Penis büyütme ameliyatı fiyatları son yıllarda erkekler tarafından sıklıkla araştırılmaktadır. Günümüzde erkekler fiziksel görüntülerinin bir parçası olarak penis boyu ve şeklindeki bozukluklar sebebiyle de özgüven problemi yaşamaktadır. Dolayısıyla penis boyu uzatma, penis şekli düzeltme, sünnet sonrası ortaya çıkan şekil bozukluklarını giderme ameliyatlarına talep her geçen gün artmaktadır.

Penis Büyütme Ameliyatıı Fiyatları

Penis büyütme ameliyatı fiyatları son yıllarda en çok araştırılan konular arasında yer almaktadır. Penis, ereksiyon durumunda hem enine hem de boyuna büyüme göstermektedir. Ortalama bir penisin erekte halde uzunluğu 12 ila 15 santimetre arasındadır. Penis uzunluğu olarak 12 santim minimum boy olarak kabul edilmekte, bunun üzerindeki boyutlar normal kabul edilmektedir. Penis boyunun yanı sıra genişliği de erkekler için özgüven problemi yaratabilmektedir. İnce penisli erkekler bu durumdan şikayetçi olabilmektedir.

Penis büyütme ameliyatı faydaları arasında en önemlisi kişilerin özgüven problemlerini çözmesidir. Penis büyütme ameliyatı penis boyu normalden kısa, normalden ince, penis eğriliği bulunan, sünnet esnasında derisinde deformasyon bulunan, penis üzerinde aşırı yağlanmadan ötürü yağ bezesi oluşan kişilerce tercih edilmektedir. Penis büyütme ameliyatı fiyatları ameliyatın hangi şikayeti düzeltmek amacıyla uygulanacağına bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Penis büyütme ameliyatı değişik teknikler kullanılarak yapılabilmektedir. Bu tekniklerden biri pubis kemiği ile penis kökü arasında bulunan suspansor ligamentinin kesilmesi ile yapılmaktadır. Bu işlemde penisin içeride kalan bir bölümü dışarı çıkartılmakta ve bu sayede penisin ereksiyon olmadan önceki boyutu uzatılabilmektedir. Bu yöntemde penisin ereksiyon halindeykenki boyutunda bir değişiklik olmamaktadır. Dolayısıyla pek fazla tercih edilen bir yöntem değildir. Bu yöntemdeki penis büyütme ameliyatı zararları arasında ereksiyon bozukluğu riskinin oldukça fazla olması sayılabilmektedir.

Bu ameliyatın uygulanabildiği bir diğer teknikte Z plasti, V-Y ilerletme yöntemi veya deri grefti kullanılmakta ve penisin boyutu artırılmaktadır. Bu teknikte ereksiyon problemleri oluşmamakta ve peniste his kaybı ortaya çıkmamaktadır. Kilolu kişilerde ortaya çıkan gömülü penis durumunda penis üzerindeki yağlar temizlenmekte ve penisin boyu ve görünürlüğü düzeltilebilmektedir.

Penis Büyütme Teknikleri

Penis büyütme ameliyatı fiyatları araştırılırken bu ameliyatın penis ebatlarındaki çeşitli problemlere cevaben çok çeşitli şekillerde yapılabileceği akılda tutulmalıdır. Penis büyütme ameliyatları esnasında yağ enjeksiyonu yapılabilmekte, doku eklenebilmekte ve özel dolgu maddeleri kullanılabilmektedir. Bu yöntemler kişinin penis boyutu ve yapılacak operasyonun kapsamına göre seçilmektedir. Dolayısıyla fiyatlar da operasyonda kullanılan yönteme göre değişiklik göstermektedir.

Penis büyütme yöntem ve şekilleri kişinin ihtiyaçları doğrultusunda seçilmektedir. Penis kalınlaştırma operasyonu esnasında kullanılabilen yağ dokusu eklenme yöntemi yağ dokunun bulunduğu bölgede ortalama 6 ay ila 1 sene sabit kalabilmesi sebebiyle geçici bir çözüm olabilmektedir. Bu sebepten uygulamanın düzenli aralıklarla tekrarlanması gerekebilmektedir. Operasyon sonucu istenilen boyuta ulaşılması oranı ise oldukça yüksektir. Ancak operasyonun uzun vadede kalıcı olması amacıyla gereğinden fazla yağ dokusu enjeksiyonu yapılması genellikle başarılı olmamaktadır.

