Rinoplasti

 1. Anasayfa
 2. Rinoplasti

Hayalini Kurduğunuz Burun Estetiği = Rinoplasti… Gözler yüzün aynasıdır denir. Bununla birlikte unutulan bir gerçek vardır; Burun Yüzün Kalbidir. İnsanlar yüzleriyle özgüvenleri ve benlik saygıları arasında derin bir ilişki bulunduğunu bilirler.

ESTPOINT Medikal Estetik ve Plastik Cerrahi Kliniği İstanbul da hayalini kurduğunuz güzel bir buruna sahip olmanız için gereken her şeyi yerine getirmektedir. Bu yazımızda Burun Estetiği dünyasına bir yolculuğa çıkacak; Rinoplasti Nedir, Ne Amaçla Yapılır, Nasıl Gerçekleştirilir, Ne Kadar Sürer ve Sonrası Nasıl Bir Dönüşüm Elde Edilir sorularının yanıtlarını bulacaksınız.

Rinoplasti Plastik Cerrahi bir prosedürdür ve popüler olarak "Burun Estetiği" olarak bilinir. Bu uygulama bireylerin burun görünümünü ve işlevini iyileştirmek ya da değiştirmek hedefiyle gerçekleştirilir. Rinoplasti Ameliyatı sayesinde burunun şeklini düzeltebilir, burun ucu veya köprüsündeki deformasyonları giderilebilir ve hava yollarındaki sorunları çözebilir.

Rinoplasti uygulamaları kişilerin ihtiyaçları da dikkate alınarak birçok farklı amaçla yapılabilir. Bu işlem ile hedeflenen durumlar arasında;

 • Burun şeklinin düzeltilmesi veya değiştirilmesi,
 • Burun ucu veya köprüsündeki kavislerin (eğriliklerin) giderilmesi,
 • Burun ve yüz arasındaki dengeyi sağlama,
 • Solunum problemlerinin giderilmesi,
 • Burun yaralanmalarının veya doğuştan gelen kusurların düzeltilmesi,

belirtilebilir.

Rinoplasti Ameliyatları hastanın mevcut durumu ve ihtiyaçları dikkate alınarak pek çok farklı teknikle yapılabilir. Günümüzde en fazla tercih edilen 2 teknik arasında Kapalı Rinoplasti ve Açık Rinoplasti gösterilebilir. Kapalı Rinoplasti burun içindeki kesiler ile yapılırken Açık Rinoplasti burun ucunda küçük bir dikişle birlikte yapılır.

Rinoplasti Ameliyatı Süresi uygulamanın karmaşıklığına ve yapılacak düzeltmelerin türüne bağlı olarak farklılık göstermekle birlikte ortalama 1 ila 2 saat arasında sürer. Rinoplasti Sonrası İyileşme Süreci kişiden kişiye değişmekle birlikte birkaç hafta sürebilir. İlk birkaç gün şişlik ve morarma görülebilir, lakin bu durum zamanla azalır. Kişi ameliyat sonrası dönemde belirli aktivitelerden kaçınmalı ve hekimin belirttiği önerilerine uymalıdır.

ESTPOINT İstanbul da Medikal Estetik ve Plastik Cerrahi alanında hizmet veren önde gelen kliniklerden biridir. Profesyonel ekibimiz Burun Estetiği konusundaki uzmanlığı ve deneyimi ile hastalarımızın güvenli ve tatmin edici sonuçlar elde etmelerini sağlar. İstanbul’da Burun Estetiği (Rinoplasti Ameliyatı) yaptırmayı düşünüyorsanız ESTPOINT'i tercih edebilirsiniz.

ESTPOINT olarak ihtiyaçlarınıza ve hedeflerinize uygun, güvenilir ve etkili Rinoplasti tedavisi sunmaktan mutluluk duyarız. Burun Estetiği kapsamında gerçekleştirdiğimiz uygulamalar ile ilgili bilgi almak veya randevu oluşturmak için Hemen Bize Ulaşabilirsiniz… Unutmayın ki Rinoplasti bir kişinin özgüvenini artırarak yüz estetiğinizi dengeleyebilir. İhtiyaçlarınızı karşılamak ve daha güzel bir görünüm elde etmek için ESTPOINT ile iletişime geçin.

