Saç ekimi sonuçları gerçek ve düzgün beklentileri olan her insanı mutlu edebilecek potansiyele sahiptir. Kendi saçlarınızın yerinin değiştirilmesi olan saç ekiminde gerçekçi olmayan beklentilere sahip olmak sizi zararlı çıkaracaktır.

İçerik Başlıkları Gizle

Saç Dökülmesi

Saç dökülmesi çeşitli hastalıklardan muzdariptir. Saç dökülmesi saç sağlığımız için çok önemlidir. Zayıf saçlar yenilenir ve sağlıklı saçlar saç köklerinden gelir. Ancak, sabit bir düzen gereklidir.

Şampuan köpürtücüler, çamaşır makineleri ve bulaşık makinelerinde kullanılan bileşenler saç derisine zararlıdır ve saça zarar verir. Eğer genetik bir saç dökülme probleminiz varsa, en iyi çözüm saç ekimi olacaktır.

Neden Saç Kaybı Olur

Erkeklerde saç dökülmesi ergenlikten sonra başlar. Kadınlarda saç dökülmesi, nadiren öğrenilen alıntı genlerinden kaynaklanır.

Saç bakımı için perma, fön makinesi vb. Diğer tedaviler kafa derisini ciddi şekilde etkiler ve uzun süreli saç dökülmesine neden olur.

Tanı konulduktan sonra bir uzman yardımı ile saç dökülmenize uygun tedaviyi uygulayın. Hastalık, gerekli vitamin takviyeleri yapıldığında, proteinler kullanıldığında ve hormonlar tükendiğinde tedavi edilir. Saç ekimi fiyatları da bu konuda araştırılması gereken noktalardandır.

Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir

Doktor tarafından muayenede potansiyel saç dökülmesi ve saç dökülmesi için bir tedavi oluşturulur. Saç mezoterapisi olarak bilinen yöntemlerden biri, mikroiğneler kullanarak kafa derisine vitamin, mineral ve dolaşım düzenleyicileri enjekte etmeyi içerir.

İnfüzyon işlemi tamamlandıktan sonra saçlı derinin masaj yapısı infüze edilen saç köklerine doğru yayılır. Saç ekimi sonuçları olarak da kullanılabilecek bu çare, kök güçlenmesine ve saç kalınlaşmasına yardım eder.

Saç ekimi, saçlı derinin arka kısmındaki köksüz saçları alıp eksik bölgeye uygulayarak görünümü iyileştirme girişimidir.  Doğal bir alternatif olarak biberiyeyi 20 dakika pişirip soğutduktan sonra, saçı güçlendirmek için saçı bir tutam biberiye ile durulayın.

Herhangi bir hastalığınız olmamasına rağmen saç dökülmesi meydana gelirse bir dermatoloğa danışınız.

Saç Ekimi

Birçok insanın yaşı ne olursa olsun saç dökülmesi, insanları özgüvenlerini zedeleyecek kadar etkilemekte ve sosyal hayatta sorunlara neden olmaktadır. Psikolojik bozukluklar saçları doğrudan etkiler.

Saç dökülmesi, saçlı kişilerde diğerlerine göre daha belli olur ve çok estetik görünmez. Saç ekiminden sonra, doktor insanların bu sorunları çözmesine, çok kısa sürede onlara ulaşmasına ve saçlarını geri almasına yardımcı olmuştur.

Saç Ekimi Nedir

Saç ekiminde kafa derinizde bulunan saç kökleri sorunlu bölgeye ekilir. Saça ekilen kökler sağlıklı, güçlü, köklenmemiş kökler atacaktır. Saç dökülmesi ile saçların beyazlatılması ve seyreltilmesi günlük olarak kullanılabilecek güvenli bir yöntemdir. Başka bir deyişle, saç ekiminin içeriği tamamen yok değildir.

Saç ekimi sonrası ekilen saç kök kaybı yaşamaz. Saç büyümesi ile insanlar ancak altı ay boyunca daha yaşlı, daha sağlıklı ve sağlıklı saçlara sahip olabilirler.

Saç ekimi, konusunda uzman doktor ve ekiplerden gelecek cerrahi taleplere uygun tıbbi bir işlemdir. İşlem sırasındaki hatanın nedeni olumsuzluğa neden olabilir.

Bu olumsuzluktan kurtulmak neredeyse imkansızdır. Ama ekimden sonra iyi bir doktor tarafından düzeltilebilir. Bu tür bir düzeltme genellikle garantilidir. O saç ekim merkezi ve doktorunun yaptığı seçimleri dikkatlice değerlendirmek en iyisidir.

Kimler Saç Ekebilir

Saç ekimi kanser tedavisi ile aynı anda yapılamaz. Şeker hastalarına dikkat edilirken dikkatli olunmalıdır. Saç ekimi sırasında kafa derisi bileşenlerine karşı olan veya bulaşıcı hastalığı olan kişilerde saç ekimi yapılmaz.

Aynı zamanda yetersiz donör alanı nedeniyle saç ekimi yapılamamaktadır. Hastanın diğer bölgelerine aktarılabilecek sağlıklı köklerin tutulması mümkün değildir. Çünkü saç ekimi sonuçları, sadece kendi saçınıza yapılırsa pozitiftir.

Saç Ekiminden Önce Ne Yapılması Gerekir

Saç ekiminden önce yapmanız gereken birkaç şey bulunmaktadır. Örneğin sürünüzden bir hafta önce egzersiz yapmayı bırakmalısınız. Kanı inceltmek ve egzersiz akışını hızlandırmak için saç ekimine etkisini araştırın. Bu nedenle hasta egzersiz konusunda bilgilendirilmeli ve ekimden bir süre sonra spora başlanmalıdır.

Benzer şekilde sporda da aynı şekilde cinsel ilişkiye girilmemelidir. Özet olarak saçlarınızın boğulmasına ya da terlemenize neden olan faaliyetlerden, ekimden bir hafta öncesinden kaçınılmalıdır. Ayrıca antikoagülan kullanırken ara vermeniz gerekir. 4-5 gün süreyle sigara bırakma ve alkol tüketimi de operasyonun başarısına olumlu etki edebilir.

