Picoway Nedir, akne izlerini, kırışıklıkları, iyi huylu pigmentli lezyonları (koyu lekeler) ve dövme çıkarma tedavilerini kapsayan FDA onaylı bir pikosaniye lazerdir. Picoway ilk olarak dövme ve pigment çıkarma yetenekleriyle tanınmıştır, ancak şimdi akne izleri ve kırışıklıklar için kullanımı gittikçe artmaktadır.

Picoway, bu durumların tedavisi için farklı başlıklar ve lazer dalga boyları kullanır. Picoway zoom başlığı dövme sildirmek için yeni yöntem olarak piyasaya sürülse de ayrıca koyu lekeleri de tedavi eder. Picoway resolve başlığı ise akne izlerini ve kırışıklıkları tedavi eder. İzsiz dövme silme uygulaması ile bilinen yöntem güvenle ve sıklıkla kullanılmaktadır.

Picoway, estetik kullanım için mevcut herhangi bir pikosaniye lazerin en kısa darbe sürelerine sahiptir. Picoway, tedaviden sonra kesinti süreleri düşük olan veya hiç olmayan etkili tedaviler sunar. Picoway’in cildinizi dönüştürmenize nasıl yardımcı olabileceği tamamen başvurmak istediğiniz nedenle sınırlıdır. Renkli ve renksiz dövme sildirme seansları ile kısa süre içerisinde kalıcı sonuç almak mümkün olmaktadır.

Picoway Nasıl Çalışır

Picoway Nedir ve Nasıl Çalışır, Tüm Picoway uygulamaları, yüksek güç ve mevcut en kısa lazer atımlarına sahip bir pikosaniye lazer kullanır. Pikosaniye saniyenin trilyonda biri kadar bir süreye denk gelmektedir. PicoWay ile ultra kısa darbeler önemlidir, çünkü cildi ısıtan ve duruş ve yara izi gibi yan etkilere yol açabilen bir fototermal (veya ısı) yaklaşımı yerine cildin ısıtılmasını önleyen “fotoakustik” bir etkiye yol açarlar. Uygulanmasının sağlıklı ve etkili olması yönüyle medikal dövme sildirme için en çok tercih edilen yöntemdir.

Picoway ultra kısa lazer darbeleri kullandığından, sonuç tedaviden sonra duruş süresi düşük olan veya hiç olmayan bir lazerdir. Kullanıcılar normal aktivitelere devam edebilir ve hatta bir gün içinde akne izi veya kırışıklık tedavisi görmüş cilde makyaj uygulayabilir.

Picoway lazer etkisi için cildin altına ulaşarak cildin dış tabakasını bozulmadan bırakır. Ultra kısa darbeler, cildin aşırı ısınma şansına sahip olmadan önce hedeflerini buharlaştırır. Hedefler bir dövme pigmenti, koyu lekelere neden olan ciltte melanin veya akne tedavisinde yeni kollajen ve elastin büyümesine yer açmak için küçük boşlukların oluşturulabileceği dermiste (dış cildin altında bir katman) alanlar olabilir. Yara izleri ve kırışıklıklar da medikal lazer picoway ile tedavi edilebilmektedir.

PicoWay Hakkında

Picoway Nedir, Picoway ilk piyasaya sürüldüğü dönemlerde yani dövme sildirme yöntemi olması nedeniyle oldukça sık başvurulan bir yöntem olmuştur. Picoway, cildinizi içten dışa dönüştürmek için ultra kısa darbeli yüksek güçlü lazer ışını kullanır. Picoway, akne izlerini, kırışıklıkları, koyu lekeleri etkili bir şekilde tedavi eder ve istenmeyen dövmeleri ortadan kaldırır – düşük veya sıfır duruş süresi.

Picoway, fototermal bir etki yerine bir fotoakustik efekt kullanır, bu da cildin aşırı ısınmaması ve uzun duruş sürelerine yol açması anlamına gelir. Lazer dövme silme yöntemi olarak kullanılan bu tedavi oldukça güvenli bir şekilde uygulanmaktadır. Picoway kullanıcıları tedaviden sonra beklemeksizin günlük hayata dönebilirler ancak gerekli görülmesi halinde kısa süre etkinin gözlenmesi için beklenilmesi de mümkündür.

