Saç ekimi yorumları diğer insanların saç ekimi ile ilgili fikirlerini ve deneyimlerini anlamanıza yardımcı olan harika bir araçtır. Ancak bu noktada unutulmaması gereken herkesin saçının farklı olduğu gerçeğidir. Bu yüzden herkesin saç ekimi deneyimi aynı değildir.

Saç Dökülmesi

Saç dökülmeniz konusunda paniğe kapılırsınız ve aynı anda tüm bakım yöntemlerini denersiniz. Aslında bu bakım, ne tür bir saç dökülmesi yaşadığınızı bilmeden saçınıza daha fazla verebilir. Bunun yerine saç dökülmesinin türünü ve saç dökülmesinin nedenini bilmek, uygun yöntemleri denemek (tabii ki bir dermatoloğa danışarak) ve sabırlı olmak çok önemlidir. Tabi ki bazı durumlarda tek çözüm saç ekimi tedavisidir.

Saç dökülmesinin çeşitlerini ve çözümlerini sizin için araştırdık. Saç dökülmesinin neden oluştuğu ve nasıl oluştuğu gibi soruların cevaplarını aradık. Aynı saç probleminiz varsa, okumaya devam edin!

Saç Dökülme Türleri Nelerdir

Saç dökülmesi problemini dermatoloğunuza danışarak çözmeniz zorunludur. Profesyonel bir dermatolog, hangi tür saç dökülmesinin mevcut olduğunu belirlemek için çeşitli testler yapacak ve uygun yöntemi kullanacaktır. Böyle bir sorunla karşılaşırsanız, önce profesyonel bir danışmana danışmanızı öneririz.

Kendi başınıza bulabileceğiniz saç dökülmesi tedavileri saçınıza daha fazlasını verebilir. Bunun yerine en uygun tedavi ve bakım yöntemini belirlemek için bir dermatoloğa danışabilirsiniz. Saç ekimi yorumları kaynağına da bu konuda başvurabilir, insanların deneyimlerini okuyabilirsiniz.

Saç Dökülme Nedenleri Nelerdir

 • Genetik faktörler

Erkek saç dökülmesinin %50’si kalıtsaldır. Erkeklik hormonuna karşı saç dökülmesi, genel popülasyondaki saç dökülmesinin nedenlerinden biridir. Kronik saç dökülmesi ilerleyen yıllarda kelliğe yol açabilir.

Erken saç bakımı, saç dökülmesini azaltabilir ve kelliğe giden yolu yavaşlatabilir. Zamanı geldiğinde ise saç ekimi sonuçları size ihtiyacınız olan bütün tedaviyi sağlayabilir.

 • Cilt problemleri

Ciltle ilgili kirlenme ayrıca kafa derisini de etkiler. Cilt problemini tedavi etmek saç dökülmesini durdurabilir.

 • Yanlış beslenme alışkanlıkları

Saç yaşayan vücudumuzun bir parçasıdır. Bu saçın beslenmesi sağlığı için oldukça önemlidir. Düşük su tüketimi ve aşırı karbonhidrat tüketimi, kalıcı açlığa ve düzenli saç dökülmesine neden olabilir.

Saç Dökülmesi Etkenleri

 • Hormonlar

Gecikmiş adet kanaması, hamilelik, aşırı akne, kilo sorunları, aşırı yağ vb. Bunlar saç sağlığınızı etkileyebilir. Bu toplantıda kan testi ile ortaya çıkarabilir ve gerekli tedaviden sonra sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

 • Stres ve depresyon

Strese bağlı saç dökülmesi gelecekte yaygındır. Depresyon, anksiyete ve akıl sağlığı sorunlarının tümü saç dökülmesine neden olabilir.

 • Kozmetik faktörler

Saçı sıkıca bağlamak, iç başlık, aşırı ısıya maruz bırakılan fön, saçı açmak için kullanılan boyalar, ağartma ve düzleştirme yöntemleri saçların dökülmesine neden olur. Geri dönüşü olmayan bir tahrip söz konusu ise, saç ekimi fiyatları hakkında bir klinikle konuşmanız verimli bir karar olacaktır.

Androgenetik Alopesi

Androgenetik alopesi sadece erkeklerde değil kadınlarda da ortaya çıkabilir ve erkeklerde alopesi nedenlerinden biri olduğuna inanılan genetikten kaynaklanmaktadır. Saçın bir büyüme döngüsü vardır. Androgenetik alopeside bu döngü zamanla zayıflar ve saç incelmeye ve incelmeye başlar. Sonuç olarak, saç büyüme döngüsü sona erer ve o saç uzamaya başlar.

Saç dökülmesi genellikle erkek tipinin başında başlar. Bu noktada saçın yerleştirildiği alan yavaş yavaş açılmaya başlar. En az dökülmeye sahip olan kısım boyundur.

Androgenetik alopesi, doğru bakım yöntemlerinin düzenli kullanımı ile yavaşlatılabilir. Yavaşlatmak için bir dermatoloğa danışın ve bir bakım yardım ürünü kullanın. Görüşlerinden biri hem erkek hem de kadınları tedavi etmenin saç dökülmesini yavaşlatmaya yardımcı olabileceğidir.

Alopesi genellikle hormonal nedenlerden kaynaklanır ve menopoz, doğum gibi hormonal dengesizlik alışkanlıkları ortaya çıkar. Doğum sonrası saç dökülmesi yaygın bir sorundur. Kadınlarda saç dökülmesi ile saçın bulunduğu yerde incelme görülebilmektedir. Dışarıdan bakıldığında kökler açıkça başlar.

Saç dökülmesi ve bakım problemlerine benzeyen saç problemlerinin sebeplerine benzer. Bakım yöntemine ek olarak, ürünlerle ve saç ekimi sonrası süreç ile ilgili yardım için açıklanan şekilde bir dermatoloğa danışabilirsiniz.

Saç Dökülmesine Neden Olabilecek Diğer Durumlar

 • Üst düzey stres

Fiziksel problemler çeşitli vücut kayıpları, geçici saç dökülmesidir. Vücut durumu tedavi edildikten sonra saç dökülme ilacı kesildikten sonra stres azalır ve hava değişiminden sonra saç dökülmesi ve yeni saçlar çıkmaya başlar.