Ekim işlemi üzerinde yapılan testler atlanmamalıdır. Ameliyat uygulanabilirlik sağlarken, istenen kan testleri de önemlidir. Saç ekimi İstanbul klinikleri bu testler ve eğitim konusunda başarılıdır.

Saç Ekimini Nerede Yapmalıyım

Bugün birçok şehirde birçok ekim merkezleri var. Çok fazla insan bir göç merkezi seçmeyi zorlaştırdığında, sağlıklı bir araştırma en iyi yeri bulabilir.

Saç ekim merkezinin Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanması ilk kriteriniz olabilir. Operasyonun yapılacağı ekim işleminin hijyen kurallarına göre ameliyathanenin tamamlanmasına özen gösterilmelidir.

Aynı zamanda ekimin inceliği, uzmanın özellikleri kadar önemli olmalıdır. Saç ekim doktorunun tüm tecrübesine sahip olması, kaç yıldır bu işte çalıştığı ve ekibiyle kaç yıldır çalıştığı çok önemlidir. Kötü ve deneyimsiz doktorlar tutarlı Saç yoğunluğunu ayarlarken ve büyümeden önce tüyleri alırken ortaya çıkabilen bir kök olarak ekilir.

Fut yöntemi, bahsedilen özellikler ve riskler nedeniyle nadiren kullanılmaktadır. Bunun yerine FUE yöntemi ile sadece saç kökleri ekilir. Uzun süre önce Fue yöntemi tercih edildi ve Fut yöntemine göre daha fazla sonuç verdiği için Fut yöntemi ertelendi.

Fue yöntemi, Fut yönteminde bir seferde birini taşıyan daha yavaş bir yöntemdir. FUE yöntemi ile 3000 greftin floklanması 7 ila 8 saat sürer.

Bununla birlikte, aynı yöntemi kullanırsanız, birkaç gün sürebilir. Ne kadar çok zaman ve emekten tasarruf ederseniz, bu Fue yöntemi o kadar çok para tasarrufu sağlar. Bununla birlikte, test yöntemi bir zevk meselesi değildir. Saç ekimi ekşi sözlük gibi kaynaklardan öğrenileceğine gerçek bir saç kliniğine gidilerek doğru kaynaktan doğru bilgiler alınması saç ekimi deneyiminizi en verimli bir şekilde kullanabilmenizi sağlar.

Saç Ekimi Kliniğini Öne Çıkaran Özellikler Nedir

Saç ekimi ismi büyüdükçe, bu tedaviden pay almak için merdiven altı klinikler çok arttı. Seçmeniz gereken doğru kliniğin bazı kriterleri bulunmalıdır;

 • Bakanlık izinleri bulunan
 • Temizliğinden emin olduğunuz
 • Teknolojik olarak ilerlemiş bir ameliyathanesi olan
 • Yıllardır aynı uzman ve ekiple çalışan
 • Yüksek te olsa haklı bir fiyat veren bir klinik en iyi seçim olacaktır.

Saç ekiminden önce klinik araştırması yapmayı unutmayın ve operasyonu gerçekleştirecek bir uzmana saç ekimi nasıl yapılır şeklinde bir soru yöneltin.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır

İşlem öncesi hastalar için ön görüşmeler ve muayeneler yapılmalıdır. Bu görüşme sırasında saç tahlilleri ve bazı kan tahlilleri yapılacaktır. Hastayı hazırlamak için bu tahliller uygundur.

Doktor, Saç ekimi için saç çizgisi çizer ve sırayla ekilecek greft sayısını ve donör bölgeden alınacak greft sayısını gösteren bir çizim yapar.

Greftler tek tek işlenmez, özel bir alet üzerine yerleştirilir. Sonraki aşama olan kanal açma saç ekiminin en önemli adımlarındandır. Daha sonra ekilmek üzere küçük bir kanal açılır. Bu kanallar, implantı tutacak kadar geniştir. Bu teknik aynı zamanda implant yerleştirmeyi de kolaylaştırır böylece Saç ekimi sonuçları daha iyi bir şekilde çıkar.

Saç Ekiminin Saç Dökülmesine Etkisi

Ancak bu durumda saç dökülmesi ve saç dökülmesi sorunu 100 saç teli civarındadır. Bu döngü sağlıklı saç kökleri ile sağlanabilir ve kök ayrılması gerçekleşmeden yenileri gelir. Saç köklerimiz kısa sürede başlar ve biter, bu normal büyümeleri zamanla fark etmezsiniz. Ancak bu döngü saçın bazı faktörlerle inceltilmesi ve açılması ile veya genel olarak yapılır.

Bu zamanlarda saç bakım yöntemleri ve saç ekimi yardımcı olur. Saç bakımı yöntemi (saç aşıları, PRP, kök hücre tedavisi) saç dökülmesi ve kellik tedavisinde başarılı olmuştur, ancak “saç ekimi” en etkili yöntem olarak görünmektedir. Saç ekimi sonuçları sizin ne kadar saçsız olduğunuza bağlıdır.

Saç Dökülmesinin Nedenleri

Saç dökülmesini gidermek için yapmanız gereken ilk şey saç dökülmesinin nedenini belirlemektir. Sebebini anladıktan sonra saç dökülmesi için tedavi kararı vermelisiniz. Bunun nedenini belirlemek için profesyonel bir doktora danışmalısınız.

Doktorunuzdan tedaviler ve ürünler hakkında bilgi alın ve bunlar para israfına neden olmadan saç dökülmesi tedavisine faydalı olabilir. Saç dökülmesi doktor gözetiminde alınır ve tedavi edilir. Öncelikle saç dökülmesine neden olan tedavi yapılır. Daha sonra, saçın yapımı ve bakımı ile sağlıklı bir saç döngüsü süreci kontrol altına alınır.

Kellik dediğimiz saç dökülmesi tipi erkek tipi kellik olarak bilinir. Başkaları için çok az tedavi vardır. Ne yazık ki, genetik kelliğe neden olur ve saç dökülmesi hakkındaki vakaların %80’i genetikten dolayıdır. Çok erken fark edilen androgenetik alopesi için PRP, kök hücre tedavisi ya da saç ekimi uzun süre alopesi ve kelliği uzatır. Ancak bu tip saç dökülmesinin nihai çözümü saç ekimi sonuçları olarak bilinir.

