Loading...

PRP fiyatları cilt gençleştirmek veya ciltteki görüntü bozukluklarını gidermek isteyen kişilerce merak edilmektedir. PRP “platelet rich plazma” yani “trombosit zengin plazma” anlamına gelmektedir ve bu tedavi kişiden alınan kanın plazmasının ayrılarak vücuda geri enjekte edilmesi işlemine denmektedir. Özel bir işlemden geçirilerek vücuda enjekte edilen kan plazması, trombosit yani platelet bakımından oldukça zengindir ve bu kan hücreleri yara iyileştirmekte oldukça faydalıdırlar.

PRP Tedavisi Nedir?

PRP fiyatları vücutlarında görüntüsünden rahatsızlık duydukları dokular bulunan ve bu rahatsızlığın giderilmesinde gerçekleştirilen işlemin olabildiğince doğal olmasını isteyen kişilerce merak edilmektedir. PRP tedavisi yaptıranlar kendi kanları kullanılarak gerçekleştirilen bu işlemden oldukça memnun kalmaktadırlar.

Bu tedavi ile saç dökülmesi engellenebilmekte, cilt gençleştirme işlemi yapılabilmekte hatta bazı ortopedik rahatsızlıklar tedavi edilebilmektedir. Tedavide ana amaç ilerleyen yaş, genetik veya dış etmenler sebebiyle yavaşlayan hücre yenilenmesinin tekrar hızlandırılması ve bu sayede vücudun kendi kendini onarmasıdır.

PRP Tedavisi Doğru Araştırma

PRP fiyatları saç dökülmesinden varis oluşumuna türlü rahatsızlıklar yaşayan hastalarca araştırılmaktadır. PRP fiyatları diz veya dirsek eklemlerinde tenisçi çıkığı, bakıcı çıkığı gibi akut çıkıklar yaşayan hastaların da merak ettiği bir bilgidir zira PRP ile bu sıkıntıların da giderilmesi mümkündür. PRP ayrıca diş implantı akabinde oluşan yaralanmaların hızlı iyileşmesi için de kullanılabilmektedir.

PRP fiyatları yüz bölgesinde kırışıklık ve sarkma yaşayan kişilerce de merak edilmektedir. Kırışıklık ve sarkmalar genetik veya çevresel faktörler sebebiyle derideki kolajen ile elastin lif üretiminin azalması ve derinin esnekliğini kaybetmesi sebebiyle oluşmaktadır. PRP işlemi ile bu üretim sürecinin yeniden hızlandırılması sağlanmaktadır.

PRP Tedavisi Süresi

Yaklaşık 2-3 ay içinde tamamlanan seansların ilkinde dahi cildin canlılık kazandığı gözle görülebilmektedir. Ayrıca PRP tedavisi ek bir yabancı madde veya ilaç kullanılmaksızın gerçekleştirildiğinden oldukça doğal bir işlemdir. Bu sebepten PRP fiyatları doğal ve hızlı bir şekilde cilt gençleştirmek isteyenler tarafından sıklıkla araştırılmaktadır.

Saç PRP Fiyatları

PRP fiyatları saç kaybı yaşayan kişilerce de araştırılmaktadır. Zira PRP tedavisi ile saç köklerini canlandırarak saç üretimi sağlamak mümkündür. PRP saç tedavisi fiyat araştırması yapılırken bu işlemin uzman hekimlerce gerçekleştirilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Ayrıca işlemin gerçekleştirildiği klinik de hijyenik olmalıdır. İşlem esnasında kişiden alınan kan steril bir tüpe konulmalı, ardından bu kan özel bir jelle aynı tüpe alınıp santrifüj işleminden geçirilmelidir. Santrifüjde yaklaşık 6-7 dakika kalan kan plazması diğer kısımlardan ayrılmaktadır. Ayrılan bu trombosit bakımından zengin kan plazması bir iğne yardımıyla tedavinin uygulanacağı alana enjekte edilmektedir.

Saç Dökülmesi Tedavisinde PRP

PRP tedavisi saç dökülmesine karşı sıklıkla tercih edilmektedir. Günde 100 ila 150 tel saç dökülmesi sorun oluşturmazken bu sayı 150’nin üstüne çıktığında saçta seyrelmeye sebebiyet vermektedir. Kan plazmasından ayrılan trombositler saç köklerinin canlandırılmasını ve saç üretiminin artmasını sağlamaktadır.

