Revizyon burun estetiği İstanbul gibi şehirlerde deneyimli estetik cerrahları sayesinde kolaylıkla yapılmaktadır. Bu sebeple en çok tercih edilen klinikler burada yer alır

Revizyon burun estetiği ilk burun estetiğinde meydana gelen milimetrik hatalar sonucu oluşan deformasyonların giderilmesi için yapılan ikinci cerrahi müdahaledir.

Burun estetiği diğer estetik ameliyatlarla karşılaştırıldığında en zor ve karışık operasyonlardır. Bunun sebebi ise burnun vücudun başka bölgelerine göre daha ufak ve karmaşık olmasıdır. Başka bölgelere ait estetik ameliyatlar daha nadir revizyon gerektirirken burun ameliyatlarında revizyonla daha sık karşılaşılır. Burun estetiğinde uzman bir estetik cerrahın yaptığı ameliyatta bile operasyon sonrasında burnun dışardan görünümünde sorun ya da nefes alıp verme güçlüğü oluşabilir. Revizyon burun estetiği olanlar bu sorunlardan kurtulmaktadır.

İkinci operasyonun sebebi genellikle yapılan ameliyatta burundan gerekenden fazla veya az doku çıkarılması olmaktadır. Yapılacak olan ikinci burun ameliyatı ilk yapılan operasyondan genellikle daha zor olmaktadır. Revizyon burun operasyonlarında cerrahın tecrübesi, becerisi çok daha önemli bir hal alır. Bu sebeple revizyon burun estetiği İstanbul gibi tecrübe sahibi cerrahların olduğu şehirlerde yaptırılmalıdır.

Revizyon Burun Estetiğinde Ne Yapılır

Revizyon burun estetiği genel anestezi uygulanarak yapılan cerrahi bir müdahaledir. Kesiler mümkün mertebe içeriden atılır, gereken durumlarda son çare olarak küçük dış kesiler de atılabilir. Tekrardan kemikler ve kıkırdak şekillendirilerek burnun işlevsel sorunları giderilmeye çalışılır. Kediler kendiliğinden kaybolan dikişlerle kapatılır. Bu sayede dikişlerin cerrah tarafından alınması gerekmez.

Revizyon Burun Estetiğinde Hangi Yöntem Tercih Edilir?

Revizyon burun estetiği İstanbul ilinde başarı ve hasta memnuniyet oranları çok yüksek olan bir uygulamadır. Bunu tecrübeli hekimlerin hastalar için seçtikleri doğru yöntemlerin büyük etkisi vardır. Çünkü operasyonda kullanılacak yönteme vakanın durumuna göre cerrahlar karar vermektedir.

İkinci burun ameliyatında ilk operasyonda olduğu gibi açık veya kapalı metotla yapılabilir. İlk burun ameliyatı sonucunda daha yapısal değişikler gerekiyorsa cerrahlar revizyon estetik ameliyatını açık yöntemle yapmayı tercih ederler. Buna nazaran burundaki sorunlar daha küçük değişiklerle düzelebilecek ise kapalı metot tercih edilir. Kapalı burun estetiğinde iç duvarlara kesi atılarak burun iskeletine ulaşılırken açık yöntemde ise kesi bu amaç için deliklerin arasına atılır. Bu sebeple açık burun ameliyatında iyileşme süreci kapalı yöntemle yapılacak operasyonla kıyaslandığında daha uzundur. Her iki tekniğin avantajlar ve dezavantajları vardır.

Revizyon Burun Estetiğine Neden İhtiyaç Duyuluyor

Revizyon burun estetiği İstanbul Ankara İzmir gibi illerde daha tecrübeli hekimler tarafından yapıldığından diğer şehirlerden bu illere işlemi uygulatmak amacıyla gelen hasta sayısı oldukça fazladır. İkinci burun estetiği ilk işlemden daha karmaşık olacağı için hekim seçimi oldukça önemlidir. Revizyon burun estetiği işlemine ihtiyaç duyan hastalar bu sebeple daha tecrübeli bir hekim arayışına girerler.

