Saç ekiminden sonra şok dökülmeden başka bir saç dökülmesi yaşanmaz. İşlem sonrası doğru bakım yapıldığında saç ekimi işleminden yüzde yüz verim almak çok kolaydır.

Saç Dökülmesi

Kalıtımın, hormonal değişikliklerin, hastalığın veya yaşlanmanın normal bir parçası olabilir. Kellik genellikle kafa derisinden aşırı saç dökülmesini ifade eder. Yaşa bağlı kalıtsal saç dökülmesi kelliğin önde gelen nedenidir.

Bazı insanlar saç dökülmesini bir saç modeli, makyaj, şapka veya atkı ile kapatabilir. En ileri tedavi ise saç ekimi tedavisidir.

Saç Dökülmesi Çeşitleri

 • Erkeklerde saç genellikle alın çizgisinde çekilmeye başlar. Kadınlar genellikle saçların çoğunu oluşturur. Yaşlı kadınlarda daha yaygın hale gelen bir saç dökülmesi modeli, gerileyen saç çizgisidir. Bu dökülmeler saç ekimi sonuçları ile kolaylıkla çözülebilir.
 • Dairesel veya düzensiz kel noktalar. Saç dökülmesinden önce ciltte kaşıntı ve ağrı görülebilir.
 • Taradığınızda veya yıkadığınızda veya hafif bir çekişten sonra bile bir avuç saç dökülebilir.
 • Kanser dolayısıyla tüm vücut saç dökülmesi oluşabilir. Saç genellikle tedaviden sonra geri uzar.
 • Saç derisine yayılan alanları ölçekler. Bu bir saçkıran belirtisidir. Saç kırılması, kızarıklık, şişlik ve bazen sızıntılar meydana gelebilir.

Saç Dökülmesi İçin Ne Zaman Doktora Gidilmelidir

Saç dökülmesi olan kişilerde erken tedavi, şiddetli kalıcı kelliğin önlenmesinde etkilidir. Ani saç dökülmesi, tedavi edilmesi gereken altta yatan bir durumu gösterebilir.

İnsanlar her gün saçlarını dökerler. Ancak bu aynı zamanda yeni saçlar çıktığından genellikle fark edilmez. Saç dökülmesi, saç dökülmesinin yerini yeni saç almadığında ortaya çıkar. Saç ekiminden sonra olan bakımı düşünmeden önce saç dökülmesinin nedenleri genellikle aşağıdaki faktörlerden biri veya birkaçıyla bağlantılıdır:

Saç Dökülmesi Nedenleri

 • Aile mirası (genetik nedenler).

Saç dökülmesinin en yaygın nedeni yaşa bağlı kalıtsal bir hastalıktır. Bu durum, androjenik alopesi ve kadın kelliği olarak bilinir. Genellikle yavaş yavaş ve öngörülebilir şekilde ortaya çıkar- erkeklerde bölgesel kelliktir ve kadınlarda kafa derisinin tepesi boyunca incelir.

 • Hormonal değişiklikler ve hastalıklar

Koşullar arasında alopesi areata ve saçkıran ve trikotillomani gibi kafa derisi enfeksiyonları da bulunur. Bunlar bağışıklık sistemi ile ilgilidir ve düzensiz saç dökülmesine neden olur.

 • İlaçlar ve diyet takviyeleri.

Saç dökülmesi, kanser, artrit, depresyon, kalp hastalığı, gut, yüksek tansiyon vb. İçin kullanılan ilaçların yan etkileri olabilir. Kullanılan ilaca bağlı olarak Saç ekiminden sonra bu sorun rahatlıkla giderilebilir.

 • Kafaya radyasyon tedavisi.

Bu çok stresli bir olaydır. Birçok kişi fiziksel veya duygusal bir şoktan sonraki birkaç ay içinde yaygın saç incelmesi yaşar. Bu saç dökülmesi geçicidir.

Saç Dökülmesi Riskini Arttırabilecek Durumlar

 • Stres
 • Kötü beslenme alışkanlıkları
 • Doğum kontrol hapları
 • Güneşin saça zarar vermesi
 • Sigara içmeyi bırak. Birkaç çalışma, erkeklerde sigara içmek ve kellik arasında bir bağlantı olduğunu göstermiştir.
 • Kemoterapi alıyorsanız, doktorunuzdan bir soğutma başlığı isteyin. Kemoterapi sırasında saç dökülmesi azaltılabilir.

Bu gibi durumlarda saç ekimi fiyatları hakkında bir klinikle konuşmak hem seçenekleriniz görmenizi sağlayacaktır hem de tedaviler hakkında bilgi sahibi olmanıza yarayacaktır.

Saç Dökülmesi Tedavi Testleri

Kabulden önce diyet, saç bakımı ve tıbbi bakım ve bakımın fiziksel muayenesi yapılacaktır.

 • Çekme testi. Doktor, kaç tane çıktığını görmek için düzinelerce saçı nazikçe çeker. Bu anlatımın aşamasını belirlemeye yardımcı olacaktır.
 • Kafa derisi biyopsisi. Bu, enfeksiyonun saç dökülmesine neden olup olmadığını araştırmaya yardımcı olacaktır.
 • Optik mikroskop. Altta yatan saç kesimini incelemek için özel aletler kullanılır. Mikroskopi, saç gövdesindeki kusurları ortaya çıkarmaya yardımcı olur ve Saç ekiminden sonra nasıl bir yol işleneceğini doktora gösterir.

İlaç Tedavileri

Dökülme altta yatan bir bozukluktan kaynaklanıyorsa, tedaviye ihtiyacı vardır. Saç dökülmesine neden olduğunuz konusunda doktorunuzun tavsiyesi ile hareket etmelisiniz. Kalıtsal alopesi tedavisi için mevcuttur. En yaygın olanları:

 • Minoxidil (Rogaine).

Daha fazla saç dökülmesini önlemek ve saç büyümesini başlatmak için 6 ay yeniden uzatma tedavisi gereklidir.  Tedavinin işe yarayıp yaramadığını görmek birkaç ay daha sürebilir. Bu yardımcı olursa, saçı korumak için süresiz olarak devam ettirilebilir. Olası yan etkiler cilt iltihabı ve yüz ve ciltte kıl büyümesidir. Bu yan etkilerle uğraşmadan Saç ekiminden sonra daha kalıcı ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

 • Finasteride (Propecia).

