Penis büyütme ameliyatı için klinik seçiminde hatalar birçok hastanın mağdur olmasına sebep olmuştur.

Yanlış bir operasyon büyük sağlık problemlerine sebep olabilir. Bu yüzden operasyon için seçilen klinik büyük bir önem arz etmektedir. Klinik, operasyon için steril bir ameliyat alanına sahip olmalıdır. Diğer bütün cerrahi operasyonlarda olduğu gibi penis büyütme operasyonunun da nerede olduğu kadar kim tarafından yapıldığı da önemlidir. Doktorun alanında uzman olmasına dikkat edilmelidir.

Penis büyütme birçok doktor operasyonunu başarıyla yapabildiğini iddia edebilir. Fakat her doktor yeterli tecrübeye sahip değildir ve bu bazı sorunlara neden olabilir. Operasyonu daha önce yaptıran bir kişiden veya araştırmalarınız sonucu tecrübeli bir doktor edinmelisiniz. Böylelikle beklentinizin gerçekleşmesi kolaylaşır ve en iyi sonuçla klinikten ayrılabilirsiniz.

Evde Yapılan Penis Büyütme Yöntemleri İşe Yarar Mı?

Penis büyütme ameliyatlarına karar verilmeden önce araştırılan ilk konu evde yapılabilecek penis büyütme yöntemleridir. İnternette bu konuyla ilgili birçok içerik mevcuttur. Ameliyat düşünmeyeler, ameliyattan korkanlar ya da cerrahi operasyonlarının maliyeti nedeniyle başvurulan evde penis büyütme yöntemleri olumlu sonuç vermemektedir. Penis büyütme yöntemleri tıbbi tekniklerle gerçekleştirilebilir. İnternette olan egzersizleri yapmak bir sonuca ulaştırmaz. Bunun yanında reklamlarda karşımıza çıkan ilaçlar, kremleri de kullanmak peniste kalıcı etkilere yol açabilir. Kesinlikle kullanılmamalı ve denenmemelidir.

Büyütme egzersizleri, ameliyat sonrası doktor uygun görürse ve yine doktorun anlattığı şekilde yapılmalıdır.

Penis Büyütme Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Penis büyütme birçok erkeğin sorunudur. Ameliyat ereksiyon halindeyken penis boyu 12 cm’den kısa olan bireylere yapılır. Uyarılmayan penis 5 cm’dir. Ereksiyon olduğunda boyu ve eni büyür. Ereksiyon olan penis boyu 13 ila 14 cm olabilmektedir. 12 cm ve üstü normal kabul edilmektedir. Bundan kısa olan penisler kısa kabul edilmektedir. Birçok erkek penis büyütme egzersizleri yapmayı denese de olumlu sonuç alamamaktadır. Bu durum insanlarda anksiyete bozukluğu gibi psikolojik rahatsızlıklara neden olmaktadır. Boyu kadar kalınlığı da erkekler tarafından yeterli olmadığında rahatsızlık verebilmektedir. Kalınlık penis boyu kadar stabil değildir. Değişkenlik gösterebilir. Uyarılmayan penis ince gözükebilir ama ereksiyon olduğunda daha kalın bir hal alabilir.

Penis Büyütme Operasyonu Yaptıracak Kişi Nelere Dikkat Etmelidir?

Penis büyütme operasyonu yaptıracak kişi operasyonun gerçekleşeceği kliniğe, uygulayacak uzmana, ameliyat fiyatlarına ve ameliyat sonrası tedavi süreçlerine dikkat etmelidir. Klinik steril bir ameliyathane ortamı olmalıdır. Her ne kadar basit bir operasyon gibi gözükse de uzman doktorlar tarafında uygun ortamda gerçekleştirilmelidir. Alanında uzman, tecrübeli doktor oldukça önemlidir. Çünkü penis büyütme ameliyatları tecrübeli doktorlar tarafından yapıldığında beklentinin karşılığını almayı kolaylaştırır.

Penis Uzatma Ameliyatları

Penis büyütme için kliniklere başvurulan konulardan biri penisin boyunun kısa olmasıdır. Kalınlığından şikayetçi olmayan ama ereksiyon olduğunda boyunun rahatsızlık verdiği bireyler doktorlarla sıklıkla penis uzatma ameliyatı için başvururlar. Büyütme yöntemleri birçok hekime göre değişse de en çok kullanılan yöntem penis ve torbalar arası uzatılır. Bu şekilde var olan ama gözükmeyen penisin alt kısmında uzama meydana getirilir. Uzama penisin uyarılmamış yani sönük halinde ve ereksiyon halinde belli olmaktadır.

Bir diğer penis büyütme yöntemi penisin insan vücudunun içinde kalan kısmının dışarıya çıkarılmasıdır. Bu yöntem penisin sönük halinde değişiklik meydana getirse de ereksiyon olmuş halinde boyunu uzatması mümkün değildir. Ayrıca bazı hekimler tarafından riskli bulunmaktadır. Çünkü hasta hissini bir miktar da olsa kaybedebilir.

