelmesi kişinin ruh ve beden sağlığını kötü etkileyeceğinden stresten uzak durulmalıdır. Hasta bu süreçte kendine ekstra dikkat etmek kaydıyla okula ya da işe dönebilir. Hastanın kısa düzeyde yürüyüş yapmasında fayda vardır. Kişinin göbeğindeki six pack çizgilerinin daha belirgin düzeye gelmesi bünyeden bünyeye farklılaşabilir. Kimi hastalarda bu süreç 3 hafta sürerken kimilerinde 1 ayı bulabilir.

Operasyon sonrası hastanın karın kısmına 4 hafta bandaj uygulaması gerekir. Öte yandan hastanın ilk 15 gün ağır sporlardan ve zorlayıcı fiziksel hareketlerden uzak durması iyileşme süreci açısından son derece önemlidir. Karın bölgesinde şişliklerin artmaması ve yırtıkların oluşmaması için ilk 15 gün vücut zorlanmamalıdır. Six pack ameliyatı sonrası hasta ilk 1 ayın sonunda doktorunun da kontrolüyle uzman bir eğitmen eşliğinde karın egzersizlerine başlanabilir. Düzenli beslenmeyle birlikte sürdürülen karın egzersizi kas kütlesinin daha fazla belirginleşmesini sağlar.