Mezoterapi Nedir ?

Saç derisinin epidermal tabakasının hemen altına , mezodermal katmanına  mikroenjeksiyonlar yardımıyla saç hücrelerinin canlanması, beslenmesi  için gerekli mineral ve vitaminlerinin bulunduğu   ( minoksidilin,  ADN , amino asitler, bitki özleri ve ekstratlar, paradil gibi solüsyonların  seanslar şeklinde enjekte edildiği  medikal tedavi yöntemidir. Kısaca saçlı derinin ihtiyaç duyduğu vitamin kokteyl karışımının  lokal olarak, profesyonel ve uzman hekim tarafından uygulanmasıyla % 89 –  % 95 oranında olumlu sonuçlar vermektedir.

Cerrahi yada invaziv bir yöntem değildir , ağrı yada sızıya neden olmaz.

Saç dökülmelerinde asıl sorun  ve sebepler ; saç köklerinin yeterince beslenememesi ve kan dolaşımının  azalması, yeterli ve dengeli beslenememe ,anemi , ilaç kullanımı , stres , saç derisinin hormonal dengesizliklerin oluşumu ve DHT anrojen üretimin artmasıyla ortaya çıkar.

 

Mezoterapinin etkileri

  • Saç dökülmesi durur
  • Saçların kalitesi artar ve daha hacimli görünüme sahip olur.
  • Yeni saç çıkarmaz, ancak mevcut olan saçlar (bebeksi tüy gibi ) kalınlaşır daha canlı ve parlaklık kazanır.

 

Mezoterapi Kimlere Uygulanır

Hamilelik sonrası saç dökülmelerinde , aşırı kilo kaybı neticesinde dökülen ve zayıflayan saçlarda, fiziksel ve duygusal stres sebebiyle saçlarında azalma ve cansızlık durumunda, saç ekimi öncesi ve sonrasında çok rahatlıkla uygulanır.

Tedavi süreci haftada bir olarak uygulanır, 8- 10 seans genelde yeterlidir. Hemen hemen her yaşa uygulanır, yaş sınırı yoktur.