Androgenetik Alopesi Nedir

Androgenetik alopesi, taçta zayıflık ve küçülme ile başlar. Bu aşamada saçlar azalmaya başlar. Sonraki ve son aşamalarda, üstteki açılma ve çekme birleşerek tam bir kel görüntüsü oluşturur.

Androgenetik alopesi için saç bakım yöntemleri kullanılabilir. Çok işe yaramasa da önüne geçilemeyen bu durumu yavaşlatabilir.

Androgenetik alopesi için farklı şekilde yapılabilen saç ekimi, öğrenmeyi aksatmadan yeni saçların çıkmasına yardımcı olacaktır. Bu tip saç dökülmesi kadınlarda da görülebilmektedir. Bu durumda yukarıdaki saçlar ekilebilir. Saç ekimi sonuçları doğru doktorla yapıldığında harika görünebilir.

Dhi İle Saç Ekimi Nasıl Yapılır

DHI, bir vericiden alınan bir donörden kanal bile açmadan saç köklerini eklemenin bir yolu olarak tanımlanabilir. İmplant iğnesinin çok ince, silindirik ve keskin yapısı, saçı iğneye sokmak için saçı bu kanal boyunca ilerleten bir kanal içerisine yerleştirilir.

Cholimplanter kalemle saç ekmek için, uzman saç köklerini nazikçe kalemin içine yerleştirir ve ardından saçı bir ekim uzmanına verir. Doktorlar ayrıca saç köklerini 40-45 derecelik bir açıyla ekerler. Diğer bir nokta da saç köklerinin bir önceki saçın yönü ile aynı hizada olmasıdır. Saç ekimi sonuçları bu derecelere bağlıdır.

Choi iğnesine yerleştirilen saç köklerinin yönü ve yönü belirlendikten sonra ekim için iğneye itilir. Ameliyatta 2 ila 6 cilt ve 15 ila 16 uç kullanılır, kalem uçları farklı boyutlarda olabilir, saç kökleri ve kalınlıkları yapıyı belirler.

Dhi Tekniğinin Fue’den Farkı

Öncelikle uzmanların bahsettiği avantajlardan bahsedelim. DHI tekniğinin avantajları;

 • Saç köklerinde kalan dokuyu en aza indirerek daha sağlıklı performans sağlar.
 • Saç köklerinin sağ kalma oranı yüksektir.
 • Kesilen alan küçüldükçe kanama minimuma iner ve risk azalır.
 • Ameliyat sonrası iyileşme hızlıdır ve kısa sürede günlük hayatınıza dönebilirsiniz.
 • Bu tıraşsız saç ekim tekniğini basitleştirir.

DHI tekniğinin Fue yöntemine göre dezavantajları:

 • Doktor ve ekibi, bu yönteme en iyi şekilde hakim olmak için uzun bir eğitim döneminden geçmek zorundadır.
 • Diğer yöntemlere göre daha pahalıdır.
 • Saçlı bir bölgede ekim yetersizse o dar alandaki saçlar ile diğer saç kökleri zarar görebilir.

Anket sonuçlarına göre Choi Pen’in yaz sezonunda Saç ekimi sonuçları için uygun olduğu kanaatine varıldı. Burada ince bükülmüş kıvırcık saçları ekicinin kenarına yerleştirilir ve ekim sırasında görülür. O zamandan beri, enjeksiyon kalemleri sadece Asya kılı olan insanlar için değil, aynı zamanda en yaygın saç tipleri için de yapıldı. Bugün kullanılan enjeksiyon kaleminin kırılması 0,64 mm ila 1,0 mm’dir.

Fue Yöntemi ile Saç Ekimi

Saç dökülmesinin ana nedenlerinden biri genetik bir özelliktir. Ancak travma sonrası yaş ve çeşitli tıbbi durumlarla birlikte saç dökülmesi meydana gelebilir. Bazı nedenlerden dolayı, vücudunda yeterince kıl kökü olan herkes için Saç ekimi sonuçları iyidir. Ekim yöntemi sadece saçlı deriye değil, kaş, bıyık, çene gibi tüm saçlı bölgelere de iyi yayılır.

Tüm saç dökülmesi hastaları saçlarını kaybedebilir. Bu saç dökülmesi ipucu kendini gösterir. Saç önce incelir, sonra uzamaya ve başından dökülmeye başlar. Çözüm toparlanmaktır. Buradaki kilit faktör çıktıdır. Deri yüzde 50’den az görünüyor. En etkili tedavi saç ekimidir.

Saç dökülmesi en önemli kayıptır. Bu nedenle bu yaştaki hastalar ikinci veya üçüncü seansta test yapar. Fue Saç Ekim işlemi 3 ila 5 saat sürer. Hasta birden fazla seans yapmak istiyorsa bu 10 güne kadar sürebilir. İki gün günlük dinlenmeden sonra kişi hayata dönebilir.

Fue Yöntemi Özellikleri

Operasyon sonunda ekilme olmuş saçlarda kırmızı bir kabuklanma görülebilir. Bu, kafanızı günde bir kez yıkayarak geçirilebilir. Kabuk 7 ile 10 gün arasında dökülür ve ekim alanı iyileşir. Kabuksuz ekilen saçlar 15 gün veya bir ay boyunca dökülerek daha önceden ekilmiş bir görünüme dönüşür. Bir sonraki değişim ancak 3 ay sonra olacaktır. Saç ekimi sonuçları %90’ı ilk yılın 9. ayında çıkar.

Operasyon lokal anestezi altında yapıldığından herhangi bir riski yoktur. Ameliyat sonrası hiçbir yan etkisi yoktur. Saç dökülmesinin uzunluğuna ve ekimin yaşına göre birden fazla seans yapılabilir.

Tamamen teknik bilgisi gerektirir. En küçük bir değişim, implantın boyutunu ve yönünü etkiler. Saç ekimi rahat bir boyuttadır ve saçın doğal büyüme şekline uyum sağlar.