 • Çocuklarda saç dökülmesi

Tedaviden sonra saçlar eski haline döner. Tedaviye geç kalanlar saçlarını sonsuza kadar kaybedebilirler.

 • Strese bağlı saç dökülmesi

İlaçlar, kolesterol düşürücü ilaçlar, tiroid hormonu düşürücü ilaçlar, doğum kontrol hapları, psikotrop ilaçlar, A vitamini ve bazı ilaçlar saç dökülmesine neden olabilir. Doğum sonrası saç dökülmesi de bu gruba dahil edilebilir. Saç dökülmesini en az 2 ay takip etmelisiniz.

 • Vitamin eksikliğine bağlı saç dökülmesi

Bir kadının ön lobunda incelme, akne, düzensiz adet kanaması ve artan saçtaki hormon seviyelerini kontrol etmesi gerekir. Saç dökülmesinin %70’inde demirin döküldüğü görülebilir. Belki saçınıza demir takviyesi uygulayabilirsiniz. Bu konu ile ilgili Saç ekimi yorumları sayfalarından bilgi alabilirsiniz.

Fue Saç Ekimi

Saç dökülmesinin birkaç nedeni olabilir. Saç dökülmesi için erken müdahale en iyisidir. Bu görüşü bozmadan ve onu başkalarından izole etmeden sorunu çözebilirsiniz.

FUE saç ekimi ile ince kafa yapısına ve yüz hatlarına göre kendinizi toparlayarak doğal bir görünüm elde edersiniz. Saçsız insanlar, yaşlı ve depresif göründükleri için mutsuzdurlar. FUE ekiminden sonra güven kazanacak, genç ve yakışıklı olacaksınız.

 • İşlem rahat ve kullanışlıdır,
 • İyileşme hızlıdır,
 • Doğal görünümlü,
 • Sürdürülebilir sonuçlar,
 • Daha fazla dikiş yok

Saç ekimi İstanbul kliniklerinde üç temel adım vardır:

 • Saç kökü toplama,
 • Kanalı açma
 • Saç ekimi

FUE Ne Demek

Dünya son 20 yıldır saç ekimi teknolojisinde büyük adımlar atmıştır. Tüm dünyada en yaygın olan saç ekimi için tercih edilen FUE tekniğidir. 2002 yılında literatürde yayınlanan FUE (Saç Kök Ünitesi Ekstraksiyonu) 2005 yılında uygulanmıştır. FUE, internet üzerinden ifade edilebilen yeni nesil bir saç ekim yöntemidir. Cerrahi bir kesi yapılmadan boyun kıl köklerinin tek tek toplanması esasına dayanır. Kesintisiz, acısız bir ekim işlemidir. Doğal, bozulmamış saç ekimi, dünya çapında saç dökülmesi için tercih edilen tedavi yöntemidir.

FUE yöntemi, mikromotor olarak adlandırılan tıbbi bir cihaz kullanılır. Bu nedenle FUE yöntemine “mikromotor FUE” adı verilir. Ayrıca mikromotor haricinde saç kökleri 0,7- 0,9 mm’lik punch ile manuel olarak çıkarılır ve bekletilmeden ekilir. Saç ekimi ekşi sözlük gibi kaynaklardan öğrenilmemelidir. Bir saç ekim kliniğine giderek almak istediğiniz bilgiyi bir uzmana sormak çok daha yararlı olacaktır.

Günümüzde farklı isimler altında satılan çeşitli floklama yöntemleri (robot, DHI, mikromotor vb.) Temel uygulama prensibi olarak FUE floklama yöntemine dayanmaktadır. FUE’de iz kalmaz ve kökler saatlerce beklemez, yetersizlik nedeniyle kök ölümüne neden olmaz. Kişinin fizyolojik saç dökülmesi devam edebilir, doğal saç dökülebilir ancak ekilen saçlar hiç dökülmez.

Saç Ekimi Ne İşe Yarar

FUE floklama ile çeşitli vücut bölgeleri için bağış alanı olarak kullanılabilir. Göğüs, sırt, cinsel organlar veya kollardaki saç kökleri de nakil için incelenebilir.

FUE yöntemi ortalama 6-8 saat sürmektedir. Mikromotor ile tek seansta 3000-4000 saç kökü alınabilir. İstenirse en az 6 ay sonra eş zamanlı 2 Ekim yapılabilir. Açık kafa derisi iki seansta büyütülebilir ve boyun bölgesi iz bırakmadan iyileşir.

FUE yöntemi ile saçın herhangi bir yerinden püskürtülen bölgeye bulaşıcı saça maruz kalma eklenebilir.

FUE yönteminin kalitesi ile ilgili en iyi karar, tek bir küçük greftin yerleştirilmesi, doğal açı ve sık ekimin yanı sıra, grefte uygun daralma ile kanalların açılmasıdır. En önemli çizgi, alın ile kavis arasındaki kesişme çizgisidir. Erkeksi bir görünüm katan tapınaklar çok fazla alınmamalıdır. Ön hattın keskinliği için hareketli alın bölgesi net olarak tanımlanmalı, doğal tarafı korunmalı ve tek bir greft ekilmelidir. Her seviyenin kendi incelikleri vardır. Fue ile saç ekimi nasıl yapılır sorusu da bu şekilde cevaplanabilir.

Fue Tekniğinin Özelliği

Saç, sakal ve kaş ekiminden sonraki ilk 3 gün transfer edilen saçların hiçbir kısmına dokunmayınız. Bunun nedeni, greftin önemli olmasıdır. 4. günden itibaren yumuşatıcı bir çözücü uygulandıktan sonra saçlarınız tek bir saç ekimi sonrası şampuan ile yıkanabilir.

Bekleme süresi yaz aylarında ekilen anajen saçların dökülmesi, böylece ekilen saçların ilk ayda dökülmesidir. 3-4 ay sonra büyüme mevsimi başlar ve büyümeye başlar.

 • FUE yöntemi ile 1,5 yıl sonra yeni saçlar çıkmaya devam eder.
 • Yorucu egzersiz kafa derisine kan akışını artırdığı için 3 hafta boyunca spor aktivitelerinden kaçınmalısınız.
 • Saç köklerinin kalınlığına ve yapısına bağlı olarak, saç köklerindeki boşluklar iğne başından çok daha küçüktür ve saç köklerindeki kanalların tek amacı hızlı iyileşme sağlamaktır.

