Saç ekimi doğal duruyor mu sorusu çoğu kişinin kafasını karıştırır. Özellikle saç ekimi yaptırmak isteyenler ilk bu soruyu sorar.

Saç Ekimi İçin Ne Kadar Ücret Gerekir?

Saç ekiminin de asıl amacı budur. Kişinin dökülen saçlarına geri kavuşmasıdır. Bu işlemi en çok erkekler tercih etmektedir, çünkü genelde genetik sebeplerden dolayı saçları belli bir yaşa gelince dökülmeye başlar. Kendini buna hazır hissetmeyen, özellikle genç erkeklerde saç ekimine başvurur. Türkiye saç ekimi konusunda adeta merkezdir, yurt dışından da çok sayıda kişi bu işlem için gelmektedir. Firmamız bu aşanda sürekli sizinle iletişim hâlinde olacaktır. Saç ekimi doğal bir işlem ise oldukça başarılı sonuçlar ortaya çıkarır.

Doğal Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi doğal işlemi için firma seçerken uygun fiyatlı yerleri seçmek yapılan en büyük hatalardan biridir. Saç ekimi ciddi bir iştir, kafanın üstüne uygulandığı için işin eğitimi almamış, tecrübesiz kişiler olumsuz görüntülere ve yaralara yol açabilir. Ücret konusunda net rakamlar vermek yanlış olacaktır. Ancak belirli bir seviyenin altında hizmet veren yerlerden uzak durmak gerekmektedir. Ücreti sormadan önce ekibin ne kadar tecrübeli olduğunu öğrenin.

Fiyatlar saçtaki açıklığa ve uygulanacak bölgenin büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. Elbette doktorun uzmanlığı ve deneyimi de etkileyecektir. Muayeneye geçmeden önce fiyat listesi vermek yanlış olacaktır. Bu yüzden önce resimli muayene yapılır. Popüler diye ucuz fiyatlı hizmet veren yerlere sakın gitmeyin, uzman bir ekip sağlığınızı korumanızı sağlayacaktır. Doğal saç ekimi fiyatları konusunda en iyi fırsatları sunmaktayız.

Saç Ekimi Doğal Görünüm

Saç ektirirken doğal bir görünüm olsun istiyorsanız işinde uzman olan bir ekiple çalışmanız gerekir. Öncelikle kişinin durumuna uygun teknik belirlenmelidir, çünkü birden fazla ekim yöntemi bulunmaktadır. Gerekli hazırlıklar yapıldıktan sonra da işleme geçilir.

Doğal görünüm için ilk olarak FUE tekniği kullanılabilir. Burada 3 aşama bulunmaktadır. Önce greftler toplanır, kanallar açılır ve açılan kanallara ekim yapılır. Greftler tek tek, uygun olan donör bölgeden toplanmalıdır. Diğer bir teknik ise DHI’dir. Bu teknikte kıl kökleri kalem yardımıyla alınır. Saç ekimi doğal görünüm fırsatları sayesinde son derece kaliteli hizmetlerden faydalanırsınız.

Teknik için özel geliştirilen bir kalem bulunmaktadır, bu işlemde kanal açmaya gerek yoktur. Özel bir sürükleme tekniği ile kıl kökleri uygulama bölgesine getirilir ve ekilir. Daha az tahribata neden olduğu için diğer tekniğe göre daha doğal sonuçlar vermektedir. Üstelik daha kısa sürmektedir. Yöntem ne olursa olsun, işlem esnasında saçın kendi şekline ve rengine göre hareket etmek doğal görünümü destekleyecektir.

Kıvırcık ve düz saça yapılan işlemler elbette birbirinden farklı olacaktır. Saç ekimi doğal olur mu diye düşünen kişilerdenseniz bizlere ulaşmanız yeterli olacaktır.