Safir FUE Saç Ekimi Nedir

Günümüzde teknolojik gelişmeler, saç ekim yöntemlerini ve saç dökülmesi tedavilerini büyük ölçüde geliştirmiş ve ilerletmiştir. Minimal invaziv tekniklerle yapılan bir işleme dönüşen saç ekimi ameliyatı, kullanılan aletlerin geliştirilmesiyle bugünkü duruma getirilmiştir.

Modern ekim tekniklerinden biri olan FUE ile elde edilen sonuçlar, özel safir uç cihazı kullanılarak safir FUE floklama yöntemi ile Saç ekimi sonuçları bu başarıyı daha da artırmaktadır.

Değerli metal safir FUE ekiminde kullanılan malzeme metal bir yarık değil, özel bir safir uçtur. Safir uçlardan yapılan FUE bir teknoloji değil, bu yöntemin basit bir yeniliğidir. Saç kökünün apendiksinde küçük mikrokanallar açarak minimum düzeyde ölçeklenme sağlar ve iyileşme sürecini hızlandırır.

Safir Uç Ve Metal Uç Kullanılarak Fue Floklama Karşılaştırması

FUE’de (saç kökü ünitesi ekstraksiyonu) safir çipler kullanılarak, 0,6-0,7-0,8 mm mikromotor çapındaki saç kökleri, lokal anestezi altında donör bölgeden tek tek toplanır ve toplanan saçlar kanala ekilir. FUE yöntemi ile ekim uygulanır. Kanalların saçınız üzerinde büyük etkisi vardır. Açı, yön ve frekans sorunlarını doğrudan etkiler ve Saç ekimi sonuçları için önemlidir.

Mikro kanal en iyi şekilde özel bir safir çip ile açılır. Saç kökleri açık bir kanala ekilir. 1.0-1.3-1.5 mm keskin, pürüzsüz ve dayanıklı uçlu açık kanallar saç kökü boyutunda, açık kanallar kök boyutunda, sağlanan kanal sayısını artırarak saç köklerini arttırır ve yakınına ekilebilir.

Saç ekimine saç çizgisinde başlayan kişilerin cm²’ye 65 ila 70 kök ekebildikleri için daha doğal bir görünüme sahip oldukları söylenir. Bu kadar sık ​​ekim için uygun kanalı açmak gerekir.

Safir çiplerden yapılan FUE ile metal slit uygulanamaz. Nedeni saça dönüşün doğal açısı ve yönüdür. 65-70 greftleri yukarıda santimetrekare alanla ekmeye çalışırsanız bu saçları doğal bir doğal açı ve oryantasyonla ekmeniz imkansız olacaktır. Doğal saç açısı 40-45 derecedir. Böyle bir ekimde, saç yoğunluğu pahasına çok dik bir açıyla ekilebilir ve bu da genellikle çok kötü bir görüntü ile sonuçlanır.

Safir Uçlu Fue Saç Ekiminin Faydaları

 • Antibakteriyel bir şekilde işlem yapar.
 • Safir uçlarla saç dökülmesinin ileri evrelerinde olan kişilere uygulanabilen slit yöntemine göre safir FUE daha sık saç ekebilir.
 • Daha küçük kanallar açılmasına neden olur.
 • Uygulama sonrası ele alınacağı için ameliyat sonrası daha rahattır. Nakil kanalının küçük olmasından dolayı ameliyat sonrası iyileşme metal yarıklara göre daha hızlıdır. Daha da önemlisi ciltte pürüzsüz bir bağ vardır.
 • Saç kökleri kendi boyutlarındaki bir kanala en doğal açıda ekilerek köklerin hareket etmemesine ve açı ayarının değişmemesine neden olur.

Yöntem iyi biliniyorsa ve genel olarak kabul ediliyorsa, insanlar için bir sonraki adım “kalite odaklı mükemmellik” tir. FUE, 2004 yılından bu yana insan düzenini ve beklentilerinin tamamını karşılayan, dünya çapında kabul gören bir saç ekimi teknolojisi olmuştur. Safir Fue saç ekimi ise Saç ekimi sonuçları ile doğrudan etkileşim altında olan yenilikçi bir yoldur.

Saç Ekiminin Acısız Yolu

Bir anestezi uzmanı gözetiminde sedasyon ile saç ekimi sonrası lokal anestezi hissedilir, ağrısız ve acısız saç ekimine devam edilir. Zaten saç ekimi yapmak çok acı verici bir işlem değildir, bu uygulama iğne fobisi olan insanlar içindir. Bu yöntemle Saç ekimi sonuçları en az riskle ulaşılabilir bir noktada olur.

Sedasyon; Kişiye özel ayarlanabilen, etkileri ayarlanabilen uyku hali, sakinleştiriciler ile tüm refleksler korunabilir ve derinlik kontrollü bir şekilde ayarlanabilir. Sedasyon, saç ekimi ağrısını sıfır seviyeye indirmek için herkeste kullanılabilen bir yöntemdir. Ancak sedasyon istenmeyebilir ve bu tamamen insanlara kalmıştır. Saç ekimi genellikle lokal anestezi ile uygulanır.

Ekimde Ön Saç Çizgisinin Önemi Nedir

Saç ekimi birçok yönden dikkatli ve titiz bir operasyondur. Ameliyat sırasında küçük dikkatsizlik başarı oranını önemli ölçüde azaltabilir. En önemli sorunlardan biri ön saç çizgisidir.

Saç çizgisi, kişilerin yüz ifadelerinde ve göründükleri yaşta önemli bir faktördür. Doktor, uygun şekle bağlı olarak bu çizgiyi bulur. Sadece bilgili değil, aynı zamanda yetenekli bir doktorun ön saç çizgisini yapması harika bir saç oluşturur.

Saç ekimi sonuçları seçilen klinikle doğru orantılıdır cümlesinin önemini vurgulamakta fayda vardır.

Vücut Kılları Saç Ekiminde Kullanılabilir Mi

Vücut kılları belli ölçüde büyür ve sonra durur. Bu durumda uzun saç ve benzeri ekimleri kullanmaktan kaçının. Vücut kıllarından çıkan saç ekimi problemli görüntülere neden olur.

Vücut kılları saçtan hafiftir, ancak bu şekilde yapılan Saç ekimi sonuçları doktor tarafından size bildirilecektir.