Hap şeklinde alınan erkeklere özel bir ilaçtır. Finasterid kullanan birçok erkek, yavaş saç dökülmesi ve saç uzaması yaşar. İlacın işe yaramadığını belirlemek birkaç ay alabilir. Kontrol altında kullanıldığında Finasteride 60 yıldan fazla işe yaramayabilir.

Finasteride cinsel istek ve cinselliği azaltmak ve prostat kanserini azaltmak için kullanılır.

Saç Ekimi

En yaygın saç dökülmesi türü başın sadece bir kısmını etkiler. Saç ekimi ve onarımından elde edilen saçlar, kel olan bölgeye ekilir ve yenilenir.

Saç ekimi yapıldığında, bir dermatolog veya cerrah saçı kafa derisinden alır ve saçsız bölgeye nakleder. Saç parçaları bir veya daha fazla kıl içerir (mikro nakiller ve mini greftler).

Birden fazla saç grubuna sahip daha büyük deri şeritleri çıkarılabilir.  Bu prosedür gerekli değildir ancak ağrılıdır ve rahatsızlığı gidermek için sakinleştirici verilir. Saç ekiminden sonra istenilen etkiyi elde etmek için birden fazla ameliyat yapılabilir. Kalıtsal saç dökülmesi başladıktan sonra ameliyat sonrasında ilerler. Kelliği tedavi etmek için herhangi bir cerrahi işlem gerekmez.

Saç Ekimi Çeşitleri

 • Yaşam tarzı ve ev ilaçları

Muhtemelen farklı saç bakım yöntemlerini deneyebilirsiniz. Peruk ve uzatma kullanabilir ve saçınızı tıraş edebilirsiniz. Bu kozmetik çözümler kalıcı geçici saç dökülmesini tedavi etmek için kullanılabilir.

Saça veda etmek bugün birçok erkeğin kaybettiği en büyük problemdir. İnsanlar en etkili çözüm olarak saç ekiminden bahsetmeyi tercih ediyor. Saç ekiminden sonra alınan sonuçlar gerçek ve kalıcıdır.

Saç ekimi; Genetik olarak dökülmemiş saçların kulaklar arasına ve boyuna ekilmesi işlemidir. Bu bölgedeki saç kökleri kalın, sağlıklı, kel saçlardan oluşur.  Doğal sonuca ulaşmak için estetik cerrahisinde ortalama 4 ila 6 saat saç ekimi eğitimi almış sağlık çalışanları tarafından yapılır.

Fut İle Saç Ekimi Yöntemi (Saç Kökü Ekimi)

Saç derisi greftlerinin saç yoğunluğu ve hafifliğine göre kodlanmış bir ense ile yayılması ve formüle edilmesi ve hesaplanması işlemidir. Donör ve alıcı bölgeler için lokal anestezi kullanılır. Saçlı deri grefti bölgesi, görmeyi zorlaştırmak için estetik dikişlerle kapatılır.

Saçlı deriden saçsız doku alınır, kazınır, 2, 3 ve bazen 4, 5 (greft) gruplara ayrılır ve ekime hazırlanır. Dar, açık kanal dokuya verilen zararı en aza indirmek için kullanılabilir, böylece çevreleyen kıllar zarar görmez ve alan sıkılaştırılabilir. Bu yöntem daha sık nakillere, hızlı büyümeye ve Saç ekiminden sonra iz bırakan kozmetik sonuçlara yol açar.

Fue İle Saç Ekimi Yöntemi

Kıl kökü üniteleri steril bir ponksiyon yardımı ile alınır. Bu motoru daha kısa sürede kullanıp çok fazla kök ekilebilir.  Saç ekiminden sonra zamanla alınan bu saçlar, saçınıza uyum sağlar ve aynı yapıda yaşamaya devam eder.

FUE teknolojisi tek seansta yaklaşık 2000 ila 30.000 ünite saç kökü ekebilir. Fut yönteminden çok daha sağlıklı ve yararlı bir tekniktir. Fue ekim teknikleri araştırılmaktadır.

 • Yeterli donör alanı olmadığında
 • Kafa derisinden yara almış kişiler
 • Cilt elastikiyeti zayıf olan saç derisi FUT teknolojisi ile soyulamaz.

Bu durumların dışında da artık Fue herkes için ilk tercihtir.  Ayrıca bu yöntem, istenirse göğüs ve kol bölgelerinin saçlı deriye nakledilmesini sağlar.

Kim Saç Ekimi Yaptırabilir

Saç ekimi, androgenetik alopesi olan herhangi bir hastada kullanılabilir. Saçlı görünmesini sağlamak için kalıcı olarak dökülmeyen saç kökleri kel bölgeye ekilir.

İşlemde belirleyici faktör yaş değil saç dökülmesinin şeklidir. Cilt çıplak gözle görüldüğünde bu bölgedeki saç yoğunluğunun normal yoğunluğunun %50’sinden az olduğunu gösterilir. Bu durumda etkili tedavi saç ekimidir. Saç dökülmesi, ekim sürecinde yaşın belirlenmesinde ve cevaplanmasında önemli bir faktördür. Yeterince saç ektirebiliyorsanız saç ekimi sonrası daha sonra ikinci veya üçüncü bir seansın gerekebileceğini dikkate almalısınız.

Saç Ekimi Ne Kadar Zaman Alır

Saç ekimi 3-5 saat sürer ve saçların %90’ı ekimden 9 ay sonra ortaya çıkar. Kişi, tüm ekimin altından yüzde yüz saç ile çıkarılabilir.

Tedaviden sonra sağlık durumu yan etkilerden daha az belirgindir Saç ekiminde, görüşmeden önce sözlü olarak konuşabilmek ve bu deneyimle ilgili eğitim ve deneyim için çok önemlidir. Saç ekimi İstanbul klinikleri bu konuda fazlasıyla gelişmiştir.

Saç ekimi, inatçı aşırı saç dökülmesine bağlı olarak birden fazla seansta yapılabilir.

FUE yöntemi sonrası iyileşme süresi çok kısadır. İşlem bittikten sonra hasta taburcu edilir. Pansumanı kontrol ettirmek için ertesi gün gelinir. 3. Günden sonra saçlar yıkanmaya başlanır.

