Penis büyütme operayonu sırasında anestezi ameliyatlar için önemli bir konu olmaktadır. Her operasyon için kullanılacak anestezi metodu farklılık göstermektedir.

Anestezi çeşitleri birçoğumuz için korkulacak bir durum olabilir. Tekrar uyanamamaktan korkan hastalar ameliyat sırasında kullanılacak anestezi tekniğine karar vermek istemektedir. Fakat bunun kararı uzmanlar tarafından yapılan operasyona göre verilmektedir. Her operasyon farklı anestezi tekniğine ihtiyaç duyabilir. Hastanın yapılan uygulama sırasında acı ve ağrı hissetmesini engelleyen anestezi, ameliyat öncesinde hastaya uygulanır. Hasta bazı tekniklerde tamamen uyutulur, bazı tekniklerde de sadece uygulama yapılacak bölge uyuşturulur ve hasta uyanık bırakılır.

Penis büyütme operasyonları da anestezi gerektiren cerrahi uygulamalardandır. Yapılan uygulamaya göre doktorlar farklı anestezi tekniğini kullanabilirler.

Sedasyon Anestezi Tekniği

Penis büyütme operasyonu sırasında sıklıkla kullanılan bir tekniktir. Sedasyon tekniği, farklı teknik ve ajanlar kullanılarak anestezi uzmanları tarafından uygulanan bilinçli bir şekilde uykulu olma halidir. Uyku sersemliği gibi düşünülebilir. Çünkü operasyon sırasında tepki verilebilir, refleksler çalışır ama uyanıldığında bir şey hatırlanmamaktadır. Genel anesteziden farklı olarak makinaya bağlanılmaz ve hasta uykulu olma fikriyle daha rahat ameliyata girebilmektedir. Sedasyon anestezi ile yapılan penis büyütme estetik operasyonu uzmanlar tarafından sıklıkla önerilmektedir.

Genel Anestezi Tekniği

Penis büyütme operasyonlarında bazı doktorlar genel anestezi tekniğini tercih etmektedir. Genel anestezide hastaya solunum yoluyla ya da damardan enjeksiyon yoluyla çeşitli ilaçlar verilmektedir. Bu sayede hasta bilincini kaybetmektedir. Ameliyatlarda sıkça kullanılan bu yöntem hastaları oldukça korkutmaktadır. Ameliyat süresince hasta cihazlara bağlanır ve operasyon anestezi uzmanının kontrolüyle gerçekleşir.

Operasyon boyunca anestezi uzmanı hastaya solunumla anestezi maddesini vermeye devam eder. Operasyon sonunda bu madde kesilir ve hastaya yapılan işlemin etkisini azaltacak başka ilaçlar verilir. Hasta kendine gelene kadar takip edilir. Kişilerin en çok korktukları nokta tekrar kendilerine gelememeleri ve ameliyat sırasında bir anda uyanıp acı hissetme ihtimalini düşünmeleridir. Oysa ameliyat süresince anestezi uzmanı bu süreci takip eder. Ameliyattan sonra hastaya acı ve ağrıları için ilaç verilir ve hissettikleri dindirilmeye çalışılır. Daha sonra hastaya uygulanan penis büyütme teknikleri tedavisi süreci başlar.

Penis Büyütme Ameliyatları Ağrılı Mıdır?

Ameliyatlarının ağrılı olup olmaması doktorlara sıkça sorulan sorulardandır. Penis ameliyatları ağrılı ameliyatlar değildir. Özellikle penis kalınlaştırma ameliyatlarında ağrı daha az görülür ve kas ağrısı gibi düşünülebilir. Ya da ağrı yağ alınan karın ya da popo bilgesinde görülür. Ameliyat sonrasında iz kalmamaktadır.  Birkaç gün idrara çıkmada yanma görülebilir. Bunlar normaldir. Ameliyat sonrası hastalar günlük hayatlarına devam edebilirler. Diğer kişiler ameliyat olunduğunu fark etmemektedir.

Penis uzatma ameliyatlarındaysa bir dikiş çizgisi bulunur fakat zamanla bu bölgenin iyileşme hızı fazla olduğu için geçer ve izi kalmaz. Ameliyat sonrası penisin büyümemesi ve ereksiyon olmaması için sargı yapılır. Sargı 4 ila 5 gün sonra çıkarılır ve sargı pantolon üzerinden belli olmamaktadır. Yaklaşık bir ay sonra penis normal halini almaktadır. Tedavi süresince doktor penis büyütme egzersizleri yapılmasını uygun görebilir. Doktor kontrolü dışında egzersiz yapılmamalıdır.

Penis Büyütme Operasyonu Sonrasında Oluşabilecek Komplikasyonlar

Penis büyütme operasyonu yaptıracak kişi operasyonun gerçekleşeceği kliniği seçerken dikkat etmelidir. Klinik steril ameliyat ortamına sahip olmalıdır. Çünkü bu operasyon bir cerrahi müdahaledir. Daha sonra alanında uzman bir doktor en önemli etmenlerden biridir. Operasyonu yapacak doktor mutlaka tecrübeli olmadır. Bu durum kişinin beklentisinin karşılanabilmesini kolay hale getirecektir. Operasyonda sırasında oluşabilecek komplikasyonların önüne geçebilmeyi sağlayacaktır.