Bu yöntem yıpranma, saçkıran, egzama gibi evresel problemlerde işe yaramazken genetik saç dökülmesinde oldukça olumlu sonuçlar vermektedir. Genetik dökülme yaşayan ve PRP saç tedavisi yaptıranlar sonuçlardan oldukça memnun kalmaktadırlar.

PRP Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Bu işlem esnasında kişinin venöz yani kalbe giden ve oksijenlenmemiş kanından yaklaşık 10 cc alınmaktadır. Alınan bu kan santrifüj işleminden geçirildikten sonra akyuvar, pıhtılaştırıcı ajanlar, PGF ve trombositlerden oluşan kırmızı kan ile alyuvar gibi maddeler içeren beyaz kan olarak ikiye ayrılmaktadır. Ayrılan kırmızı kan napaj yöntemi ile ilgili bölgeye enjekte edilmektedir. Bu sayede doku yenilenmesi tetiklenmektedir. PRP fiyatları incelenirken bu detaylı işlemin yarım saatten az vakit aldığı ve acısız olduğu göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca bu işlem sonrasında iz kalmamaktadır.

PRP Fiyatları

PRP yaptıranlar işlemden hemen sonra günlük yaşantılarına devam edebilmektedir. 6-8 seans süren PRP tedavisinin her bir seansı yaklaşık 30 dakika sürmektedir ve 15 gün arayla uygulanarak 3-4 ay içinde tamamlanmaktadır. PRP fiyatları incelenirken tedavinin her sene 1 seans uygulanarak sürekli kılınabileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca bu işlemin kişinin kendi kanı ile uygulanması sebebi ile alerji riski taşımaması oldukça büyük bir avantajdır.

PRP Tekrarlama Süresi

PRP yöntemi ile yüz, boyun, dekolte ve el üzerindeki kırışıklıklar giderilebildiği gibi kol ve bacak içleri, gıdı bölgesi gibi vücut bölümlerinde oluşan sarkmalar da tedavi edilebilmektedir. PRP, UV ışınlarının neden olduğu cilt lekesi ve izlerin de giderilmesinde kullanılabilmektedir.

Bunların yanı sıra çatlak ve yara izi tedavisinde de tercih edilen doğal ve etkili bir yöntemdir. Ciltteki kusurların giderilmesi amacıyla uygulanan PRP işleminin yine saç dökülmesi gibi senede 1 kez tekrar edilmesi gerektiği PRP fiyatları incelenirken göz önünde bulundurulmalıdır.

PRP Doğal Bir İlaç mı?

Diz, kalça gibi eklem kireçlenmeleri, omuz ağrıları, diz ve dirsek çıkıkları, bilek burkulmaları, topuk dikeni, kas gerginliği, çapraz bağ yaralanmaları gibi alanlarda kullanılabilen PRP yöntemi doğal bir ilaç olarak düşünülebilmektedir.

Kronik ve akut ağrıların tedavisinde PRP, iltihap sebebiyle oluşan ağrıyı gidermekte ve iltihap oluşumuna sebep olan hasarı tedavi edebilmektedir. İskelet sistemi yaralanmalarında da tercih edilebilen PRP tedavisi bu tip ortopedik sıkıntılarda serum vasıtasıyla bölgeye uygulanmaktadır.

Tedavi Yöntemi Olarak PRP

PRP, tüp bebek tedavisi için de kullanılabilmektedir. Kadınlarda, kişinin kendisinden alınan kalbe giden oksitlenmemiş kanın özel bir jel ile santrifüj işleminden geçirilmesi ile elde edilen çökelti her iki yumurtalık dokusuna enjekte edilebilmektedir. Bu sayede yumurtalıklarda yumurta üretimi tetiklenmekte, hücre yenilenmesi ve üretimi desteklenmektedir.

PRP tedavisi akabinde enjeksiyon yapılan veya serum takılan bölgede ufak şişlikler, ağrı veya morarma oluşabilmektedir. Ancak bu semptomların herhangi bir serum veya enjeksiyon işlemi sonrası oluşabileceği unutulmamalıdır.  PRP işlemi, kan sulandırıcı ilaç kullanan veya hemofili hastası olan, kanser tanısı almış, hamile ve emziren veya PRP yapılacak bölgede enfeksiyon bulunan kişilere yapılamamaktadır.

PRP tedavisi sonrasında enjeksiyon yapılan veya serum bağlanan bölgenin bir gün süre ile suya değdirilmemesi gerekmektedir. Ayrıca bu bölgenin birkaç gün süre ile de yoğun güneş ışığından korunması hekimlerce önerilmektedir.