Saç Mezoterapisi

 1. Anasayfa
 2. Saç Mezoterapisi

Günlük yaşam içerisinde stresten mevsimsel değişikliklere, genetik etkenlerden hormonal dengesizliklere kadar birçok sebep saçlarımızın zayıflaması, dökülmesi veya matlaşmasına neden olabilir. Saçlarımız kişisel görünümümüz ve özgüvenimiz için kritik bir öneme sahipken bu tür problemlerle başa çıkmak gerçekten zor olabilir. Ancak modern estetik uygulamalar bu sorunları geride bırakmanız için etkili çözümler sunuyor. İşte bu çözümlerden biri olan Saç Mezoterapisi ile ilgili bilinmesi gerekenler...

Saç Dökülmesi, İncelmesi veya Zayıflaması pek çok kişinin karşılaştığı bir problemdir. Estetik ve fonksiyonel açıdan rahatsız edici olan bu sorun gelişen medikal teknolojilerle birlikte çözümlenebilir bir hale gelmiştir. Bu yöntemlerden birisi Saç Mezoterapisi olarak ifade edilmektedir.

Saç Mezoterapisi saçlı deriye mikro enjeksiyonlar aracılığıyla vitamin, mineral, aminoasit ve diğer besin maddelerinin verilmesidir. Bu uygulama saçın ihtiyaç duyduğu besinleri doğrudan köklere ulaştırarak saçın canlanmasını ve güçlenmesini sağlar. Saç Mezoterapisi Ne İşe Yarar sorusuna;

 • Saç dökülmesini azaltır.
 • Saçın daha sağlıklı ve parlak görünmesini sağlar.
 • Saç köklerini besler ve canlandırır.
 • Saçın daha kalın ve dolgun olmasına yardımcı olabilir.

şeklinde yanıt verebiliriz.

Saç Mezoterapisi özel bir cihaz yardımıyla saç derisine çok ince iğnelerle besin solüsyonları enjekte edilir. İşlem öncesi uygulanan lokal anestezik kremler sayesinde bu tedavi hemen hemen ağrısız şekilde tamamlanır. Bir Saç Mezoterapisi Seansı 30 dakika ila 1 saat arasında sürer. Bu süre uygulamanın yapılacağı alana ve kişinin ihtiyacına göre değişkenlik gösterebilir.

Saç Mezoterapisi işlemine 4 ila 6 haftada bir seans şeklinde başlanır. İlk etkilerin görülmesi için ortalama 3 ila 5 seans önerilir. Ancak bu sayı kişinin saç yapısına ve ihtiyacına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. İlk seansın ardından saçta belirgin bir fark görmek için 2 ila 3 seans gerekebilir. Ancak bu süreç kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir.

Saç Mezoterapisinin Etkisi yapılan seans sayısına ve kişinin saç yapısına bağlı olarak 6 ay ila 1 yıl arasında sürebilir. Saç Mezoterapisi Fiyatları kişiye uygulanan seans sayısına, kullanılan malzemeye ve kliniğin konumuna göre değişiklik gösterebilir. En güncel ve detaylı fiyat bilgisi için İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşabilirsiniz...

Saç Mezoterapisi saç ve saç derisi sağlığı için devrim niteliğinde bir uygulamadır. Doğru bilgilendirme ve uzman ellere emanet edilen saçlar bu tedavi ile eski canlılığına ve güzelliğine kavuşabilir. Yaşadığınız saç sorunlarına çözüm arayışı içerisindeyseniz; ESTPOINT kliniğimizle İletişime geçerek profesyonel bir yaklaşım ve tedavi planı alabilir, saçlarınıza hak ettiği değeri verebilirsiniz.

Saç Mezoterapisi Nedir 

Saç Mezoterapisi Fransız doktor Michel Pistor tarafından 1952 yılında geliştirilen ve ilk olarak ağrı tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Mezoterapi Yunanca "Orta" anlamına gelen "Meso" ve "Tedavi" anlamına gelen "Therapeia" kelimelerinden türetilmiştir. Mezoterapi cilt altına çok ince iğnelerle ilaç veya diğer maddelerin enjekte edilmesi şeklinde tanımlanabilir.