Saç Ekimi Ne Kadar Sürer

Saç ekimini tamamlama süresi tamamen ekimin genişliğine ve ekilecek grefte bağlıdır. Bazı hastaların 2000, 3000 ve 4500 veya daha fazla greft ihtiyacı olabilir. Saç ekimi uzmanları bu maddeyi saç ekiminin genişliğine göre belirler.

Bir saç ekimi uzmanının becerisi, uygulaması ve tecrübesi operasyonu öğrenmenize yardımcı olacaktır. Bazı uzmanlar bir seferde 4.500’den fazla greft ekebilmektedir.

İşlem Sonrasındaki gün hasta dinlenir. Pansuman işlemi ameliyat sonrası ikinci gün tekrarlanır. Ancak bu sefer pansuman işlemini hemşire yapar. Bu şekilde bir işte çalışmak için saç ekimi iş ilanları kaynaklarını araştırabilirsiniz.

Üçüncü gün hastaya ilk irigasyon ve postoperatif problemler hakkında detaylı bilgi verilir. Hasta ikinci gün evde ara verir.

Üçüncü gün saçınızı yıkamak için ilk gündür. Hastalar bu ilk yıkanabilir işlem görmüş saçı kurutabilirilk yıkamadan sonra uzmanlar bilgi verir ve saçlar bu doğrultuda yıkanır. Saçınızı 15. Güne kadar günde iki kez yıkarsınız.

Saç ekiminin ilk haftasında saçlar ortaya çıkar. Saçınızı yıkadığınızda kısa, kısa saçları hissedebilirsiniz. Bu yeni saçlar, şok dökülme olarak bilinen durum yüzünden bir ay sonra kaybolur.

Saç Ekimi Sonuçlarının En İyisini Elde Etmek İçin Ne Yapmalıyım

Uygulamadan iki hafta sonra saç kökleri esasen yeni kanala karışır. Bu haftadan itibaren hastalar spor yapabilir ve hayata dönebilir. Bununla birlikte, hastalar her zaman saç ekimi sonrası süreç içindeyken dış zararların farkında olmalıdır.

Ekimden iki ay sonra dökülmüş saç uzar. Bunlar çıkmaya başlayacak olan kalıcı saçlardır. Ve normal saç gibi büyümeye devam eder.

Saç ekiminden altı ay sonra hasta bir saçlarına kavuşmaya başlar. Bu ay itibariyle normal saç döngüsüne kavuşan saç yüzdesi %70 civarındadır.

Operasyondan sonraki ilk yıl, saç ekimi sonuçları geldiği yıllardır. Başarılı bir operasyon geçirmiş hastalar yeni ekilen saçlarının %90’ını görebilirler. Artık hayatınıza yeni saçlarınız ve kişiliğinizle devam edebilirsiniz.

Ekimden Sonra Nelere Dikkat Etmeliyim

Bu işlemden sonra hem uzman hem de hasta çok önemlidir, bu da hasta kadar önemlidir. Ancak ameliyat sonrası uyulması, kaçınılması ve yapılması gereken kurallar tamamen alt üst olmaktadır. Operasyon sonrası ek noktalar aşağıdaki gibidir;

 • Hastalar ekimden sonra birkaç gün pansuman yapmaktan kaçınmamalıdır.
 • İlk birkaç gün çok dikkatli olması gerekiyor.
 • Hastanın ilacının zamanında yenilenmesi gerekiyor.
 • Doktorunuza göre hareket edin ve kendinizi operasyonunuzu riske atacak bir duruma sokmayın.
 • Cinsel aktivite yapmamalısınız ve spor kesinlikle durdurulmalıdır.
 • Saç sağlığını destekleyen besinler ameliyat sonrası Tüketilmelidir.
 • Saç ekimi sonrası şampuan kullanımına dikkat edilmelidir.
 • Ekim yapılan alana zarar vermeyin veya kabuğu bozmayın.

Saç Ekiminden Sonra Sigara Ve Alkol Kullanımı

Kandaki oksijeni solumak, kanın duvar köklerinin doğru beslenmesini engelleyebilir. Sigarayı saç ekiminden sonra içmek, iyileşmenizi zorlaştırır.

Ayrıca kanın pıhtılaşmasını artırır, olumsuz etkilendiğinde köklere giden kan akışını yavaşlatır ve kökleri besleyici hale getirir. Bu ameliyattan bir hafta önce ve sonra sigarayı bırakmanız önerilir.

Sigarada olduğu gibi, alkolün de saç ekimi üzerinde olumsuz bir etkisi vardır. Kanınızı alkolden uzak tutmak iyileşme hızınızı arttıracaktır. Aynı zamanda kandaki oksijen miktarını azalttığı için sigara ile aynı etkilere sahiptir.

Saç ekiminden sonra bir şeyler içmek veya içmek uygun değildir çünkü bu, kafa yaralanmalarına ve bilinçsiz hareketlere neden olabilir. Daha fazla bilgiyi saç ekimi yorumları gibi kaynaklardan diğer insanların fikirlerini de alarak öğrenebilirsiniz.

Ekimden Sonra Nasıl Beslenmeliyim

Saç ekimi sonrası hastalara doğrudan yiyecek ve içecek listesi verilmez. Ancak tükettiğiniz besinler saç sağlığınızı etkileyebilecek maddeler içermemeli ve saç sağlığınızı destekleyen mineral ve vitaminler içermelidir.

Hastalar saç ekiminden sonra vücuda faydası olmayan hızlı yiyecekler veya sindirilemeyen yiyecekler tüketmemelidirler. Hastada hazımsızlığa neden olan ağır bir diyet yemek yeme ile sonuçlanır. saç ekimi sonuçları iyi olabilmesi için ilk hafta dengeli ve dengeli beslenme önemlidir.

A, C, E vitaminleri, folik asit, biotin ve mineralleri destekleyerek saçlarınızı doğru şekilde yaptırmanız çok sağlıklıdır. Aynı zamanda, badem, fındık ve yer fıstığı gibi yağlar içeren karmaşık soyulmuş atıştırmalıklar, iyileşme oranı bilinmiyorsa yardımcı olabilir.