Kadınlarda Saç Ekimi

Hem erkeklerde hem de kadınlarda androjenik alopesi oldukça nadirdir. Ancak bu tür bir ekim, kadınlar için kullanabileceğimiz tek seçenektir. Prosedür ve sonraki kurtarma süreci aynıdır. Fark yoktur.

Öncelikle saç ekimi lisanslı bir klinikte yapılabilen bir operasyondur. Saç ekimi için bir akreditasyon kurumu seçmelisiniz ve ekibiniz o merkez veya acenteye ait olmalı ve Saç ekimi ve saçla ilgili Özel operasyonlar da yapılabilen gelişmiş bir klinik olmalıdır. Aletler, cımbızlar ve darbeler için uygun bir laboratuvar kurulması da çok önemlidir. Sonuçta, ekip eğitimli tıp uzmanları ve doktorlardan oluşmalıdır. Saç ekimi ekşi sözlük gibi kaynaklardan öğrenilmemeli, bunun yerine bir saç ekimi kliniği uzmanından bilgi alınmalıdır.

Safir Fue Tekniği İle Saç Ekimi

Teknoloji her geçen gün gelişiyor. Buna paralel saç ekimi teknikleri ve saç dökülmesi tedavilerinde yeni gelişmeler her gün olmaktadır. Saç ekimine doğal bir görünüm kazandırmak çok önemlidir. Büyük ilerleme kaydeden minimal invaziv yöntemle saç ekimine Safir fue saç ekimi denmektedir.

Operasyon, kullanılan aletlere paralel olarak bugünkü halini aldı. Günümüzün gelişmiş saç ekimleri için FUE yöntemi olarak bilinir. FUE ile elde edilen başarılı sonuçların, safir FUE ekim yöntemi ve safir uçlu özel ekipmanlar kullanılarak daha iyisi elde edilebilir.

Saç ekimi için saç kökleri alınmadan önce donör bölgeye ve saç köklerinin oluşturulduğu bölgeye lokal anestezi uygulanmaktadır. Enjektör iğnesinin yapıldığı lokal anestezi işlemindeki etken madde zamanla bölgeyi uyuşturur.

İğneyi enjekte ederken hasta ağrı hissederse, doğal olarak rahatsızlığa neden olabilir. Şu anda saç ekimi özel anestezi gerektirmekte, ağrısız ve iğnesiz olarak yapılabilmektedir.

Bu özel cihazlar, anestezik püskürtme işlemiyle cilt altına verilir. İğnesiz şırıngayla deri altı anestezinin başlama zamanı çok daha uzundur çünkü iğnesiz enjeksiyondan daha hızlıdır. İğneye ihtiyaç duymadan anestezi enjeksiyonları sağlayan sıvı jet sistemi, iğne ile lokal anesteziye göre daha geniş bir alana yayılır ve etkisini uyuşma alanındaki daha homojen difüz hücrelere yazar. İğnelerden korkan ve bunun için saç ekimi yapmamaya devam eden kişiler, bu yeni yöntemle rahatlıkla ameliyat yapabilirler. Saç ekimi nasıl yapılır sorusundaki anestezinin yeni teknikleri bu şekilde açıklanabilir.

Safir Uçlu Fue Saç Ekiminin Metal Uca Göre Faydaları

 • Safir uçlu FUE, daha sık ekim yapabilmektedir. Bu, saç dökülmesinin daha ileri evrelerinde olan hastalar içindir.
 • Greftin sıkılaşmasına yardımcı olarak saç yoğunluğu ile daha doğal bir görünüm sağlar.
 • Ödem tedaviden sonra daha düşüktür ve ameliyattan sonra ameliyat sonrasına göre daha uzun sürebilir.
 • Operasyon için daha küçük kanallar açılması Saç ekiminden sonra iyileşme metal yarıklardan daha hızlıdır.

Safir Fue Kanal Açma ile Klasik Fue Farkı

Çok değerli bir metal olan gerçek safirden yapılan bıçaklara sahip safir fue, ekim için metal yarıklar yerine özel safir uçların kullanılmasını ifade eder. Safir çiplerden yapılan FUE bir teknoloji değil, FUE yönteminde bir yeniliktir. Saç köklerinin ekildiği yönde daha küçük mikro kanallar açarak minimum ölçeklenme ve iyileşmeyi hızlandırmak için uygulanır.

Safir uçlar, saç kökleri ve lokal anestezi mikromotorları kullanılarak gerçekleştirilen FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu), donör bölgeden tek tek 0,6-0,7-0,8 mm çapında mikroçipler elde eder.

Toplanan saçlar FUE yöntemi ile açılan bir kanala ekilmelidir. Bu kanallar, saç üzerinde önemli bir etkisi olan açı, yönelim veya frekans sorunlarını doğrudan etkiler. Bu nedenle saç ekimi sonrası süreç etkisine en büyük sahip adım kanal açmaktır.

Keskin, pürüzsüz ve dayanıklı 1.0-1.3-1.5 mm safir uç ile açılan küçük bir tüp, saç kökü büyüklüğündedir. Bu, açılan kanalların sayısını artırır ve saç köklerini daha yakın ekilmesini sağlar.

Bazıları, saçlarının saç çizgisinde toplanan hastaların cm²’ye 65-70 kök ekebilecekleri için daha doğal bir görünüme sahip olacağını savunuyorlar. Ne safir uçla yapılan FUE ne de metal uç uygulaması doğal saça uygun kanalları sıklıkla açamaz. Nedeni saça dönüşün doğal açısı ve yönüdür.

Yukarıdaki santimetre kare alana 6570 greft ekmeye çalışırsanız bu saçları doğal açılarda, açılarda ve yönlerde ekmeniz imkânsız olacaktır. Doğal saç açısı 40-45 derecedir. Böyle bir ekimde, saç yoğunluğu pahasına çok dik bir açıyla ekilebilir ve bu da genellikle kötü bir sonuç yaratır

Safir Fue Ekim Adımları

 • Operasyon planı

Öncelikle saç analizi saç ekimi uzmanlarımız tarafından yapılır. Ekim tekniği, greft toplanması, ense planlaması ve greft sayısı belirlenir. Planlama süreci tamamlandıktan sonra hastaya sedatif anestezi uygulanır. Sedatif anestezili hastalar ameliyat sırasında ağrısız ve bilinçlidir.