Saç Mezoterapisi ise bu yöntemin saçlı deriye uyarlanmış halidir. Saç Mezoterapisinde saça ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral, aminoasit ve diğer maddelerin karışımı olan kokteyller enjekte edilir. Bu kokteyller saç köklerini besler, kan dolaşımını artırır, saç dökülmesini önler ve saç büyümesini destekler.

Saç Mezoterapisi Ne İşe Yarar 

Saç Mezoterapisi hem kadınlar hem de erkeklerde saç dökülmesini engelleyen ve bununla beraber saç uzamasını sağlayan kelliğin tedavisi olarak da kullanılabilen bir yöntemdir. Kelleşme sorunu yaşayan insanların saç derisindeki gerekli vitamin, mineral ve besin ögelerini sağlayarak, saç dökülmesini önler.

Saç Mezoterapisi ayrıca saça parlaklık, hacim ve canlılık kazandırır. Saça uygulanan kokteyller sayesinde saç telleri kalınlaşır, kırıklar azalır ve saça nem verilir. Saç Mezoterapisi saça daha sağlıklı bir görünüm verilebilir.

Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır 

Saç Mezoterapisi seanslar halinde uygulanır. Seans süresi 15 ila 30 dakika arasında değişir. Seans sayısı ise kişinin saç durumuna göre belirlenir. Bu tedavi kapsamında 4 ila 10 seans arasında bir uygulama yeterli olur. Seanslar haftada bir veya iki haftada bir yapılabilir.

Saç Mezoterapisinde kullanılan kokteyller kişiye özel olarak hazırlanır. Kokteyllerin içeriği kişinin saç tipine, sorununa ve ihtiyacına göre değişir. Kokteyller Vitamin (A, B grubu, C, E), Mineral (kalsiyum, bakır, manganez, çinko, demir, iyot, selenyum, potasyum), Aminoasit (sistein, metiyonin), Hyaluronik Asit gibi maddeler içerir.

Saç Mezoterapisi kapsamında bu kokteyller cilt altına çok ince iğnelerle enjekte edilir. Bu enjeksiyonlar 1 ila 2 cm aralıklarla yapılır. Enjeksiyon derinliği ise 1 ila 4 mm arasında değişir. Enjeksiyon işlemi sırasında hafif bir acı veya yanma hissedilebilir. Bu durumda lokal anestezik kremler kullanılabilir.

Saç Mezoterapisi Ne Kadar Sürer 

Saç Mezoterapisi Seansı yapılan alanın büyüklüğüne göre değişmekle birlikte ortalama 15 ila 30 dakika sürmektedir. Saç Mezoterapisinin etkisini göstermesi için belirli bir süre beklemek gerekir. Bu tedavinin etkisi kişiden kişiye değişir. Lakin 2 ila 3 seans sonra saç dökülmesinde azalma görülür. 4 ila 6 seans sonra ise saç büyümesinde artış fark edilir.

Saç Mezoterapisi Kaç Seans Yapılır 

Saç Mezoterapisi Seans Sayısı kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte vakaların büyük bir kısmında 4 ila 10 seans arasında arzu edilen sonuçlar elde edilmektedir. Bu seansların süresi 15 ila 30 dakika arasında değişmektedir. Seanslar arasında ise 1 ila 2 hafta ara verilmektedir.

Saç Mezoterapisi Etkisini Ne Zaman Gösterir

Saç Mezoterapisi Etkisini kişiden kişiye değişmekle birlikte 2 il 3 seans ile birlikte gösterir. Bu tedavi saç köklerini besleyerek saçın daha sağlıklı olmasını sağlar. Ancak saç dökülmesinin nedenini ortadan kaldırmaz. Bu nedenle Saç Mezoterapisinin etkisini korumak için düzenli olarak bakım seansları yapılması gerekir. Bakım seansları 3 ila 6 ayda bir tekrarlanabilir.