FUE Yönteminde Bıyık Ekimi

FUE’nin sağlıklı ve güçlü saç kökleri sadece havalandırılır. FUE yöntemi ile iyileşme daha hızlıdır.

Fue Sayesinde Keçi sakalın çıkmadığı dudaklara veya bölgelere saç kökü aşılama yapılabilir. Bıyık veya sakal yerine ekilen saç kökleri, kellik tedavisi gibi boyundan çıkarılır. FUE yöntemi ile saç kökleri 0,6 mm’lik bir darbe ile boyundan tek tek çıkarılır ve tek tek kusurlu bıyıklara ekilir.

Ekilen saç kökleri uzamaya devam eder. Bu kıllar kısaltılabilir ve şekillendirilebilir. Saç kökleri birbirine çok yakın ekilirse beslenemez. Bu yüksek yoğunluklu greftlerin, kökleri çıkarmak ve beslemek için ideal bir saç kökü alanı sağladığı söyleniyor. Saç kökü ekiminden sonra saç kökleri çıktıktan 6-8 ay sonra aynı yere tekrar ekilerek sakal bıyık güçlendirilebilir. Yaptıran insanlardan Saç ekimi yorumları konusunu arayarak bilgi alabilirsiniz.

Yanık, dökülme, yara izi, ameliyat izi gibi sorunlar bıyık ekimi ile giderilir. Gür bir bıyığınız yoksa bıyık ekimi size büyük bir güven ve görünüm kazandırabilir. Bıyık ekimi için sadece FUE yöntemi kullanılmalıdır. 0.6-0.7 mm’lik bir punch ile ezilmiş saç köklerinin ekim için kısaltılması amacıyla aynı anda ekilmesi gerekir. Kökler beklemez ve kökler ölmez.

Fue Yönteminde Sakal Ekimi

Sakal ekimi çeşitli nedenlerle ya da ergenlik çağıyla birlikte çıkması gereken sakalın zarar görmesi durumunda yapılabilir. Yanaklara, çene-sakal çizgilerine, elmacık kemiklerine veya boyun altına istenmeyen bir çene-sakal grefti ile çene-sakal ile bıyık arasındaki boşluk ve köseliklerin doldurulması için kullanılabilir.

Saç, çene ve kaş ekimi yapıldığında en iyisi bıyık ve çene gibi güçlü ön bölgeleri ve daha az sıklıkla dış hatlardan görünen yanakları ve favorileri ekmektir. 3. veya 4. gün ilk yıkama kan pıhtılarını gidererek ekilen kaşları, bıyıkları ve çene bıyıklarını ortaya çıkarır.

Yüze ekilen saçları beslemek için yayılmanın ürettiği kan miktarı artırılır. Bu artış, ekilen saçların, sivilcelerin küçük kırmızı lekelerin daha fazla görünmesiyle oluşur. Bu kırmızı görüntü 10 ila 15 gün içinde kaybolur.

Saç köklerinin ekildiği bölgeye yerleşmek için ilk tıraştan 10 gün sonra saç, sakal ve kaş ekimi yapılmalıdır. Ekilen saçların ilk ayında geçici dökülmeler olabilir. Bu kıllar 4-8 ay sonra tekrar çıkar. Saç ekimi yorumları araştırması yaparak insanların sakal ekiminden memnun olup olmadıklarını öğrenebilirsiniz.

Kaş Ekimi

Kadınlar her zaman kaşlarını cımbız, ip, ağda, sır ve diğer epilasyon yöntemleriyle aldırır, böylece kökleri zamanla oluşur. Kaşların seçimi ve koparılması ile kaşlar gençliğini ve canlılığını kaybederek incelir. Saç ekimi sonrası süreç boyunca yeni ve gür kaşlarınızın tadını çıkarabilirsiniz.

Kaş ekimi ile kaşlar eski hacmine ve kalınlığına kavuşabilir. Kaza veya yanık sonucu oluşan kaşlar insanın psikolojisini etkiler.  Kaş ekiminin bu kişiler için de iyi sonuçları vardır. Kaş ekiminin sonucunun belirleyicileri, tek tek greftlerin çıkarılması, açısal yayılım ve uygulama sonrası bakımdır.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır

Doktor tarafından ilk birkaç kılı almak için saç 4 ila 8 inç geriye kesilir. Saç kökleri sadece bu bölgeden alınır. Kaşların ekildiği kaşlarla aynı zamanda iz bırakan mini bir kanal açılır. Ekilecek veya inceltilecek kaşları renklendirebilmeli ve önceki kaşlara ve saçlara uyum sağlamalısınız. Çapraz olarak ekilmelidir. Kaşlar bölgesinin tam başında yukarıyı, ortaya geldiklerinde ortayı işaret ederler.

Kaş grefti ile kanal açarken dikkatli olun. Kaşlarınızı ters çevirme hatasını yapabilirsiniz. Bu dolaylı kaş ekimi kesinlikle bir uzman tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Bir hafta boyunca ekim alanında çok küçük bir iğne başı gibi kabuklanma olur. Ancak bu kabuklar çok çabuk düşer. Bu saç ekimi sonrası kaşıntı oluşabilir, dokunmamak en sağlıklısıdır.

Saç Ekimi Sonrası Bakım

Burada, gruplamadan sonra dikkate alınması gereken konularla ilgili bazı kurallar koymak gerekir. Bunun için takip etmeniz gereken sorular doktorunuza bildirilecektir. Ekim sonrası süreci başarıyla atlatmak ve yeni saçlarınıza düzenli ve eş zamanlı olarak en kısa sürede kavuşmak için verilen ilaç uygulamasını çalıştırmak için bazı özel uygulamalar yeterlidir.