 • Rota arama

Saç ekimi anesteziden sonra başlar. Greftin alınması, ekimdeki ilk temel adımdır. Ense kısmı kalemle işaretlendikten ve yarıldıktan sonra çıkarma işlemi eşit şekilde tamamlanır. Kök uzunluğuna ve çapına uygun parçalar çıkarılır.

 • Safir uç kanal açma işlemi

Gerçek safir uçtan yapılan aletler, hastanın cildine hasar vermeden minimal kanallar açar. Yeni, düzgün bir şekilde geliştirilmiş kanallar ve kökler, hastaya doğal bir görünüm verir.

 • Ekim aşaması

Saç kökleri safir uçlarla açılmış yoğun, doğal bir kanala tek tek yerleştirilir. Saç ekiminden sonra daha az dokuzarar görmüş olur. Rahat bir iyileşme süreci yaşatacaktır.

Safir Fue’yi Tercih Etme Nedenleri

 • Keskin ve pürüzsüz safir uçlar sayesinde dokuya zarar vermeden saç ekimi yapılabilir.
 • Safir çipler mevcut saça zarar veren metal silit yerine daha başarılı sonuçlar vermektedir.
 • Safir çipler daha fazla saç kökü yoğunluğu ve doğallığı ile kullanılır.
 • Hasta kapsamı azaltılır. İyileşme süresi daha hızlı olacaktır.
 • Bu, Saç ekiminden sonra sunduğu konfor ile tercih sebebidir.

DHI Saç Ekimi Yöntemi

Yeni çalışmalar DHI teknolojisinin yeni bir ekim yöntemi olarak kabul edildiğini göstermektedir. Bu sadece bir pazarlama stratejisi gibi görünüyor, bu nedenle bu inceleme FUE teknolojisinin taşıyıcılar kullanılarak uygulanan bir yöntem olduğunu belirtiyor. DHI, tıraşsız saç ekimi olarak da bilinir.

Şu anda, iki yöntemin tartışılmasından elde edilen ana sonuç, DHI teknolojisinin, FUE’den farklı olarak, bir nakil aşamasını içermesi ve bu nedenle ayrı bir saç ekimi yöntemi olarak kabul edilmesidir.

FUE yönteminden farklı olarak DHi kullanıyor gibi görünüyor. Donör alandan alınan saç kökleri, ekim yapılacak alana tüp açılmadan, iki adımın aynı anda, ekici tarafından ekim şeklinde gerçekleşmesi olarak tanımlanabilir.

 • İmplanter / çek iğnesi çok ince, silindirik ve keskin bir uç şekline sahiptir.
 • DHi teknolojisinin Choi yöntemi olarak da bilinmesinin nedeni bu iğnenin doğasından kaynaklanmaktadır. Bu kalemin yapısını öğrenmek için saç ekimi iş ilanları kaynaklarını kontrol edebilir, siz de bir klinikte çalışmaya başlayabilirsiniz.

DHI Tekniği Öncesi Anestezi

Anestezi uzmanının gözetiminde sakinleştirici uygulayarak, ekim öncesi lokal anestezi prosedürünü hissetmeyeceksiniz bile. Böylelikle çok daha acısız bir deneyim yaşayacaksınız. Saç ekimi yapmak ağrılı bir işlem değildir ancak iğne fobisi olan hastalar için bu yeni yöntem üzerinde uzun süredir çalışıyoruz.

Sakinleştiriciler ile derinlikleri kontrollü bir şekilde kontrol edilir. Sakinleştiriciler, saç ekimi ağrısını ortadan kaldırması için yeterince güvenlidir. Bu seçim tamamen size bağlıdır. Saç ekiminden sonra uyanık kalmak ya da uyumak size bağlıdır.

DHI Yönteminin Uygulanması

Choi ekiminin ucuyla saç ekimi ameliyatı ile toplanan saç kökleri tek tek kaleme yerleştirilir. Bu çok dikkatli ve özenli yapılmalıdır. Burada asistan, bu ekim için profesyonel bir doktora saç kökü veriyor.

Bu açı dışındaki bir diğer nokta ise, bir önceki ekim yönüne göre yapılan doğru yöndür. Saç ekimlerindeki açı farkını, genellikle fotoğraf bulunduran saç ekimi yorumları kaynaklarına bakarak öğrenebilirsiniz. Ameliyatta 2 ila 6 çepen ve ortalama 15 ila 16 uç kullanılır.

DHI Faydaları

Öncelikle uzmanların bahsettiği faydalardan bahsedelim.

 • Kalan doku yerine saç köklerini küçülterek sağlıklı bir ekim sağlar.
 • Greftler daha kolaylıkla hayatta kalır
 • Kanama yok denilecek kadar azdır
 • Saç ekiminden sonra toparlanma hızlı olduğu için kısa sürede rahatlıkla günlük yaşantınıza dönebilirsiniz.

DHI yönteminin FUE yöntemine göre dezavantajlar şunlardır:

 • Hem doktorların hem de uzmanların, onu başka yerlerde kullanmak ve uzmanlaşmak için çok uzun bir eğitim sürecinden geçmesi gerekiyor.
 • Dhi yönteminin Fue floklama yöntemine göre daha pahalı olduğu söylenebilir.
 • Dhi yüksek dikkat ve uzmanlık gerektirir.

DHI Ekimden Kimler Yararlanabilir

Uzmanlar bu yöntemi, en gelişmiş ve hızlı saç ekimi yapmaya uygun olduğu sonucuna varacak şekilde değerlendirdiler. Bu durumu, ekicinin ucuna yerleştirilmiş ince teller ve kıvrımlı saç kökleriyle bir ekim uygulamaya örnek olarak gösterdiler. O zamandan beri, İmplanter Kalemi sadece düz ve kalın saçlı Asyalılara değil, aynı zamanda daha yaygın saç tiplerine de uyacak şekilde üretildi.