Rinoplasti Nedir 

Rinoplasti burun şeklini değiştirmek için yapılan bir cerrahi işlemdir. Burun yüzün en önemli estetik unsurlarından birisidir. Burun şekli yüzün genel görünümünü, ifadesini ve orantısını etkiler. Burun şeklindeki bir bozukluk veya uyumsuzluk kişinin kendine güvenini ve sosyal hayatını olumsuz yönde etkileyebilir. Rinoplasti uygulamaları ile burun şekli düzeltilerek yüzün daha uyumlu ve estetik bir görünüme kavuşması sağlanır.

Rinoplasti Hangi Amaçlarla Yapılır 

Rinoplasti Ameliyatları hem estetik hem de fonksiyonel hedeflerle yapılabilir. Kişinin ihtiyacı dikkate alınarak uygulama tekniği ve prosedürüne karar verilir.

Estetik amaçlı Rinoplasti ile;

 • Burun büyüklüğü, genişliği, uzunluğu, eğriliği, ucu, sırtı, delikleri gibi özellikler değiştirilebilir.
 • Burunda doğuştan veya sonradan oluşan şekil bozuklukları giderilebilir.
 • Burun kemiği ya da kıkırdaklarında eğrilik (çıkıntı) varsa düzeltilebilir.
 • Burun ucu kaldırılabilir veya indirilebilir.
 • Burun delikleri küçültülebilir ya da büyütülebilir.
 • Burun sırtı alınabilir veya eklenerek burun profilini düzenlenebilir.

Fonksiyonel amaçlı Rinoplasti ile;

 • Burun solunumunu engelleyen sorunlar çözülebilir.
 • Burun içindeki yapıların (septum, konka, valv) anormalliği nedeniyle oluşan burun tıkanıklığı, horlama, baş ağrısı gibi şikayetler giderilebilir.
 • Burun travması sonucu oluşan kırık veya çökme gibi durumlar onarılarak burun fonksiyonu iyileştirilebilir.

Rinoplasti Nasıl Yapılır 

Rinoplasti Plastik Cerrahi alanında uzman hekimler tarafından steril klinik ortamında yapılması halinde güvenli, konforlu ve başarılı sonuçlar veren bir estetik tedavi yöntemidir. Rinoplasti Ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Operasyon süresi 1 ila 3 saat arasında değişebilir. Ameliyat tekniği kişinin burun yapısına ve istenen değişikliklere göre belirlenir. Rinoplasti Ameliyatlarında en temel 2 teknik Kapalı Teknik ve Açık Teknik olarak gösterilebilir.

Kapalı Rinoplasti Ameliyatları kapsamında burun içinden yapılan kesilerle burun kemiği ve kıkırdaklarına ulaşılır. Bu şekilde burun şekli istenilen şekilde düzenlenir. Kapalı teknikte dışarıdan görünen bir iz kalmaz. Oldukça rahat ve etkili bir uygulama yöntemidir.

Açık Rinoplasti Ameliyatları ise burun içinden yapılan kesilere ek olarak burun ucundaki cilt altından da bir kesim yapılır. Bu kesim sayesinde burun cildi kaldırılarak burun kemiği ve kıkırdakları daha net görülür ve kolay şekillendirilir. Açık teknikte burun ucunda küçük bir iz kalabilir lakin bu iz zamanla solup belli olmaz.

Rinoplasti Çeşitleri 

Rinoplasti Çeşitleri : Burun Estetiği Yöntemleri… Burun Estetiği (Rinoplasti) burun şeklini düzelten veya değiştiren bir dizi farklı teknikle uygulanabilen çok yönlü bir ameliyat türüdür. Günümüzde Rinoplasti Ameliyatları kapsamında uygulanan prosedürler arasında;

 • Kapalı Rinoplasti
 • Açık Rinoplasti
 • Piezo Rinoplasti
 • Letdown Rinoplasti
 • Ultrasonic Rinoplasti
 • Karma Rinoplasti
 • Primer Rinoplasti
 • Mini Rinoplasti
 • Revizyon Rinoplasti,
 • Likit Rinoplasti

gösterilebilir.

