Penis büyütme ameliyatı sonrası cinsel ilişki, penis büyütme operasyonundan sonra cinsel ilişki penis büyütme ameliyatı olmak isteyen kişilerin arasında en çok merak edilen konuların başında gelmektedir.

Penis boyutu cinsel ilişki esnasında ilişkinin seyrini etkileyen en önemli etkenlerden birisidir. Ortalama erişkin bir erkekte penis boyu erekte olmayan durumda 5 ile 8 santim arasında değişmekte olup erekte olmuş bir penisin uzunluk ölçülerinin ortalama 12-17 santim arasında olması beklenir. Penis büyütme operasyonu gerçekleştirilmesi için herhangi bir ön koşul yoktur. Penis boyundan memnun olmayan herkes operasyona başvurabilir. Büyütme operasyonları eşitli şekillerde yapılabilmektedir. En çok başvurulan yöntemlerin başında penisin vücut içerisinde kalan kısmının uzatılması ya da dışarı çıkartılması yoluyla fiziksel bir uzama sağlanması gelir.

Penis büyütme egzersizleri gibi halk arasında türeyen ve çoğunlukla bilimsellikten uzak ve başarısız yöntemlerin varlığı bilinmekte olup bu egzersizlerin faydalarını gösteren herhangi bir çalışma ya da deney yoktur. Penis boyundan rahatsız kimselerin bu tarz yöntemler yerine, kesin sonuç verebilecek ağrısız ve acısız estetik müdahaleler için uzman estetik ya da plastik cerrahi hekimlerine başvurmaları önerilir.

Kimler Penis Büyütme Ameliyatı Olabilir?

Penis büyütme operasyonu için gereken tek kriter yaptırmayı planlayan kişinin penis boyundan şikayetçi olmasıdır. 18 yaşını doldurmuş sağlıklı ve penis boyundan şikayetçi herkes bu operasyon için uygun birer adaydır. Cinsel ilişki esnasında partnerin tatmini ve döllenme gibi konularda problem yaşayan kişiler için bu operasyon daha gerekli bir hal alsa da estetik görünüm kazanmak isteyen ya da özgüvensizlik yaşayan kişilerde de uygulanabilmektedir. Penis büyütme yöntem ve teknikleri her geçen gün gelişmekte ve penis boyu uzatma işlemi de giderek kolaylaşmaktadır.  Kısacası penis boyu kişinin ihtiyaçlarını karşılıyor ya da bir rahatsızlık duymuyorsa dahi uzatma ve kalınlaştırma gibi yöntemlerle penis büyütme operasyonuna başvurabilir.

Penis Büyütme Ameliyatı Öncesi

Penis büyütme ameliyatı öncesi her cerrahi müdahalede olduğu gibi birtakım testler yaptırılması gereklidir. Bu tetkiklerin amacı önemli operasyonlar öncesi hastanın sağlık durumunu denetlemek ve oluşabilecek problemlerin önüne geçmektir. Operasyonu etkileyecek önemli bir durumun oluşmayacağından emin olunana kadar testler ve tetkikler devam eder. Bu testlerin başında kan tahlili gelir. Hastadan alınan kan uzman laboratuvarlar tarafından analiz edilir ve hekimin onayına sunulur. Hekim tarafından analiz edilen sonuçlar incelenir ve hastanın operasyonu hakkında bilgiler verilir.

Penis büyütme teknikleri cerrahi olarak gelişen teknolojiye paralel olarak ilerler. Bu durumda yapılacak tahliller sonrası hangi yöntemlerin uygulanabileceği tartışılır. Bu süreçte hasta ve hekimin ortak kararları doğrultusunda uygulanacak yöntemler ve operasyon hakkındaki detaylar kararlaştırılır. Penis büyütme operasyonu öncesi süreçte her cerrahi operasyon öncesinde olduğu gibi beslenme de oldukça önem taşımaktadır. Hastanın kendisini zihinsel olarak operasyona hazırladığı gibi fiziksel olarak da hazırlaması için sağlıklı beslenme oldukça önemlidir. Beslenme aynı zamanda operasyon sonrası iyileşme sürecinde de oldukça önemli yer tutmaktadır.

Penis Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Penis büyütme ameliyatı gibi önemli ve cerrahi olarak tecrübe gerektiren operasyonların tamamında olduğu bu operasyon esnasında da işlem yapılacak bölge ve kişi uyuşturulur. Bu sayede penis büyütme operasyonu yaptıracak ve istediği estetik görünüme kavuşacak kişi herhangi bir acı ve ağrı hissiyle karşılaşmaz. Operasyon esnasında oluşabilecek risklerden ötürü işlemi uygulaması gereken kişi bu alanda uzman ve tecrübeli bir plastik cerrah olmak durumundadır. Penis büyütme operasyonu ciddi ve riskler barındırabilecek bir operasyondur. Penis büyütme operasyonu ile istediği görünüme kavuşacak ve bu durumun yarattığı psikolojik sıkıntılardan kurtulacak kişilerin operasyonu gerçekleştirecek merkezi ve hekimi özenle seçmeleri gerekmektedir.