İlk burun estetiği ameliyatı sonucunda ortaya çıkan birçok problem revizyon işlemin uygulanmasını gerektirebilir. Bu problemlere hastanın işlem sonrasında derin nefes alıp vermede zorluk gibi burnun işlevsel özelliklerinde oluşan sıkıntılar örnek verilebilir. Buna ek olarak estetik görünümü bozan burun kemerinin yeterince alınmaması, burnun ucunun düşmesi, burnun ucunun aşırı kaldırılması, yüz ve burun arasında orantı bulunmaması gibi sebepler de revizyon operasyonun yapılmasına neden olmaktadır.

Revizyon burun estetiği İstanbul gibi büyükşehirlerde daha profesyonel doktorlar tarafından uygulandığı için yurtdışından dahi buradaki kliniklere hasta gelmektedir.

Bazı cerrahların estetik operasyon için uyguladıkları ücret tarifleri, belirtilen revizyon oranının aşılması durumunda yapılacak ikinci operasyonun fiyatını da içermektedir. Uygulamanın yapılacağı klinik veya cerrah seçilirken buna da dikkat edilmelidir. Revizyon burun estetiği fiyatları ilk operasyonun fiyatına dahil edilen kliniklere öncelik verilmelidir.

Revizyon Burun Estetiğinin Önlenmesi Için Öneriler

Cerrahlar yapacakları burun estetiği sonrasında revizyon gerekmemesi için ellerinden geleni yaparlar. Ancak bazı durumlarda bu operasyon adeta kaçınılmazdır. Hataların çoğu hasta ve cerrah arasındaki iletişim eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Deneyimli hekimlere başvurulduğunda bu gibi durumların görülmesi ihtimali çok düşüktür. İkinci ameliyatın zorunluluk olduğu hallerde Revizyon burun estetiği İstanbul şehrindeki tecrübeli doktorlar tarafından başarıyla yapılmaktadır.

Deneyimli cerrahlar hastalara ikinci işleme gerek duyulmaması adına önerilerde bulunurlar. Bu önerilere göre hastalar burun estetiği konusunda deneyimli olduklarından emin olarak cerrah seçimi yapmalıdır. Operasyon öncesi uygulamayı yapacak cerrahla ameliyattan beklentiler ve ameliyatın bariz sonuçları hakkında bilgi alışverişinde bulunulmalıdır. Hasta cerrahtan operasyon sürecindeki her detay konusunda aydınlatılmayı istemelidir. Hasta hiçbir ayrıntıyı atlamadan sağlık geçmişini cerrahla operasyon öncesi paylaşmalıdır.

Revizyon Burun Estetiği İçin Ne Kadar Beklenmeli

Burun estetiği operasyonundan sonra ameliyat bölgesinde morluklar, şişme ve ödem oluşacağından yapılan burun şekli kısa sürede anlaşılmayacaktır. Burnun yeni görünümü ve varsa ameliyata yapılan hatalar ancak belirli bir sürenin geçmesiyle gözlemlenir. Ameliyattan kısa süre sonra sonucun olumsuz veya olumlu olduğuna peşinen karar vermek doğru değildir. Kliniklerinde faaliyet gösteren cerrahlar ameliyatın sonuçlarının sağlıklı bir şekilde anlaşılabilmesi için operasyonun üzerinden altı ay ile bir yıl arası gibi sürenin geçmesi gerektiğini ifade ederler.

Revizyon Burun Estetiği Öncesi Süreç Nasıldır

Revizyon burun estetiği En iyi doktor tarafından yapılmalıdır. Bunun için hasta ilk olarak gerekirse klinik gezerek operasyon için en deneyimli cerrahla anlaşmalıdır. Revizyon burun estetiği İstanbul ilinde alanında uzman doktorlar tarafından yapılmaktadır. Hastalar bu sebeple İstanbul’daki klinikler hakkında estetik öncesi araştırma yapmalıdır.

Operasyon öncesi cerrah tarafından hastanın burnunda oluşan problemler ve hastanın beklentileri tespit edilmeli ve yapılacak revizyon ameliyatı buna uygun planlanmalıdır. Hasta diğer tüm ameliyatlarda olduğu gibi kan sulandırma etkisi olan ilaçları ve sigarayı 1 hafta önce bırakmalı, ameliyattan 8 saat önce yeme içmeyi kesmelidir.