Penis PRP işlemi faydaları son yıllarda erkekler tarafından sıklıkla araştırılmaktadır. Günümüzde erkekler fiziksel görüntülerinin bir parçası olarak penis boyu ve şeklindeki bozuklukların yanı sıra ereksiyon problemleri sebebiyle de özgüven problemi yaşamaktadır. Dolayısıyla ereksiyon problemi yaşan kişilerin bu problemi çözen operasyonlara talebi her geçen gün artmaktadır.

Penis PRP İşlemi Faydaları

Penis PRP işlemi faydaları son yıllarda en çok araştırılan konular arasında yer almaktadır. Penis, ereksiyon durumunda hem enine hem de boyuna büyümektedir. Ortalama bir penisin erekte halde uzunluğu 12 ila 15 santimetre arasında değişkenlik göstermektedir. Penis uzunluğu olarak 12 santim üzeri boyutlar normal kabul edilmektedir. Penis boyunun yanı sıra genişliği de erkekler için oldukça önemlidir. İnce penisli erkekler bu durumdan oldukça rahatsız olabilmektedir. Ereksiyon problemleri de erkekler için oldukça büyük özgüven problemleri yaratabilmektedir.

Penis PRP işlemi faydaları arasında en önemlisi kişilerin özgüven problemlerini çözmesidir. Penis PRP işlemi penisteki hasar görmüş veya yaşlı dokuları uyararak kişilerin daha büyük ereksiyonlara kavuşmasını amaçlamaktadır. Bu yöntemde kullanılan madde kişinin kendi vücudundan alındığından oldukça doğaldır. Bu işlem yapılırken kandan alınan doğal ve yenilenebilir hücreler kullanılmaktadır.

Penis PRP işlemi değişik teknikler kullanılarak yapılabilmektedir. Bu işlem esnasında 3 ayrı kitten biri tercih edilebilmektedir. Bu kitlerle PRP adı verilen trombosit zengin plazma hücreleri kandan alınmakta ve ayrıştırılmaktadır. Özel bir kimyasal tampon kullanılarak aktive edilen hücreler penis üzerine enjekte edilmektedir. Bu sayede penis ereksiyonu dışarıdan yapay bir ürün kullanılmaksızın kuvvetlendirilebilmektedir.

Penis PRP işlemi zararları bu işlemin merdiven altı diye tabir edilen sağlıksız koşullarda uygulama yapılan işletmelerde gerçekleştirilmesiyle ortaya çıkabilmektedir. Bu tip kliniklerde yapılan sağlıksız uygulamalar sonucu istenen verim elde edilemezken hastanın beklenmeyen olumsuzluklarla karşılaşması kaçınılmaz olabilmektedir. İşlem esnasında hijyene dikkat edilmediğinde enfeksiyon kapılması kaçınılmaz olabilmekte yanlış uygulamalar sonucu hastanın çok çeşitli yan etkilerle karşılaşması oldukça olası olabilmektedir. Penis PRP işlemi denetlenen kliniklerde, hijyenik koşullarda ve alanında uzman kişilerce gerçekleştirilmelidir.

Penis Büyütme Ameliyatı

Penis PRP işlemi fiyatları araştırılırken bu işlemin penis ebatlarındaki çeşitli problemlere cevaben çok çeşitli şekillerde yapılabileceği akılda tutulmalıdır. Penis PRP işlemi esnasında kullanılan kitler hastanın ihtiyaçlarına göre değişiklik göstermektedir. Dolayısıyla fiyatlar da işlemde kullanılan kite göre değişiklik göstermektedir.

Penis PRP işlemi yöntem ve şekilleri kişinin ihtiyaçları doğrultusunda seçilmektedir. Kişinin ereksiyon problemi ne kadar büyükse yapılacak işlem de o kadar kapsamlı olmaktadır. Bu işlem ayrıca kişinin yaşına göre de değişiklik gösterebilmektedir. Uygulama hastane ortamında gerçekleştirilmekte ve lokal anestezi ile gerçekleştirilmektedir. Dolayısıyla işlem esnasında hasta herhangi bir acı veya ağrı hissetmemektedir. Bu işlem oldukça etkili, acısız ve çabuk sonuç veren bir uygulamadır. Dolayısıyla ereksiyon problemi yaşayan kişilerin oldukça sık tercih ettiği bir yöntemdir.