Operasyon sonrasında ise oluşabilecek komplikasyonlar her insana göre farklılık gösterebilir. Uygulama sonrasında his kaybı ve ereksiyon olamama gibi problemler görülmemektedir. Yine de her ameliyatta olduğu gibi bu riskleri penis büyütme estetiği de barındırır. Enfeksiyon görülmesi nadir de olsa ameliyat sonrasında görülebilir. Peniste kızarıklık ve ağrı meydana gelir. Doktorlar tarafından yine muayene edilen hastaya genellikle antibiyotik verilmektedir. Yağların alındığı bölgede de morartı meydana gelebilir. Penise aktarılan yağlarda da erime meydana gelebilir. Bu durum kendini peniste açık sarı akıntıyla belli eder fakat bir hafta sonra kesilir.

Penis Büyütme Operasyonu Nasıl Yapılır?

Penis büyütme operasyonu için tek bir yöntemden bahsetmek mümkün değildir. Günümüzde penisin kalın ve uzun olması erkekler tarafından istenilen bir durumdur. Bu iki beklenti için ayrı ayrı işlemler uygulanır. Yine de hasta her ikisini aynı anda da isteyebilmektedir. Penis büyütme ameliyatla ve ameliyatsız yapılabilmektedir. Hedef her şekilde aynı olmaktadır. Penis yaklaşık 1-2 cm uzar; çap olarak da 0,5 ila 1 cm arası kalınlaşmaktadır.  Ameliyatlı yöntem hızlı bir sonuç almayı sağlar. Ameliyatsız yöntemler ise uzun sürmektedir.

Ameliyatsız yöntemler denilince herkesin aklına evde penis büyütme yöntemleri gelmektedir. Fakat bahsedilen yine kliniklerde yapılan herhangi bir kesik olmayan yöntemlerdir. Evde yapılan penis büyütme yöntemleri hiçbir sonuca ulaştırmamaktadır. Özellikle birçok yerde gördüğümüz ilaç ve kremler amaç için boşa uğraş vermekle birlikte ciddi sağlık sorunlarına yol açmaktadır.

Penis Büyütmede Ameliyatlı Yöntemler

Penis büyütme ameliyatlarından biri penis bağını keserek uzatma yöntemidir. Penisin sahip olduğu bağ kesilir ve penis biraz daha aşağıya düşer. Penis ile penis torbalarının mesafesinin açılmasıdır. Bu operasyonla peniste hem sönük hem de ereksiyon olmuş halinde uzama meydana gelmektedir.

Zamanında hatalı sünnet olunması durumunda kişilerin penisi olması gerektiğinden kısa kalmış olabilir. Bu durumda hastalara deri grefti yöntemi kullanılarak penis derisi artırılarak penisin uzatılması sağlanarak penis büyütme estetik operasyonu gerçekleştirilmiş olur.

Penis kalınlaştırma operasyonlarında ise liposuction yöntemidir. Aynı kişinin farklı bölgesinden örneğin karnından alınan yağ penise aktarılır ve penisin kalınlığı artırılır. Aktarılan yağın yüzde 4’ı 6 ay sonra da peniste kalabilmektedir.

Penis Büyütmede Ameliyatsız Yöntemler

Penis büyütme ameliyatsız yapıldığında oldukça uzun süren bir işlemdir. Penise şok dalga tedavisi bu yöntemlerden biridir. Özel bir cihazla penisin 5 farklı yerine uygulanır ve anesteziye gerek duyulmaz. Ağrı ve sızı hissedilmez. Haftada 2 ila 3 kez veya her gün uygulanır. P-shot yöntemlerden bir diğeridir. P-shot, penise yapılan prpdir. Penise uygulandığında ereksiyon olmayı artırır. Vakum tedavisi özel bir aletle hastanın kendi kendisine yaptığı bir uygulamadır. Tüm bu uygulamaları aynı anda yapılması önerilmektedir. 5-6 ay sonra sonuç alınabilmektedir. Yine de bu ameliyat gerektirmeyen penis büyütme yöntem ve operasyonları doktorlar tarafından çok tercih edilmemektedir.

Penis Büyütme Operasyonlarının Gerçekleştirildiği Yerler

Penis büyütme operasyonları Türkiye’de çok az hastanede gerçekleştirilmektedir. Bunun nedeni penis büyütme ameliyatı yapan doktorların sayısının oldukça az olmasıdır. Bu gibi cerrahi operasyonların yapımı oldukça zordur. Maliyeti de insanlar için büyük önem teşkil etmektedir. Devlet hastanelerinde yapılmayan bu operasyonlar özel hastanelerde yapılmaktadır. Birçoğu İstanbul’daki özel hastanelerdir. Fiyatları muayene yapılarak belirlenmektedir. Çünkü istek ve beklentilerin farklılıkları, fizyolojik farklılıklar, hastanede kalınacak gece, hastane seçimi, doktorun belirleyeceği yöntemler vb. penis büyütme ameliyatı fiyatını belirleyecektir. Penis boyutunu büyütmek isteyen hastaların tecrübeli doktorlarla konuşmaları ve beklentinin karşılığını alabileceği yüksek etkili tedavi seçeneklerini öğrenmeleri gerekmektedir.