Penis büyütme işlemi öncesinde hekim seçerken dikkat edilmesi gerekenler ameliyattan önce hastanın dikkat etmesi gereken en önemli konulardan biridir.

Penis büyütme kulağa estetik bir operasyon gibi gelse de oldukça ciddi cerrahi bir operasyondur. Küçük ya da kısa penisler erkekler için geçmişten bugüne oldukça büyük büyük bir problemdir. Kısa veya ince penis problemleri erkek bireylerin kendini ve çevresini keşfettiği yaşlardan itibaren özgüvensizliğe yol açabilir.

Aynı zamanda bu problem cinsel ilişkiyi olumsuz etkilediği gibi, ilişkinin genelinde de mutsuzluğa sebep olabilir. Ancak gelişen teknoloji ve tıp alanındaki ilerlemeler sayesinde penis boyu ve kalınlığından şikayetçi hastalar uygulanılan cerrahi penis büyütme teknikleri sayesinde bu problemlerinden kurtulabilirler. Hastalara uygulanan bu cerrahi uygulama sayesinde hastaların penislerinde 3 ve 5 cm arasında bir uzama görmek mümkündür. Başarı oranı oldukça yüksek olan penis büyütme ameliyatı hastaya anestezi uygulanarak yapılır.

Penis büyütme ameliyatı öncesinde ameliyat olacak hastanın güvenilir kaynaklardan güvenilir bilgiler elde edinmesi gerekir. Güvenilir cerrahlar ile güvenilir merkezlerde yapılacak olan penis büyütme veya penis kalınlaştırma ameliyatlarının başarı oranı daha yüksek olacaktır.

Penis Büyütme Estetiği

Penis büyütme ameliyatı konusunda en iyi doktor gibi bir ibare kullanmak yanlış olacaktır ancak hasta araştırmaları doğrultusunda ameliyat olacağı doktoru en doğru şekilde ve kendi tercihlerine göre seçmekte özgürdür. Ameliyat öncesi doktor seçiminde hastanın dikkat etmesi gereken en önemli hususlardan biri penis büyütme estetiği yapacak olan doktorun daha öncesinde bu işlemi kaç kez gerçekleştirdiği ve alanında ne kadar başarılı olduğudur. Doktorun teorik bilgi sahibi olmasının yanı sıra aynı zamanda uygulama konusunda da elde ettiği başarılar oldukça önemlidir.

Penis büyütme ameliyatı için doktor veya ameliyatın gerçekleştirileceği klinik, hastane vb. gibi konular araştırılıp seçim aşamasına gelince hastanın ameliyat için istenilen fiyatlara kanmaması gerekir. Diğer birçok cerrahi işlemde, ameliyatta ve tedavi yöntemlerinde olduğu gibi penis büyütme ameliyatı konusunda da verilen yüksek veya düşük rakamlar yapılacak olan işlemin kalitesini belirlemez. Yüksek fiyatlar yapılacak işlemin kaliteli olduğunu belirlemediği gibi düşük fiyatlarda yapılacak işlemin kalitesiz olduğunu göstermez. İşlemi yapacak olan doktorun tecrübesi, ameliyatın yapılacağı steril ortam gibi durumlar göz önünde bulundurulmalıdır.

Penis büyütme ameliyatı işlemlere verilen genel bir isimdir, bu ameliyatları tıpta estetik bölümü kapsar. Büyütme veya penis kalınlaştırma gibi işlemler yaptırmayı düşünen hastalar güvenilir merkezlere başvurduklarında estetik ve plastik cerrahi uzmanları ile görüşmelilerdir.

Penis Büyütme Ameliyatı Nedir? Nasıl Yapılır?

Penis büyütme birçok erkek birey tarafından tercih edilen başarı oranı oldukça fazla bir tedavi metodudur. Kısa veya ince penis sorununu ortadan kaldırmak adına yapılan işlemlerin bütününe penis büyütme adı verilir. Hastaya uygulanacak cerrahi müdahale sonucu ameliyat sonrası hastanın penisinde 3 ve 5 cm arasında bir uzama gözlemlenir.

Erekte olmamış bir penisin boyu 5 ve 8 cm arasında değişiklik göstermektedir ancak bu uzunluk bazı erkek hastalar ve partnerleri için yeterli olmayabilir. Penisin asıcı bağları üzerine uygulanan teknikler sayesinde penisin görünmeyen kısmından yararlanılarak hastaların penisinde önemli ölçülerde uzama sağlanır. Yapılan ameliyat sırasında hastaya anestezi uygulandığı için hasta ameliyat olurken herhangi bir ağrı veya acı hissetmez.

Penis büyütme ameliyatı sonrasında herhangi bir his kaybı veya işlev bozukluğu yaşanmaz. Ancak her cerrahi işlemde olduğu gibi penis büyütme ameliyatında da belirli riskler vardır ve başarısız işlemler sonucunda his kaybı, işlevsellikte yaşanabilecek sıkıntılar gibi durumlarla karşılaşılabilir. Bu yüzden olumsuz riskleri arttırmamak için işlem yapılmadan önce uzman cerrahlarla çalışılmaya özen gösterilmelidir. Penis büyütme ameliyatı ile hastanın penisi 5 cm’ye kadar uzatılabilirken, ince penis şikayetiyle hastaneye gelmiş olan hastalara uygulanacak liposuction yöntemiyle peniste gözle görünür bir kalınlaşma sağlanır. Kalınlaştırma işleminde hastanın kendi penisinden alınan yağ dokuları yine hastanın kendi penisine enjekte edilerek işlem uygulanan penis istenilen kalınlığa ve forma ulaşabilir.

