Genital Bölge Estetiği Nedir? Özel bölge için estetik, kadınların genital bölgesindeki vajinal bozuklukların cerrahi operasyon ile düzeltilmesidir. Genital bölge estetiği labioplasti yani küçük dudak ameliyatı, klitoral hudoplasti, labia majoraplasti yani büyük dudak ameliyatı, monsplasti ve vajinoplasti olmak üzere çeşitli yöntemlere ayrılır.

  Genital Bölge Estetiği Nasıl Yapılır?

  Genital Bölgede Küçük Dudak Estetiği

  Genital bölgede küçük dudak estetiği, genital bölgenin iç dudaklarına yapılan ameliyattır. Genital bölge estetiği ameliyatlarında en çok tercih edilenlerden biridir. Operasyon süresince genellikle iç dudaklar daraltılır. Bu küçültme işlemi sayesinde iç dudakların dış dudak bölgesi tarafında görünmesi, dış dudak bölgesine doğru sarkması engellenmiş olur. Ayrıca iç dudak bölgesinde bir dudağın diğer dudaktan küçük olması durumunda asimetrik duruş ameliyat ile düzeltilir. Özel bölge için estetik iç dudak ameliyatını birçok kadın iç dudak kısmı büyük olursa eğer sürtünmeye bağlı tahrişlerden şikayetçi olduğu için yaptırır ya da bazı kadınlar sadece iç dudak bölgesinin görünüşünü beğenmediği için genital bölge iç dudak estetiğini tercih ederler. İç dudak estetiği genel anestezi ile ya da ağızdan alınan sakinleştiricilerle birlikte gerçekleştirilir.

  Labioplasti Yöntemi

  Labioplasti yöntemi, genital bölgedeki fazla dokuların kesilerek alınması ve kalan derinin tekrar dikilmesi işlemidir.

  Klitoral Hudoplasti

  Klitoral hudoplasti, klitoral hud bölgesindeki fazlalıkları alma operasyonudur. İç dudak estetiği sonrası genellikle bu işlem de uygulanır.

  Genital Bölgede Büyük Dudak Estetiği

  Genital bölge estetiği operasyonlarından büyük dudak estetiği, genital bölgedeki büyük dudak kısmının cerrahi operasyonla küçültülmesi işlemidir. Dış bölgede bulunan büyük dudaklar örneğin bisiklete binerken size rahatsızlık verebilir ya da görüntü olarak hoşunuza gitmeyebilir ve rahat bir his vermez. Büyük dudak operasyonunda her dudağın kendisinin iç kısmından hilal şeklinde cilt alınır. Alınacak miktar, hastanın sorununun miktarına bağlıdır. Dikişler çoğunlukla eriyen dikişlerden yapılır. Ameliyat genel anesteziyle ya da lokal anesteziyle ağızdan alınan sakinleştiricilerle yapılabilir.

  Monsplasti Nedir?


İlginizi Çekebilecek Ürünlerimiz  Kadınların bir kısmı genital bölgenin üst kısmında kasık bölgesinde yer alan tüylü bölgede fazla deri ve yağdan kaynaklanan çıkıntı sorunu yaşarlar. Özellikle pantolon giyerken bu çıkıntı sayesinde zorluk yaşarlar. Monsplasti kasık bölgesinde yer alan bu çıkıntının cerrahi operasyonla alınması işlemidir. Özel bölge için estetik, genel anestezi ile ya da lokal anestezi ile ağızdan alınan sakinleştirici yoluyla gerçekleştirilebilir.

   Vajinoplasti Nedir?

   Vajinoplasti, vajinal estetik yöntemlerinden vajina daraltma işlemidir. Kadınlar özellikle doğumdan sonra vajinal bölgedeki dokuların esnemesi ve kasların ayrılmasıyla genişlemeden şikayetçi olabilirler. Bu genişleme cinsel işlev bozuklukları olabilir. Vajina daraltma ameliyatında vajinanın iç kısmında oluşan fazlalık alınarak daralma sağlanır. Ne kadar fazlalığın alınacağı belirlendikten sonra vajinanın iç kısmında dilim şeklindeki bölge işaretlenir ve deri altındaki dokular kuvvetli dikişlerle sıkılaştırılır. Vajinal kanal daraltılır ve kanalın iç kısmı dikilir. Genital bölge estetik ameliyatı dışarıya doğru da fazlalık yapan deri varsa buraya da küçültme işlemi uygulanabilir. Özel bölge için estetik, daha sağlıklı bir hayat sürmenize yardımcı olur.