Saç Mezoterapisi Sonrası

Sağlık alanında gerçekleştirilen tüm uygulamalarda olduğu gibi Saç Mezoterapisi Sonrası da kişinin sağlığı ve tedavi başarısı için özen gösterilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Saç Mezoterapisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler arasında;

 • Tedavi sonrası ilk 24 saat boyunca saç yıkanmamalıdır.
 • İşlem sonrası ilk 48 saat boyunca saunaya, hamama, solaryuma girilmemelidir.
 • Uygulamadan sonra ilk 72 saat boyunca alkol ve sigara kullanılmamalıdır.
 • Tedaviden sonra bir hafta boyunca aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar alınmamalıdır.
 • Uygulama sonrası bir hafta boyunca saça boya, perma, fön gibi kimyasal işlemler yapılmamalıdır.
 • İşlem sonrası bir ay boyunca denize veya havuza girilmemelidir.

gösterilebilir.

Saç Mezoterapisi Faydaları 

Saç Mezoterapisi Saç Dökülmesi, İncelmesi, Zayıflaması ve Kırılması gibi sorunlar yaşayan kişilere uygulanan bir tedavi yöntemidir. Saç Mezoterapisi saçlı deriye vitamin, mineral, aminoasit ve diğer besleyici maddelerin enjekte edilmesiyle gerçekleştirilir. Bu sayede saç kökleri güçlenir, saç telleri kalınlaşır, saçın daha sağlıklı, canlı ve parlak görünmesi sağlanır.

Saç Mezoterapisinin Faydaları arasında;

 • Saç dökülmesini önler ve saç büyümesini destekler.
 • Saça parlaklık, hacim ve canlılık verir.
 • Saç tellerini kalınlaştırır ve kırıkları azaltır.
 • Saça nem verir ve kuruluğu önler.
 • Saça doğal bir görünüm kazandırır.
 • Ameliyatsız ve ağrısız bir yöntemdir.
 • Yan etkisi çok azdır.

belirtilebilir.

Saç Mezoterapisi Fiyatları 

Dünyada en başarılı Saç Ekimi ve Medikal Estetik uygulamalarının yapıldığı ülkelerden birisi Türkiye olarak bilinmektedir. En İyi Estetik Merkezlerin bulunduğu ülkemiz Fiyat - Performans baz alınarak sıralama yapıldığında Saç Ekiminde dünyada 1 numaralı ülke durumundadır.

Saç Mezoterapisi Fiyatları 2024 yılında birçok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte bu durumlar arasında;

 • Bireyin genetik yapısı ve yaşı,
 • Kişinin saç yapısı ve çeşidi,
 • Saç Ekimi yapılacak bölgenin kellik durumu,
 • Tedavide kullanılacak madde miktarı ve çeşidi,
 • İyileşme için gerekli seans sayısı,
 • İşlemi yapacak hekimin ve kliniğin tedavi geçmişi,

gösterilebilir.

Saç Mezoterapisi kapsamında gerçekleştirilen uygulamalar ile ilgili daha detaylı bilgiler almak, Saç Mezoterapisi Uygulamaları alanında uzman hekimlerimiz tarafından muayene edilerek size özel tedavi planınızı oluşturmak için Hemen Bize Ulaşın...

Saç Mezoterapisi Yapan Hastaneler 

Saç Mezoterapisi uzmanlık ve deneyim gerektiren bir uygulamadır. Bu tedaviyi yaptırmayı düşünüyorsanız işinde profesyonel bir merkezi tercih etmek önemlidir. İstanbul da hizmet veren Estpoint Medikal Estetik ve Saç Ekimi Merkezi Saç Mezoterapisi konusunda geniş deneyime sahip uzman kadrosu ile öne çıkmaktadır.

ESTPOINT en ileri teknolojiye sahip ekipmanlar ve steril bir ortamda hastalarına en iyi hizmeti sunmayı amaçlamaktadır. Merkezimizde yapılan Saç Mezoterapisi tedavisi ihtiyaçlarınız ve beklentileriniz doğrultusunda kişiye özel olarak tedavi planları oluşturulur. Bu durum sizin en doğal ve tatmin edici sonuçları elde etmenizi sağlar.