Bugün bilim ve teknolojinin ışığında, Choi’nin ucu ile ekim yapmak çok daha güvenli. Saç ekiminden sonra Etkili, öngörülebilir ve en önemlisi başarılı sonuçlar, Choi’nin ipuçları ile uzman bir klinikte toplanarak elde edilebilir.

Saç Ekimi Sonrası Erken Dönem

Saç ekimi ve taburcu olduktan sonraki ilk 7 günde en önemli süreçlerden biri başlar, neredeyse en önemli süreç bu ilk haftadır. Saç ekiminden sonra taburcu edilen kişi evde rahat bir dinlenme ve iyileşme sürecine başlar. Saç ekiminden sonraki ilk 7 günde akılda tutulması gereken iki önemli nokta vardır:

* Operasyondan sonra 3 gün başınıza su almayınız.

* Ameliyatın ertesi günü ortaya çıkan kabuğu çıkarmayın.

Bu iki yönü akılda tutarak geçireceğiniz ilk hafta sizi kesinlikle verimli bir saç ekimi sonucuna yönlendirecektir.

Aynı zamanda saç ekiminden sonraki ilk 7 ila 10 gün boyunca bu süreç doktorlar tarafından da önemli görülüyor. Doktorun tavsiyelerini kelimesi kelimesine dinlemek bu noktada çok önemlidir. İlk yedi günde yerini koruyup başarılı olmayı başaranlar artık genellikle saç dökülmesi sorunuyla tekrar karşılaşmadan hayatlarını yaşayabilirler.

Saç Ekimi Sonrası Kabuklanma

Kahverengi ve sarımsı bir kabuk belirir. Bu, tıbbi bir iyileşme göstergesi olarak kabul edilir ve saç ekimi mükemmel kabul edilir. Bir kişiyi ekimden 7 gün sonra zorlayan nakil sonrası süreçlerden biri de bu kabuklanma sorunudur.

Üzerinde floklamanın gerçekleştiği bandajın dışında ölçekleme tersine çevrilir. Kabuğa bağlı olarak 7 günlük saç ekimi sonrası kaşıntı olabilir. Ancak kabuğun kırılmaması çok önemlidir. Bunun neden olduğu herhangi bir çizik kesinlikle yasaktır!

7 günlük sürecin 3. ve 4. gününde kabuk dokusu iyileşmeye ve yumuşamaya başlar. Sabır kelimesi önemlidir. 7 günlük süreç de çok önemlidir ve operasyonel tavsiye sağlamak için önemli kabul edilir. Bunun nedeni, ekimde meydana gelmeyen sorunlardır, bu ilk haftayı doktorunuza herhangi bir şey dorarak değerlendirebilirsiniz. Bu, başarılı ve doğru bir uygulamanın önemli kanıtı olarak kabul edilmektedir.

Kabuklanmanın Zararı Var Mıdır

Ekim sırasında insanlarda kaygıya neden olabilir. Her şeyden önce insanlar bir şeylerin yanlış olduğunu düşünebilir, bu nedenle bu kabuk dokulardan dolayı veya kabuk problemleri ortaya çıktıktan sonra saç dokusunu yeni yerlere koymaları zor olabilir. Kabuk dokusu yumuşayıp iyileşme aşamasına girdikten sonra problem ilk 7-10 gün ortadan kalkacak ve bu kabuklardan saçlı deride oluşan izler geçecektir.

Temizlemek, kabuklanma sorunlarını daha hızlı iyileştirmeye yardımcı olacak tek çözümdür. Saç ekiminden sonra Üçüncü günde yıkanmaya izin verilir. Bu süre zarfında düzenli olarak kabuğu yıkamak ve bakımını yapmak rahatsızlığı azaltacak ve kısa sürede tamamen iyileşmenize yardımcı olacaktır.

Saç Ekimi Sonrası Saç Çıkması

Saç ekiminden sonraki ilk 30 gün boyunca herhangi bir büyüme beklememelisiniz. Günlük 1 ila 3 mm uzunluğunda 15 günlük alım, insanlara yeni saç görünümleri hakkında bu küçük büyüme fikrini verir. Diyetinize ve saç büyüme oranınıza bağlı olarak saç ekiminden sonraki 30 gün saç uzama süresini kontrol edin.

Ekimden sonra kellik sorunları ile çalışmaya devam etmeye çalıştığınızı unutmayın. Bu, ayarlama sürecinin uzamasını yavaşlatmalıdır. 30 günlük büyüme oranı göz önüne alındığında, Saç ekiminden sonra başarı veya başarısızlığı düşünmemelisiniz.

Şok Dökülme

Bir ay süreyle “uzama” gösteren yeni saç yapısı ince ve donuktur. Bu, ahlaki engellerden muzdarip insanlara yol açabilir. Ancak yeni bir büyüme aşamasına giren bu saç, ince ve güçlü bir görünüme sahiptir.

Diğer bir durum ise saçların aynı uzunlukta olması ve ekilen saç köklerinin aynı oranda uzamamasıdır. Bu da tamamen normaldir ve endişelenmenize gerek yoktur.

İlk ayın büyüme evresine giren yeni saç yapılarının bu tür uzaması bir alışkanlık aşaması olarak değerlendirilmelidir. Başlangıçta eşit şekilde uzamayan saçların hiçbiri kısa olmaz ve uzama aşaması tamamlandığında yeni saç dokusu sağlıklı ve güçlü saçlara dönüşür.

Saç ekiminden sonraki ilk 30 gün içinde neden olduğu ve saç ekimi işe yaramadı paniğine girmesinin nedenlerinden biri de şok saç dökülmesidir. Saç ekiminden sonra 15. günden 30. güne kadar yeni ekilen saçlarda saç derisine uygulandıktan sonra saç dökülmesi görülür ve pul aslında iyileşir.

Yeni ekilen saçların dökülmesi  uzmanlar tarafından bekleniyor ve gerekli bir durum olarak görülüyor. Bu tür dökülme şok dökülme olarak bilinir ve geçici bir durumdur. Uzmanlar tarafından belirtildiği gibi bu saç ekimi dökülmesi sorunu saçlaron geçici bir uyku aşamasından kaynaklanmaktadır.

Saç Ekiminden Sonra Kaç Gün Dinlenmeliyim

Saç ekimi aynı gün hastaneden çıkmanızı sağlayan bir uygulamadır. Aynı gün hastaneden ayrılabileceğiniz bilgisi ile yaz boyunca çalışmaya ve okumaya devam edenler raporun mevcut olup olmadığını merak ediyor.

