Mezoterapi son yıllarda estetik ve tedavi amaçlı uygulanan iyi sonuç veren etkili bir yöntemdir. Mezoterapi cilde ve yüze işlem yapılan bir yöntem olmak ile birlikte cildi gençleştirir, sıkılaştırır ve cildin aşırı yağlardan arınmasına yardımcı olur. Mezoterapi yöntemini vücudumuzun her yerinde kullanmak mümkün çünkü direkt cilt odaklı bir tedavidir.

  • Birden fazla cilt probleminde tek tedavi yöntemi olarak kullanılabilir.
  • Cildi nemli tutar ve işlem sonrası cilt neme doygun hale gelir.
  • Ciltteki lekeleri de tedavi ettiği için cildi aydınlatır ve yaşlılık lekelerini ortadan kaldırır.
  • Cilde verilen konsantre vitamin sayesinde daha genç ve güçlü bir cilt yapısı elde edilmiş olur.
  • Cerrahi müdahaleye ihtiyaç kalmadan uygulanan bir yöntem olduğu için çok fazla tercih edilir.

Mezoterapi Hangi Amaçla Uygulanır?

Mezoterapi tedavi amaçlı ve estetik amaçlı olarak tercihe göre uygulanır. Mezoterapinin faydaları saymak ile bitmez.

Tedavi amaçlı olarak romatizmal hastalıklar, kas ağrıları, tendinit tedavisinde, sırt ağrılarında, kemik çıkıntılarında, distansiyonda kullanılır.

Estetik amaç en çok tercih edilendir. Gençleştirme tedavilerinde, vücut şekillendirme işlemlerinde, kilo vermek için, saç ve deri hastalıklarında ya da kellikte, yaşlanma karşıtı olarak, ciltte bulunan çatlakların ve kırışıklıkların giderilmesinde, akne ve ameliyat dikiş ile yara izlerinde, selülitlerin yok edilmesi amacıyla, sarkık ciltlerin toparlanmasında, göz altı şişlikleri ya da morarmalarında kullanılır.

Mezoterapi İşlemi Nasıl Yapılır?

Öncelikle cilt anestezik krem ile uyuşturulur. Daha sonra ise milimetrik iğneler ile doğrudan cildin orta tabakasına bazı vitamin, mineral, hyalüronik asit, aminoasit, koenzim, nükleik asit içeren konsantre sıvı enjekte edilir. Bu işlem yaklaşık olarak 30 dakika kadar sürer. İşlem sonrası normal yaşantınıza devam edebilirsiniz. Bazı kişilerde ödem gibi yan etki görülebilir ancak bu durum geçicidir.
Deri altına verilen bu karışım vücudumuzda bulunan maddelerden olduğu için ciltte alerjik reaksiyona sebep olmaz. Enjekte edilen bu karışımlar zamanla o bölgeye yerleşir böylece gençleştirme ve dolgunluk sağlar buna bağlı olarak da sıkılaşma gerçekleşir. Uygulama sonrası kolajen üretimi artar, elastin üretimi uyarılır ve gençleştirme hücreleri aktive edilmiş olur.