Penis büyütme ameliyatı hem kalınlık hem de uzunluk açısından sorun yaşayan hastaların tercih edebileceği bir operasyondur.

Penis büyütme estetik operasyonlardan yalnızca biridir. Normal boyuttaki penise sahip olmayan kişilerin hem psikolojik anlamda hem de günlük yaşantılarındaki ilişkilerinde sıkıntılar yaşaması söz konusu olmaktadır. Günümüzde yaşanan teknolojik gelişmeler ile sıkıntıların da hastaları yormasıyla penis büyütme operasyonuna olan ilgiyi artırmaktadır.  Daha önce de belirtildiği gibi operasyonun hem kalınlaştırma hem de boyun uzatılması için kullanılabilmesi operasyona olan ilgiyi daha da artırmaktadır.  Penis büyütme estetiği ile istedikleri yapıya ulaşan hastaların operasyon öncesinde ve sonrasında dikkat etmesi gereken birçok unsur da söz konusudur.

Penis büyütme operasyonu hem hastaların hem de hekimlerin üzerine belirli sorumluluklar yüklemektedir. Başka bir ifade ile operasyonun gerçekleştirilmesi ile tarafların yükümlülüğü sona ermemektedir. Zira hastalar iyileşme süreci boyunca çok dikkatli olmalı aynı zamanda doktor kontrollerini de aksatmadan sürdürmelidir. Tam anlamıyla dokuların birbirini tutması sağlandıktan sonra ancak süreç sona erer.

Operasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Penis büyütme ameliyatı sonrasında tedavi sürecinde olduğu gibi titizlikle hareket edilmesi gerekir. Penis büyütme estetiği sonrasında hekimin verdiği ilaçların kullanılması ve diğer tavsiyelere de harfiyen uyulması iyileşmenin daha hızlı gerçekleşmesini sağlayacaktır. Hızlı bir şekilde gerçekleşen iyileşme aynı zamanda sağlıklı olarak da geçirilecektir. Dolayısıyla bahsedilen tavsiyelere uymak hastalar için konforlu bir iyileşme sürecini de sağlayacaktır.

Penis büyütme ameliyatı sonrasında genel olarak hastaların dikkatli davranması ve ani hareketlerden kaçınması önerilmektedir. Bunun yanında ilk on gün duş alınması önerilmeyen bir durumdur. Ayrıca ilk hafta hastalar uçak yolculuklarından uzak durmalıdır. Yine belirtmek gerekir ki hastalar reçete edilen ilaçları düzenli olarak kullanırken en az üç hafta cinsel ilişkide bulunmaması gerekir. Cinsel ilişki operasyon sonrasında dokuların uyuşmasını engelleyecek ve belirli deformasyonların meydana gelmesine sebep olacaktır. Operasyon sonrası en az ilk on gün solaryum veya çok sıcak ortamlardan uzak durulmalı; bu süre içerisinde hataların kendilerini güneş ışınlarından da korumaları gerekir.

İyileşme Süreci

Penis büyütme sonrasında ilk on beş gün kasık bölgesinde şişmeler ve morlukların görülmesi söz konusudur. Genel olarak operasyon sonrasındaki ilk ay uygulanan penis büyütme teknikleri sayesinde görünümün ve işlevsel özelliklerin normale dönmesi gerçekleşmektedir. Ayrıca genel olarak iyileşme süreci altı ay sonunda tamamlanmaktadır. Ancak hastaların kişisel durumları ve başka etkenler sebebiyle bu süreler kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. İyileşme süreci boyunca önemli olan belirtilen sürelerin takip edilmesinden ziyade uzmanların tavsiye ettiği talimatlara ve reçetelere düzenli bir şekilde uymaktır. Düzenin sağlanması halinde süre uzasa bile hastalar için konforlu bir iyileşme sürecinin gerçekleşeceği söylenebilir.


İlginizi Çekebilecek ÜrünlerimizPenis büyütme ameliyatı sonrasında ortalama iki haftalık sürenin geçmesiyle beraber hastaların hafif tempolu egzersizler ve düşük tempolu koşullar yapmasında bir engel yoktur. Ancak belirtilen süre sonunda dahi hastaların ağır kaldırmaya özen göstermesi gerekir. Aksi durumda dikişlerin patlaması söz konusu olabilecektir. Yine bu iki haftalık sürede hastaların yüzme faaliyetlerinde bulunmaması gerekmektedir. Yüzme faaliyetlerinin tedavinin tamamlanmasından sonra gerçekleştirilmesi önerilir.

Penis Büyütme Operasyonu Sonrası Beslenme

Penis büyütme operasyonu sonrasında beslenme konusu da aslında tedavinin başka bir parçasıdır. Zira beslenme konusunda gereken özenin gösterilmemesi halinde de operasyonun başarısızlıkla sonuçlanması mümkün olacaktır. Penis büyütme yöntem konusundaki farklılıklar olmasına bakılmaksızın her operasyonda beslenme programlarının düzenli bir şekilde uygulanması gerekmektedir. Operasyon sonrasında beslenme konusunda da hekimin talimatlarına uygun hareket edilmelidir. Aynı şekilde sıvı gıdaların tüketilmesi fazla idrar üretimi olmaması açısından en aza indirgenmelidir. Operasyon sonrasındaki ilk ay hastalar açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle hastaların bahsedilen bir ay boyunca sindirimi kolay besinleri tercih etmesi gerekmektedir. Sindirimi kolay besinlerin tercih edilmesi vücudun güçlü tutulabilmesi açısından da büyük önem arz eder.