Kabuğun görünümü, ekimin gerçekleştiği bölge, ortamın çevre şartlarına çok duyarlı olması vb. Nedenlerden dolayı donör alanın devamına bandaj konulur ve dinlenmeleri istenir. Saç ekiminden sonra gerekli periyodik muayene için hasta 7 gün içinde geri gelir.

Çalışıyorsanız veya okuyorsanız, saç ekimi için saati ayarlayın veya en az 10 gün boyunca bir rapor kullanın. 7-10 günlük süreci tamamladıktan sonra insanlar iş, okul ve hatta dövüş sanatları gibi normal günlük rutinlerine dönebilirler.

Saç Ekimi Sonrasında Saç Dokusu Ne Zaman İyileşmeye Başlar

Saç ekiminden sonraki 7 gün boyunca analiz sırasında meydana gelen herhangi bir fiziksel değişikliğin farkında olmak önemlidir. Bu 7 günlük süreç, saç dokusunu yeni bir yer tutmak ve alışmak için öne, yanlara ve başın üstüne hareket ettirmekle başlar.

Ekim sonrası 1. ve 2. gün işlem yapılan yerde saç köklerini görebileceğiniz sağlam bir yapı göreceksiniz. Bu durum ilk 7 günde düzelir ancak yeni saç yapıları da küçük kıllar olarak karşımıza çıkıyor. Saç ekiminden sonraki beşinci günde saç dokusu belirginleşir ve saçlı deri hızla iyileşir.

Büyüme mevsimine giren bu süreçte insan saç ekimi sonuçlarından gözle görülür bir şekilde haberdar olur ve kendini daha iyi hissetmeye başlar. Aynı zamanda operasyondan kaynaklanan şişme sorunu da bu süre içerisinde şifrelenir. Örneğe veya prosedüre bağlı olarak, herhangi bir şişme belirtisi yoktur.

Bu 7 gün kafa derisinin temel endişesidir. Saç ekiminden sonra saçlı deride pembe bir renk görülebilir. Pembe renk sorunu 7 gün sonra ortadan kalkar. Ayrıca, saç uzamasının hızlanmaya başladığı 5-7 gün boyunca kafa derisinin pul pul dökülmesinin normal olduğuna inanılmaktadır. Yeni ekilen saç yapısı 7 günde 1-2 mm uzar, daha sonra uzamaya devam eder ve bir süre sonra eski haline döner.

Şişlik Ne Zaman Geçer

Saç ekiminden sonra ekim yerinde şişlik hastalar ve doktorlar için en endişe verici yan etkidir. Tamamen doğal bir reaksiyon olan şişlik greft bölgesinde ve yüzün her yerinde öğrenilebilir. Ancak şişliğin derecesi aynı değildir. Bazı yerlerde yaygınlaşıyorken bazı yerlerde daha az yaygınlaşır. İlk 3 günü geçmediği sürece bazı seanslarda yüzde şişlik görülebilir. Şişme reaksiyonu, doku dengesinin doğal bir etkisidir. Aşırı korkudan kaçınmalısınız. Görebildiğinizden daha fazla şişlik görürseniz doktorunuzla konuşun.

Saçlı deride ve yüzde şişlik görülmesi Saç ekiminden sonra hemen başlar. İlk 24 saat, genellikle kademeli olarak şişecektir. Yoğun ekim yapılırsa bu süre 4-5 günü bulabilir. İlk gün artan şişlik yavaş yavaş kaybolur

İkinci günde şişlikler azalmaya başlar. Saç ekimi sonrası cildin böyle bir etkiye sahip olması çok doğaldır. Rahatsız olmamaya dikkat edin.

Kaşıntı Ne Zaman Geçer

Saç ekiminden sonraki ilk birkaç gün kaşıntı meydana gelebilir, bu da azalabilir ve devam edebilir. Veya tersine, ilk birkaç gün ve sonraki birkaç gün içinde daha da kötüleşen kaşıntıdır.  Kaşıntının etkileri 15 güne varan bir azalma ile sona erer. Kaşıntı ile ilgili sorun yaşıyorsanız, benimseyebileceğiniz kullanımlar vardır.

Saç derinize zarar vermeyin. Aksi takdirde dolabilir, şişlik artabilir, kaşıntı artabilir, ödem artabilir. Saç ekimi başarısını da olumsuz etkiler. Kaşıntıyı gidermeye yardımcı olması için saçınızı taşınabilir bir ürünle yıkayabilirsiniz. Asla kafanızdan giysi geçirmeyin. Kullandığınız tıbbi ürünler, losyonlar ve şampuanlar kaşıntıyı önemli ölçüde giderecektir.

Bu etkiler ilaç değişikliklerine ve saç kökü kaybına neden olur. Kaşıntı en geç 15 gün sonra kaybolur. Saç ekiminden sonra kabuk döneminde kaşıntı bir miktar artar. Ancak yıkamak, kabukların boyutunu küçültecek ve kaşıntı hissini azaltacaktır. Daha az kaşıntı, farklı bir saçın ilk aşamasıdır.

