Saç Ekimi Yorumları sizin için önemli bir kaynak olabilir. ister bu işlemi yaptırmak isteyen biri olun ya da yaptırmış biri, diğer insanların bu prosedürden beklentilerini ve sonuçlarını bilmek her koşulda önemlidir.

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi, saç dökülmesi olan veya az olan kişilerde saç seyrelmesi ve kellik sorununa doğal ve kalıcı bir çözümdür. Saç ekimi, sağlıklı saçların mikrocerrahi ile saç köklerinin halihazırda saçsız olduğu bölgelere ekilmesi işlemidir.

Floklama, sağlıklı saçlarınızı dökülen bölgeye yeniden ekler. Floklama tamamen kişiselleştirilmiş ve filtrelenmiştir. Saç ekimi yapılırken saç dökülmesine dirençli saç kökleri toplanarak incelmiş veya tamamen dökülmüş bölgelerdeki kanallara uzman tarafından ekilir. Amaç, dolgun ve doğal bir görünüm vermektir.

Floklama aslında küçük bir cerrahi işlemdir. Profesyoneller, doktorlar ve ekipler tarafından hastane ortamında yapmanız en güvenli yoludur. Bir ekimin uygulandığı kişi, sanki saçları hiç dökülmemiş gibi bir hale dönecektir ve bu sonuç kalıcı olacaktır. Saç ekimindeki amacımız; modern uygulamalarla insana yeniden doğal bir görünüm kazandırmaktır. Saç Ekimi Yorumları da sizin için iyi bir kaynak olacaktır.

Saç Dökülmesi Neden Olur ve Kim Saç Ektirebilir?

Bugün 50 yaşın üzerindeki erkeklerin neredeyse yüzde 50’si saç dökülmesiyle karşı karşıyadır. Bu nedenle saç ekimi, öncelikle erkek kozmetolojisidir. Saç dökülmesi erkeklere özgü değildir. Birçok kadın da saç dökülmesi veya saç seyrelmesi ile ilgili sorunlar yaşayabilir.

Saç dökülmesinin en önemli nedenlerinden biri genetik kod işlevidir. Bununla birlikte, yaşlandıkça, travma sonrası veya çeşitli tıbbi durumlarda ortaya çıkabilir. Doktor gözetiminde teşhis konulduktan sonra donör bölgede yeterli saç kökü olan tüm kişilere saç ekimi başarıyla uygulanır.


İlginizi Çekebilecek ÜrünlerimizEkim yöntemi sadece saçlı deriye değil, kaş, bıyık, çene gibi vücudun saçlı tüm bölgelerine iyi bir şekilde yaptırabileceğiniz bir işlemdir. Saç Ekimi Yorumları arasından bu işlemi saç dışında kullanmış insanları bulabilirsiniz.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Genellikle, boyundaki saç kökleri hedefin kel olan bölgesine uzman tarafından ekilir. Alınan bu saç köklerine greft denir. Nadir durumlarda sınırlar yeterli değildir. Uzman hastanın kolu ve göğsü gibi saçı olan diğer bölgelerden de saç kökleri toplayabilir. Saç dökülmesinin miktarına göre uygulama 1 saat sürer. Saçsız alan çok büyükse tedavinin tamamlanması birkaç seans alabilir.

Müdahale sedasyon ile lokal anestezi altındaolur. Saç ekiminden sonra başın etrafına özel bir bandaj ile pansuman olursunuz. Kişi 1-2 saat sonra taburcu olur. Çok nadir görülmesine rağmen ağrı kesiciler ağrı durumlarını kontrol eder. Üç günlük ev istirahatinin ardından başınızı kapatarak olarak iş hayatınıza dönebilirsiniz. İlk pansuman 5. gün yapılır.

Saç Ekimi İçin Hangi Yöntem Kullanılır?

Floklama işleminde; FUE veya boyunda hafif iz bırakan bir yöntem tercih etmeniz önemlidir. FUE yönteminde uzman saç kökleri eksik olabilecek alanlara tek tek eker ve saçı içeren deri çizgileri boyundan çıkarır. Saç ekimi öncesinde, baş ve yanlarda sağlıklı saçlar varsa burası donör bölgenizdir. Saç rengi, sertlik, dalgalanma ve gürlük gibi diğer faktörler, gerçekleştirdiğiniz prosedürün sonucunu etkilemez.

Saç ve saç derisinin analiz sonrası muayenesinin önceliği göz önünde bulundurularak hangi yönteme öncelik verileceğine birlikte karar verirsiniz. İz bırakmayan FUE yöntemi tercih etmelisiniz ancak bazı saçınızın durumuna göre de değişebilir. Floklama sadece kelliğe değil, seyrelmiş saçlara da yaptırabileceğiniz bir işlemdir. Saç Ekimi Yorumları içinde bu sürecin nasıl işlediğini takip edebilirsiniz.

Saç Ekimindeki En Önemli Faktör Nedir?

Saç ekimi ciddi bir uygulamadır. Bu riski en aza indirmek için hastane ortamında yaptırmanız gerekir. İyi eğitimli bir plastik cerrahın en iyi sonuçları elde etmesi çok önemlidir. Saç ekiminin ameliyatta başarılı olabilmesi için ekilen saç köklerinin hızla kanaması veya “tutulması” gerekir. Doğru tekniği uygularsanız ekim oranı artacaktır. Doğal bir görünüm için saçsız bölgeye doğru mesafede, doğru açıda ve doğru yoğunlukta saç ektirmeniz çok önemlidir.

