Penis büyütme operasyonu sonrasında cinsel birliktelikler açısından meydana gelecek değişimler hastaların yakından ilgilendiği konulardandır.

Penis büyütme konusunda genel olarak oluşan bir ön yargı vardır. Operasyon bölgesinin hassasiyeti düşünüldüğünde hastalar için operasyonun ürkütücü olması gayet doğaldır. Ancak bazı hususlara dikkat edildiği sürece operasyonun başarı oranı oldukça yüksektir. Penis büyütme estetik cerrahinin gelişimi sayesinde hastaların düşündüklerinin aksine kısa sürelerde gerçekleştirilen bir operasyondur. Operasyon sonuçlarındaki başarı için ise hastaların operasyon öncesi ve sonrası tüm süreçte dikkatli ve titiz davranmasını gerektirir. Operasyon sonrasında operasyonun olası risklerinin engellenmesi amacıyla uzman hekim ile hasta arasında güçlü bir iletişim kurulmalıdır.

Penis büyütme sonrası hastalar genel olarak istedikleri görünüme kavuştuğundan iyileşme süreci sonunda daha mutlu bir cinsel hayata kavuşmaktadır. Penis boyutlarındaki büyüme sayesinde hastalarda oluşan psikolojik durumlar da ortadan kalkar. Bununla beraber hastanın penisinde hissizlik oluşmamaktadır. Bunun yanında cinsel isteksizlik gibi durumlar da operasyon sonrasında görülmez. Hastaların alanında uzman kişilere başvurup bu konularda rahat olması gerekir.

Penis Büyütme Ameliyatı

Ameliyat hekimin karar vereceği duruma göre hem lokal anestezi hem de genel anestezi altında gerçekleşebilmektedir.  Penis büyütme ameliyatı sırasında hastanın cinsel organının kasığı ile birleştiği tüylü kısımda kesikler açılmaktadır. Açılan kesik ile penisi iç kısma bağlayan bağlar yeteri oranda kesilerek uzatma sağlanmaktadır. Bağların kesilmesiyle ortalama olarak üç ile dört santim arasında penisin uzatılması sağlandıktan sonra açılan kesikler dikiş yardımıyla kapatılmaktadır.

Penis büyütme ameliyatında kasık ve çevresindeki yağ depolanmalarının giderilmesi ile de uzama sağlanmaktadır. Penisin gerçek boyutunun ortaya çıkarılması için bu bölgede bulunan yağların alınması oldukça önemlidir. Bahsedilen yağ alma işlemleri klasik yöntemlere dayanılarak gerçekleşebilmektedir. Ameliyatta en önemli husus hastanın memnuniyetini sağlayabilmektir. Bunun için operasyon öncesi tetkikler, kaliteli hizmet, deneyimli hekimler, ne istediğini bilen hastalar gibi unsurların sağlanması gerekir. Bahsedilen şartların sağlanması memnuniyetle beraber oluşabilecek risklerin de ortadan kaldırılmasını sağlayacaktır.

Penis Büyütme Teknikleri

Penis büyütme konusunda farklı teknikler her geçen gün ortaya atılmaktadır. Ortaya atılan yeni teknikler hastalara evde penis büyütme yöntemleri ile ilgili farklı umutlar vermektedir. Ancak hemen belirtmek gerekir ki evde penis büyütmenin sağlanabilmesi şu an için mümkün olan bir durum değildir. Her ne kadar bazı ilaçlar veya penis büyütme egzersizleri ile bunun mümkün olduğu savunulsa da bu durum günümüz için gerçeği yansıtmamaktadır. Evde penis büyütmeye ilişkin önerilen yöntemler çoğu zaman hastalar için risk barındırır. Dolayısıyla hastaların bu tarz pazarlama teknikleri ne güvenmemesi gerekir. Para ve zaman kaybı ile ne olduğu belirli olmayan bu tarz yöntemlerin kullanımı hasta sağlığı açısından da belirli riskler barındırır.

Penis büyütme farklı tekniklerle evde gerçekleşmesi mümkün olmayan bir operasyondur. Operasyondan beklenen amacın gerçekleştirilebilmesi için alanında uzman hekimlere başvurulması çok doğru bir seçim olacaktır. Aksi durumda hastanın telafisi güç zararlara maruz kalması kaçınılmaz olacaktır. Bununla beraber farklı tekniklere bağlı risklerin de oluşması mümkündür. Hastaların bahsedilen konuda bilinçlendirilmesi ve ona göre hareket etmesi gerekir.

Penis Büyütme Operasyonu Riskleri

Penis büyütme operasyonu her cerrahi müdahalede olduğu gibi belirli riskleri barındırmaktadır. Bahsedilen risklerin önlenmesi için operasyon öncesi tetkiklerin yapılması aşaması ilk önemli adımdır. Tetkiklerin yapılması aşamasında hastanın penis büyütme estetiği konusunda uygun olup olmadığının saptanması söz konusudur. Bununla beraber hastanın operasyonu engelleyen durumları ortaya konulur ve bu durumların giderilmesi de tetkikler sayesinde gerçekleşmektedir.