Saç Ekimi Sonrası Genel Bakım

 • Doğal saç yapısında bulunan temel mineral ve vitaminlerin doğal özelliklerine sahip olmasına özen gösterilmelidir. Saç için en temel bileşen. B7 vitamini yerine B grubu tüm vitaminler, A, C, E, D vitaminleri, çinko, demir önemlidir.
 • Vücudunuz, dokularınız ve cildiniz için sağlıklı ve dengeli bir diyet yediğinizden emin olun, böylece iyileşme normal veya daha hızlı bir şekilde elde edilebilir. Ayrıca doku iyileşmesinin aksamaması için alkol ve tütünün sigara içme alışkanlıkları durdurulmalıdır.
 • Ameliyat sonrası ilk 3 gün hafif ağrılar olması doğaldır. İstenirse hafif ağrı kesiciler kullanılabilir. Ağrı genellikle ilk 24 saatten sonra minimum düzeye iner ve ağrı kesici ilaç gerekmez.
 • İlk birkaç gün kesinlikle sırt üstü yatacaksınız. Saçlarınızın ekildiği tarihe göre, doktorunuz tavsiye olarak yatma pozisyonu verebilir.
 • Bandajlandıysa, bandajı çıkarın ve 24 saat sonra takın. Bandaj ve bandaj sonrası ilacınız kliniğiniz tarafından üzretsiz olarak verilecektir.
 • Nadir de olsa nakilden 3 gün sonra minimal kanama olabilir. Merak etmeyin, bu doğal bir süreçtir. Antibiyotiklerimizi antiinflamatuar ajanlar olarak düşünebilirsiniz.
 • Düzenli olarak ilaç kullanıyorsanız doktorunuzla konuşun. Antibiyotiklerle temas edebilecek ilaçlarınız olabilir.
 • Saçınızı yıkamak için randevu alın. Bu yıkamalar genellikle 3-4 defa yapılır. Randevunuzu atlamayın. Doktorunuzun tavsiye ettiği saç ekimi sonrası şampuan seçeneklerinden birini kullanmak gerekmektedir.

Saç Ekiminden Bir Ay Sonra

Doktorunuz, Saç ekiminden sonra ve hastaneden ayrılmadan önce iyileşme süreci ve genel takip muayeneleri konusunda size tavsiyelerde bulunacaktır. Bu merkezin tavsiyeleri, daha iyi iyileşmeniz ve saç büyümeniz için önemlidir.

Saç ekimi yaptıran kişilere bir hafta sigara içmemeleri tavsiye edilir. Aynı zamanda 7 gün boyunca alkol tüketmekten kaçınmalısınız. 7 günlük bir rapor alacaksınız. Ancak sıcak su, sauna, solaryum ve banyo kullanmaktan kaçının. Aynı zamanda bir hafta havuzda veya denizde yüzmemelisiniz.

Saç ekimi yaptırmadan önce doktorunuza ilacı anlatmanız ve tıbbi geçmişinizi gözden geçirmeniz önemlidir. Öte yandan antikoagülan kullanan ilaçlar ekimden 7 gün sonra kesinlikle yasaktır. 7 gün dikkatli olmalısınız.

Saç Ekiminden Sonra Uzun Dönemde Bakım

Saç ekiminden sonra bir haftada tam gür saçların hayali kurulursa hayal kırıklığına uğrarsınız. Çünkü bir saç ekiminin kalıcı ve net sonuçları, bir yıllık bir süre içinde bir dağıtımla netleşir.

Web sitesi için Photoshop programı tarafından düzenlenmiş, insanların fırçaya benzeyen saçları olduğunu düşündükleri fotoğraflar, ekimden hemen sonra hayallerini süslüyor. Ama bu görüntülerin hiçbiri sizin için gerçeği yansıtmıyor.

Tamamen profesyonel bir merkez tarafından yapılan saç ekimleri, saç ekimi öncesi ve sonrasında gerçekleşen iyileşme süreci hakkında bilgi verir. Beklenen sonuçlar, numunenin gerçek fotoğrafına sahip olanlara gösterilecektir. Bu nedenle kişi kafasından soru işareti olmadan ameliyat edilir.

Saç Ekimi Sonuç

Saç ekimi estetik nedenlerle ve son teknoloji ile oldukça rahat bir operasyondur. Ancak cerrahi müdahalelerin yapıldığı unutulmamalıdır. Saç ekimi ameliyatına benzer şekilde ilerler ve kısa vadede rahatsızlık verir. Ancak bunlardan biri, olağan beklenen durumdur.

Saç ekiminden sonra kızarıklık, pembe tonlar, kepek, soyulma, şişlik ve kafa derisinde ağrı rahatsızlığı oluşabilir ancak iyileşeceğine inanılır. Bu insanlarla yüzleşirken sizi endişelenmemelidir. Ayrıca kızarıklık, şişlik, ağrı, kabuk oluşumu, soyulma ve pembe renkli problemler en geç 15 gün içinde iyileşir.

10 gün dinlendikten sonra normal yaşantısına dönebilen kişiler, ilk aşamada neler bekleyecekleri ve saçlarında ne gibi değişiklikler olacağı ile çok ilgilenirler.

Saç Ekimi Fiyat Değişimi Nedeni

Saç ekimi fiyatları klinik ve teknolojiye göre değişiklik göstermektedir. Bu fiyat çeşitliliğinin sebebi çok sayıda yetiştirme merkezidir. Çeşitli kaynaklarda bulunabilir. İstanbul’da ekim fiyatı ne kadar düşükse, sürecin başarı oranı o kadar düşüktür.

Hiç tavsiye edilmeyen bir merkezde saç ekimi sonucunun beklenmesi tavsiye edilmez. Bu işlemin belli bir maliyeti vardır. Saç ekiminden sonra, ürünleri pek çok şekilde sergileyebildiği için kliniklerin fiyatları buna göre de değişiyor.

Ancak önemli olan fiyat değil, doktorunuza ve onların kliniğine olan güveninizdir. Doğru prosedürü doğru doktordan almak hala önemli bir görevdir. Hayatınızdaki o özel prosedür için en iyi kliniği ve en güvenilir saç ekimini seçmeniz çok önemlidir.

Bir İnsan Kafasının Ne Kadar Saçı Vardır

İnsan kafa derisinde 30.000 ile 60.000 arasında saç teli vardır. Bu yoğunluk, yaşla birlikte saç dökülmesini kademeli olarak kısaltır ve önemli ölçüde kısaltır.

 • Bu rengi saça ne verir?

Bu pigment, kıl kökü melanositlerinin sloganına göre üretilmiştir. Melanin adı verilen bir pigment saça rengini verir.

 • Tek bir saç ne kadar sürer?

Saçın ömrü 3 dönemden oluşur; Anagen (olgunluk) 3 ila 5 yıllık bir dönemdir ve saç dökülmesi Catagen’den (hayatta kalma süresi) 1 ila 2 ay sonra ve Telogen’den (effluvium) sonra 3 ila 4 ay arasında uzanır.

 • Saç dökülmesinin nedeni nedir?

Alopesi areata’nın kesin nedeni bilinmemekle birlikte, hastalığın başlangıcından kaynaklandığı düşünülmektedir.