 • Her zaman terleme, yorulma veya duş alma gibi ağır işlerden kaçının. Ayrıca faydalı saç kökleri zarar görür ve sağlıklı bir şekilde büyüyemez.
 • Özellikle stresli sporlar ve ekim sonrası stresli bir ortamda bulunmayın.
 • İşlemden sonra antibiyotikler içileceği için asla alkol içmeyin. Yeni ekilen saçlar, kan yoluyla doğrudan dolaşım sistemine karıştığı için alkol zararlıdır.
 • Ekimden sonra ağrı ve rahatsızlık hissedebilirsiniz. Lokal anestezi ile gerginlik de yaşanabilir. Bu şikayetler doktorunuzun tavsiyesi üzerine ekimden sonraki birkaç gün içinde tamamen çözülecektir.
 • Uygulama aynı zamanda başın arkasına da uygulanıyorsa uzanmanız gerekir.
 • Saç ekiminden sonra toplum içinde çıkmak için şişliklerin inmesini beklemeyi problem etmeyin.
 • Saç ekiminin ertesi günü boynunuzun etrafındaki bandajı çıkarın ve giyin. Ardından ödemin alına veya gözlere çarpmasını önlemek için alnı bandajlayın.
 • Saç ekiminin ikinci gününden sonra ekim yapılan bölgeye pansuman uygulanmayacaktır. Sadece doktorunuz tarafından sağlanan ilaca ve bakım tavsiyelerine ihtiyacınız var.

Su ürünleri yetiştiriciliğinden sonraki ilk 3 gün içinde yapılması gerekenler.

 • Saçınızı asla ilk gün yıkamayın. İkinci gün hastaneye gittiğinizde şişliği azaltmak için alnınız bandajlı olacaktır. Saçınızı ancak üçüncü günden sonra yıkamanızı tavsiye ederiz. Önceden yıkanmışsa, istenen saç ekimi sonuçları Saç ekimi yorumları sayfasında okuyabileceğiniz gibi işe yaramaz..

İlk 3 Gün Çok Dikkat Edilmelidir

 • Ekim yapılan alana dokunmamaya veya zarar vermemeye özen gösterilmelidir.
 • İlk üç gün sigara, kahve, çay ve alkolden uzak durmalısınız. Bunlar doğrudan kana giren ve yeni ekilen saç köklerini uyaran ve çok çabuk etkilenen maddeler olabilir.
 • 15 günlük saç ekimi sonrasında, Güneş ışığından en az 15 gün açık havada ve yağmurda kesinlikle dışarı çıkılmamalıdır.
 • Çok sıcak ya da çok soğuk ortamlardan uzak durmalı, sıcak ya da soğuk su yerine ılık su ile yıkanmalı, hamam, sauna, yüzme havuzları ve denizden uzak durmalısınız. Bu tür yerlerde enfeksiyon riski artar ve başarılı ameliyat ihtimalini azaltır.
 • Günden sonra yıkanmamış başınızı özel bir şampuanla yıkamanız gerekir. Bu tür şampuanlar saç derisindeki bakteri ve bakterileri öldürür ve köklerin büyümesini sağlar.
 • Saç ekimi yorumları arasında okuyabileceğiniz gibi ekimden yaklaşık bir hafta sonra kafa derisindeki yara ve kabuklar kaybolur. İşlem sırasında oluşan kesi ve izler tamamen kaybolacaktır. Bunun için endişelenmenize gerek yok.

Saç Ekimi Sonrası İlk Saç Yıkama

Ameliyattan birkaç gün sonra saç köklerinin toplandığı bölgede küçük kızarıklıklar ve sivilceler görülebilir. İlaçlarınızı takip eder ve hijyeninize dikkat ederseniz bunlar bir süre sonra kaybolacaktır.

Saçınızı 3 gün sonra ilk kez yıkıyorsanız Uygulama Merkezinde yıkamanızı tavsiye ederiz. Bu hem ameliyat sonrası işlemeyi hem de kullanılan malzemeleri sağlar ve diğer profesyonel temizlik işlemi sorun yaratmaz.

Nakil sonrası çalışmalar için uygulanan özel diyetler ve doktorun tavsiyeleri kullanılmalıdır. İlk 15 gün çok önemlidir. Parmak uçlarıyla günde bir veya iki kez uygulayın, yaklaşık 45 dakika bekleyin, ılık suyla durulayın ve saç derisini PH5.5 antibakteriyel şampuanla yıkayın. Yıkanırken nazik hareketlerle ve masajla uygulanmalıdır. Saç ekimi yorumları arasından tavsiye edilen şampuana ulaşabilirsiniz.

Ameliyattan sonra yapmanız gereken her şey Temizliğin başlamasından bir hafta sonra, ekim bölgesindeki kabuk sıyrılmaya başlar. Ameliyattan birkaç ay sonra cildin 1,5 cm altındaki saç köklerinden yeni saçlar çıkmaya başlar.

Saç Ekimi Sonrası Kabuklanma

Cilt yapınız gecikirse, cildinizi iyileştirmek için yüzünüzü yıkarken hafif bir masaj yapın. Kaşıntılı bir kafa derisi yaşarsanız, bunu doktorunuza bildirin ve ilaç isteyin. Jöleler, spreyler ve briyantin gibi nakil bölgelerinde asla kullanmayın.

Ekim yaptırdıktan sonra birkaç ay saç kurutma makinesi veya şekillendirme aleti kullanmamaya özen gösterilmelidir. Bunun nedeni, kurutucuyu veya saç kurutma makinesini kullanırken köklerin ısınmasıdır. Mümkünse iç çamaşırı ile giyilmesi tavsiye edilmez.

Saç ekiminden sonraki 1 ila 1,5 yıl boyunca saçınızın sağlıklı kalması ve uzaması için gereken azami özeni göstermelisiniz. Saçınız uzamaya başladığında, düşük kimyasallı şampuanlar ile önlem almak, temizliğe dikkat etmek, saçı ve saç derisini etkileyen her türlü maddeden ve kuvvetli hareketlerden kaçınmak için ona güvenmelidir. Saç ekimi konusu size de ilginç geliyorsa saç ekimi iş ilanları yazılarından bularak siz de bir uzman olmak için kendinizi eğitmeye başlayabilirsiniz.

Saç Ekimi İçin Klinik Seçimi

Estetik açıdan saç ekimi yapılsa bile bozulabilir. Bu nedenle, buluşmadan önce biraz araştırma yapmanız ve bu alanda uzmanlaşmış bir uygulama merkezi bulmanız gerekiyor.