ESTPOINT olarak her bir hasta için en uygun Rinoplasti çeşidini belirlemek ve kişiselleştirilmiş bir yaklaşım sunmak için deneyimli bir ekibe sahibiz. Hangi yöntemin sizin için en sağlıklı & uygun olduğunu belirlemek ve uzman hekimlerimiz tarafından muayene edilmek için İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşabilirsiniz

Kapalı Rinoplasti 

Kapalı Rinoplasti burun içinde yapılan kesilerle gerçekleştirilen bir tedavi yöntemidir. Bu teknik dışarıdan görünür dikiş gerektirmez ve kısa sürede iyileşme sağlar. Ameliyat sonrası dönemde daha az şişlik ve morarma olabilir.

Kapalı Rinoplasti hakkında merak ettiğiniz her detayı estpoint.com.tr/kapali-rinoplasti bağlantısından öğrenebilirsiniz.

Açık Rinoplasti 

Açık Rinoplasti burun ucu dahil olmak üzere dışarıdan görünür kesilerin yapıldığı bir tedavi yöntemidir. Bu uygulama daha fazla erişim sağlar ve kompleks durumlarda tercih edilebilir. Açık teknikte iyileşme süresi biraz daha uzun olabilir.

Açık Rinoplasti ile ilgili aklınıza gelebilecek her soruyu estpoint.com.tr/acik-rinoplasti bağlantısından öğrenebilirsiniz.

Piezo Rinoplasti 

Piezo Rinoplasti ultrasonik teknoloji kullanılarak yapılan bir Rinoplasti çeşididir. Ultrasonik cihazlar kemiklerin & kıkırdakların hassas bir şekilde kesilmesine ve şekillendirilmesine yardımcı olur. Bu yöntem daha kontrollü ve hassas sonuçlar elde etmek için tercih edilir.

Piezo Rinoplasti hakkında merak ettiğiniz her detayı estpoint.com.tr/piezo-rinoplasti bağlantısından öğrenebilirsiniz.

Letdown Rinoplasti 

Letdown Rinoplasti burun ucunun düzeltilmesi amacıyla gerçekleştirilen bir tekniktir. Burun ucu sarkıklığı düzeltilir. Daha genç ve canlı bir görünüm elde edilir.

Ultrasonic Rinoplasti 

Ultrasonic Rinoplasti ultrasonik cihazlar kullanılarak yapılan bir Burun Estetiği türüdür. Bu yöntem kemik ve kıkırdakların daha az travmatik bir şekilde şekillendirilmesine yardımcı olur. Bu sayede iyileşme süreci hızlandırılabilir.

Karma Rinoplasti 

Karma Rinoplasti ihtiyaçlara ve hedeflere bağlı olarak farklı tekniklerin birleştirildiği bir yöntemdir. Bu şekilde kişiye özel bir yaklaşım sunulur ve en iyi sonuçlar elde edilir.

Primer Rinoplasti

Primer Rinoplasti daha önce herhangi bir Rinoplasti operasyonu geçirmemiş hastalar için uygulanan bir ilk ameliyat türüdür. Burun Estetiği isteyen kişiler için başlangıç noktasıdır.

Mini Rinoplasti 

Mini Rinoplasti daha az kapsamlı düzeltmeler gerektiren küçük bir Burun Estetiği türüdür. Bu tedavi hafif düzeltmeler isteyenler veya daha az invazif bir işlem arayanlar için uygundur.

Revizyon Rinoplasti 

Revizyon Rinoplasti daha önce yapılan Rinoplasti sonuçlarını düzeltmek veya iyileştirmek için gerçekleştirilen bir işlemdir. Bu yöntem önceki ameliyat sonuçlarından memnun olmayanlar için uygundur.

Likit Rinoplasti 

Likit Rinoplasti dolgu maddelerinin kullanıldığı minimal invazif bir işlemdir. Burun şekli ve görünümünü geçici olarak düzeltmek isteyenler için bir seçenektir.

