Penis büyütme operasyonu yaptırmayı düşünen erkeklerin bu konuda birtakım tereddütleri vardır. İşlem sonrası süreç de hastalar için merak konusu olmaktadır.

Penis büyütme kısa penis sorununu ortadan kaldırmak için yapılan işlemlerin ve müdahalelerin tamamına verilen genel bir isimdir. Hastanın penisine yapılan cerrahi müdahaleler sayesinde işlem yapılan peniste 3 ve 5 arasında bir büyüme gözlemlenebilir. Penisin küçüklüğü özellikle cinsel ilişkilerde sadece erkek için değil birçok kadın için de yeterli olmayabilir. Cinsel mutsuzluk ilişkinin bütününe olumsuz olarak yansır, penis büyütme ameliyatı cinsel konularda bu gibi sorunlar yaşayan çoğu hastanın başvurduğu bir yöntemdir. Erekte olmamış bir penisin boyutu 5 ve 8 santim arasında değişiklik gösterebilir. Ancak penis büyütme ameliyatı sayesinde penisin boyuna müdahale edebilmek mümkündür. Aynı zamanda penis kalınlaştırmak için de kullanılan birçok teknik vardır ve bu müdahaleler hasta anestezi etkisi altındayken gerçekleştirilir.

Penis Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Penis büyütme ameliyatı hastanın penisinde görünmeyen kısımlardan faydalanılarak yapılan işlemler sonucu penis uzatma, büyütme odaklı bir ameliyattır. Hastalar anestezi etkisi altındayken bu işlem gerçekleştirilir bu sayede hasta herhangi bir acı veya ağrı hissetmez. Penis büyütme ameliyatı sonrasında hastalar da his kaybı ve benzeri durumlar ortaya çıkmaz. Ancak uzman doktorlar ve güvenilir kliniklerde yapılmayan her işlem bu riski arttıracak bir faktördür.

Penis büyütme veya kalınlaştırma ameliyatı oldukça ciddi bir cerrahi işlemdir ve alanında uzman cerrahlar tarafından yapılması gerekir. Ameliyat sonrasında hastanın penisinde 5 cm’ye kadar bir uzama gözlemlenebilir. Penis kalınlaştırma ameliyatında ise hastanın kendi penisinden alınan yağ dokuları liposuction işlemi uygulanarak tekrar hastanın kendi penisinde enjekte edilir ve bu sayede penisin kalınlaşması sağlanır.

Kimler Penis Büyütme Ameliyatı Olabilir?

Penis büyütme kendinin ve ihtiyaçlarının farkına varmış birçok erkek birey tarafından tercih edilen bir yöntemdir. Ancak penis büyütme ameliyatı yaptırmak isteyen hastaların 18 yaşını doldurmuş olması gerekir. 18 yaşını geçmiş her erkek hasta penis büyütme ameliyatı olabilir. Penis büyütme ameliyatı olmak isteyen hastaların penisinin kısa olması veya ince olması gibi kriterler bulunmamaktadır. Penis boylarından memnun olan sağlık konusunda veya cinsel anlamda hiçbir şikayeti olmayan ancak tercihen daha kalın, uzun bir penise sahip olmak isteyen hastalar da bu işlemi tercih eder. Büyütme işlemleri hastaların penislerini istedikleri boyuta kavuşturmak için her boy ve kalınlıktaki penise uygulanabilecek bir işlemdir. Penis büyütme estetiği öncesi uzman cerrahlara başvurarak detaylı bilgiler edinmek ve sağlıklı bir tedavi yolu çizmek oldukça önemlidir.

Ameliyat Kaç Saat Sürer?

Penis büyütme ameliyatı son dönemde birçok hasta tarafından tercih edilen bir ameliyattır ve zor bir operasyon değildir. Başarılı bir cerrah ile gerçekleştirilen penis büyütme ameliyatı sonrasında hastalar başarılı sonuçlar elde eder. Yapılacak olan ameliyatın süresi birçok kaynakta farklılık gösterir ancak ortalama 3-4 süren bir ameliyattır. Penis büyütme ameliyatının kaç saat süreceği hakkında kesin bir bilgi vermek doğru olmaz çünkü bu süre hastadan hastaya değişir. Ameliyat sırasında gerçekleşebilecek birtakım sorunlar da ameliyat süresini etkileyebilir. Her cerrahi operasyon gibi penis büyütme ameliyatı da birtakım riskler barındırır. Ancak ameliyat öncesinde hastaya doktor tarafından bu riskler hakkında bilgilendirme sağlanır. Özellikle ameliyat sonrası yaşanabilecek sorunlar hastayla paylaşılır ve bu konularda tedbirler alınır.

Penis Büyütme ve Kalınlaştırma Operasyonu Sonrası


İlginizi Çekebilecek ÜrünlerimizOperasyonları sonrasında hastalar aynı şikayetleri yaşarlar. Penis büyütme ameliyatı geçiren her hasta ameliyat sonrasında hafif ağrılar yaşayabilir. Vücutta gerçekleşen fiziksel değişim sonrası yaşanacak bu ağrılar oldukça normaldir. Ameliyat sonrasında yaşanacak bu ağrıların önüne geçmek için işlemi gerçekleştiren doktorun verdiği ilaçlar ve ağrı kesiciler kullanılmalıdır. Ancak bu ilaçların kullanılmasına rağmen ağrılar şiddetlenerek devam ederse hastanın acilen doktoruna danışması gerekir.

