Mezoterapi

 1. Anasayfa
 2. Mezoterapi

Mezoterapi Fransız doktor Michel Pistor tarafından 1950'lerde geliştirilen; Cilt Gençleştirme, Sıkılaştırma ve Genel Durumu İyileştirme amacıyla uygulanan minimal invaziv bir tedavi yöntemidir. Bu teknik ile cildin orta tabakasına çok ince iğneler yardımıyla vitamin, enzim, hormon ve bitkisel ekstraktlar gibi aktif bileşenler enjekte edilir.

Mezoterapi cilt sorunları, selülit ve kilo kaybı, saç dökülmesi gibi pek çok estetiksel sorunun tedavisinde kullanılmaktadır. Bu tedavi tekniği bir dizi sağlık, estetik ve güzellik sorununun giderilmesinde etkili olmaktadır. Mezoterapinin en fazla kullanıldığı durumlar arasında;

 • Cilt Gençleştirme : Mezoterapi ciltteki ince çizgilerin ve kırışıklıkların azaltılması, cilt tonusunun iyileştirilmesi ve genel Cilt Gençleştirmesi için kullanılır.
 • Saç Dökülmesi : Saç dökülmesi sorunu olan kişilere Mezoterapi uygulaması yapılır. Bu tedavi saç foliküllerini uyarır ve saç büyümesini teşvik eder.
 • Selülit ve Yağ Azaltma : Mezoterapi cilt altındaki yağ birikimini ve selülit görünümünü azaltır. Bu tedavi yerel yağ birikimlerini yok etmeyi hedefler ve metabolizmayı uyarır.

gösterilebilir.

Mezoterapi lokal anestezi ile uygulanan bir tedavidir. İnce iğnelerle cilt altına küçük miktarda aktif bileşenler enjekte edilir. Bu bileşenler vücudun doğal iyileşme süreçlerini uyarır. Çeşitli cilt problemlerini tedavi etmeye yardımcı olur. Tedavi Seansları kişinin durumuna ve tedavi edilen bölgeye bağlı olarak haftalar ya da aylar boyunca düzenli aralıklarla uygulanabilir.

Mezoterapi geniş uygulama alanına sahip bir Medikal Estetik tedavi yöntemidir. İnsanların cildinde farklı nedenlerle oluşan birçok problem Mezoterapi ile tedavi edilir. Mezoterapinin en fazla uygulandığı alanlar arasında;

 • Yüz Mezoterapisi : Cildi gençleştirmek, tonunu düzeltmek ve kırışıklıkları azaltmak için kullanılır.
 • Saç Mezoterapisi : Saç dökülmesini azaltmak ve saç büyümesini teşvik etmek için uygulanır.
 • Vücut Mezoterapisi : Selülit tedavisi ve yağ azaltma için uygulanır.
 • Leke Mezoterapisi : Cilt lekelerinin tedavisi için kullanılır.

belirtilebilir.

Mezoterapi Fiyatları tedavinin uygulandığı bölge, kullanılan bileşenler ve iyileşme için gerekli seans sayısına bağlı olarak değişiklik gösterir. Tedavi öncesi kliniğimizde yapılacak muayene sonucu size özel bir tedavi planı oluşturup Seans Sayısı ve Tedavi Ücreti net olarak belirtilir.

Bilinmelidir ki tüm Medikal Estetik ve Plastik Cerrahi uygulamalarında olduğu gibi Mezoterapi işlemi gerçekleştirecek doktorun deneyimi ve uzmanlığı, tedavinin başarısında belirleyici rol oynar. Uygulamaların kaliteli ve güvenli olması, sağlıklı ve istenilen sonuçlara ulaşmanın en önemli unsurlarındandır.

Estpoint Medikal Estetik ve Plastik Cerrahi alanında uzun yıllara dayanan tecrübesi, steril imkanlara sahip şubeleri ve uzman doktorları ile hastalarını dinleyerek onların en estetik, çekici ve diri gösterecek yüz & cilt görünümüne sahip olmaları için Mezoterapi dahil tüm tedavi yöntemlerini büyük bir başarıyla gerçekleştirmektedir.