   Genital Bölge Beyazlatma Estetiği Nedir?

  Yaş alımı, genetik durumlar, fazla kilolar, sentetik kullanılan iç çamaşırları, doğum, tüy dökücü kremler, epilasyon için lazer uygulamaları genital bölgede kararmalara sebep olabilir. Özel bölge estetiği bölgedeki kararmanın giderilmesi, normal cilt rengine dönülmesi lazer yöntemiyle sağlanır. Lazer işlemi oldukça kolay ve pratiktir. Ortalama 2 seans sürer, operasyondan sonra hasta normal yaşantısına hemen dönüş yapabilir.

  Lazerle Genital Bölge Estetiği Nedir?

  Lazerle genital bölge estetiği, kadınların genital bölgelerindeki vajinal sorunların ameliyatsız bir yöntem olan lazer operasyonuyla düzeltilmesidir. Lazer ile genital bölge, vajina daraltma, idrar kaçırma tedavisi, genital bölge beyazlatma, siğil tedavisi ve lazer ile labioplasti olmak üzere çeşitli operasyonlara ayrılır.

   Lazerle Genital Bölge Estetiği Fiyatları Nasıldır?

  Genital bölge estetik fiyatları, kişiden kişiye değişen fiyatlardır. Kişilerin cilt tipleri ve boyun bölgesindeki sorunları birbirinden farklılık gösterir. 30 yaşındaki bir kadın ile 50 yaşındaki bir kadın arasında hem cilt tipi hem yaşlılık belirtileri açısından mevcut olan farklılıklar tedavi yöntemi için çeşitliliği belirler. En güvenilir yol referans aldığınız uzman bir doktor ile görüşüp, doktora problemlerinizi, isteklerinizi anlatmaktır. Kullanılacak olan medikal ekipmanlar ve hangi yöntemin uygulanacağı bu görüşme sonrası tetkikler sonucunda belirlenecektir. Yol belirlendikten sonra doktorunuz size özel olarak fiyat bilgisi verebilir, tek güvenmeniz gereken kişi doktorunuzdur.

  Ayrıca bilgi almak isterseniz genital bölge estetiği özelinde ya da başka şehirlerde yapılan hastaneleri ya da polikliniklerin çağrı merkezlerini arayarak da bilgi elde edebilirsiniz. Sonrasında muayene olmaya gittiğinizde tek başına genital estetik ne demek veya bir ameliyat yeterli olacak mı yoksa ek operasyonlar gerekli olacak mı buna karar verilir.

  Özel Bölge İçin Estetik Sonrası Nasıldır?

  Özel bölge için estetik operasyonları sonrası bir müddet işinizden izin almanız gerekebilir. İç çamaşırınızın arasına koyduğunuz buz torbalarıyla ağrı ve şişlikler için önlem alabilirsiniz. Uyurken bedeninizin alt kısmı yüksekte kalacak şekilde yatabilirsiniz bu da şişliklere etki edecektir. Şişliklerin çoğu da 6 hafta içerisinde kendiliğinden iyileşecektir. Ameliyattan sonra tampon kullanma ya da cinsel ilişkiye girme ancak 6 hafta sonunda yapılabilir.

  Özel Bölge İçin Estetiğin Faydaları Nelerdir?

  Özel bölge için estetik, kadınların ruhsal durumları için önemli operasyonlardır. Özellikle kadınların cinsel yaşamı düşünüldüğünde psikolojik olarak sağlıklı olmaları da çok derece mühimdir. Genital bölgedeki sorunların giderilip, güzelleştirilmesi kişilerin yaşamını büyük ölçüde etkiler. Doğumla beraber oluşan deformasyonlar, genişleme cinsel hayatımızı da olumsuz etkileyebilir. Özel bölge için estetik sayesinde tüm olumsuzlardan kurtulmuş oluruz.