Penis büyütme ameliyatı fiyatları araştırılırken seçilen yöntemin gerektirdiği operasyonun kapsamı da araştırılmalıdır. Yağ enjeksiyonu ile penis kalınlaştırma işlemi iki aşamalı olarak gerçekleşmektedir. İlk olarak kişinin vücudundaki uygun bir bölgeden liposuction yöntemi ile yağ doku alınmaktadır. Bu yöntemin ikinci aşamasında alınan yağ doku penis üzerine enjekte edilmektedir. Bu uygulama esnasında sedasyon anestezi kullanılmakta dolayısıyla hastanın genel anestezi almasına gerek duyulmamaktadır. Bu sayede operasyon sonrasındaki birkaç saat içerisinde hasta günlük hayatına dönebilmekte ve operasyon enjeksiyon yöntemiyle gerçekleştirildiği için hastanın vücudunda ameliyat izi kalmamaktadır.

Yağ enjeksiyonu ile penis büyütme ameliyatı sonrası hasta günlük hayatına çok kısa zamanda devam edebilmektedir. Bu operasyon sonrası peniste oluşan ödem yaklaşık bir ay içerisinde kaybolmaktadır. Operasyon sonrası bir aylık süreçte hastanın cinsel ilişkiye girmemesi gerekmektedir. Penise uygulanan yağın cinsine göre işlemin sonuçlarının tam olarak gözlemlenebilmesi birkaç ay sürebilmektedir.

Penis Büyütme Egzersizleri

Penis büyütme ameliyatı fiyatları yapılan operasyonun hangi problemi çözmek amacıyla uygulandığına bağlı olarak değişmektedir. Penis estetiği, sünnet sonrası oluşan deri deformasyonlarını gidermek amacıyla da uygulanabilmektedir. Sünnet sonrasında penisin belli bir yöne eğimli hale gelmesi de sıklıkla rastlanan bir durumdur. Bu eğrilik ereksiyon durumunda açıkça görülebilmekte ve tanı konularak tedavi yoluna karar verilebilmektedir. Bu problemler operasyon ile rahatlıkla giderilebilmektedir.

Penis büyütme ameliyatı fiyatları kişilere pahalı gelebilmekte veya kişiler operasyondan çekinebilmektedir. Bu gibi durumlarda penis boylarından memnun olmayan kişiler penis büyütme egzersizlerine yönelmektedir. Bu yöntemler arasında çekme yöntemi ile penis büyütme sayılabilmektedir. Bu egzersizde penisin ereksiyon halinde olmaması gerekmektedir. Kişi ayakta durarak baş ve işaret parmaklarıyla penisi çekmektedir. Yumuşak ve kontrollü bir şekilde yapılan bu çekme işlemi ile peniste kan akışı hızlandırılmaktadır. Anında sonuç vermeyen bu yöntem haftada birkaç kez tekrarlandığında birkaç ay içerisinde sonuç vermektedir.

Penis büyütme egzersizlerinden ikincisi ise sıkma işlemidir. Bu yöntemde penisin kalınlaşması amaçlanmaktadır. Çekme yöntemi gibi bu yöntemde de penisin ereksiyon durumunda bulunmaması gerekmektedir. Bu işlem esnasında penis avuç içine alınmakta ve acımayacak kadar sıkılmaktadır. Bu sıkma işlemi 30 saniye süresince uygulanmaktadır. Bu egzersiz de sonuçlarını birkaç ay içerisinde gösterebilmektedir.

Penis büyütme ameliyatı fiyatları pahalı gelen kişilerin başvurduğu bir diğer penis egzersizi yöntemi ise penis yarı erekte iken yapılmaktadır. Penis bu durumdayken sol elin işaret parmağı ile baş parmağı kullanılarak penis hafifçe tutulmakta ve hafifçe sıkılmaktadır.  Bu sıkma işlemi penis aşağı ve yukarı doğru hareket ettirilerek devam ettirilmektedir. Daha sonra sıkma işlemi elin penis boyunca hareket ettirilmesiyle penis kökünden ucuna ve tam tersi yönde yapılmaktadır. Bu işlem yapılırken penisin tam ereksiyon haline geçmemesi için oldukça yavaş davranılmalı ve cinsel düşüncelerden uzak durulmalıdır.