Sizde farklı nedenlerle maruz kaldığınız pek çok estetiksel problemden hızla kurtularak hayal ettiğiniz genç, parlak ve pürüzsüz cilt yapısına güvenli, konforlu ve etkili bir tedavi süreciyle sahip olabilmek için Hemen Bize Ulaşıp randevu alabilir; kliniğimizde uzman hekimlerimiz tarafından yapılacak Mezoterapi ile arzu ettiğiniz estetik görünüme ulaşabilirsiniz.

Mezoterapi Nedir 

Mezoterapi vitaminlerin, minerallerin, aminoasitlerin, enzimlerin tek başlarına ya da karışım halinde derinin orta tabakasına mikroenjeksiyon ile uygulanması tekniğidir. Enjekte edilecek maddeler kişiye ve kişinin isteklerine uygun olarak seçilir. Mezoterapi cilt altındaki kolajen ve elastin gibi yapıları uyararak etkisini gösterir. Bu şekilde o bölgedeki kan dolaşımı, lenfatik dolaşım ve immün cevap düzenlenir.

Mezoterapi ilk olarak 1952 yılında Dr. Michel Pistor tarafından uygulanan estetik amaçlı tıbbi bir işlemdir. Mezoterapi dünya genelinde cilt yenileme, anti-aging, bölgesel zayıflama, çatlak, selülit, lekeler, yara izleri, saç tedavisi, akut ve kronik ağrı, spor yaralanmaları ve çeşitli deri hastalıklarının tedavisinde kullanılır.

Mezoterapi Ne İşe Yarar

Mezoterapi günümüzde kadın veya erkek fark etmeksizin her yaştaki birey tarafından sıklıkla tercih edilen Medikal Estetik tedavi yöntemi haline gelmiştir. Bu tedavi birçok farklı durumda uygulanabilir. Mezoterapinin en sık uygulandığı durumlar arasında;

 • Cilt Yaşlanması ve Sarkması
 • Cilt Lekeleri ve Güneş Lekeleri
 • Deri Çatlakları ve Selülitler
 • Ani ve Yoğun Kilo Kaybı
 • Saç Dökülmesi Tedavisi (Kellik)
 • Gözaltı Morlukları ve Torbaları
 • Akne, Sivilce ve Alerji İzleri
 • Spor Yaralanmaları
 • Vitiligo (Derideki Pigment Yetersizliği)
 • Akut ve Kronik Ağrılar
 • Fibromiyalji (Geceleri yeterince uyku almasına rağmen sabah kalktığında insana kendini hiç uyumamış gibi hissettiren yumuşak doku romatizması)

gösterilebilir.

Mezoterapi Uygulaması ile sistemik olarak kullanılan ilaçlar lokal olarak daha az miktarda ve doğrudan hastalıklı bölgeye uygulanabilir. Bu sayede tedavi amaçlı uygulanan Mezoterapi sayesinde sistemik yan etki riski azalmaktadır.

Mezoterapi Nasıl Yapılır 

Mezoterapi deri altına enjeksiyon şeklinde veya özel mikroenjeksiyon teknikleri kullanılarak uygulanır. Bu tedavi cilt altına çok ince iğnelerle vitamin, mineral, aminoasit, antioksidan gibi maddelerin enjekte edilmesi yöntemidir.

Günümüzde lokal anestetik kullanımı ve mikroenjeksiyon teknikleri ile uygulama sorasındaki rahatsızlık hissi oldukça azdır. Bu yöntemle cilt yenilenir, nemlenir, sıkılaşır ve daha canlı bir görünüm kazanır. Mezoterapi ayrıca saç dökülmesini önlemek, saç kalitesini artırmak, yüzde kırışıklıkları azaltmak, göz altı morluklarını gidermek, lekeleri açmak gibi pek çok fayda sağlar.

