Penis büyütme ameliyatı riskler barındırsa da uzmanlar tarafından gerçekleştirilen operasyonların başarı oranı oldukça yüksektir.

Penis büyütme ameliyatları penis boyundan şikayetçi olan kişilerin en çok başvurduğu yöntemlerden birisidir. Ortalama yetişkin bir erkekte penis büyümesi ergenlik dönemi sonunda gelişimini tamamlar ve daha sonrasında bir değişiklik göstermez. Bu gelişme sonucunda çeşitli ülkelerde farklılık gösterse de ortalama penis boyutu erekte olmamış durumda 5-8 cm arasında iken erekte olmuş bir peniste 12-17 cm arasında olmalıdır. Bu değerlerden daha düşük bir penis boyu gözlenmesi durumunda estetik olarak kötü görünebilen aynı zamanda cinsel problemlere yol açabilen vakalar oluşabilmektedir. Penis büyütme ameliyatı olarak istediği görünüme kavuşmak isteyen kişilerin en ok yaşadığı problemler partnerini tatmin edememe, psikolojik olarak odak problemi dolayısıyla cinsel iktidarsızlık ya da döllenme güçlüğüdür.

Penis büyütme ile bu sorunlardan kurtulabilecek kişide, partnerin tatmin olmaması psikolojik olarak bir rahatsızlık doğurabilmektedir. Bu rahatsızlık zamanla birikerek özgüven düşüklüğüne sebep olabilmektedir. Özgüveni düşük olan erkek zamanla sosyal hayatında problemler yaşamaya hatta depresyona girebilmektedir. Bu tarz durumlarda kişilerin bu durumdan kurtulması için en başarılı ve güvenli yöntem penis büyütmedir.

Penis büyütme estetiği yaptırmış kişilerde cinsel performans artışı ve bu performans kayaklı özgüven artışı gözlemlenmektedir. Bu yöntemler dışında halk arasındaki tabiriyle koca-karı ilaçları ya da penis büyütme egzersizleri gibi yöntemlere başvurulması durumunda hastalarda kalıcı problemler oluşabilmektedir. Bu problemler morarma, sarkma, cinsel iktidarsızlık ve hatta uzuv kaybına kadar varabilmektedir. Penis büyütme sağlıklı ve kesin bir şekilde sadece estetik ameliyatla mümkündür. Estetik operasyonlar ve bilimsellikten uzak her türlü uygulamadan uzak durulması hastanın vücut bütünlüğü ve sağlığı açısından oldukça önemlidir.

Evde Penis Büyütme Yöntemleri

Evde penis büyütme yöntemleri gibi aramalarla ulaşılmak istenen sözde geleneksel penis büyütme yöntemleri hasta ve toplu sağlığı açısından oldukça büyük bir risk oluşturmaktadır. Bu yöntemler bitkilerin kullanımı, egzersiz uygulamaları hatta vakum uygulamaları gibi bilim ve deneyden uzak, genellikle penis boyundan ötürü psikolojik olarak yıpranmış kişileri istismar etmek için ortaya çıkmış uygulamalardır. Bu yöntemlere başvurulması sonucu hastalar penis boyu uzatmak için var olan sağlıklarını kaybedebilecekleri gibi para ve zaman kaybı da yaşayabilirler.

Penis büyütme için en doğru uygulama olan penis büyütme ameliyatı ülkemizde ve dünyada giderek yaygınlaşmakta ve estetik merkezleri ya da hastaneler gibi yerlerde yapılabilmektedir. Penis büyütmek isteyen kişilerin yapması gereken Sağlık Bakanlığı onaylı hastane ve merkezlerde uzman hekimlere muayene olup operasyon hakkında bilgi almaktır. Büyütme egzersizleri gibi uzman hekimlerin önerileri ve tavsiyeleri dışındaki her türlü bilgi ve uygulama sağlık açısından riskler barındırdığından ötürü oldukça tehlikelidir. Sağlıklı, kesin ve güvenilir bilgilere ulaşmak isteyen penis boyundan rahatsız kişilerin uzan hekimler tarafından yapılan muayeneler sonucu uygulayacakları tedavi belirlenebilir.

Penis Büyütme Faydaları


İlginizi Çekebilecek ÜrünlerimizPenis boyutu cinsel ve dolayısıyla sosyal yaşamda erkeklerin yaşantısını etkileyen önemli faktörlerden birisidir. Büyütme işlemi bu konularda daha rahat ve sağlıklı olabilmek isteyen erkekler tarafından tercih edilmektedir. Penis boyutunun cinsel ilişkideki en önemli etkileri partnerin tatmini ve verimli üremeye sağladığı katkıdır.

Partner tatmini konusunda daha kalın ve büyük penisli kişilerin cinsel birleşme sırasında partnerinin sinir uçlarını daha fazla uyarabildiği için daha etkili bir cinsel etkinlik sağladığı görülmektedir. Daha etkili cinsel ilişki yaşayan kişilerde ise sosyal yaşantıda yüksek özgüven sergiledikleri gözlemlenebilmektedir. Bu sayede daha rahat bir yaşam süren kişilerin psikolojik olarak daha sağlıklı olduğu da söylenebilir. Penis boyutunun yeterli olmadığı durumlarda ise cinsel tatminsizlik ve bunun sonucu ortaya çıkan psikolojik yıpranma ile kişilerin daha zor bir hayat yaşadığı gözlemleniştir.