Penis büyütme ameliyatı sonrasında hastalar kısa sürede ayağa kalkabilir ve gündelik hayatlarına devam edebilirler. Büyütme, kalınlaştırma işlemi sonrasında penis bölgesinde oluşacak ağrıların yanı sıra karın ve popo bölgesinde oluşan ağrılar sebebi ile hastaların hastanede bir süre yatışı sağlanabilir. Penis büyütme ameliyat sonrasında hasta normal hayatına geçişi sürecinde özellikle cinsel konuda oldukça sabırlı davranmalıdır en az 4 hafta olacak şekilde cinsel hayatına ara vermeli ve 4 hafta sonunda doktoruna danışarak kontrollü bir şekilde cinsel ilişki yaşamalıdır.

Ameliyatsız Penis Büyütme Mümkün mü?

Penis büyütme teknikleri çok çeşitli metotlardan oluşmakta ve oldukça ilgi görmektedir. Penis boyundan veya kalınlığından memnun olmayan birçok hasta ameliyat olmaktan kaçındığı için sorunlarına doğal yollardan çözümler arar. Özellikle günümüzde internetten kolayca erişilebilecek birçok sitede penis masajları, penis büyütme egzersizleri, sıkma yöntemleri, çekme yöntemleri ve penis pompası gibi birçok sonuca ulaşılabilir. Ancak bu yöntemlerin veya egzersizlerin hiçbir bilimsel dayanağı yoktur.

Penis büyütme internetten ulaşılan bilgilere dayanarak gerçekleştirilmeye çalışılmamalıdır. Penis anne karnından başlayarak oluşan, sürekli olarak gelişen ve doğal yollarla da büyüyen bir uzuvdur. İlerleyen yaşa, genetik faktörlere ve bireyin fiziksel gelişimine göre büyümesini sürdürür. Doğal olarak büyümeyi arttırabilecek veya etkileyebilecek hiçbir bitki, ilaç, besin takviyesi, egzersiz veya masaj yoktur. Evde penis büyütme yöntemleri adı altında yapılacak olan egzersizler masajlar veya tüketilecek besinleri ilaçlar gibi doğal olmayan teknikler vaat edilenin aksine hastanın penisini büyütmez ve kalıcı hasarlara yol açabilir. Penis büyütmek veya kalınlaştırmak isteyen hastalar cerrahi müdahale dışında bir yola başvurmamalıdır. Penis büyütme ameliyatı sonrasında her hasta 6 ay içerisinde istediği penis boyutuna ve kalınlığına ulaşabilir.

Ameliyat Sonrası İz Kalır mı?

Penis büyütme ameliyatı sonrasında hastanın penisinde gözle görünür bir iz kalır. Ancak peniste kalan bu ameliyat izi rahatsız edici bir boyutta olmaz ve hastanın ameliyat olduğunu bilmeyen biri tarafından fark edilmesi mümkün değildir. Ameliyat sonrası hastanın penisinde kalacak iz gözle görülür bir iz olsa da küçük ve basit bir iz olarak görüneceği için hastanın ameliyat olduğu anlaşılmayacaktır. Penis büyütme yöntem açısından bakıldığında birçok farklı yöntemi olan bir ameliyattır ancak hastaların yöntem tercihinde bulunması gibi bir durum söz konusu değildir. Hastaya yapılacak tetkikler sayesinde, hastaya uygulanacak yöntem uzman cerrahlar tarafından belirlenir ve uygulanan her yöntemde ameliyat sonucu hasta penisinde iz kalır.

Penis Büyütme Operasyonu Fiyatları

Penis büyütme veya kalınlaştırma işlemlerinin SSK tarafından karşılanmadığı bilinmektedir. Bu konuda net bir bilgi almak isteyen hastalar devletin ilgili birimlerinden güvenilir cevaplar almalılardır. Son zamanlarda özel hastanelerde de penis büyütme ameliyatları oldukça sık gerçekleştirilmeye başlanmıştır. Özel hastanelerin hastalara sunduğu imkanlar ve hastaların sıra beklememeleri gibi durumlar devlet hastanelerinin yanı sıra özel hastanelerin tercih edilmesini sağlar.

Penis büyütme estetik bir operasyon olduğu için özellikle özel hastanelerde sabit bir fiyat ile karşılaşmak mümkün değildir. Tercih edilecek operasyona ve uygulanacak yönteme bağlı olarak fiyatlar değişiklik gösterebilir. Penis büyütme ameliyatının yapılacağı hastane, klinik veya yapacak olan cerrah ameliyatın fiyatının belirlenmesinde oldukça önemli bir faktördür.

Penis büyütme ameliyatı için fiyat araştırması yapmak isteyen hastaların güvenilir cerrahlara ve hastanelere başvurmaları gerekir.