Mezoterapide küçük miktardaki ilaçlar mikroenjeksiyon yöntemi ile direkt problemli bölgeye verilir. Bu şekilde sistemik bir etki oluşturmaksızın problem çözülür ve tedaviden maksimum fayda sağlanır. Mezoterapi Nasıl Yapılıyor sorusuna aşamalar halinde;

 • Mezoterapi Uygulaması öncesinde cilt temizlenir ve dezenfekte edilir.
 • Daha sonra ihtiyaca göre hazırlanan karışım cilt altına çok ince iğnelerle enjekte edilir.
 • Uygulama sırasında hafif bir acı veya yanma hissedilebilir.
 • Tedavi seans süreleri 30 dakika ila 1 saat arasında değişir.
 • Uygulama sonrasında ciltte kızarıklık, morarma veya şişlik oluşabilir.
 • Bu yan etkiler birkaç gün içirişinde kendiliğinden geçer.

şeklinde yanıt verebiliriz.

Bununla birlikte Mezoterapi Uygulaması için öncelikle uygun Mezoterapi Tekniği belirlenmesi ve kişinin sistemik hastalıkları (kalp ve böbrek hastalığı, kan hastalıkları vs.) olmaması, ayrıca kanamayı bozan ilaçlar kullanmamış olması gerekmektedir.

Mezoterapi Kaç Seans Yapılmalı 

Mezoterapi Seans Sayısı yaşanan problemin şiddetine, kişinin yaşına ve cilt yapısına bağlı olarak değişir. Bu tedavi yaklaşık 2 ila 4 hafta arayla ortalama 3 ila 5 seans uygulanır. Bazı durumlarda daha fazla seans gerekebilir. Seans süresi ise uygulanan bölgeye göre 30 dakika ila 1 saat arasında değişir.

Mezoterapi Ne Zaman Etki Eder

Mezoterapi Tedavisi kişinin maruz kaldığı rahatsızlığın şiddetine, kişinin yaşına ve cilt yapısına bağlı olarak değişmekle birlikte 2. veya 3. seanstan sonra etkilerini göstermeye başlar. Tam etki için ise tedavi sonrası 2 ila 3 ay beklenmesi önerilir.

Mezoterapi Etkisi Ne Kadar Sürer 

Mezoterapi Etkisini kişiden kişiye değişmekle birlikte 1 ila 3 yıl arasında korumaktadır. Etkiyi uzatmak için ise düzenli olarak bakım seansları yapılması gerekir. Mezoterapi hakkında daha fazla bilgi almak için İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşabilir veya kliniğimize gelerek ön muayene olabilirsiniz.

Mezoterapi Uygulamaları 

Mezoterapi cilt altına mikro iğnelerle vitamin, mineral, aminoasit, antioksidan gibi maddeler enjekte edilmesi yöntemidir. Bu yöntemle ciltteki kırışıklık, sarkma, leke, yara izi gibi sorunlar giderilebilir. Mezoterapi Uygulamaları farklı bölgelere ve amaçlara göre değişiklik gösterir.

Günümüzde en sık talep edilen Mezoterapi Uygulamaları arasında;

 • Saç Mezoterapisi
 • Yüz Mezoterapisi
 • Leke Mezoterapisi
 • Cilt Mezoterapisi
 • Boyun ve Dekolte Mezoterapisi
 • Göz Altı ve Kaş Mezoterapisi
 • İğnesiz Mezoterapi

belirtilebilir.

Mezoterapi ile ilgili tüm detaylara değinmeye çalıştığımız ve uzman hekimimiz eliyle kaleme alınan bu yazımızın devamında yukarıda belirttiğimiz Mezoterapi Uygulamalarına değinmeye, Mezoterapi Sonrası sürece dikkat çekmeye çalışacağız.