Penis büyütme ameliyatlarından günlük hayata kısa sürede dönülebilse de kesinlikle spor ve egzersizlere ara verilmelidir. İyileşme sürecinde sadece yavaş yürüyüşler yapmanız önerilmektedir. Ağır iş ile uğraşan insanlar bu süreçte işlerine ara vermelidirler.

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı

Penis büyütme için kliniklere başvurulan diğer konu ise penisin ince olmasıdır. Bu operasyon için en çok kullanılan yöntem yağ enjeksiyonlarıdır. Liposuction tekniğiyle uygulanan yağ enjeksiyonu, hastanın vücudunun başka bir yerinden alının yağın özel işlemlerden geçirilerek yine hastanın penisine aktarılmasıdır. Yağ enjeksiyonunda aktarılan yağın yüzde kırkı peniste kalabilmektedir. 6 ay geçtikten sonra bu yüzde kırklık oran değişmez ve artık hayat boyu peniste kalır. Ameliyatta penis büyütme teknikleri her ne kadar iyi geçse de 6 ay sonra tekrar edilebilmektedir. Hastaların çoğu oran değişmese de penis kalınlaştırma işlemini tekrarlatmak isterler.

Penis Büyütme Ameliyat Riskleri

Penis büyütme ameliyatları içerisinde yapılan penis uzatma ve kalınlaştırma operasyonlarında her ameliyatta olduğu gibi riskler mevcuttur. Öncelikle ameliyatın hangi ortamda ve hangi anestezi yöntemiyle yapıldığı çok önemlidir. Anesteziye bağlı riskler her ameliyatla aynıdır. Bu ameliyat sonrası enfeksiyon, dikiş açılması, kanama gibi komplikasyonlar görülebilir. Ancak boşalma, cinsel istek, işeme fonksiyonunda olumsuz bir etki görülmemektedir. Penis büyütme yöntem ve tekniğine göre ameliyat sonrası dikkat edilmesi gereken tedavi süreci bilinçli geçirildiği takdirde herhangi bir problem yaşanmamaktadır.

Ameliyat Fiyatları

Penis büyütme ameliyatı fiyatları insanların en çok araştırdığı konulardan biridir. Ama uzman doktora muayene olmadan istek ve ihtiyaçlara bakılmaksızın fiyat belirlemek çok da gerçekçi olmayacaktır. Çünkü kişiye uygulanması gereken operasyon yöntemleri, operasyonun yapılacağı klinikte geçireceği gecelik fiyat ve ameliyat ücretleri, uygulayacak uzman doktorun tecrübeyle orantılı fiyat beklentisi fiyatı belirleyecektir. Verilen fiyatlar penis büyütme ameliyatı için belirleyici bir unsur değildir. Daha yüksek fiyat daha iyi bir hizmet ya da başarılı bir sonucun olacağı anlamına gelmez.

Asıl istenilen cinsel hislerin kaybı olmadan ameliyatın başarılı bir şekilde gerçekleşmesidir. Bu nedenle yeterli araştırmayla birlikte doktor muayenesi yapılarak klinikten fiyat istenmesidir. Birden fazla işlemin örneğin penis uzatma ile penis kalınlaştırma operasyonlarının birlikte yapılması da fiyat üzerinde artırıcı etkiye sebep olabilir. Penis büyütme estetik operasyonlar içerisinde yer aldığı için diğer bazı estetik operasyonlar gibi devlet hastanelerinde yapılmaz ve hastalar özel hastanelere yönlendirilir.

Ameliyat Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Penis büyütme operasyonları basite alınacak uygulamalardan oluşmaz. Diğer operasyonlar gibi önem verilmelidir. Uzman doktorlar tarafından özenle yapılan bu uygulamalar titiz bir takip süreciyle tedaviyi gerektirir. Operasyon sonunda dikkat edilmesi gereken tüm konular, ameliyat öncesi ve sonrası uzman doktor tarafından hastayla paylaşılmaktadır. Tedavi boyunca uzak durulması gerekenler, uzman doktorlar tarafından yazılan ilaçların kullanımı operasyon sonucunda beklentinin alınabilmesi Için oldukça önemlidir. Doktorların söylediği tedavi sürecine uyulmadığı takdirde enfeksiyon ve iltihapların oluşması muhtemeldir. Bunlar tedavi sürecinin ve operasyon sonucu oluşan yaranın iyileşmesini geciktirecektir.

Tedavi boyunca cinsel ilişki, spor ve egzersizlere ara verilmelidir. Yüzme, solaryum, buhar banyosu, güneşlenmeyi ertelemek gerekir. Doktor yapılan uygulamaya göre eğer gerekirse uçak seyahatlerini ve araç kullanmayı da kısıtlayabilir. Bunların yanında ilk 10 gün penis sargıda kaldığı için duş almak yasaklanmaktadır.

Ameliyat sonrası beslenme de çok önemlidir. Sıvı alımından kaçınılmalı ve idrara çıkmayı tetikleyecek gıdaların tüketilmesi azaltılmalıdır. Tedavi boyunca penise pansuman doktor kontrolünde yapılmalıdır. Tüm bunlara uyulduğunda penis büyütme estetiği ile hayal edilen uzunlukta ve kalınlıkta penise sahip olmak mümkündür.