Saç dökülmesi, radyasyon ve kemoterapi ilaçları gibi kimyasallara maruz kaldığınızda da ortaya çıkar. Düşük, erken gebelik, emzirme, premenopozal zaman gibi stresli olaylar ve ani ve şiddetli psikolojik belirtiler nedeniyle doğum gerçekleşebilir. Deri tümörleri, ciddi bakteriyel, viral veya mantar enfeksiyonları bu hastalıklardan sadece birkaçıdır.

Saç ekimi sizin için sağlıklı bir tedavidir. Doktorunuzun sözüne kulak vermeli ve istediğiniz ilaç ve tedaviyi kullanmalısınız. Pahalı, zor ve bağlayıcı bir Saç ekiminden sonra yeni bir insan olarak doğabilme ihtimalini kaçırmak doğru değildir.

Saçlarımın Ekildiğini Nasıl Anlarım

Birçok insan bu soruyu merak eder. Saç ekiminden sonra ekilen saçlar herşeyden etkilenebilir ve sorunlar çıkacaktır. Saç ekimi sonuçları kesinlikle önemli bir adım olarak tanımlanmaktadır. Bu süreç kısa ve titizdir. Çeşitli nedenlerle ihmal eder veya başarısız olursanız, çabalarınız boşuna olacaktır.

Ekilen saçların kişiden kişiye ortalama kaç gün dayanacağını söylemek mümkün olabilir. Farklı hastaları inceliyoruz ve bilimsel sonuçları bekliyoruz. Saçları yeni bir yere taşıma işlemi bazı kişiler için hızlı olabilir ki bu ortalama 10 gündür.

Saç ekiminden sonraki ilk haftanın önemi çok önemlidir. Bunun nedeni saçlarda 1-2 günlük bir fark bile olabilmesidir. Size tonlarca para veren anlaşmayı riske atmayın. Tehlikeliğinin yanı sıra cildinizin getirebileceği hıza göre hareket eder. Bu bilgi kesinlikle kullanışlıdır. Ekim sırasında çok ince delikler açılır ve kullanılabilir greftler yerleştirilir. Bu deliklerde saçlar cilde ulaşır ve işlem sırasında sakinleşir.

-İmplante edilmiş kılcal yapılar

– Saç kökleri ve greftleri uzun süre dışarıda kalmaz.

– Bilgi ne kadar genç olursa saç ekiminin sonuçları o kadar hızlı iyileşir.

-Kişisel cildin yapısı ve içeriği

Transfer sırasında

– Küçük deliklerden daha kısa iğne ekimi.

-Saç ekimi ile ilgili klinik deneyim

– Ekimden sonra vitamin ve diğer ilaçları doğru şekilde kullanınız.

Saçınızı Korumak İçin Bakmanız Gerekenler

1.Saç ekiminden sonra İlk gün hastaneden hemen ayrılabilirsiniz.

 1. Deniz ve havuz gibi aktivitelerden kaçının.
 2. Saçınızı yıkarken tırnaklarınızı değil, hafif bir baskı uygulayın.
 3. Diyetinize dikkat edin ve sigara, alkol gibi ürünler kullanmayın.
 4. Uyurken saçınızın üst kısmını yastığa sürmeyin. Mümkünse dokunmayın.
 5. Kendinizi olabildiğince güneşten korumak için şapka takmalısınız.
 6. M Zamanla veya aylar sonra, durumun zaten böyle olup olmadığını anlamaya başlayacaksınız. Daha sonra net görmeye başladığınızda, işe yarayacağından emin olabilirsiniz. Doktorunuza sormak istediğiniz soruyu gönderin. Doktorunuz kısa sürede en doğru cevabı verebilir.

Ekim Sonrası Güneş Işığı Saçlı Deriyi Nasıl Etkiler?

 • Sonrasının sonuçlarından sonra • En iyi sonuçlar için neden sürüden sonra yazın.

Saç ekimi tekniklerinin genel özellikleri.

Saç dökülmesinin ana nedenlerinden biri genetik dökülmenin bir özelliğidir. Ancak travma sonrası yaş ve çeşitli tıbbi durumlarla birlikte saç dökülmesi meydana gelebilir. Hangi nedenle olursa olsun, parti yeterli saç kökü olan herkes için iyi sonuç verir. Ekim yöntemi sadece saçlı deriye değil, kaş, bıyık ve çene gibi tüm saçlı bölgelere de oldukça yayılmıştır.

Tüm saç dökülmesi hastaları saçlarını kaybedebilir. Bu saç dökülmesi tavsiyesi kendini gösteriyor. Saç önce incelir, sonra tekrar uzamaya ve başından düşmeye başlar. Çözüm saç ekimidir.

Buradaki kilit faktör ortaya çıktı. Cilt yüzde 50’den az görünüyor. En etkili tedavi saç ekimidir. Eksik saç dökülmesi önemli olan şeydir. Androgenetik alopesi hayat boyu süren bir süreçtir. Saç dökülmesi 39-40 yıl sonra yavaşlar. Bu nedenle bu yaştaki hastalar ikinci veya üçüncü seansta test edilir.

Saç ekimi 3 ila 5 saat sürer. Hastanın daha fazla saç ekimi yaptırması 10 saate kadar sürebilir. İki gün sonra günlük yaşantınıza dönebilirsiniz.

Operasyon sırasında ekilen saçlarda kırmızı bir kabuklanma görülebilir. Bu, kafayı günde bir kez yıkayarak giderilir. Kabuk 7 ile 10 gün arasında erir ve ekim alanı sağlıklıdır. Kabuksuz ekilen saçlar 15 gün veya bir ay boyunca dökülerek daha önceden ekilmiş bir görünüme kavuşacaktır. Bir sonraki denetim 3 ay sonra başarılı olur. Yeni saçlar 3 ay sonra yavaşça uzar ve% 10 uzar. Dokuzuncu ayın ilk yılında ekilen saçların% 90’ı uzar.

Operasyon lokal anestezi altında yapıldığından herhangi bir riski yoktur. Saç dökülme süresine ve ekimin yaşına göre birkaç seans deneyin. Bu teknik tamamen matematikseldir. Bildiğiniz implantın boyutu ve yönü sonuçları etkileyecektir. Saç ekimi, doğal büyüme düzeninize uyum sağlar.