Saç ekimi öncesi ve sonrası arasındaki fark saç dökülmesi ve kellik problemi yaşayan kişileri oldukça mutlu etmektedir. Kellik veya dökülme problemi yaşayanlar için saç ekimi operasyonları günümüzde pek çok merkez ve pek çok uzman tarafından sıklıkla uygulanır hale gelmiştir.

Saçların çok seyrek olması ya da kellik durumu pek çok insan için şikayet edilen bir durum olmaktadır. Bu durum pek çok kişinin psikolojisini kötü etkilemektedir. Saç ekiminde öncesi ve sonrası kişilerin hem estetik bir görünüm kazanmaları hem de psikolojileri açısından oldukça büyük farklar oluşturmaktadır. Pek çok farklı yöntemle uygulanabilen saç ekimi operasyonu uzman kişilerce yapıldığı takdirde etkili olduğu kadar kolay ve konforlu bir operasyon olmaktadır.

Saç Ekimi Uygulaması

Saçlar birçok farklı çevresel ya da genetik faktörden etkilenerek dökülebilmekte ve kellik durumu oluşabilmektedir. Bu nedenle kişiler için saç ekimi öncesi ve sonrası arasındaki farklar bu uygulamayı yaptırmaya yönlendirici olmaktadır. Bu işlemler için pek çok doktor ve merkez profesyonel hizmet vermektedir.

Saç ekimi öncesi işlevini yitiren saç kökleri yerine hala işlevselliğini koruyan vücudun farklı bölgelerinden alınan saç köklerinin koyulması işlemine saç ekimi denilmektedir. Daha öncesinde açılma ve kellik görülen bölgeler saç ekimi sonrası doğal saç görünümüne ulaşabilmekte ve eski estetik yapısını yakalayabilmektedir. Bu nedenle pek çok erkeğin problemi olan kellik ve saç dökülmesi bu yöntemlerle etkili ve kalıcı olarak çözülebilmektedir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi işlemi yaptırmak isteyen kişiler bu işlemin ayrıntılarını merak etmekte ve saç ekimi nasıl yapılır gibi sorularla uzmanlara başvurmaktadır. Bu işlem için pek çok yöntem mevcut olmaktadır. Bazı yöntemlerde dikiş gerekebilirken bazı yöntemlerde gerekmemekte ve uygulanacak anestezi türü de değişiklik göstermektedir. Uzman kişilerce uygulanan işlemlerde saç ekimi öncesi ve sonrası arasında belirgin farklılıklar görülmektedir.

Saç ekimi uygulamasında hala işlevselliğini koruyan kıl kökleri ense ve göğüs gibi bölgelerden alınmakta ve kellik probleminin görüldüğü yere yerleştirilmektedir. Belirli bir süre sonra uzamaya başlayan saç kökleri doğal bir görünüm kazanmakta ve anestezi yöntemi kullanıldığından saç ekimi ağrısı kişilerin korkması gereken bir durum olmamaktadır.

Saç Ekimi İşlemi Ağrılı Mıdır?


İlginizi Çekebilecek ÜrünlerimizSaç dökülmesi ve seyrekleşmesi gibi sorunlarla karşılaşan kişiler bu sorunlar için etkili çözümler aramaktadır. Saç ekimi öncesi ve sonrası görüntülerine bakıldığında bu yöntemin etkili bir sonuç gösterdiğini söylemek mümkün olmaktadır. Bunun için kişiler bu yöntemin ağrılı bir işlem olup olmadığını merak etmektedir.

Saç ekimi işlemi sırasında anestezi uygulanmaktadır. Bu nedenle saç ekimi acıtır mı sorusunun cevabı acısız bir yöntem olduğu şeklindedir. İşlem sonrasında duyulan ağrı ve sızlama da hafif olmakta ve ağrı kesicilerle kolayca giderilebilmektedir. Bu nedenle saç ekimi yaptırmak isteyen kişiler gönül rahatlığıyla bu yöntemi tercih edebilmektedir.