Operasyon Sonrası Kontroller

Penis büyütme operasyonu sonrasında hastaların kendilerini zorlamamaya özen göstermesi gerekmektedir. Zira kapatılan kesiklerin dikişlerinin zorlanması olumsuz durumlara sebep olabilecektir. Dikişlerin zorlanmasını engellemekle beraber hastaların pansumanlarını da kendileri yapmaktan kaçınmalıdır. Operasyon sonrasında dikişlerin alınması ve pansumanların yapılması için hekimler tarafından hazırlanan plan çizelgesine uyulmalıdır. Hastaların bireysel olarak pansuman yapma çabaları enfeksiyona ve ameliyattan beklenen sonuçların tam olarak gerçekleşmemesine sebebiyet verebilecektir. Enfeksiyon durumunda tedavi sürecinin uzaması da başka bir problem olarak karşımıza çıkar.

Penis büyütme ameliyatı sonrasında genellikle ilk beş günün sonunda dikişlerin alınması söz konusudur. Dikişler alındıktan sonra da hastaların doktor kontrollerini devam etmesi gerekmektedir. Belirli bir programa uyulması iyi bir iyileşme sürecinin geçirilmesine de yardımcı olacaktır.

Penis Büyütme Yöntemleri

Penis büyütme yöntemleri ile ilgili olarak hastalar ameliyatsız yöntemlerle ilgili sürekli olarak araştırmalar yapmaktadır. Bunun en önemli sebeplerinden biri iyileşme sürecinin insanlara uzun gelmesidir. Bundan başka toplum baskıları da hastaları ameliyatsız ve evde penis büyütme yöntemleri araştırmaya itmektedir. Uygulamada penis büyütme yöntemleri ile ilgili olarak bazı kremleri, ilaçların veya penis büyütme egzersizleri uygulanmasının işe yaradığından söz edilmektedir. Ancak söz konusu yöntemlerin olumlu etkisinin olduğuna ilişkin herhangi bir çalışma ya da bilimsel araştırma mevcut değildir.

Penis büyütme konusunda ameliyatsız yöntemler ile hastaların kalıcı ve sağlıklı sonuçlara ulaşması söz konusu değildir. Bu yöntemlerin evde uygulanmaması hastaların sağlığı açısından çok önemlidir. Penis büyütme açısından insanların toplumun baskılarını ve tedavi sürecini bir kenara bırakarak hareket etmesi gerekir. Başka bir ifade ile penis büyütme işlemini gerçekleştirmek isteyen hastalar doğruluğu kanıtlanamamış yöntemler yerine tüm kaygılarını bir kenara bırakarak uzman klinik ve hekimlere başvurmalıdır.

Normal Boyutlardaki Penis Uzunluğu

Penis büyütme normal boyutların altındaki penislere sahip hastalara uygulanan bir cerrahi müdahaledir. Ortalama olarak sönük durumda olan bir penis üç santim ile beş santim arasındadır. Ereksiyon halinde ise bu aralık on üç santim on dört santim civarındadır. İşte bu boyutların altındaki uzunlukların penis büyütme operasyonlarına konu olduğu bilinmektedir. Penis büyütme operasyonu yalnızca uzunluk açısından değil kalınlık açısından da uygulanmaktadır. Kalınlık ile ilgili olarak ise genel olarak ince olan penislere uygulanan işlem sonrasında çaplarının bir santim kadar artırıldığı bilinmektedir.

Penis Büyütme Operasyonunda Fiyatları Etkileyen Unsurlar

Penis büyütme hastadan hastaya değişiklik gösteren sürelerde ve yine hatadan hastaya değişiklik gösteren fiyatlarda gerçekleşir. Estetik operasyonlarda fiyatları birçok farklı değişken etkilemektedir.  Penis büyütme operasyonunda da fiyatlara etki eden birçok unsur söz konusudur. Hastanın talepleri ve kişisel durumu, operasyonu gerçekleştirecek olan hekim, hekimin yetenekleri, tercih edilen klinikler en önemli değişkenlerdendir. Aynı işlem bir hastaya farklı fiyatlarda uygulanırken başka bir hastaya daha farklı fiyat politikaları ile uygulanabilmektedir. Bunun en önemli sebebi uygulanan işlemlerin artması veya daha titiz çalışma gerekliliğidir. Dolayısıyla hastalar için merak konusu olan fiyatlar konusunda belirli bir miktarın belirtilmesi çok doğru değildir. Zira böyle bir durumda hastaların yanlış yönlendirilmesi söz konusu olacaktır. Hastalar en sağlıklı fiyat bilgisine bireysel özellikleri konu ederek kliniklere başvurması ile elde edebilecektir.