Evde Penis Büyütme Yöntemleri

Evde penis büyütme yöntemleri aramasıyla ulaşılabilen ve penis boyundan rahatsız olan kişilerin kolayca yönelebileceği bazı uygulamalar olsa da bunlar tıbben uygun olmayan ve hasta sağlığı açısından büyük riskler barındıran uygulamalardır. Bu tarz uygulamalara ve yöntemlere başvurulması daha ciddi sağlık problemleri doğurabilmektedir. Kısacası evde penis büyütme uygulamaları sonuç vermeyen uygulamalardır. Bu uygulamaların denenmesi hem sağlık hem de zaman kaybı olmaktadır.

Penis büyütme isteyen kişilerin yapması gereken ilk şey bu alanda operasyonlar yapan bir estetik uzmanına muayene olmaktır. Muayene sonrası en güvenilir ve kesin bilgilere ulaşan kişiler kararlarını bu bilgiler ışığında sağlıklı bir şekilde almalıdır. Evde penis büyütme yöntemleri olarak bilinen ve bilimsel bir dayanağı olmayan bu yöntemler sonrası penis büyütmek isteyen kişiler peniste sarkma, morarma, kanlanma ve ereksiyon problemi gibi birçok problemle karşılaşabilirler. Penis yapısı gereği doğal olarak büyüyen ve gelişen bir organdır. Bu büyümeyi arttırabilecek herhangi bir bitki, egzersiz ve uygulama bulunmamaktadır. Bu tarz yöntemlere başvurulması birtakım sağlık sorunları ve zaman kaybı olarak kişilere geri dönmektedir.

Penis büyütme işlemi, penisinin boyutundan rahatsız olmayan kişilerin başvurduğu bir yöntem olmakla beraber penis büyütme işlemi isteyen kişilerin büyük bir kısmında bu penis boyu rahatsızlığı dolaysıyla psikolojik sorunlar görülmektedir. Bu durumda daha hassas ve kırılgan olan kişiler evde penis büyütülebileceğine kolayca inanabilmektedir. Fakat bu konuyla ilgili hiçbir bilimsel kanıt yoktur ve bu konu istismara açık haldedir.

Penis Büyütme İşlemi Estetik Midir?

Penis büyütme estetiği tabiri daha doğru olmakla beraber penis büyütme işlemi ya da operasyonu estetik bir müdahaledir. Estetik bir müdahale olması işlemin uzman estetik ya da plastik cerrahi hekimleri tarafından yapılmasını doğurmaktadır. Halk arasında estetik operasyonlar zararlı veya gereksiz olarak görülse de çoğu duruda sağlık sorunlarının tedavisine de yardımcı olmaktadır.

Penis büyütme operasyonu gibi kişinin psikolojisine ve ilişkisinin seyrine etkisi büyük olan operasyonlar tıbbi açıdan da oldukça faydalıdır. Penis büyütme ameliyatı sayesinde daha doğru bir forma ve büyüklüğe kavuşmuş penise sahip kişilerde daha verimli bir döllenme gözlemlenebilmektedir. Arzu edilen penise kavuşmanın verdiği psikolojik rahatlama sayesinde daha sağlıklı cinsel birliktelik yaşayabilen kişilerde ise cinsel performans artışı görülebilmektedir. Ayrıca psikolojik rahatlamanın getirdiği özgüven sayesinde sosyal hayatı kolaylaşan vakalar da görülebilmektedir. Kısacası penis büyütme operasyonu estetik bir müdahale olsa da tıbbi olarak da faydaları vardır.

Penis Büyütme Ameliyatı Sonrası

Estetik bir operasyon olsa da cerrahi bir müdahale olmasından dolayı halk arasında bilinenin aksine bir iyileşme süreci gerektirir. Penis büyütme ameliyatı sonrası hastaları zorlayan bazı durumlar oluşmaktadır. Bunların başında penisin sargılı olması gelmektedir. Penis büyütme estetik bir operasyon olmasına karşın cerrahi yeterlilikler gerektirdiği kadar tıbbi riskler de doğurabilmektedir. Bunların başında enfeksiyon riski gelmektedir.

Operasyonu başarısı ve verimi açısında penis büyütme işlemi sonrası penis sargıya alınmaktadır. Bu sayede enfeksiyon riski azaltılmakta ve sağlıklı bir iyileşme hedeflenmektedir. Operasyon sonrası işlem uygulanan kişilerde hareket kabiliyeti de göreceli olarak kısıtlanmaktadır. Penis büyütme sonrası kişiler rahat bir şekilde ayağa kalkabiliyor ya da işe gidiyor olabilseler de ağır kaldırılması ve ağır sporlarla uğraşılması gibi kas ve dokuları zorlayabilecek aktivitelerde bulunulması önerilmemektedir. Operasyon sonrası en önemli noktalardan birisi ise düzenli doktor kontrolü ve pansumandır. Hastaların düzenli kontrollere gitmesi önerilir.