Saç Ekiminden Sonra Kabuk Oluşması

Ekimden bir hafta sonrasında deri kabuklanmaya başlar. Bu oluşum, saç ekiminden sonraki en önemli zaman 10-12 gündür. Bu süre zarfında greft yeni kanala yapışacak ve normal bir saç döngüsüne başlayacaktır. Aynı zamanda 10 ila 12 günlük bu süre, uzak doktorun ilk iyileşme aşaması olarak kodladığı süredir. Saç ekimi sonrası kaşıntı yapabilecek bir durumdur.

İlk iyileşme döneminden sonra ekim alanına olan hassasiyeti sona erdirmek çok faydalıdır. Her bir saç kökünün farklı adaptasyon süreci nedeniyle saç köklerini tutmayan veya hassas olan implantlar olabilir. Bu nedenle ekim bölgelerine en az bir ay maksimum hassasiyet gösterilmelidir.

İkincisi, ekimi 6 aya kadar dış etkilerden korumakta fayda vardır.

Saç Ekiminden Sonra Yeni Saçlarıma Kavuşmak İçin Ne Kadar Beklemeliyim

Saç ekiminin beklenen sonuçları ne zaman elde edeceğini sormak doğaldır. Saç ekiminin en zor noktası beklemektir. Saçlar aslında bu operasyondan bir hafta sonra uzar. Daha sağlıklı uzama ve yeni saç üretimi için işlem gören köklerin dökülmesi gerekir. Bu nedenle saç ilk etapta kırılmaya ve hareketinden kopmaya başlar.

Bu işlemden sonra saçlar ikinci aydan sonra büyümeye başlar. Bu saçın ilk saçtan daha sağlıklı ve güçlü olduğu açıktır. Yeni saç oluşumu için 2. aya kadar süreye uyulması gerekmektedir. Saç ekimi sonuçları olarak 25 yaşındaki saçlarınıza geri dönmek için biraz zaman gerekmektedir.

Saç Ekiminden Sonra Cinsel İlişki Neden Yasak

Saç ekiminden sonra cinsel ilişki yasağı ilk bakışta anlamsız ve gülünçtür ama konunun derinliği oldukça mantıklı ve ilginçtir. Seks yapan kişiler belirli stresler ve kasılmalar yaşarlar. Cinsel aktiviteye odaklandığımızda, kan akışı neredeyse en üst düzeye çıkar.

Artan ve belirgin kan akışı ile greftin çıkması ve kanalın kesilmesi sadece bir zaman meselesidir. Saç ekiminden sonraki ilk hafta cinsel aktiviteden kaçınmak en iyisidir.

Saç ekimi sonuçları iyiliği için cinsel ilişki yasağına farklı bir açıdan bakıldığında cinsel aktivite ve terleme sorun olabilir. Terleme ayrıca saç folikülünün hareketine ve kaymasına da neden olabilir. Ayrıca dikkatsiz hareketler ve darbeler cinsel faaliyetler içinde de olabilir. Burada amaç kafaya darbe almayı engellemektir.

Ya Kafam Darbe Alırsa

Saç ekiminden sonraki temel sorun, kafaya vurma sorunudur. Ekimden sonra ilk başlarına bir darbe, ekim oluşumunun sonucunu etkiler. Etkilenen greft hareket edebilir veya sıyrılabilir.

Bu kanalla şoklanan ve kaybolan greft canlılığını kaybeder. Bu, hücrede hücre büyümesinin dağılmasına yol açar. İşlemden sonra greftin tutulma süresi 10-12 gündür. Önümüzdeki birkaç gün, greftin neredeyse özgürce yaşaması ve dış dünyanın etkilerinden kaçınmaya ve korumaya çalışması zorunludur.

Darbe ile Saç ekimi sonuçları etkilense bile sonuçları hemen göremezsiniz. Etkilerin greft olarak görülmesi 6 ayı bulur.

Saç Ekimi Sonrası Şapkanın Önemi

Saç ekimi sonrası bir uzmanla ameliyat sonrası görüşme sırasında size şapka önerilecektir. Klinik bile bu şapkaları hastalara kendisi hediye edebiliyor. Saç ekiminden sonra şapkalar gerçekten önemlidir. Bu anlam şu şekilde sıralanabilir:

 • Şapka, ekim rüzgarı, güneş ve yağmur gibi kötü hava koşullarından korunmaktadır.
 • Şapka, ekimi enfeksiyonlardan korur
 • Şapka, kafayı çarpmalardan korur
 • Şapka, ekim alanını gereksiz temastan korur
 • Şapka Saç ekimi sonuçları iyileşebilmesi için iyi bir araçtır ve saç ekilmiş görüntüsünü saklar.

Ayrıca ekimden sonra şapkayı nasıl kullanacağınızı da bilmeniz gerekir.

 • Kafanı açmayacak bir genişliğe ihtiyacın var.
 • Dikim alanı mutlaka kapatılmalıdır.
 • Ekim alanına teması engelleyecek kadar yüksek olmalıdır.
 • Darbe direnci gereklidir.
 • Yumuşak pamuklu kumaştan yapılmalıdır.

Saç Ekimi Sonrası Güneşe Çıkabilirmiyim

Saç ekim işleminden sonra ekim alanı güneş ışınları gibi dış etkenlerden korunmalıdır. Bir greft operasyondan sonra 10-12 gün doğrudan güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır.

Her türlü spor aktivitelerine en az bir hafta ara verilmelidir. Egzersiz, kan veya cinsel ilişki olabilir, bu da onu hızlandırır. Kardiyo aktivitesi o kadar artar ki greftin zarar görme olasılığı çok yüksektir. Bir haftadan sonra egzersiz yaparken darbelere dikkat edin. Kafanın korunması Saç ekimi sonuçları üzerinde etkili olacaktır.

Kök Hücre Tedavisi İle Saç Ekimi Nedir

Kök hücre tedavisi, kök hücrelerin kök dokudan istenilen bölgeye canlılığını ve ekildikleri yeni hücrelerin üretilmesini sağlar.