Rinoplasti Ameliyatı 

Rinoplasti Ameliyatı burun şeklini değiştirmek için yapılan bir cerrahi işlemdir. Bu operasyon genel anestezi altında yapılır. Tedavi süresi ortalama 1 ila 3 saat arası değişebilir. Ameliyat sonrası burun üzerine bir alçı veya silikon tampon yerleştirilir. Bu tamponlar burun şeklini korumak ve kanamayı önlemek için kullanılır. Tamponlar 1 ila 2 gün sonra çıkarılır. Alçı ise 7 ila 10 gün sonra alınır.

Rinoplasti Ameliyatı Kaç Saat Sürer 

Rinoplasti Ameliyatının Süresi kişilerin burun yapısına ve arzu ettikleri değişikliklere göre farklılık göstermekle birlikte ortalama 1 ila 3 saat arası sürmektedir. Operasyon süresini etkileyen faktörler arasında;

 • Burun şeklinde yapılacak değişikliklerin büyüklüğü ve zorluğu,
 • Burun kemiği ve kıkırdaklarının durumu,
 • Burun solunumunu etkileyen sorunların varlığı,
 • Operasyon tekniğinin seçimi,
 • Ameliyat sırasında karşılaşılan beklenmedik durumlar,

gösterilebilir.

Rinoplasti Burun İçin Dikişler

Rinoplasti Ameliyatında burun içerisine yerleştirilen dikişler burun kemiği ve kıkırdaklarını sabitlemek & şekillendirmek için kullanılır. Bu dikişler kendiliğinden eriyen veya eritilebilen malzemelerden yapılır. Bu nedenle çıkarılmasına gerek yoktur. Bazı durumlarda çıkarılması gereken dikişler kullanılabilir. Bu dikişler ise 7 ila 10 gün sonra alınır.

Rinoplasti Sonrası 

Rinoplasti Ameliyatı burun estetiğini iyileştirmek için mükemmel bir yol olabilir. Bununla birlikte tedavi sonrası dönem dikkat ve özen gerektirir. Rinoplasti Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler arasında;

 • Ameliyattan sonra ilk 24 saat boyunca başınızın yüksekte olmasına özen gösterin. Bu şekilde şişlik ve morlukları azaltabilirsiniz.
 • Tedavi sonrası ilk 48 saat boyunca burundan gelen kanamalar olabilir. Bu normaldir ve endişe etmenize gerek yoktur. Kanamayı durdurmak için buruna soğuk kompres uygulayabilirsiniz.
 • Operasyon sonrası ilk hafta boyunca burunu temiz tutmaya çalışın. Özellikle buruna su değmemesi, burunu sertçe silmeme, sümkürmeme ve kaşımamaya dikkat edin.
 • İşlem sonrası ilk hafta boyunca ağır egzersiz, spor, cinsel aktivite gibi aktivitelerden kaçının. Bu aktiviteler kan basıncınızı yükselterek kanamaya (şişliğe) neden olabilir.
 • Ameliyattan sonra ilk hafta boyunca gözlük takmayın. Gözlük buruna baskı yaparak şeklini bozabilir veya iyileşmeyi geciktirebilir.
 • Tedavi sonrası ilk ay boyunca güneşten koruyun. Güneş ışınları burundaki izleri koyulaştırabilir veya renk değiştirebilir.
 • Operasyon sonrası doktorunuzun verdiği ilaçları düzenli olarak kullanın. Ağrı kesici, antibiyotik, antihistaminik gibi ilaçlar iyileşmeyi hızlandırır, enfeksiyon riskini azaltır.

belirtilebilir.

Rinoplasti Ameliyatı Sonrası dikkat ve özen, başarılı bir iyileşme sürecinin anahtarıdır. Hekim talimatlarına uymak, şişlikleri azaltmak ve rahat bir iyileşme süreci sağlamak için önemlidir. Herhangi bir sorunuz veya endişeniz olduğunda hekimlerimizle İletişime geçmek en doğru davranış olacaktır. İstanbul da ESTPOINT gibi deneyimli bir klinikte tedavi olmanız hayal ettiğiniz estetik burun yapısına ulaşmanızı sağlar.