Saç Mezoterapisi 

Saç Mezoterapisi Saç Dökülmesi, Saç İncelmesi, Saç Kalitesinin Düşmesi gibi sorunları olan kişilere uygulanır. Saç derisine enjekte edilen özel kokteyller sayesinde saç kökleri beslenir, kan dolaşımı artar, saç büyümesi uyarılır. Saç Mezoterapisi ile saçlar daha güçlü, parlak ve sağlıklı hale gelir.

Saç Mezoterapisi ile ilgili detayları estpoint.com.tr/sac-mezoterapisi bağlantısına tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Yüz Mezoterapisi 

Yüz Mezoterapisi yüzdeki kırışıklık, sarkma, leke, akne izi gibi sorunları olan kişilere uygulanır. Yüze enjekte edilen özel karışımlar sayesinde cilt yenilenir, nemlenir ve elastikiyet kazanır. Yüz Mezoterapisi sayesinde yüzdeki yaşlanma belirtileri azalır. Kişinin cildi daha genç ve canlı bir hal alır.

Yüz Mezoterapisi ile ilgili detayları estpoint.com.tr/yuz-mezoterapisi bağlantısına tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Leke Mezoterapisi 

Leke Mezoterapisi Güneş Lekeleri, Yaşlılık Lekeleri, Akne Lekeleri gibi sorunları olan kişilere uygulanır. Leke olan bölgelere enjekte edilen özel karışımlar sayesinde cilt rengi eşitlenir ve lekelerin görünümü azalır. Leke Mezoterapisi ile cilt daha pürüzsüz ve aydınlık görünür.

Leke Mezoterapisi ile ilgili detayları domain.com/leke-mezoterapisi bağlantısına tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Cilt Mezoterapisi 

Cilt Mezoterapisi cildin genel sağlığı ve görünümü için uygulanır. Cildin herhangi bir bölgesine enjekte edilen karışımlar sayesinde cilt nemlenir, beslenir, toksinlerden arınır. Mezoterapi ile cilt daha sıkı, parlak ve sağlıklı görünür.

Boyun ve Dekolte Mezoterapisi 

Boyun ve Dekolte Mezoterapisi boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklık, sarkma, leke gibi sorunları olan kişilere uygulanır. Boyun ve Dekolte Bölgesine enjekte edilen özel karışımlar sayesinde cilt yenilenir, nemlenir, elastikiyet kazanır. Boyun ve Dekolte Mezoterapisi ile bu bölgelerdeki yaşlanma belirtileri azalır, cilt daha genç ve canlı görünür.

Boyun Mezoterapisi ile ilgili detayları domain.com/boyun-mezoterapisi bağlantısına tıklayıp öğrenebilirsiniz.

Göz Altı ve Kaş Mezoterapisi 

Göz Altı ve Kaş Mezoterapisi göz altında morluk, torbalanma, kırışıklık gibi sorunları olan kişilere uygulanır. Göz altı ve kaş bölgesine enjekte edilen özel karışımlar sayesinde cilt yenilenir, nemlenir, elastikiyet kazanır. Göz Altı ve Kaş Mezoterapisi ile göz çevresindeki yaşlanma belirtileri azalır, gözler daha genç ve canlı görünür.

İğnesiz Mezoterapi 

İğnesiz Mezoterapi iğne kullanmadan cilde faydalı maddelerin verildiği uygulamadır. Bu yöntemde elektroporasyon adı verilen bir teknik kullanılır. Elektroporasyon ile cilt hücreleri geçirgenliği arttırılır ve cilde özel serumlar uygulanır. İğnesiz Mezoterapi ile cilt nemlenir, beslenir, toksinlerden arınır.

İğnesiz Mezoterapi hakkında detayları estpoint.com.tr/ignesiz-mezoterapi bağlantısına tıklayıp öğrenebilirsiniz.