Penis Büyütme Ameliyatı Sonrası

Ameliyat sonrasında hastalar gündelik hayatlarına devam etmekte sıkıntı yaşamazlar. Ancak her cerrahi işlem sonrasında olduğu gibi hafif ağrılar yaşanması mümkündür. Cerrahi bir müdahale sonucunda fiziksel olarak değişime uğrayan penis vücudun çeşitli bölgelerinde ağrılara sebep olabilir. Bu ağrılar doğal karşılanır ve ameliyat sonrası doktorlar tarafından hastalara ağrı kesici ilaçlar yazılır. Ağrı kesici ilaçların kullanılması durumunda hastanın vücudundaki ağrılar geçmez ve şiddetlenmeye devam ederse penis büyütme ameliyatı olan hastanın acilen ameliyatı gerçekleştiren doktoruna başvurması gerekir.

Ameliyattan sonra hasta kısa sürede ayağa kalkabilecek ve gündelik yaşamına dönebilecektir ancak cinsel ilişkiler konusunda aynı durum söz konusu değildir. Ameliyattan sonra özellikle karın ve popo bölgesinde oluşabilecek ağrılar sebebiyle hastalar belirli bir süre hastanede müşahede altında tutulabilir.

Penis büyütme ameliyatı sonrasında hastaların penisleri 5 gün boyunca sargıda olur. Ancak bu süre hastadan hastaya göre değişiklik gösterebilir bu yüzden ameliyatı yapan doktorun yönlendirmelerine uymak daha sağlıklı olacaktır. Ortalama olarak 5 günün sonunda hastanın penisinden sargı çıkartılır ve pansuman yapılır. Penis büyütme ameliyatı sonrasında pansumanlara ve kontrollere düzenli gitmek tedavinin en önemli parçalarından biridir. Düzenli yapılacak olan kontroller sonucu iyileşme süreci kontrol altında tutulacak ve belki hızlandırılacaktır.

Penis büyütme estetik operasyonundan sonra hastaları bekleyen en büyük sorunlardan bir tanesi enfeksiyon riskidir. Bu yüzden ameliyat sonrasında sargının çıkarılması ve peniste işlem uygulanan bölgenin çevresinin bakımı, pansumanı gibi konular cerrah tarafından profesyonelce yapılmalıdır.

Penis Büyütme Ameliyatı Sonrası Cinsel İlişki

Gerçekleştirilme sebeplerinden biri erkek bireyin özgüveninin zedelenmesi ve cinsel ilişkinin olumsuz etkilenmesidir. Penis büyütme veya kalınlaştırma ameliyatı sonrasında uzun bir süre hastaların cinsel hayatına ara vermesi ve doktorunun onayını aldıktan sonra kontrollü bir cinsel hayata geçiş yapması gerekir. Hastaların bu konudaki sabırsız davranış ve tutumları ameliyat sonrasında geri dönülemez olumsuz sonuçlar ortaya çıkarabilir. Penis büyütme veya penis kalınlaştırma ameliyatı sonrasında hastaların en az 4 hafta yani bir ay süre ile cinsel hayatlarına ara vermeleri ve bu süre boyunca kontrollerini aksatmamaları gerekir. Penis büyütme ameliyatı sonrasında geçecek 4 haftadan sonra hastanın ameliyatı yapan doktorundan onay alarak kontrollü bir şekilde cinsel ilişki yaşaması gerekir.

Ameliyatsız Penis Büyütme ve Uzatma Yöntemleri

Penis büyütme ameliyatından çekinen ve bu konuda bıçak altına yatmak istemeyen birçok hasta çareyi ameliyatsız penis büyütme ve uzatma yöntemleri uygulayarak bulmaya çalışmaktadır. Ancak evde penis büyütme yöntemleri gibi teknikler sağlıklı yöntemler değillerdir.

Penis anne karnından itibaren erkek çocuğun vücudunda oluşan ve sürekli olarak büyümeye devam eden bir organdır. Doğal olarak insan büyüdükçe peniste büyümeye devam eder. Ancak cerrahi bir müdahale olmadan dışarıdan bir takviye ile penis büyütme yöntem veya masajı sayesinde başarılı sonuçlara ulaşmak mümkün değildir. Penisi insan vücudunun kendi doğası dışında doğal yollarla büyütmek imkansızdır. Doğal yollar ve yöntemler ile penis büyütme yazılarının vb. tekniklerin hiçbir bilimsel dayanağı yoktur. Penis büyütme egzersizleri ve penis büyütmek için dışarıdan alınan ilaçlar, bitkiler, masajlar gibi tekniklerin uygulanması hastanın penisinde herhangi bir büyüme sağlamayacağı gibi tam tersine hastanın penisinde ve vücudunda kalıcı hasarlara yol açabilir.

Penis büyütme ameliyatı penis boyu veya penis kalınlığından şikayetçi olan hastalar için uygulanabilecek en sağlıklı ve en olumlu sonuç veren uygulamadır.