Loading...

Pubis estetiği ile kasık bölgesinde estetik operasyonla sorunların ortadan kaldırılması veya görüntünün iyileştirilmesi hedeflenir. Pubis estetiği nedir sorusunu kısaca bu şekilde yanıtlayabiliriz. Her insanın vücudu yaşam deneyimleriyle değişir, kilo alımı en önemli faktörlerden biridir. Pek çoğunun bilmediği şey, kasık bölgesinin aynı zamanda hormonal değişiklikler, hamilelik, yaşlanma ve daha fazlası nedeniyle meydana gelen kilo alımından etkilenme eğiliminde olduğudur. Deri sarkması ve kilo alımı, kasık kemiği ve vulvar bölgesindeki yumuşak bir doku olan mons pubisin genişlemesine ve aşırı derecede dışarı çıkmasına neden olarak hem fonksiyonel hem de estetik açıdan çeşitli sorunlara neden olabilir. Pubis estetiği, mons pubis üzerindeki fazla dokuyu sıkılaştırır ve azaltır, bu da azalmış cinsel tatmin, abrazyon ve daha fazlası gibi sorunları hafifletmeye yardımcı olur. Pubis kemiği estetiği ise genellikle zor bir tedavi olması nedeniyle estetik olarak değil tedavi amaçlı tercih edilir.

Pubis Estetiği Nedir

Mons pubis, ön kasık kemiğinizin hemen üzerinde yer alan, kıl taşıyan üçgen yağlı doku bölgesidir. Bu sebeple pubis tepesi estetiği olarak da bilinir. Dış genital bölgeye (kadınlar için labia majora) doğru ilerledikçe alt karın ve vulva arasında (veya erkekler için karın ve penis arasındadır). Hormonal olarak hassas olan bu bölge, kilo dalgalanmaları, yaş ve menopoz ile şekil değiştirir. Pubis estetiği alanı, tüm karın germe prosedürlerinde dikkate alınması gereken çok önemli bir alandır. Dış kadın cinsel organının gerçek dengesini elde etmek için labioplasti geçirirken daha da önemlidir.

Mons pubis ile ilgili en yaygın şikayetler, ekstra dolgunluk, seksi, genç üçgen tanımının kaybı veya eksikliği, dış genital bölgeye sarkan yumuşak doku, üst üste binen cilt ile hijyen zorluğu, benlik saygısı sorunu ve ağrıdır. Bir pubis veya mons pubis estetiği sırasında, cerrah, mons pubis üzerindeki cildi sıkılaştırır ve kaldırır, ek şişkinlik olmadan daha genç bir görünüm verir. Fazla derinin çıkarılması, vajinal gençleştirme sırasında yaygın olarak kullanılan ve vücut germe, vajinal sıkılaştırma, labioplasti, karın germe ve daha fazlası gibi diğer tedavilerin yanında kullanılan yaygın bir prosedür olan mons pubis’i daha düzgün hale getirir.

Cerrahi Nasıl Yardımcı Olur?

Bu sorunları ele almanın en yaygın yolu, enine bir kesi ve fazla yumuşak dokunun eksizyonu, bölgeyi küçültmek için şişen liposuction ve ardından genç üçgeni eski haline getirmek için liposculping yapmaktır. Pubis tepesi ameliyatı ile bunlar ortadan kaldırılabilir. Bu teknikle mons kasık, kalın ve güçlü bir sabitleme tabakası olan abdominal fasyaya da asılabilir. Bu teknik, bir sezaryen izi kullanılarak veya bir karın germe veya alt vücut germe (kemer lipektomi) prosedürü sırasında uygulanabilen yaygın bir tekniktir.

Bu teknik mükemmeldir ve yara izi gizlenmiştir. Bununla birlikte, kasık kıl çizgisini hafifçe yukarı çeker ve bu çizgiyi estetik açıdan daha hoş bir seviyeye getirmek için genellikle birkaç lazer epilasyon seansı gerekir. Bazen, sorun cilt fazlalığı olmaksızın kesinlikle fazla hacim olduğunda, cilt elastikiyetinin hala mükemmel olduğunu varsayarak liposuction ve liposculpting yeterli olabilir. Ciddi kilo kaybı hastası için, mons pubisin yatay olarak genişlemesi, üçgen şekilli bir pubis estetiği ile bölgeyi yeniden oluşturmak için dikey bir düzeltme gerekecek şekilde olabilir.