Mezoterapi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Sağlık alanında gerçekleştirilen tüm uygulamalarda olduğu gibi Mezoterapi Sonrası da belirli hususlara özen göstermek kişinin sağlığı ve tedavinin başarısı için çok önemlidir. Mezoterapi uygulamasından sonra cildinizi korumak ve tedavinin etkisini artırmak için bazı hususlara özen etmeniz gerekir.

Mezoterapi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler;

 • Tedavisi sonrasında ilk 24 saat boyunca işlem bölgesini su ile temas etmemeye çalışın. Cildinizi yıkamayın, makyaj yapmayın veya nemlendirici kullanmayın.
 • Uygulama sonrasında ilk 48 saat boyunca güneşe çıkmayın veya solaryuma girmeyin. Cildiniz hassaslaştığı için güneş ışınlarına maruz kalması leke oluşumuna veya yanığa neden olabilir.
 • İşlem sonrasında ilk 72 saat boyunca alkol tüketmeyin veya sigara içmeyin. Alkol ve sigara cildin kurumasına ve yaşlanmasına neden olur.
 • Tedavi sonrasında ilk bir hafta boyunca sauna, hamam, jakuzi gibi sıcak ortamlardan uzak durun. Sıcaklık ciltteki kan akışını artırarak morarma veya şişliği artırabilir.
 • Uygulama sonrasında doktorumuzun önerdiği ilaçları veya kremleri kullanın. Bu ilaçlar veya kremler cildin iyileşmesini hızlandırır, enfeksiyon riskini azaltır.
 • İşlem sonrasında cildinize masaj yapmayın ve ovalamayın. Bu hareketler cildinizdeki iğne izlerini veya morlukları artırabilir.
 • Tedavi sonrasında doktorumuz tarafından belirlenen aralıklarla kontrole gelin. Hekim cildinizin durumunu değerlendirerek tedavinin seyrini takip eder, gerekli ayarlamaları yapar.

şeklinde ifade edilebilir.

Mezoterapi Uygulaması sonrasında bu noktalara dikkat ederek cildinizin sağlıklı ve güzel kalmasını sağlayabilirsiniz. Mezoterapi hakkında daha fazla bilgi almak veya randevu almak için İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşabilir, ESTPOINT kalitesi ve güvencesiyle en doğru tedavi sürecini geçirebilirsiniz.

Mezoterapi Sonrası Ödem 

Mezoterapi Sonrası Ödem tedavi bölgesinde hafif bir şişlik veya su toplaması anlamına gelir. Bu birkaç saat içinde veya en geç birkaç gün içinde kendiliğinden geçer. Süreci hızlandırmak için doktorumuzun önerdiği şekilde soğuk kompres uygulayabilirsiniz.

Mezoterapi Sonrası Şişlik Ne Zaman Geçer 

Mezoterapi Sonrası Şişlik işlem sonrası birkaç saat içinde kendiliğinden geçer. Ancak bazı durumlarda bu süre birkaç güne kadar uzayabilir. Şişliğin hızlı bir şekilde geçmesi için bol bol su içmek, sağlıklı beslenmek ve gerektiğinde doktorumuzun önerdiği ilaçları kullanmak doğru olacaktır.

Mezoterapi Sonrası Morarma Nasıl Geçer 

Mezoterapi Sonrası Morluklar birkaç gün içinde kendiliğinden geçer. Morlukların daha hızlı iyileşmesi için doktorumuzun önerdiği topikal kremleri kullanabilirsiniz. Ayrıca C vitamini içeren besinler tüketmek morlukların iyileşme sürecini hızlandırmada yardımcı olabilir.

Mezoterapi Faydaları 

Mezoterapi cilt altına mikro iğnelerle vitamin, mineral, aminoasit, antioksidan gibi maddeler enjekte edilmesi yöntemidir. Bu yöntemle ciltteki kırışıklık, sarkma, leke, yara izi gibi sorunlar giderilebilir. Mezoterapi Tedavisi farklı bölgelere ve amaçlara göre değişiklik gösterir.