Kanal tedavisi ile saç ekiminde hastadan belirli yağ dokusu ve kan alınır. Bu, kandan alınan PRP ve yağ dokusundaki kök hücrelerin belirli vitamin ve minerallerle birleştirilmesiyle sağlanır. Bu saç ekimi sırasında enjekte edilir. Bu aşamada, türetildiğinde ve nakil için hazırlandığında bir kök taraması başlar.

Kök, bölümler halinde ekilen riskli ve sağlıklı yardımcıyı klonlayarak yeni hücre üretimini sağlar. Bu durumda da ekim ile birlikte yaşar, bu da iyileşmeyi ve bağlanmayı hızlandırır. Kök hücre tedavisi sayesinde yeni saçlar çok sağlıklı ve güçlü hale gelir ve harika Saç ekimi sonuçları yaratır.

Saç Ekiminden Sonra Ağrı Ya Da Kanama Olur Mu

Saç ekimi uzun sürüyorsa, bazı durumlarda lokal anestezinin tekrarlanması gerekebilir. Ancak anestezi uygulandığında herhangi bir ağrı ya da acı hissetmeden saç ekimi işlemine devam edebilirsiniz.

Bir odak noktasından sonra kanamanın ilerlemesi, dalgalanan kan akışına ve kan incelmesine bağlıdır. Hasta antikoagülan kullanıyorsa bu ilaç ameliyattan bir hafta önce ve sonra inkübatörde yıkanmalıdır.

Sonuç olarak saç ekimi sırasında küçük kanamalar normal kabul edilir. Saç ekimi sonuçları aşırı derecede olmadığı sürece kanama ile değişmez.

Saç Ekiminden Sonra Saç Dökülmesi Olur Mu

Ekimden saç dökülmesi olmaz. Köklerin sağlıklı ve güçlü köklere sahip olduğu yerlere yerleştirilmelidir. Çok şiddetli kellik yaşayan kişilerde dahi saç dökülmesi olmaz. Bunun nedeni, bu bölgedeki saç köklerinin saç dökülmesine çok daha dirençli olabilmesidir.

Saç ekimine giren bazı kişiler ve 15 gün ile 1 ay arasında saç dökülmesi yüzünden ekilen saçların %85’ini kaybettiğini ve operasyonun işe yaramadığını söyledi. Ancak bu gerçek bir cenaze töreni değil, bir moladır. Saç ekimi sonuçları arasında şok dökülme olarak adlandırılır.

Ekimden Sonraki Şok Dökülme Nedir

Saç ekiminden sonra vücut, operasyon geçirmiş bölgelere daha fazla kan pompalar. Amaç, iyileşmeyi ve hücre yenilenmesini hızlandırmaktır. Bu aşırı pompalanan kan, greft bölgesinde kabuklar oluşturur.

Canlı saç kökleri canlılıklarını korurlar ve tüm ekim boyunca saçlarının uzamasına izin verirler. Ancak bu yeni saçlar kırılır ve dökülür. Bu, şok dökülme olarak bilinir.

Saç ekimi için iyileşme süresinde bulunan bir adımdır. Şok dökülmesiyle kaybedilen saçlar, normal saç dökülmesi olarak kabul edilmemelidir. Şok dökülme, yeni sağlıklı saçların habercisidir. Şok dökülmesi, Saç ekimi sonuçları içinde neredeyse% 92’sinde görülür.

Şok Dökülme Ne Zaman Başlar ve Biter

İkinci haftadan bir aya yaşanır ve sonrası şok dökülme sona erer.  Bunun nedeni, saçın, saçın döngü ve büyüme oranını göstermesidir. Ancak 6. ayda çıkan ve 1 yılda Saç ekimi sonuçları tamamen kendini göstermiş olur.

Saç ekiminden sonraki ikinci gün ilk banyo yapılabilir. Ancak işlem görmüş bölge su ile temas etmemelidir. Greft henüz temizlenmeye hazır değildir. Banyo yapın, başınıza dokunmadan vücudunuzu hızlı bir duşta yıkayın ve buharlaşması veya nem oluşturması için bolca zaman tanıyın.

Saç Ekimi Fiyatları Nasıldır

Saç ekimi fiyatları her klinik ve tekniğe göre değişen bir rakamdır. Bu fiyat çeşitliliğinin nedeni, çok sayıdaki ekim merkezleridir. Çeşitli seçenekler sunulmaktadır. İstanbul’da ekim fiyatı ne kadar düşükse operasyonun başarı oranı ona göre düşüktür.

Hiç tavsiye edilmeyen bir merkezde Saç ekimi sonuçları beklemek akıllıca değildir. Bu işlemin belli bir maliyeti vardır. Ekim merkezi, birçok yönden değişebildiği için fiyatları da ona göre farklılık gösterebilir.

Bu noktada önemli olan fiyattan çok sizin doktorunuza ve kliniğinize olan güveninizdir. Doğru doktor tarafından doğru bir işlem yaptırmak sizin elinizdedir. Hayatınızda bir kere yaptıracağınız bu özel işlem için en iyi kliniği ve en güvenilir saç ekimi türünü tercih etmeniz çok önemlidir.

Bir İnsan Kafasının Ne Kadar Saçı Vardır

İnsan kafa derisinde 30.000 ila 60.000 saç teli vardır. Bu yoğunluk, biz yaşlandıkça saç dökülmesini kademeli olarak kısaltır ve önemli ölçüde kısaltır.

 • Saça bu rengi veren nedir?

Bu pigment, saç kökünün melanosit mottosuna göre yapılır. Melanin adı verilen bir pigment saç rengini verir.

 • Tek bir saç ne kadar sürer?

Saçın ömrü 3 dönemden oluşur; Anagen (olgunluk derecesi) 3 ila 5 yıllık bir süre boyunca uzanır ve Catagen’den (hayatta kalma süresi) 1 ila 2 ay sonra ve Telogen’de (effluvium) 3 ila 4 ay sonra bir saç döker.

 • Saç dökülmesinin nedeni nedir?

Alopesi areata’nın kesin nedeni bilinmemekle birlikte, hastalığın başlangıcından kaynaklandığı düşünülmektedir.