Rinoplasti Sonrası Masaj 

Rinoplasti Sonrası burun bölgesindeki şişlikleri hafifletmek ve iyileşmeyi hızlandırmak için doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde nazik masajlar yapabilirsiniz. Ancak bu masajları kendi başınıza yapmamalı ve hekiminizin talimatlarına uygun şekilde yapmalısınız. Masaj özellikle burun ucu bölgesine uygulanan dokunun yumuşatılmasına yardımcı olabilir.

Rinoplasti Sonrası Ödem 

Rinoplasti Ameliyatı Sonrası Ödem normal bir durumdur. Ödem ameliyat sonrası ilk birkaç hafta boyunca artabilir ve ardından yavaşça azalır. Başınızı yükseltilmiş bir pozisyonda tutmak ödemi azaltmaya yardımcı olabilir. Ayrıca doktorunuzun önerdiği şekilde soğuk kompresler kullanmak da ödemle mücadelede yardımcı olabilir.

Rinoplasti Sonrası Kanama 

Rinoplasti Sonrası Burun Kanaması normaldir. Ancak aşırı kanama veya uzun süreli kanama durumunda hemen doktorunuzla iletişime geçmelisiniz. Doktorunuzun önerilerine uyarak burun içi kabuklarını nemlendirmek ve dokunun kurumasını önlemek de kanama riskini azaltabilir.

Rinoplasti Sonrası Nefes Alamama 

Rinoplasti Sonrası geçici olarak burun tıkanıklığı yaşanabilir. Bu durum burun içinde şişlik ve kabuklanma nedeniyle ortaya çıkabilir. Doktorunuzun tavsiyelerine uyarak burun spreyleri veya nemlendiriciler kullanabilirsiniz. Ancak nefes almakta zorlanıyorsanız veya endişeli hissediyorsanız derhal hekimimize başvurmalısınız.

Rinoplasti Fiyatları 

Rinoplasti Fiyatları ile ilgili bilgi aldığınız kliniklerden farklı ücretler duyabilirsiniz. Özellikle sağlık alanında yapılan uygulamalarda hasta muayene edilmeden net bir fiyat vermek doğru değildir. Bu alanda en sağlıklı fiyatlar uzman doktor tarafından yapılacak muayene sonucu tedavi planının oluşturulması ile birlikte belirlenmektedir.

Rinoplasti Ameliyatı Fiyatları 2024 yılında birçok farklı duruma bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte bu sebepler arasında;

 • Hastanın genetik özellikleri ve yaşı,
 • Kişinin burnunda var olan estetiksel & fonksiyonel problemler,
 • Bireyin burnunda oluşan deformasyonların seviyesi,
 • Hastaya uygulanacak Rinoplasti tekniği,
 • Operasyonu gerçekleştirecek hekimin ve kliniğin tecrübesi,

gösterilebilir.

Rinoplasti kapsamında gerçekleştirilen işlemler ile ilgili daha detaylı bilgiler almak, Estetik Cerrahi alanında uzman olan doktorlarımız tarafından muayene edilerek tedavi planınızı oluşturmak için Hemen Bize Ulaşın...

Rinoplasti Yapan Yerler İstanbul 

Günümüzde kadın veya erkek fark etmeksizin birçok birey farklı nedenlerle burun bölgesinde deformasyonlar yaşamakta, bu durum kişinin fiziksel görünümü ve özgüvenini ciddi derecede olumsuz etkilemektedir.

Rinoplasti Ameliyatı kişilerin hayal ettikleri estetik ve çekici burun yapısına sahip olması için en değerli yöntemlerden birisidir. Bu tedaviyi İstanbul’da başarılı olarak uygulayan kliniğimiz ESTPOINT uzman hekimleri ile kişilerin farklı nedenlerle maruz kaldıkları problemlerden kurtularak hayal ettikleri estetik buruna sahip olmalarını sağlamaktadır.