Saç ekiminden sonra nelere dikkat etmeniz gerektiğini doktorunuzu dikkatlice dinleyin. Size verilen ilaçları takip edin, talimatları izleyin ve düzenli olarak alın. Ameliyattan sonra, kendiniz bir çözüm aramaktansa doktorunuza danışmanız ve talimat istemeniz daha iyidir. En iyi klinik konusunda Saç ekimi yorumları arasından da seçim yapabilirsiniz.

Saç ekiminden sonra akılda tutulması gerekenler en az ameliyat kadar önemlidir. İşlem pahalı ve fiziksel olarak zahmetlidir, bu nedenle kurallara uyar ve dikkatli davranırsanız eski saçlarınızı geri almanız için hiçbir neden yoktur.

Dhı Saç Ekimi

Saç dökülmesi, genetik faktörlere ve saç dökülmesini teşvik eden diğer faktörlere bağlı olabilir. Saç dökülmesi kişiyi tedirgin edebilir ve sosyal çevre tarafından beğenilmediği yönündeki olumsuz düşünceye yol açabilir.

Doğal görünen saçlar, saç yerine saçları almak veya kaybetmek için çeşitli şekillerde ekilebilir. Saç dökülmesi veya saç dökülmesi yerine saçlarınızı daha kalın ve doğal hale getirmek için DHI floklama yöntemini kullanabilirsiniz.

Bu sayede basit bir işlemle istenilen veya hayali saça ulaşmak mümkündür.

Teknik olarak aralarında metodolojik farklılıklar var ve fue yöntemine benzer bir metot içerir. DHI floklama yöntemi “direkt floklama”, yani “tıraşsız saç ekimi” dir. Saç ekimi yorumları, bu saç ekimine Fue yöntemine göre daha modern bir ekim yöntemi demiştir.

Dhı Tekniği Nedir

Yöntemi uygulayan klinik ve operasyonel araçlar tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır, ancak Türkiye’de sınırlıdır. Bu işlem sırasında kafa derisine delik açılmaz. Bu işlem tek adımda yapılır.

Choi Implanter Pen saç köklerine sahiptir. DHI floklama doğrudan ilgilenilen alanda yapılır. Tek bir işlemde saç kökleri floklama için toplanır ve floklama işlemi gerçekleştirilir. Bu, Fue yönteminden çok daha pratiktir ve etkili sonuçlar sağlar. İşlemden sonra saçlar doğal görünür ve mükemmel bir dayanıklılığa sahiptir.

DHI floklama yöntemi, klasik fue yöntemine çok benzemez. Hugh yöntemi; Donör alandan ekim için istenen alana greft ekilerek ekimi yapar. Fue yöntemi, ekim sırasında iki ayrı adımı içerir. DHI floklama yöntemi ile tüm bu işlemler tek adımda yapılır.

İmplant saç kökleri, kafa derisinde delinmeden veya yara izi bırakmadan direkt floklama için ilgi alanına enjekte edilir. Bu nedenle tek bir işlemle istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz. Bu yöntemlere kıyasla saç ekimi aşaması olarak daha az operasyon vardır ve bu yöntemin seans süresi daha uzundur. Ancak Saç ekimi yorumları dhi tekniğini en çok sevmektedir.

DHI Tekniği Avantajları

Standart FUE yöntemine göre daha uzun süren olanın dhi yöntemi olduğunu söylemek abartı olmaz. Örneğin 4000 Greft Rate FUE yöntemi ile yapılan ameliyatta işlemin tamamı ortalama 6 saatte tamamlanır ancak DHI yöntemi aynı oranda kullanıldığında işlem 2 gündür.

 • DHI soruşturması çok dikkatli bir işlem gerektirir.
 • En önemli konu kanal açıklıklarının FUE yöntemine göre daha küçük olması ve DHI yöntem uzmanlığı ve tecrübesine sahip uzmanlar tarafından yapılmasıdır.
 • DHI bağlama işlemi çalıştıktan sonra herhangi bir bağlantıyı alabilirsiniz.

DHI floklama yönteminde kullanılan implant kalemleri 0.6mm ile 1mm aralığında uygulanmaktadır. Cihazın ucundaki iğne silindiriktir ve sivri uçludur. Bu cihaz, donör bölgedeki saç köklerini zayıflatarak toplar. Bu sayede kökleri tek tek toplama imkânı sunar. Uçtaki iğne, Choi implantları için bir dolgu olarak bir kanala benzeyen saç köklerine sahiptir.

Saç kökleri veya daha doğrusu saç dokusu içeren greftler, doğrudan saçın ekildiği bölgeye enjekte edilir. Bu yöntemde kullanılan iğne ucu çok ince bir yapıya sahiptir ve tedavi edilebilir cilt çizikleri veya lekeleri yoktur. Saç ekimi yorumları da belirtmiştir, Ameliyat sırasında ağrı ve acıya neden olmaz.

DHI Saç Ekimi Süreci

DHI saç ekimi süresi, çevrilebilecek genişliğe bağlıdır. Ekim, hasta üzerinde büyük bir etkiye sahiptir, ancak bu süreyi etkileyen faktörler de vardır. Bu faktörler şu şekilde sıralanabilir: Çevrenizde oluşturulan detaylı bilgiler,

 • Saç ekimi yapan bir sağlık mesleği mensubu veya doktorun tecrübesi,
 • Saç ekimi yaptıran sağlık mesleği mensupları veya doktorlar hakkında bilgiler,
 • Ekilecek kafa derisinin yapısı.

Ekim işlem süresi kabaca tüm bu faktörlerden belirlenebilir. Günde ortalama 6 gün seans ile 300.000 greft ekim işlemi 2 günde tamamlanabilir. Hue yöntemi ile 6 saatte 300.000 saç ekimi tamamlanabilir ancak bu yöntemle 2 günde 2 seansta 6 çift ekilebilir. Saç ekimi yorumları genellikle bu tekniği en iyi saç ekimi yöntemi olarak anlatmıştır.

Dhı Saç Ekimi Ameliyatından Önce Ne Yapmalıyım

DHI ile saç ekimi ameliyatına hazırlanmak önemlidir. Örneğin ameliyattan bir hafta önce alkol ve sigara kullanımı en aza indirilmeli ve mümkünse sigarayı bırakmak mümkün olmalıdır. İşlemden bir hafta önce vücudunuzu yoran spor egzersizlerinden ve aerobik egzersizlerden kaçınmalısınız.