Saç dökülmesi, radyasyon ve kemoterapi ilaçları gibi kimyasallara maruz kaldığında da meydana gelir. Kürtaj, hamileliğin başlaması, erkek çocuklarını emzirme, menopoz öncesi zaman ve ani şiddetli psikolojik belirtiler gibi stresli olaylar nedeniyle doğum gerçekleşebilir. Deri tümörleri, şiddetli bakteriyel, viral veya fungal enfeksiyonlar bu hastalıklardan sadece birkaçıdır.

Saç ekimi sonuçları siz dikkatli olduğunuz sürece sizin aleyhinize işleyecek harika bir tedavidir. Doktorunuzun sözünden çıkmamalı ve istenilen ilaçları ve tedavileri uygulamalısınız. Bu pahalı, zor ve uzun süren işlemden yepyeni bir insan olarak çıkmak sizin elinizdedir.

Ekilen Saçların Tutup Tutmadığı Nasıl Anlaşılır

Pek çok insan bu soruyu özel hale getiriyor. Ekilen saçlar tutulduğunda sorun yaşanması oldukça yaygındır. Saç ekimi sonuçları, kesinlikle önemli bir adım olarak tanımlanır. Bu süreç kısadır ve büyük özen gerektirir. Çeşitli nedenlerden dolayı dikkatsiz veya başarısız olursanız, çabalarınız boşa gidecektir.

Ekilen saçların kaç gün sürdüğüne gelince bu kişiden kişiye biraz farklılık gösterebilir ancak tabii ki ortalama sayı verebilmek mümkün. Farklı hastaları inceledik ve bilimsel sonuçları dört gözle bekliyorduk. Her 12-13 üçüncü saçın bulunduğu yere uyum sağlar ve bu işlemden sonra dış etkenlerle çok kolay zarar görür. Saçları yeni bir yere götürme süreci bazı insanlar için hızlı olabilir, bu da ortalama 10 gündür.

Saç ekimi sonrasındaki ilk haftanın önemi çok ama çok büyüktür. Bunun nedeni bazen 1-2 günlük bir farkın bile saçlarda ortaya çıkabilmesidir. Tonla para verdiğiniz anlaşmayı riske atmayın. Onu tehlikeye atmamanın yanı sıra, cildinize ne kadar çabuk adapte olabildiğine göre hareket edin. Bu bilgi kesinlikle kullanışlıdır. Ekim sırasında çok ince delikler açılır ve mümkün olduğunca çok sayıda greft yerleştirilir. Bu deliklerde saçlar cilde ulaşır ve bu işlem sırasında sakinleşir.

Ekilen Saçların Tutmasının Bağlı Olduğu Nedenler

-Saç köklerinin ve greftlerin uzun süre dışarıda kalmaması

-Bir kişinin yaşı ne kadar genç ise Saç ekimi sonuçları iyileşmesi o kadar hızlıdır.

-Kişisel cilt yapısı ve uyumluluğu

– Yapılan ekim tekniği

-Küçük deliklerden dolayı iğne ekimini kısaltma

-Saç ekimi klinik Uzmanlığı

-Ekim operasyonundan sonra vitaminleri ve diğer ilaçları düzgün kullanma

Saçınızı Korumak İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler

1.13 günlük süreçte kesinlikle doğrudan dışarı çıkılmaz.

 1. Deniz ve havuz gibi aktivitelerden kaçının.
 2. Saçınızı yıkarken tırnaklarınızı değil hafifçe bastırarak yıkamanız gerekir
 3. Beslenmeye dikkat edin ve sigara veya alkol gibi ürünler kullanmayın.
 4. Uyurken saçınızın üst kısmını yastığa sürmeyin. Mümkün olduğunca dokunmayın.
 5. Kendinizi olabildiğince güneşten korumak için şapka takmalısınız.
 6. Ağır işler yapmayın. Ayrıca asla ağır nesneleri kaldırmayın. Saç ekimi sonuçları sonrası ağır nesneler kaldırıldığında zorlama oluşur ve ekilen grefte zarar verebilir.
 7. Mümkün olduğunca dinlenmeli veya hafif bir tempoda çalışmalısınız.

Greftlerin Tuttuğu Nasıl Anlaşılır

İlk günlerde bu süreci tanımak o kadar kolay değil. Yani ekilen saçların sabit olup olmadığını bilmek kolay değildir. Bu durum hakkında her şeyi söyleyebilecek olan doktorunuzdur. Doğru olmasa bile bir şeyi test edebilir ve söyleyebilir. Doktorlar deneyimlerini kullanarak size detaylı bilgi verebilir.

Aksi takdirde, kendi bildiklerinizden Saç ekimi sonuçları hakkında pek bir şey öğrenemezsiniz. Saç ekimi kafa karıştırıcı bir konudur. Zamanla veya aylar sonra, bunun artık doğru olup olmadığını anlamaya başlarsınız. Sonrasında gözlerinizle net bir şekilde görmeye başladığınız için, işe yaradığından emin olursunuz. Lütfen klinik doktorunuza sormak istediğiniz soruyu iletin, en doğru bilgi doktorunuz tarafından en kısa sürede cevaplanabilir.

Ekimden Sonra Güneş Işığı Kafa Derisini Nasıl Etkiler

 • Saç ekimi sonuçları sonrası ekilen bölge en az birkaç ay kendini güneş ışığından koruyamaz.
 • Bu hastaların en az 4 ay güneşten korunması tavsiye edilir.
 • Ekimden sonra güneş ışığına maruz kalmaktan kaçının
 • Saç ekimi ameliyatı sonrası saçlı derinin en az 4 ay güneşten korunması tavsiye edilir. Bu süre zarfında tekrarlanan ekim ve boşaltma için tam bir tarih alın.
 • Derideki bir kesi, onu UV ışığına duyarlı hale getirir. Doğal nakiller güçlü güneş ışığına dayanabilir ve güçlü kabul edilir, ancak yeni ekilen greftler hala olgun ve aynı gruba sahip değildir.
 • En iyi sonuçları almak ve saçların tekrar dökülmesini önlemek için ekimden sonra güneşten neden kaçınılması gerektiği açıktır. Bunca para ödenen ve emek verilen bu işlemi yaptırdıktan sonra bakımını doğru yapmayarak bir hafta kurallara uymak yerine tedaviyi çöpe atmak doğru bir hareket değildir.