ESTPOİNT KLİNİK

TEDAVİ BİLGİLENDİRME

Operasyon Sayısı

Operasyon Sayısı

4 ila 10 Seans

Operasyon Süresi

Operasyon Süresi

15 ila 30 Dakika

Anestezi

Anestezi

Lokal

Hassasiyet Süreci

Hassasiyet Süreci

1 ila 3 Gün

İşe Dönme Süresi

İşe Dönme Süresi

Hemen

Tam İyileşme

Tam İyileşme

4 ila 8 Seans

Sonuçların Kalıcılığı

Sonuçların Kalıcılığı

9 ila 18 Ay

Hastanede Kalma Süresi

Hastanede Kalma Süresi

Aynı Gün Çıkış

Evet… Saç Mezoterapisi saç köklerini besleyerek dökülmenin azalmasına ve saçın daha sağlıklı görünmesine yardımcı olabilir

Saç Mezoterapisi mevcut saç köklerini güçlendirir ve saç dökülmesini engeller. Ancak doğrudan yeni saç çıkışını garantilemez.

Saç Mezoterapisi ve PRP saç dökülmesini tedavi etmek için kullanılabilir. Lakin farklı yöntemlerle çalışırlar. İdeal tedavi kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir.

Hayır… Saç Mezoterapisi deri altına yapılan lokal bir uygulamadır, orucu bozmadığı kabul edilir.

Saç Mezoterapisinin Fiyatları işlemin yapıldığı kliniğe, kullanılan malzemeye ve uygulama sıklığına göre değişkenlik gösterebilir. Bu konuda doğru bilgiyi İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşıp alabilirsiniz.

Saç Mezoterapisi Dermatoloji, Saç Ekimi ve Medikal Estetik alanlarında uzman hekimlerin dermatologlar veya estetik uzmanlarının bulunduğu kliniklerde gerçekleştirilir.

Saç Mezoterapisi işleminde 2 ila 3 seans sonrası saçtaki değişiklikler fark edilmeye başlar.

Evet… Saç Mezoterapisi saç köklerini besleyerek dökülmenin azalmasına ve saçın daha sağlıklı görünmesine yardımcı olabilir

Hayır… Saç Mezoterapisi sırasında anestetik kremler kullanıldığında için hafif bir rahatsızlık hissedilse dahi ağrısız bir uygulama olarak ifade edilir.

Evet… Saç Dökülmesi sorunları olan pek çok kişi Saç Mezoterapisi yöntemini tercih etmektedir.

Evet… Saç Mezoterapisi Saç Dökülmesi veya İncelme Problemleri yaşayan kişiler için önerilebilir bir tedavi yöntemidir.

Saç Mezoterapisinin Fiyatları işlemin yapıldığı kliniğe, kullanılan malzemeye ve uygulama sıklığına göre değişkenlik gösterebilir. Bu konuda doğru bilgiyi İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşıp alabilirsiniz.

Saç Mezoterapisi Seans Sayısı kişiden kişiye değişmekle birlikte vakaların büyük bir kısmında 4 ila 10 seans işlem yeterli olmaktadır.

Saç Mezoterapisi Etkisi 6 ay ila 1 yıl arasında sürebilir. Bu süre kişiye göre değişkenlik gösterebilir.

Saç Mezoterapisi başlangıçta 4 ila 6 haftada bir yapılır. Bununla birlikte tedavinin ilerleyen aşamalarında bu sıklık azalabilir.

Saç Mezoterapisinin Fiyatları işlemin yapıldığı kliniğe, kullanılan malzemeye ve uygulama sıklığına göre değişkenlik gösterebilir. Bu konuda doğru bilgiyi İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşıp alabilirsiniz.

Saç Mezoterapisi saçlı deriye mikro enjeksiyonlar aracılığıyla besin maddelerinin doğrudan verilmesi işlemidir.

Saç Mezoterapisi başlangıçta 4 ila 6 haftada bir yapılır. Bununla birlikte tedavinin ilerleyen aşamalarında bu sıklık azalabilir.

Saç Mezoterapisinin Fiyatları işlemin yapıldığı kliniğe, kullanılan malzemeye ve uygulama sıklığına göre değişkenlik gösterebilir. Bu konuda doğru bilgiyi İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşıp alabilirsiniz.