Penis PRP işlemi esnasında kişinin kendi vücudundan alınan kan hücreleri kullanıldığı için alerji riski yok denecek kadar azdır. Oldukça doğal ve sağlıklı olan bu işlem sonucunda komplikasyonlarla karşılaşma ihtimali neredeyse hiç bulunmamaktadır. Bu uygulama esnasında lokal anestezi kullanılmakta dolayısıyla hastanın genel anestezi almasına gerek duyulmamaktadır. Bu sayede hasta operasyon sonrasındaki birkaç saat içerisinde ayağa kalkabilmektedir. İşlem enjeksiyon yöntemiyle gerçekleştirildiği için hastanın vücudunda ameliyat izi kalmamaktadır.

Penis PRP işlemi sonrası hasta günlük hayatına çok kısa zamanda devam edebilmektedir. Bu operasyon sonrası peniste oluşan ödem yaklaşık bir hafta içerisinde kaybolmaktadır. Operasyon sonrası bir haftalık süreçte hastanın cinsel ilişkiye girmemesi şarttır. Plazmanın penise uygulanması işlemine Priapus Shot adı verilmektedir. İşlem esnasında penis pompası kullanılması başarıyı artırmaktadır. Vakumlama ile birlikte yapılan PRP işlemi oldukça etkili olmaktadır.

Penis PRP işlemi sonrası hastanın ağrı veya acı hissetmemesi sebebiyle günlük hayatına geri dönebilmesi oldukça rahattır. Eğri penisi düzeltmeye yönelik uygulanan bu işlem esnasında bölgesel anestezi kullanılması hastanın operasyon sonrası istirahat etme ihtiyacını ortadan kaldırmaktadır. Enjeksiyon yöntemi kullanılan penis PRP işlemi akabinde vücutta yara izi kalmaması da bu işlemin avantajları arasındadır.

Penis Büyütme Teknikleri

Penis büyütme egzersizleri ameliyat veya enjeksiyon gibi yöntemlerden çekinen veya tercih etmek istemeyen kişilerce sıklıkla araştırılmaktadır. Bu gibi durumlarda penis eğriliğinden şikayetçi olan veya penis boyutu sebebiyle özgüven problemi yaşayan kişiler penis büyütme egzersizlerine yönelmektedir.

Penis büyütme yöntem ve teknikleri arasında sayılabilecek uygulamalardan ilki çekme yöntemi ile penis büyütmedir. Bu egzersiz esnasında penisin ereksiyon halinde bulunmaması gerekmektedir. Kişinin ayakta durarak yaptığı bu egzersizde baş ve işaret parmaklarıyla penisi çekilmektedir. Oldukça yumuşak ve kontrollü hareketlerle yapılan bu çekme işlemi ile penise giden kan akışı hızlandırılmaktadır. Anında sonuç vermeyen bu yöntem haftada birkaç kez tekrarlandığında penis boyunda birkaç ay içerisinde değişiklik yaratmaktadır.

Penis PRP işlemi yaptırmak istemeyen kişilerin yöneldiği evde egzersiz yöntemlerinden ikincisi ise sıkma işlemidir. Bu yöntem penisin kalınlaşmasını sağlamaktadır. Tıpkı çekme yöntemi gibi bu uygulamada da penisin ereksiyon durumunda bulunmaması elzemdir. Bu işlem esnasında penis avuç içine alınarak acımayacak kadar sıkılmaktadır. Yaklaşık 30 saniye süresince uygulanan bu egzersiz de de sonuçlarını birkaç ay içerisinde göstermektedir.

Penis boyutundan şikayetçi olan kişilerin başvurduğu üçüncü penis egzersizi yöntemi ise penis yarı erekte iken yapılmaktadır. Penis yarı erekte durumdayken sol elin işaret parmağı ile baş parmağı kullanılarak hafifçe tutulmakta ve yine hafifçe sıkılmaktadır.  Bu sıkma işlemi esnasında penis aşağı ve yukarı doğru hareket ettirilmektedir. Daha sonra sıkma işlemi elin penis boyunca penis kökünden ucuna ve tam tersi yönde hareket ettirilmesiyle devam ettirilmektedir. Bu işlem yapılırken penisin tam ereksiyon haline geçmemesi için oldukça yavaş hareketler yapılmalı ve cinsel düşüncelerden kaçınılmalıdır.