Doğal Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi doğal işlem süresi kellik yaşanan alanın büyüklüğüne göre değişiklik gösterir. Doğal saç ekimi için birkaç farklı teknik bulunmaktadır. FUE ve DHI dışında birde Safir Fue ve Fut tekniği kullanılır. Safir fue FUE tekniği çok başarılı olunca geliştirilmiştir. En belirgin farkı ise, kullanılan aletin ucunda bulunan safir uçlardır. Bu sayede sıfır ağrı sunmaktadır. Sağlıklı saç köklerini aldığı için daha fazla antibakteriyel özellik taşımaktadır. Bu sayede yeni saç çıkma olasılığını da yükseltir, üstelik çıkan saçlar daha doğal bir görünüm sunar.

Ekim yapılırken saçların çıkış yönü dikkate alınmalıdır. 40-45 derece açıyla dikilmesi de bir başka önemli özelliğidir. Fut yönteminde ise saç köklerinin çıkarılacağı alan şerit halinde komple çıkarılır. Şerit halinde tüm bölge çıkarıldığı için görüntü olarak diğerlerine nazaran daha kötüdür. Üstelik bu teknik acı da vermektedir. Fue yönetmi gelince Fut biraz daha geri planda kalmıştır. Eğer ekim yapılacak yerde saç sayısı ve yoğunluğu daha azsa bu yöntem tercih edilir. Doğal saç ekimi nasıl yapılır sorusu bu şekilde cevaplanacaktır.

En iyi özelliği ise yakın bölgedeki saç köklerine zarar vermemektedir. Ekim konusunda bazı ayrıntılara da dikkat etmekte fayda var. Örneğin, saç ekim sonrasında ilk 3 ay ekilen saçlar dökülür. Bu durum kişileri endişelendirebilir. Ancak bu oldukça normaldir, dökülen saçların yerine yenisi çıkacaktır ve 6 ay gibi bir sürede hepsi tamamlanacaktır.

Kesin sonuçlar ise 1-1,5 yıl içinde kendisini gösterir. Yani doğal görünüm için 1 sene beklemeniz gerekmektedir. Bu süreci daha iyi geçirebilmek için doktor vitaminler verebilir ve bakım yapmanızı önerebilir. Örneğin yıkama esnasında özel jel şampuan kullanmalı ve kafa derisi hassas olacağından tarak kullanılmamalıdır. İlk 3 ay zaten saç çıkmayacaktır, 4-6 ay arası hızla uzamaya başlayacaktır. 6. ayda %60 saç gözükecektir. Saç ekimi doğal yapılmalı ve bunun içinde bizlerle sürekli iletişim hâlinde olmalısınız.

Saç Ekiminde Doğallık

Doğal bir görünüm elde etmek elbette uzmanlık ve tecrübe ister. Bu işte yeni olanlar ortaya çıkardıkları sonuçlarla kendilerini ele verirler. Bu yüzden firma seçimi oldukça önemlidir. Fakat doğallığı etkileyen başka şeylerde vardır. Örneğin, doğru ay seçimi. Bu elbette zorunlu değildir ancak bahar aylarında yapılırsa daha verimli sonuçlar alınır. Mart, Nisan ve Mayıs aylarında yapılırsa süreç daha kolay geçer. Ancak elbette saçlar korunmalıdır.

Saç ekiminde doğallık arayan kişiler için ayrıcalıklar her daim sunulacaktır. Yazın yapılması pek önerilmez çünkü kafa derisi gün ışığına ve tere maruz kalmamalıdır. Ekim esnasında kullanılan teknolojik ve tekniker aletler işlemin daha başarılı sonuçlar vermesini sağlar.

Saç ekimi doğal bir görünüm elde etmek için elbette önce yaraların kapanması gerekir. Genelde 2 hafta içinde yaralar yavaş yavaş iyileşmeye başlar ve 6 haftada tamamen yok olur. Yöntem yara üzerinde çok etkilidir.

DHI yöntemi en doğal sonuçlar veren yöntemdir çünkü neredeyse hiç yara izi bırakmamaktadır. Ancak unutulmamalı, bu süreler kişiden kişiye göre değişebilir. Burada dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta, işlemin ne zaman yaptırılacağıdır. Saç dökülme aşaması tamamen bitmeli yani mevcut saç kökleri tamamen ortadan kalkmalıdır. Bu da 30 yaş ve üzerinin daha uygun olduğunu göstermektedir. Ancak günümüz şartlarında gençlerde de dökülmeler meydana gelebiliyor.