Ön panele askıya alma hala mümkün, ancak erişim biraz daha sınırlı. Bu, yara izi tam orta hatta gizleneceğinden, biraz saçını ayların üzerinde tutan kadınlarda işe yarar. Yatay kesi hattı ile ilgilenmeyenler için de bir seçenektir. Daha kapsamlı alt vücut germe prosedürü genellikle bir iç uyluk germe içerir. Kesiler farklıdır ancak aynı zamanda bir pubis gençleştirme sağlayacaktır. Pubis ameliyatı sonucunda oldukça başarılı sonuçlara ulaşılmaktadır.

Pubis Estetiği Faydaları Nelerdir

Pubis estetiği ameliyatının kadınlar için çok sayıda avantajı vardır ve karşılaşılan çeşitli fonksiyonel ve estetik sorunları hafifletir: İdrar akışındaki aksaklıkları ortadan kaldırır. Cinsel işlevde azalmaya neden olan fazla cildi giderir. Kasık bölgesinin estetiğini geliştirir. Dar giysilerden kaynaklanan aşınmaları önler. Hem kamusal hem de özel anlarda özgüven geliştirir.

Pubis Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Pubis estetiği ile tipik olarak: Şişmiş bir kasıktan kurtulmak isteyen, idrar akışında kesinti yaşayan, cinsel ilişki sırasında yüz memnuniyetsizliği yaşayan, sıkı giysiler giyerken sıyrıklar geliştiren, yakınken ve hatta dışarıdayken düşük benlik saygısından muzdarip olmak gibi sorunların giderilmesi hedeflenir. Pubis estetiği erkek hastalar için de uygundur.

Pubis Estetiği Cerrahisinin Maliyeti Nedir?

Bu işlem genellikle, karın germe, labioplasti, vajinal daraltma gibi prosedürlerin yanında yürütülen vajinal gençleştirme gibi daha büyük tedavilerin bir parçası olarak yapılır. Konsültasyonunuz sırasında uzmanlarımız tedavi hedeflerinizi anlar ve yaklaşık bir maliyetin hesaplanabileceği bir tedavi planı oluşturur. Tedavi planı ve tahmini maliyet için bize danışın.

Konuşulmayan Ve Sıklıkla Unutulan Prosedür

Karın germe prosedüründen ne sıklıkla mükemmel sonuçlar gördünüz, ancak mons pubis hala asılı, dolu ve geniş? Ne yazık ki, pubis estetiği plastik cerrahlar tarafından çok sık unutuluyor, sadece karın üzerine yoğunlaşıyor ve hastanın çeşitli bölgeleri arasındaki uyuma bakmak unutuluyor. Hepimiz bu bölgenin cinsel organlara ve dolayısıyla cinselliğe giden yolu açtığı için çok önemli olduğu konusunda hemfikiriz. Ve evet, çok fazla kilo vermiş olsun ya da olmasın, hem kadınlarda hem de erkeklerde çekici olmayan bir pubis görülebilir. Pubis estetiği yaptıranlar sonuçlardan oldukça memnun kalmaktadır.

Prosedür Ve Kurtarma Ayrıntıları

Daha küçük teknikler intravenöz derin sedasyon veya genel anestezi ile lokal anestezi ile yapılabilir. Karın germe ve alt vücut germe işlemleri her zaman genel anestezi altında yapılır. İşlemden sonraki 3 hafta boyunca kompresyon giysisi önerilir ve hastalar 2 hafta içinde nazikçe normal aktivitelerine dönebilirler. Mons pubis küçültüldüğünde alınan yağ, Coleman’ın yağ transfer tekniği kullanılarak yüz yağ aşılaması için de kullanılabilir. Pubis estetiği, diğer vücut şekillendirme ameliyatlarına nispeten basit bir ektir ve hastanın sonucunda büyük fark yaratır. Bu söylenmemiş prosedürün artık ihmal edilmesi için hiçbir neden yok. Pubis estetiği fiyatları oldukça makul seviyelerdedir.