Mümkünse ameliyatın kullanımı rahat olmalı ve ameliyat edilecek saç ve kafa derisi kimyasallardan arındırılmış olmalıdır. Saçta jöle ve köpük gibi kimyasalların kullanılması ekim için uygun bir durum değildir.

Ameliyat sabahı güzel bir kahvaltı yapın. Bu nedenle harekete geçmek önemlidir. Doktorunuzun veya sağlık uzmanınızın belirttiği zamana kadar saçınıza su temas etmesine izin vermeyin. Ayrıca nakil yapılacak alanda manuel safra temasından kaçının. Saçlı derideki küçük kabuklar zamanla kendiliğinden kaybolur çünkü süreç yara izi bırakmaz. Saç ekimi yorumları dediği gibi doktorunuzun önerdiği ilacı veya kremi kullanmalısınız.

Dhı Yönteminin Faydaları

DHI floklama yönteminin dünya çapında kullanılan yöntem olduğu bilinmektedir. Bu yöntemin birçok avantajı ve avantajı vardır. Bu şekilde yapmanız gereken en çarpıcı şeyler:

 • Floklama için kullanılan ekim cihazı, uç çok ince bir şekilde çalıştırılsa bile saçlı deride iz bırakmaz.
 • Bu yöntem, deriden ayrılan saç köklerinin daha kısa maruziyet süreleri ve ekim sonrası daha kaliteli saç kökleri ile sonuçlanır.
 • Yuvarlak köklerin yeteneği sayesinde saç köklerinin doğru açısını ve yönünü belirleyerek estetik bir görünüm elde etmek kolaydır.
 • Bu yöntemle kafa derisi floklama sonrası hızla iyileşme sürecine girer.
 • Diğer yöntemlere göre uzun süre daha uzun ve sağlıklı saçlara kavuşacaksınız,
 • İşlem sonrası kafa derisinde veya insanlarda herhangi bir sağlık sorunu yaşanmaz.
 • Saç Ekimi Yorumları dhi saç ekiminden övgüyle bahsetmektedir ve saç kökleri kuvvetli bir şekilde uzar.

Safir Fue Saç Ekimi

Saç ekiminin popülerliği, teknolojiyi takip eden alanlardan biridir. Bu nedenle saç ekimi yapılırken eksik bulunup geliştirilme ihtiyacı vardır. Bu nedenle saç ekimi departmanı sürekli gelişen bir yapıya sahiptir. Kliniklerin geliştirdiği fikirlerin yanı sıra tıbbi cihaz üreticileri de hemen her gün yeni ürünler geliştiriyor.

Bu gelişmelerin saç ekimi sektörüne yansıması: Safir uçlu Fue Tekniği… Daha önce flok sektöründe altın kullanımı olmuştur ancak safir uçlar daha önce duyulmamış bir teknolojidir. Yaptıranlar Saç Ekimi Yorumları sayfalarında safir Fue tekniğini fazlasıyla övmektedir.

Gelişmekte olan teknoloji saç ekimi ve saç dökülmesi tedavisine yeni bir gün getirecek. Floklama işlemi, minimal ve basit tekniklerle kolay bir yönteme dönüştürülmüş ve halihazırda kullanılmakta olan aletlerin durumuna paralel olarak değişmiştir.

FUE yöntemi, günümüzün gelişmiş floklama yöntemiyle bilinmektedir. FUE ile elde edilen başarılı sonuçlar, safir ekim yöntemi ve safir uçlu özel bir cihaz kullanarak bu başarıyı bir adım öteye taşıyor. Saç ekimi sektöründe safir gibi minerallerin kullanılmasındaki en önemli faktörlerden biri de pırlanta ve altın gibi değerli metaller ile vücut arasındaki uyumdur.

Safir Fue Saç Ekiminin Farkı

Safir saç ekimi genellikle iğnesiz anestezi ile birlikte tercih edilerek saç ekimini ağrısız ve sınırsız bir deneyim haline getirir. İğnesiz anestezi ile ilgili daha fazla bilgi için Saç Ekimi Yorumları bölümlerini okuyabilirsiniz. Saç ekiminde lokal anestezi, iğnesiz anestezi ile saç ekimi donör bölgesinden ve ekilecek bölgeden saç kökleri oluşturulmadan önce uygulanır. Enjektör iğnesi ile lokal anestezide aktif uyuşma zamanın yerini alır. Bu işlem tamamlandığında FUE uygulaması ve kanal açma işlemi başlar. Bu değerli metallerden biridir ve gerçek bir safir uçlu bir alet kullanımı görülebilir. Bu prosedür, FUE tekniği kanal açma yöntemiyle aynıdır. Kanal sürecini tamamlamak için sadece metal bir yarık yerine, safir uçlu bir alet ile kanal açma yapılır.

Saçları üzerine yerleştirmek için kanalda küçük mikroslotlar açarak minimum kabuklanma ve iyileşmeyi hızlandırmak istemektedir. Bu kanalların saç üzerinde önemli bir etkisi vardır ve saç açısı, yönü ve yoğunluğu ile ilgili sorunları doğrudan belirler. Bu nedenle başarılı bir saç ekimi operasyonunda kanalın açılması en önemli adımdır.

Saç kökleri bu kanallara ekilir. 1,0-1,3-1,5 mm’lik keskin, pürüzsüz ve dayanıklı safir uç ile açılan küçük kanallar saç kökü büyüklüğünde olup, açık kanal sayısını artırmanıza ve saç köklerini yakınlaştırmanıza olanak sağlar.

Saç Ekimi İçin En Doğal Açı

Saç ekimi için doğal saç açısı 40-45 derecedir. Daha sık ekim için, düzensiz açık kanallar, saç beslenmesine müdahale ederek sık sonuçları önler ve çok kötü bir görüntüye sebep olur. Safir fue sayesinde geleneksel yöntemlere kıyasla saç ekiminin faydalarını arttırırken Hasar riskini en aza indirin. Safir uçlu FUE, metal slit yöntemine göre daha sık ekilebilir ve daha ileri evrelerde saç dökülmesi olan hastalara uygulanabilir. Saç Ekimi Yorumları sayfalarında da söylendiği gibi, daha fazlasını eklemek, saç yoğunluğu ile daha doğal bir görünüm elde etmenize yardımcı olacaktır.