Saç Ekimi Etkili Sonuçlar Verir Mi?

Saç ekimi işleminin etkili sonuçlar verebilmesi için uzman bir hekim tarafından gerçekleştirilmesi ve hekimin saç ekimi öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gerekenler için verdiği öneriler dikkate alınmalıdır. Bunlar gerçekleştiği takdirde saç ekimi uygulamasının etkili sonuçlar verdiğini söylemek mümkün olmaktadır.

Saç ekimi işlemi eğer uzman kişilerce ve profesyonel koşullar altında gerçekleştirildiği takdirde saç ekimi öncesi ve sonrası arasında belirgin farklılıklar gözlemlenmekte ve kişi doğal bir gürleşmiş saç görünümüne ulaşmaktadır. Bu sebepten saç ekimi sonuçları kişileri oldukça memnun etmekte ve estetik bir görünüm kazanmalarını sağlamaktadır. Saç dökülmesi ve kellik şikayetleri olan kişiler için kalıcı çözümler sunan bu uygulama oldukça yaygınlaşmıştır.

Saç Ekimi Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç ekimi işlemi uygulanmadan önce saç ekimi öncesi ve sonrası neler yapılması gerektiği öğrenilerek bu konulara hassasiyet gösterilmesi gerekmektedir. Bunun için işlemi uygulayan uzmanlar konu hakkında gerekli bilgilendirmeyi yapmaktadır.

Saç ekimi öncesinde iyileşme sürecini hızlandırmak için sigarayı bırakmak veya bırakılamıyorsa azaltmak gerekmektedir. Aynı zamanda 1 hafta öncesinden itibaren alkol almayı, kan sulandırıcı ilaçlar içmeyi ve yeşil çay tüketimini bırakmak gerekmektedir. Operasyondan 1 ay önce saç derisine losyon sürmeyi de bırakmak gerekmektedir. Saç ekimi işleminin gerçekleştirileceği merkeze gelmeden önce losyon, saç şekillendirici ürün kullanmadan saçı yıkayarak gelmek gerekmektedir. Bunlar dışında doktorun saç ekimi öncesi ve sonrası yapılması gerekenler önerilerini dikkate almak gerekmektedir.

Saç Ekimi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç ekimi operasyonundan verimli sonuçlar almak ve herhangi bir problem yaşamamak saç ekimi öncesi ve sonrası özenli ve titiz olmaktan geçmektedir. Bu nedenle saç ekimi sonrasında kişilerin bir süre hassas davranması gerekmektedir.

Saç ekimi işlemi sonrası araba kullanmamaya özen göstermek gerekmektedir. Giyilecek kıyafetin dar olmaması saçlara değmeden giyilmesi de önem taşımaktadır. Saç ekimi cinsellik üzerinde de etkili olmaktadır. Doktorun belirteceği süre boyunca cinsel aktivitede bulunmamak sağlık açısından önemli olmakta aksi takdirde sorunlara yol açabilmektedir. Tüm bu unsurlara dikkat edildiğinde saç ekimi operasyonu sorunsuz bir şekilde tamamlanmakta ve etkili bir çözüm sunmaktadır.

Saç Ekimi Neden Tercih Edilmektedir?

Günümüzde pek çok kişi genetik faktörler ya da çevresel faktörlerden etkilenerek dökülen saçları için çözüm aramaktadır. Saç ekimi öncesi ve sonrası görüntüleri bu işlemin saç dökülmesi ve kellik üzerinde oldukça etkili olduğunu göstermektedir.

Saç ekimi öncesi ve sonrası 2018 yılında da sıkça bahsedilen konulardan olmakta ve günümüzde de hala tercih edilmeye devam etmektedir. Pek çok kişi tarafından yaptırılan bu işlemin etkin sonuçlar verdiği saç ekimi öncesi ve sonrası ünlüler fotoğraflarında da görülmektedir. Ünlüler tarafından da tercih edilen ve estetik görünüm kazandıran bir uygulama olduğu için her geçen gün popülerliği artmaktadır.