ESTPOİNT KLİNİK

TEDAVİ BİLGİLENDİRME

Operasyon Sayısı

Operasyon Sayısı

Tek Seans

Operasyon Süresi

Operasyon Süresi

2 ila 3 Saat

Anestezi

Anestezi

Lokal

Hassasiyet Süreci

Hassasiyet Süreci

7 ila 10 Gün

İşe Dönme Süresi

İşe Dönme Süresi

1 ila 2 Hafta

Tam İyileşme

Tam İyileşme

1 ila 2 Ay

Sonuçların Kalıcılığı

Sonuçların Kalıcılığı

Ömür Boyu

Hastanede Kalma Süresi

Hastanede Kalma Süresi

1 Gün Yatış

Rinoplasti Burun Estetiği veya Burun Ameliyatı olarak bilinen, kişinin burun şeklini düzeltmek ya da değiştirmek için yapılan cerrahi bir işlemdir.

Kapalı Rinoplasti burun içindeki kesilerle yapılan ve dışarıdan görünür dikiş olmasına yol açmayan bir Rinoplasti yöntemidir.

Rinoplasti Ameliyatı burunun görünümünü veya işlevini iyileştirmek amacıyla gerçekleştirilen cerrahi bir tedavi yöntemidir.

Rinoplasti Ameliyatının Fiyatı klinik, doktor deneyimi, işlem kapsamı ve coğrafi konuma bağlı olarak değişebilir. Tedavi fiyatları kişiye özel verilir.

Ultrasonic Rinoplasti ultrasonik cihazlar kullanılarak burun kemiği ve kıkırdaklarını şekillendirmek için yapılan bir Rinoplasti yöntemidir.

Revizyon Rinoplasti daha önce yapılan bir Rinoplasti Ameliyatının Sonuçlarını düzeltmek veya iyileştirmek amacıyla gerçekleştirilen bir uygulamadır.

Piezo Rinoplasti ultrasonik teknoloji kullanılarak burun kemiği ve kıkırdaklarını hassas bir şekilde kesip şekillendirmek için kullanılan bir Rinoplasti yöntemidir.

Letdown Rinoplasti burun ucunun düzeltilmesi amacıyla yapılan bir Rinoplasti tekniğidir.

Kapalı Rinoplasti burun içerisindeki kesilerle yapılan ve dışarıdan görünür dikiş gerektirmeyen bir işlemdir. Burun içindeki dokulara erişim için kullanılır.

Rinoplasti Ameliyatı burun içinde veya dışında yapılan kesilerle başlar. Doktor burun kemiği ve kıkırdaklarını şekillendirir, sonuçları kişinin isteklerine uygun hale getirir.

Rinoplasti Sonrası Şişlik ilk birkaç hafta boyunca artar ve ardından yavaşça azalır. Tamamen geçmesi birkaç ay sürebilir.

Rinoplasti Sonrası Ödem ameliyat sonrası ilk birkaç hafta içinde azalmaya başlar ve tamamen geçmesi birkaç ay alabilir.

Rinoplasti Ameliyatının Fiyatı klinik, doktor deneyimi, işlem kapsamı ve coğrafi konuma bağlı olarak değişebilir. Tedavi fiyatları kişiye özel verilir.

Rinoplasti Sonrası tamponlar doktorunuzun yönlendirmesine bağlı olarak birkaç gün ila bir hafta boyunca kalabilir.

Rinoplasti Ameliyatındaki Dikişler birkaç hafta içinde kendiliğinden düşer.

Rinoplasti Sonrası Yan Yatma doktorunuzun tavsiyelerine bağlı olarak birkaç hafta sonra güvenli hale gelebilir.

Karma Rinoplasti farklı tekniklerin birleştirildiği, kişiye özel bir Burun Estetiği yaklaşımıdır.

Açık Rinoplasti burun ucu dahil olmak üzere dışarıdan görünür kesilerin yapıldığı bir Rinoplasti yöntemidir.

Primer Rinoplasti daha önce hiç Rinoplasti Ameliyatı geçirmemiş hastalar için yapılan ilk burun estetiği işlemidir.

Rinoplasti Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler ameliyat sonrası şişlik, ödem, kanama ve nefes alımı konularını içerir. Doktorunuzun tavsiyelerine sıkı sıkıya uymak önemlidir.