Ameliyat sonrası kullanımdan sonra daha düşük olabilir. Nakil için açılan küçük kanallar ve en önemlisi cildin düzgün bağlanması nedeniyle ameliyat sonrası iyileşme metal yarıklara göre daha hızlıdır.

Prp Tedavisi

Saç dökülmesi PRP (trombositten zengin plazma) tedavisi, tedavi edilen ve ardından saç derisine enjekte edilen üç aşamalı bir medikal saç tedavidir. PRP ile ilgili bilimsel araştırmalara göre, trombositten zengin plazma enjeksiyonu doğal büyümeyi uyarır, saç köklerine kan akışını artırır ve saçı kalınlaştırır.

PRP tedavisi, 1980’lerden beri yara ve doku iyileşmesinde olağanüstü bir başarı düzeyine ulaşmıştır. Saç dökülmesini, saç kırılmasını ve donukluğu azaltmak için PRP saç tedavilerini kullanabilirsiniz. PRP ile saç dökülmesini azaltabilir ve saç ekimi kaynaklarını artırabilirsiniz. Saç Ekimi Yorumları prp tedavileri hakkında pozitif ancak kararsız tavırlar sergilemektedir.

PRP Nedir

PRP, cerrahi bir saç ekimi değildir. Sadece saçı kökünden güçlendiren tıbbi bir işlemdir. PRP teknolojisi, modern yara ve doku iyileşmesinde aktif rol oynar. Bilimsel olarak kanıtlanmış PRP tedavilerinin saç derisine enjekte edildiğinde saçı güçlendirerek saç dökülmesini azalttığı bulunmuştur.

Trombositten zengin plazma (PRP), normal kandaki trombosit sayısının yaklaşık 3 ila 5 katı içeren konsantre plazmadır. Plazmadaki trombositler bir dizi büyüme faktörü içerir. Bu büyüme faktörleri, hareketsiz saç köklerini uyarmaya ve kollajen üretimini uyarmaya yardımcı olur.

PRP tedavisinde bir kişiden kan örnekleri alınır ve trombositleri kandan ayırmak için özel bir cihazla işlenir. PRP, saç tedavileri, testler, saç dökülmesi ve hafif epilasyon için uygundur.

İnsanda saç dökülmesi, genellikle çok yaygın bir saç dökülmesi türü olan androgenetik alopesidir. Trombositten zengin plazma (PRP) saç dökülmesini engelleyemese de saç dökülmesini en aza indirir. Saç Ekimi Yorumları içinde prpnin harika bir saç ekimi tedavisi olduğu belirtilmiştir.

Ne Kadar PRP Saç Tedavisine İhtiyacım Var

PRP saç tedavisinde ilk değerlendirme kanı alınır ve santrifüjlenir. Bu, saç için kullanılan trombosit açısından zengin plazmayı verir. PRP uygulanan saç derisine lokal anestezik krem uygulanır. Büyük plazma, trombosit açısından zengin plazma daha sonra kafa derisine enjekte edilir. Bundan sonra saçlar yıkanır ve hasta eve gidip dinlenebilir. Saç Ekimi Yorumları PRP sonrası hastalarda pozitiftir.

PRP saç tedavileri için saç dökülmesini önlemek için 15 günde bir PRP kullanılması önerilir. 3-4 aylık PRP saç tedavisinin ardından saçlarınızın güçlendiğini ve normal epilasyon rutininde olduğunu göreceksiniz.

Her sağlıklı günde 100 ila 150 saç dökülür. Bu normaldir. Ancak duş alırken şiddetli saç dökülmesi yaşıyorsanız veya yastığınızda saç varsa PRP saç dökülmesi tedavisi alma zamanı geldi demektir.

Saç ekimi, PRP tek başına uygulanabilirmiş gibi uygulanır. PRP’nin floklama ile kullanılması yara iyileşmesini destekler ve saç büyümesini destekler. PRP, dökülmeye yeni başlayan saçların elastikiyetini kaybetmek için uygundur. PRP saç köklerine nüfuz ederek saçı kökünden iyileştirir. Saç ekimi sırasında PRP kullanımı, yeni saç köklerinin büyümesini teşvik edebilir ve saç ekimini artırabilir.

Saç Mezoterapisi Nedir

Saç mezoterapisi, FDA (Amerikan Sağlık Örgütü) tarafından onaylanmış tıbbi bir uygulamadır ve çok etkili sonuçları vardır. Saçlarının hızla inceldiğini fark eden erkekler ve kadınlar bu şekilde besleyerek daha sağlıklı saçlara kavuşabilirler.

Saç mezoterapisi yönteminde saç derisine merkezden minimum miktarda ince uçlu bir iğne enjekte edilir. İşlem yereldir ve bu uygulama cinsiyet veya yaş fark etmeksizin herkese uygulanabilir. Saç Ekimi Yorumları saç ekimi ile birlikte kullanıldığını belirtmektedir.

Saç Mezoterapisinin Faydaları Nelerdir

Saç mezoterapisi yöntemleri topikal olarak uygulanır ve yüksek kaliteli sonuçlar verir. Diğer bir avantajı da birkaç seansta tamamlanabilmesidir. İnsan uygulamalarında insanlar saçlarının olumlu gelişimini ilk anda fark ederler. İlaç, düşük maliyetli saç mezoterapisi ile bir doktor tarafından tedavi edilir.

Evet, tedavi gören tüm erkek ve kadınlarda saç dökülmesinin durduğu ve tedavinin işe yaradığı görülmüştür. Bu uygulama sayesinde saç kökleri uyarılır ve ihtiyaç duydukları mineral ve vitaminler verilerek saçın sağlıklı bir duruma dönmesi için zemin hazırlanır.

Mezoterapi, erkeklerde ve kadınlarda saç büyümesine neden olan bir alopesi tedavi seçeneğidir ve bu yöntem androgenetik alopesi geciktirebilir. Saç dökülmesi sorunu yaşayan veya saç ekimi öncesi tedavi arayan kişiler için alternatif bir tedavi saç mezoterapisidir. Yaygın kellik belirtileri arasında saç kırılması, benekli saç dökülmesi ve öğütülmüş çayda incelme bulunur. Saç Ekimi Yorumları mezoterapinin saç ekimi kadar etkili olmadığı konusunda bizi uyarır.