Mezoterapi Uygulamalarının Faydaları arasında;

 • Cilt Gençleştirme : Mezoterapi cildin gençleştirilmesine yardımcı olur. İnce çizgilerin ve kırışıklıkların azaltılmasında, cildin elastikiyetinin artırılmasında ve cilt tonusunun iyileştirilmesinde etkilidir.
 • Saç Dökülmesinin Önlenmesi : Saç Mezoterapisi saç dökülmesini önlemeye ve saç büyümesini teşvik etmeye yardımcı olur. Aynı zamanda saçın kalitesini ve genel saç sağlığını iyileştirir.
 • Selülit ve Yağ Azaltma : Mezoterapi cilt altında yağ birikimini hedefler. Metabolizmayı uyarır. Bu durum selülitin ve yerel yağ birikimlerinin azaltılmasında etkilidir.
 • Cilt Leke Tedavisi : Mezoterapi cilt lekeleri ve pigmentasyon problemleri tedavisinde kullanılabilir. Cilt tonunu eşitleyebilir ve lekelerin görünümünü azaltabilir
 • Göz Altı Torbaları ve Morluklar : Göz Altı Mezoterapisi göz altı torbaları ve morlukları azaltabilir. Bu göz çevresinin daha genç ve dinlenmiş görünmesine yardımcı olur.
 • Minimal Yan Etkiler : Mezoterapi minimal invaziv bir prosedürdür. Bu nedenle az sayıda yan etkisi vardır ve iyileşme süresi kısa olur.
 • Kişiye Özel Tedavi : Mezoterapi her bireyin spesifik ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilir. Kullanılan aktif bileşenler bireyin cilt tipine, cilt problemlerine ve hedeflerine göre ayarlanabilir.

şeklinde özetleyebiliriz.

Yukarıda bir kısmını belirttiğimiz faydalar Mezoterapinin popüler bir estetik tedavi seçeneği olmasının nedenlerinden bazılarıdır. Her zaman olduğu gibi uygulamaya başlamadan önce doktorumuzla görüşmeniz ve bireysel ihtiyaçlarınızı & hedeflerinizi belirlemeniz önemlidir.

Mezoterapi Fiyatları 

Mezoterapi Fiyatları ile ilgili bilgi almak için ulaştığınız hastane ve kliniklerden farklı ücretler duyabilirsiniz. Özellikle sağlık alanında gerçekleştirilen işlemlerde hasta muayene edilmeden net bir fiyat vermek mümkün değildir. Bu hususta en doğru fiyatlar uzman doktor tarafından yapılacak muayene sonucu tedavi planının oluşturulması ile birlikte belirlenmektedir.

Mezoterapi Fiyatları 2024 yılında birçok farklı nedene göre değişiklik göstermekle birlikte bu nedenler arasında;

 • Kişinin genetik özellikleri ve yaşı,
 • Tedavi edilecek bölgenin genişliği ve rahatsızlık seviyesi,
 • İyileşme için yapılması planlanan Mezoterapi uygulaması,
 • Arzu edilen sonuç için gereken seans sayısı,
 • Uygulamayı gerçekleştirecek hekimin ve kliniğin tecrübesi,

Mezoterapi kapsamında gerçekleştirilen uygulamalar ile ilgili daha detaylı bilgiler almak, Estetik Cerrahi alanında uzman hekimlerimiz tarafından muayene edilerek size özel tedavi planınızı oluşturmak için Hemen Bize Ulaşın...