Ekilen saçlar, saç ekimi sonrası dökülür. Ancak bu normaldir. Bunun nedeni dağılmış saçların 3-4 ay sonra tekrar uzamasıdır. Bu geçici saç dökülmesi düzeltildikten sonra saç kökleri karakterini kaybetmez. Fakat aynı zamanda orijinal saç zamanla dökülmeye devam edebilir ve ileride saç yoğunluğu azaldıkça saç ekimi planlayabilirsiniz. Saç Ekimi Yorumları arasından bu şekilde tekrar saç ektirmiş insanlar bulabilirsiniz.

Bilinçsiz Saç Ekiminin Riski Nedir?

Bazı klinikler kesinlikle saç ekimi tedavisinde uygun değildir ve bazı riskler taşıyabilir. Ancak saç ekimi ile ilgili komplikasyonlar, plastik cerrahların hastane uygulamalarına göre oldukça nadirdir. Floklama, kellik derecesine bağlı olarak 1-2 yıllık bir süre içinde birkaç nakil ile uzun süreli bir uygulamadır.

Çok nadiren arzu edilen yara izi ya da belirgin komplikasyonlar vardır. Ameliyat sonrası ağrı kesicilerle kontrol altına alınabilen ağrı, rahatsızlık, morarma ve şişlik olur. Nakil yaptırdıktan birkaç ay boyunca, kendi kendini düzelten bir ağrı hissedebilirsiniz. Saç Ekimi Yorumları ile kaç kişinin bu ağrıdan muzdarip olduğunu görebilirsiniz.

Saç ekimi, tıbbi bir işlemdir ancak estetik yönü daha önemlidir. Doktor hastanın donör alanı değerlendirildikten ve ekim alanında saç çizgisi belirlendikten sonra olası program görüntüleri ile göre şekillendirme yapabilir. Bu yönüyle işlemin tamamı estetiktir.

 

Kim Saç Ekiminden Yararlanabilir?

Saç ekimi, çeşitli nedenlerle saç dökülmesinden muzdarip, saç ekimini engelleyen fizyolojik rahatsızlığı olmayan, her yaştan tüm bireyler için yeterli saç köküne sahip olan 19-20 yaş arası kadın ve erkeklerin yararlanabileceği bir işlemdir. Tek değişken  donör alandır. Birey,

  • Fiziksel gelişim tamamlanmışsa,
  • Saç ekimini engelleyen fizyolojik bozukluklar yoksa
  • Başın donör bölgesinde yeteri kadar saç kökü varsa
  • Ekim yerinde boşluk varsa saç ekimi için uygundur.

Saç ekimi ameliyatı androgenetik alopesi ile sınırlı değildir. Ayrıca çeşitli hastalıkların bir sonucu olarak ortaya çıkabilecek yerel çürükler, yara izleri, yanıklar ve cerrahi dikişler için de işe yarar. Saç ekimi, yıllar boyunca kadınlara da başarıyla uygulandı.  Doktorla görüşüp kısa sürede saçınızı inceleyebilirsiniz. Doktorunuz saç ekimi sonuçları ve dikkatli olmanız gereken yerleri açıklayacaktır.

Ekilen Saçların Doğal Gönümü ve Saç Çizgisi

Ekilen saçların doğal görünmesi için doktorun işinde uzman olması gerekir. Saç ekim için kullanılan safir ve DHI tarzı saç yoğunluğunu en üst düzeye çıkarmayı amaçlamaktadır. Ortalama bir insanın cm karede 100 saç teli vardır. Yeni teknolojiyi kullanarak 1 cm kareye 80 saç kökü veya greft sığdırmak mümkündür. Doktor hastanın hedeflediği görünümüne en çok benzeyen sonucu elde etmeye çalışmalıdır. Bunu yaparken öncelikle alın çizgisini düşünür.

İnce çizgiler kişisel anatomik çizgilerdir. Doğal saç sınırlarına bağlı olarak alın dokusunun bittiği bölgenin başından ve saç dokusundan itibaren değerlendireceğiniz bölgedir. Saç ekimindeki en önemli şey alın kaslarına dikkat etmektir. Saç ekimi İstanbul kliniklerinin önemi de buradan gelmektedir.

Saç çizgisi, alın kaslarına dokunmadan veya taklit edilen kaslara zarar vermeden gerektiği gibi ayarlanabilir. Büyük alınları veya her iki tarafında çok açık saçları olan kişiler, alın çizgisine dokunmadan saç çizgisini değiştirebilirler. Hastanın yüz tipi, saç şekli, önceki saç dökülmesi ve alın kasları saçsız cilde göre doktor tarafından şekillendirilebilir. Hastaya yanlış saç tipi ekilirse sonuç doğal görünmeyecektir. Saç Ekimi Yorumları bu konuda size kliniğin kalitesi ile ilgili bilgi verir.

Saç Ekimi Sonrası Saçlar Ne Zaman Çıkar?

Ekilen saçlar, işlem sonrası birkaç hafta sonra dökülür. Ancak bu normaldir. Bunun nedeni dağılmış saçların 3-4 ay sonra tekrar uzamasıdır. Bu geçici saç dökülmesi düzeltildikten sonra saç kökleri karakterini kaybetmez. Saç Ekimi Yorumları içinden saç ekimini birkaç yıl önce yaptırmış hastalar bulup bu gerçeği kendiniz de test edebilirsinz.

Fakat aynı zamanda orijinal saç zamanla dökülmeye devam edebilir ve ileride saç yoğunluğu azaldıkça saç ekimi planlanabilir. Saç dökülmesi ameliyattan sonra yavaş yavaş devam edebilir. Gelecekte rafine edilmemiş bir saç çizgisi varsa, bu gelecekteki olumlu bir terapötik çalışmadır. Saç ekimi fiyatları bu yüzden çok önemlidir.