Penis büyütme ameliyatı daha çok cinsel açıdan eksiklik hisseden kişilerin başvurduğu bir yöntemdir. Arzu edilen penis boyuna kavuşarak daha sağlıklı ilişki ve sosyal hayat yaşayan kişilerin oranı da oldukça yüksektir. Kısacası penis boyutu cinsel ilişkiyi etkileyen en önemli faktörlerden birisidir ve penisin istenilen boyuta gelmesi kişiye cinsel olarak sağlık getirmektedir.

Penis Büyütme Ameliyatı Sonrası

Penis büyütme estetik bir müdahale olmasında karşın operasyon sonrası bir iyileşme ve yenilenme süreci geçirilmesi gereklidir. Her önemli ameliyat gibi bu ameliyat sonrası da iyileşme süreci doktor ve hasta tarafından kontrol edilmelidir. Penis büyütme ameliyatı olmuş kişileri operasyon sonrası en çok zorlayan konu cinsel ilişkilerdir. Operasyonun yapılma sebebi cinsel ilişkideki performansı arttırmak olduğu için kişiler operasyon sonrası arzu edilen görünüme kavuşup cinsel birliktelik yaşamak için sabırsız davranmaktadırlar. Penis büyütme ameliyatı sonrası ortalama 4 hafta boyunca cinsel birliktelikten kaçınılması operasyonun başarısı ve oluşabilecek komplikasyonların önüne geçilmesi açısından oldukça önemlidir.

Penis büyütme operasyonu sonrası hastaları bekleyen bir başka zorluk ise penisin sargılı bir şekilde kalmasıdır. Uygulanan işlemin türüne göre değişmekle beraber genellikle operasyon sonrası ortalama 5 gün penis sargılı bir şekilde kalır. Bu sargının sebebi oluşabilecek travmaları engellemek ve enfeksiyon risklerini azaltmaktır. Bu süre zarfında aşırı sıvı tüketiminden kaçınılması ve hastanın ağır işlerle uğraşmaması gerekmektedir.

Penis büyütme ameliyatı sonrası işe ve sosyal yaşama dönüş hızlı gerçekleşmektedir fakat hastalar bu süre zarfında kendilerini korumalıdırlar. Penis büyütme yöntemleri gibi iyileşme süreleri de hastanın yaşına, sağlığına ve beslenmesine bağlı olarak değişmektedir. Bu süreç sıkı bir doktor kontrolünde gerçekleştiği için oluşabilecek risklere hızlı bir şekilde müdahale edilmesi oldukça kolaydır. Kısacası operasyon sonrası hastaları bir iyileşme süreci beklese de bu süreç, uzman hekimler tarafından ve hasta tarafından düzenli bir şekilde geçirildiği taktirde sıkıntısız geçmektedir.

Penis Büyütme Yöntemleri

Penis büyütme teknikleri ve yöntemleri gelişen ve yaygınlaşan teknolojik imkanlar dahilinde genişlemektedir. Teknolojik gelişmelerin penis büyüte operasyonlarında en yaygın kullanımı görüntüleme ve tanılama yöntemlerindeki kullanımıdır. Detaylı ve kesin görüntüle teknikleri sayesinde doktorlar hastaya özel tanı koymakta ve uygulanacak yöntemin isabeti konusunda oldukça hassas ölçümler ve uygulamalar yapabilmektedir. Bu da operasyonun başarı oranlarını yükseltmektedir.

Penis büyütme işlemi bu sayede oldukça kolaylaşmaktadır. Penis büyütme yöntemleri de gelişen teknolojiden etkilemekte ve çeşitlenmektedir. Uygulanacak yöntem belirlenirken en önemli iki faktör hastanın sağlığı ve gerçekleşmesi beklenen değişimdir. Yani uzatma ve büyütme gibi değişiklikler farklı yöntemlerin kullanılmasını doğurmaktadır. Penis büyütme yöntem ve uygulama olarak estetik operasyonlardan çok da farklı değildir. Kalınlaşma için yapılan uygulamalarda liposuction benzeri yağ transferi kullanılabilmektedir. Süspansör ligamanın kesilmesi, supra puvik v y plasti, peno skrotal plasti, yağ enjeksiyonu yöntemi gibi yöntemler en çok uygulanan yöntemlerin başında gelir. Uygulanacak yöntem operasyon öncesi tahliller esnasında hekim ve hastanın ortak kararı sonucunda belirlenir.

Penis büyütme operasyonu her tıbbi ve estetik müdahale gibi oldukça ciddi bir eğitim ve tecrübe gerektirir. Alanında uzman olmayan hekimlerin yaptığı veya yeterli donanıma sahip olmayan merkezlerde yapılan uygulamalar sonucu sağlık problemleri ortaya çıkabilmektedir. Bu tarz sağlık problemi ile karşılaşmak istemeyen penis büyütme ameliyatı adaylarının uzman hekimlerin olduğu yetkin merkezlerde ameliyat olmaları tavsiye edilir.