Penis büyütme operasyonu diğer cerrahi müdahaleler gibi bünyesinde birçok riski barındırmaktadır. Risklerin önlenmesi için operasyon öncesi tetkikler gibi operasyon sırasında ve sonrasında da hastanın uzmanlarla sıkı bir iletişimde olması gerekir. Operasyon sonrasında tüm kontroller düzenli olarak gerçekleştirilmelidir. Aynı zamanda hastanın durumunda yaşanan en ufak değişiklik uzmanlara bildirilmelidir. Ancak bu şekilde hastanın durumu her an kontrol altında tutulabilecektir.

Anesteziye Tepki ve Enfeksiyon Riski

Penis büyütme operasyonu anestezi altında gerçekleştirilmekte olduğundan bazı hastaların anestezi karşısında alerjik tepkiler verme riski bulunmaktadır. Alerjik reaksiyonların tespiti konusunda operasyon öncesinde hastalara yapılan tetkik aşaması daha da önemli olmaktadır. Tetkikler sayesinde anesteziye karşı oluşabilecek farklı durumların kontrol altında tutulabilmesi sağlanmaktadır.

Penis büyütme oldukça hassas bir bölgede gerçekleşmektedir. Hijyen açısından da hassasiyetin önemli olduğu bu bölge için enfeksiyon riski operasyonun her aşamasında mevcuttur. Genital bölgenin hijyen açısından önemi düşünüldüğünde özellikle operasyon öncesi enfeksiyon riskinin oldukça yüksek olduğunu belirtmek gerekir. Penis büyütme teknikleri enfeksiyon riski sebebiyle antibiyotik kullanımını içerir. Antibiyotik kullanımı ile ortaya çıkması mümkün olan enfeksiyon riskinin öncesinden engellenmesi söz konusu olmaktadır.

Dikişlerin Açılması, Kan Pıhtılaşması ve Kan Birikmesi

Penis büyütme operasyonu kasık bölgesinde kesikler açılarak gerçekleştirilmektedir. Operasyon sırasında açılmış olan kesikler operasyon sonlandırılırken dikiş yardımı ile kapatılmaktadır. Operasyon tamamlandıktan sonra dikişlerin açılmasının söz konusu olamaması için hastaların istirahat konusunda dikkatli olması gerekir. Kendilerini zorlayıcı hareketlerden de uzak durması önemlidir. Ancak dikişlerin açılması durumu hekimlerce kolaylıkla giderilebilecektir.

Penis büyütme yöntem fark etmeksizin başka riskleri de barındırmaktadır. Bu risklerin başında kan pıhtılaşma ve kan birikime durumları gelmektedir. İki durumun gerçekleşmesi halinde de uzmanlarca gerçekleştirilecek müdahaleler sayesinde ortaya çıkan riskler giderilmektedir.

Penis Büyütme Operasyonu ile Ortaya Çıkan Geçici Yan Etkiler

Penis büyütme operasyonu bazı geçici olan riskleri de bünyesinde barındırmaktadır. Geçici tarzdaki riskler de hastalar için belirli bir konfor düşüklüğüne sebep olabilmektedir. Operasyon sonrasında hastalarda oluşan ağrılar ve morluklar bu konuda en net örnektir. Operasyon ile uygulanan anestezi in etkisini yitirmeye başlaması ile hastaların ağrılarının artması doğal bir durumdur. Bu sebeple ağrılar belirli ilaçlar kullanılarak giderilmektedir. Yine operasyon sonrası oluşan morluklar gayet normaldir. Böyle bir durum ile karşılaşan hastaların telaş yapmasına gerek yoktur. Operasyona bağlı morluklar için uzman hekim ile iletişimde kalınması ve morlukları uzun sürmesi halinde uzman hekimin talimatları doğrultusunda hareket edilmesi gerekir.

Penis Büyütme Ameliyatı Sonrası İz Kalır Mı?

Penis büyütme ameliyatına ilişkin en çok sorulan sorulardan biri de operasyon sonrasında iz kalıp kalmayacağıdır. Bilindiği üzere penis büyütme ameliyatı kasık bölgesinde kesi açılmasıyla gerçekleştirilmektedir. Bağların kesilmesi ile büyütme işlemi gerçekleştirilir. Operasyonun sonunda da açılan kesiler dikiş atılarak kapatılmaktadır. Bahsedildiği gibi dikişlerle kapatılan kesiklerin bulunduğu bölgede izlerin kalması söz konusu olmaktadır. Ancak bu izler belirli sürelerde normal bir hal almaktadır. Bölgenin tüylü olması sayesinde bahsedilen dikiş izlerinin genel olarak hastaları rahatsız etmediğini belirtmek gerekir.

Penis büyütme operasyonu sırasında dikiş kullanımı ile oluşacak olan izler bazı hastalar tarafından istenmeyen bir durumdur. Dolayısıyla operasyon için karar aşamasında birçok hasta bahsedilen konuyu da çok fazla önemser. Ancak belirtilmelidir ki operasyon ile atılan dikişler ortalama iki yıl sonunda tamamen ten rengine dönmektedir. Oluşan bu durum sayesinde dikiş izleri konusunda tedirgin olan hastalara da operasyonun uygulanması söz konusu olacaktır. Bahsedilen süre ile dikiş izlerinin fark edilmesi neredeyse imkansız olmaktadır.