Saç Mezoterapisi Tedavisi Öncesi Ve Sonrası

Saç dökülmesinin mezoterapi tedavisinde kullanılan teknik mezoterapi yöntemi bu hormondur. Eşsiz bir kokteyl sayesinde saç derisindeki kan dolaşımı iyileştirilir ve vitaminler desteklenir. Sağlanan daha iyi dolaşım saçınızı yenileyebilir ve saçınızı büyütebilir.

Saç dökülmesinin tedavisinde mezoterapi, enjekte edilen mezoterapi enjeksiyon tabancası ile yapılmaktadır. Bu saç yöntemi, dökülme tedavisini hızlandırmaya ve potansiyel olarak ağrıyı azaltmaya yardımcı olur. Mezoterapi, tedavi sonrası doğru uygulama ve uygun bakım ile saç ekimi ihtiyacını ortadan kaldırabilir veya geciktirebilir. Saç Ekimi Yorumları mezoterapi kullanan insanlar tarafından pozitif mesajlarla doludur.

Saç Ekiminden Sonra Saçlar Nasıl Yıkanır

Saç ekiminin ilk iki günü saçınızı yıkamak riskli olmalıdır. Ancak ekimden sonraki üçüncü günde saçlar uzman bir ekip tarafından yıkanabilir veya örnek videoda olduğu gibi saç yıkanabilir. Saçınıza veya doktorunuzun reçetesine bağlı olarak losyon 2 hafta veya günde iki kez kullanılmalıdır.

Parmak uçlarınızla greft çizgisine ve kısma dokunarak losyon 45 dakika bekledikten sonra ılık ve basınçsız su ile dökülmelidir. Hemen ardından pH 5,5 olan antibakteriyel şampuanla yıkanmalıdır. Normal yıkama hareketleri ve hareketleri uzunlamasına yapılabilir. Ancak büyüyen alanda bir süre hassas olunması.

Uygulayacağınız tedaviler; Saç ekiminden sonra ölçü anlatılır, pratikte gösterilir, yazılı ve video şeklinde yapılır. Ekimden sonraki ilk birkaç gün saçlar bol basınçsız su ile yıkanmalıdır. İlk haftadan sonra ekim yapılacak bölge parmak uçlarınızla nazikçe ovularak yıkanabilir. Kese ve masaj hareketleri 2 hafta süreyle yapılmalıdır.

Yıkamanın ilk haftasından sonra ekilen bölgedeki saç telleri siz yıkadıkça yavaş yavaş gevşemeye başlayacaktır. Bu normaldir, endişe ve nakil koşulları yoktur. Saç kökleri, bir bölgeden diğerine geçtiği düşünülen saç tellerini taşıyamaz ve cilt yüzeyinde görünen saç tellerinin %80’i dökülür. İkinci aydan sonra ayda 1-1,5 cm uzama görülür. Deri altına ekilen saç kökleri uzamaya başlar. Saç Ekimi Yorumları sayfalarına göz atarak diğer insanların nasıl yıkama yaptıklarını öğrenebilirsiniz.

Saç Ekimi İşleminden Sonra Kaü,buk Dökülmesi

Dökülmezse parmaklarınızı daha sert bir masaj hareketiyle yıkamayı düşünün. İki haftalık ekimden sonra kabuğun düşmüş olması gerekir. İlk 1 ile 5 ay arasında ekim normaldir ve saç kökleri cildin yapısına göre sıralanır.

Saç ekiminden sonra bazen ekim ve çıkarma bölgesinde şiddetli kaşıntı oluşur. Aynı şekilde doktorunuzla birlikte götürmelisiniz. Saçınızı yıkadıktan sonra fön kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu dış etkenlerden dolayı ense bölgesi ve saç ekimi yapılacak bölgeye uygun değildir. Saç havluyla ovulmadan dokunarak nemi alınabilir.

Saç Ekimi Yorumları nasıl bir fön kullanılması gerektiğini sorabileceğiniz insanlarla doludur.

İnsanın Başındaki Saç Sayısı Ne Kadardır

İnsan kafa derisinde 30.000 ila 60.000 saç teli vardır. 30-50 yaş arası saç yoğunlukları santimetrekare başına yaklaşık 90-150’dir. Bu yoğunluk, yaşlandıkça saç dökülmesini kademeli olarak azaltır ve önemli ölçüde kısaltır.

 • Saça bu rengi veren nedir?

Bu pigment, saç kökünün melanosit hücreleri tarafından üretilir. Melanin adı verilen bir pigment saça renk katar.

 • Tek bir saçın ömrü ne kadardır?

Saçın ömrü 3 dönemden oluşur; Anagen (olgunluk aşaması) 3 ila 5 yıllık bir dönemi kapsar ve Katagen’den (hayatta kalma süresi) 1 ila 2 ay sonra ve telojende (effluvium) 3 ila 4 aylık bir oğul bulur.

 • Saç dökülmesinin sebebi nedir?

Saç dökülmesi pek çok sebeple ortaya çıkabilir ve nedenine göre farklı isimler alır. Alopesi areata’nın kesin nedeni bilinmemekle birlikte, hastalığın kendi kuruluşundan kaynaklandığına inanılmaktadır.

Saç dökülmesi, radyasyon ve kemoterapötik ajanlar gibi kimyasallara maruz kaldığında da meydana gelebilir. Doğum, gebeliğin sona ermesi, gebeliğin başlaması, erkek çocuklarının emzirilmesi, menopoz öncesi dönem ve ani şiddetli psikolojik belirtiler gibi stresli olaylar nedeniyle ortaya çıkabilir. Deri tümörleri, şiddetli bakteriyel, viral veya fungal enfeksiyonlar bu hastalıklardan sadece birkaçıdır.

Saç Ekimi Yorumları sayesinde sizinle aynı deneyimi yaşamış diğer insanların bakış açısını kazanmak her ne kadar değerli olsa da, herkesin saçı farklı olduğundan deneyimi de farklı olacaktır.