ESTPOİNT KLİNİK

TEDAVİ BİLGİLENDİRME

Operasyon Sayısı

Operasyon Sayısı

2 ila 3 Seans

Operasyon Süresi

Operasyon Süresi

20 ila 30 Dakika

Anestezi

Anestezi

Anestezik Krem

Hassasiyet Süreci

Hassasiyet Süreci

1 ila 3 Gün

İşe Dönme Süresi

İşe Dönme Süresi

Hemen

Tam İyileşme

Tam İyileşme

1 ila 2 Hafta

Sonuçların Kalıcılığı

Sonuçların Kalıcılığı

12 ila 24 Ay

Hastanede Kalma Süresi

Hastanede Kalma Süresi

Aynı Gün Çıkış

Mezoterapi cildin orta tabakasına doğrudan vitaminler, hormonlar, enzimler ve bitkisel ekstraktlar gibi aktif bileşenlerin enjekte edilmesini içeren bir prosedürdür. Tedavi çok ince iğneler kullanılarak gerçekleştirilir.

Mezoterapi 'Mezo' (Orta) ve 'Terapi' (tedavi) kelimelerinin birleşiminden oluşan bir terimdir. Cildin orta tabakasına tedavi amaçlı bileşenlerin enjekte edilmesini ifade eder.

Dudak Mezoterapisi dudakların dolgunlaştırılması, çizgilerin azaltılması ve genel dudak sağlığının iyileştirilmesi için uygulanan bir Mezoterapi türüdür.

Saç Mezoterapisi saç dökülmesini önlemek ve saç büyümesini teşvik etmek amacıyla uygulanan bir Mezoterapi türüdür.

Yüz Mezoterapisi yüzdeki kırışıklıkları azaltmak, cilt tonusunu düzeltmek ve genel cilt gençleştirmeyi hedefleyen bir Mezoterapi türüdür.

Mezoterapi cilt altına çok ince iğnelerle aktif bileşenlerin enjekte edilmesi şeklinde uygulanır. İşlem lokal anestezi altında gerçekleştirilir.

Cilt Mezoterapisi ciltteki kırışıklıkları azaltma, cildi sıkılaştırma, cilt tonunu düzeltme ve genel cilt gençleştirmeyi hedefleyen bir Mezoterapi türüdür.

Mezoterapi Fiyatları uygulamanın türüne, kullanılan bileşenlere ve gereken seans sayısına bağlı olarak değişiklik gösterir. Detaylı bilgi için İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşabilirsiniz…

İğnesiz Mezoterapi cilt altına aktif bileşenlerin iğne kullanılmadan taşındığı bir tedavi sürecidir. Elektroporasyon veya Ultrason gibi teknolojiler kullanılır. Bu teknik iğne kullanmak istemeyen veya iğnelere karşı hassas olan kişiler için iyi bir alternatiftir.

Göz Altı Mezoterapisi göz altı torbalarını ve morlukları azaltmayı hedefleyen bir Mezoterapi türüdür.

Kaş Mezoterapisi kaşların daha dolgun ve belirgin görünmesini sağlamayı hedefler. Kaşların dökülmesini önlemek ve yeniden büyümesini teşvik etmek için uygulanır.

Mezoterapi Cilt Bakımı cildin genel sağlığı ve görünümü iyileştirmek için vitaminler, mineraller, amino asitler ve diğer aktif bileşenlerin cilde enjekte edildiği tedavi yöntemidir.

Lipolitik Mezoterapi vücuttaki belirli yağ birikimlerini hedefleyen ve yağ hücrelerini parçalayarak vücuttan atılmasını sağlayan bir Mezoterapi türüdür.

Mezoterapi ciltteki iltihabı azaltabilir ve sivilce oluşumunu önleyebilir. Ancak spesifik bir sivilce tedavisi olarak Mezoterapi Uygulaması kişiden kişiye değişir. Bir Dermatolog veya estetik uzmanın rehberliği gereklidir.

Hem Mezoterapi hem de PRP Cilt Gençleştirme ve Saç Dökülmesi tedavisi gibi birçok konuda etkili olabilir. Ancak hangi tedavinin sizin için daha uygun olduğuna karar vermek için bir Estetik Uzmana veya Dermatoloğa başvurmanız önerilir. Bu tedaviler belirli koşullar ve kişisel ihtiyaçlar için farklı avantajlar sunabilir.