Dövme sildirmek birçok kez başvurulan bir yöntemdir. zamanla insanlar dövmelerden sıkılabilir ya da kendilerini ifade etmediğine karar verebilir. Bu durumda kullanılabilecek en güvenli yöntem picoway uygulanmasıdır. Dövme sildirme riskleri olsa da deneyimli ve bilgili biri tarafından uygulanması halinde yan etki görülmesi olasılığı oldukça zayıftır.

Sivilceleri olanların yaklaşık %40’ının bir dereceye kadar yara izi olduğunu biliyor muydunuz? Birçok akne izi deride kollajen kaybından kaynaklanır. Picoway resolve, cildin en dış katmanını kırmadan kolajen ve elastin üretimini uyarmak için cildin yüzeyinin altına ulaşan ultra kısa, pikosaniye bir lazerdir. Klinik çalışmalarda, tedavi edilen alanların% 94’ü iyileşti ve hastalar sonuçlardan oldukça memnun kaldı.

Her yıl milyonlarca insan kırışıklıkları için tedavi görüyor. Kırışıklıklar, ciltte kolajen ve elastin kaybından kaynaklanabilir. PicoWay, kırışıklıklar için invazif olmayan, iğnesiz bir tedavi seçeneğidir. Picoway, cildin dış tabakasını kırmadan cildin altına ulaşmak için ultra kısa lazer darbeleri kullanır. Pikosaniye lazerlerin kolajen ve elastini uyardığı kanıtlanmıştır.

Deride renk değişikliği yaygın olmakla birlikte tedavi edilebilir. Koyu lekeler veya çiller, karaciğer lekeleri (yaşlılık lekeleri) ve kahverengi lekeler gibi benign pigmentli lezyonlar, cildin farklı bölgelerinde birçok insanda görülür. Melazma gibi diğerleri, hamileliği takiben kadınları etkileyen hormon değişikliklerinden kaynaklanabilir. Bu cilt renk değişikliklerinin çoğu rahatsız edici olabilir ve yaşam kalitesini etkileyebilir.

Picoway, dövme mürekkebini parçalayan, ancak cildin dış katmanını sağlam bırakan ultra kısa darbelerle yüksek güçte bir tedavidir. Picoway, çok çeşitli cilt tiplerinde çok çeşitli dövme renklerini tedavi eder. Bir dizi kısa tedavide, Picoway çoğu dövmeyi ortadan kaldırabilir. Bu nedenle Picoway, ülkelerin önde gelen dövme silme sağlayıcıları tarafından güvenle kullanılmaktadır. Bazı kimseler dövme sildirmenin ardından hala belli bie seviyede iz kalabileceğini ileri sürmektedir. Ancak dövme tamamen silinir mi sorusunun yanıtı uygulayan kişinin tecrübesine ve uygulanan yönteme göre değişkenlik gösterse de dövmenin tamamen silinmesi mümkündür.

Picoway Nelerin Tedavisinde Kullanılır

Picoway nedir ve nelerin tedavisinde kullanılır, Picoway‘ın zoom el kısımları ciltte pigmenti hedefler. Pigment, ciltte çok fazla melanin nedeniyle doğal olarak oluşabilir. Bu, ciltte doğumda görülebilen veya güneş hasarından (bazen güneş lekeleri olarak da adlandırılır), yaşlanmadan veya hatta tıbbi koşulların (melazma gibi) bir sonucu olarak ortaya çıkabilen koyu lekeler olarak ortaya çıkar. Bir dövmede mürekkep şeklinde cilde pigment de eklenebilir. Her iki durumda da, Picoway lazer pigmenti hedefler ve onu ciltte artık görülmeyen küçük parçacıklara ayırır.

Picoway resolve’deki lazer ışını, picoway zoom el cihazlarında kullanılanla aynı ışın tipinden oluşur, ancak 100’den fazla özdeş ışın veya kirişe bölünür. Bu kirişler, eşit olarak aralıklı alanlarda cildin yüzeyinin altına ulaşır. Lazer çok hızlı ve güçlü olduğu için, “fotoakustik” etkisi adı verilen termal olmayan (ısıtma değil) bir etki kullanarak cildin altında buharlaşan küçük alanlara yol açar. Cildin altında, daha sonra yeni kollajen ve elastin büyümesi ile doldurulan küçük açık alanlar yaratılır. Picoway tam anlamıyla içeriden dışarıya doğru çalışır. Tedavi, cildin dış katmanlarının kırılmasına neden olmaz, bu nedenle hastalar tedaviden sonra duruş sürelerinin düşük kalmasını veya hiç çalışmama süresinin keyfini çıkarır.