Meme estetiği ameliyatı yaptıranlar ne diyor diye sorulduğunda hastalar genellikle pozitif cevaplarla dönmektedir. Nedeni ya da işlemin cinsi ne olursa olsun, meme estetiği gelişen günümüz teknolojisi sayesinde sorunsuz ve güvenli bir şekilde yapılabilmektedir.

Meme Estetiği Nedir?

Göğüs estetiği; plastik cerrahide en sık yapılan operasyonlardan biridir. Silikon meme protezinden yapılmıştır. Direkt görünümün güven ve arzusuna göre yapılabilen için en iyi estetik ameliyatlardan biridir. Günümüzde meme büyütme ameliyatı artık silikon meme protezleri kadar yağ enjeksiyonu ya da kök hücreyle meme estetiği yapılabilmektedir.

Verilen yağ vücutta bulunur ve her yağ üretimi bir doku olduğu için çekici görünmesine rağmen çözülür. Bu büyümeyi yavaşlatır. Bu yağ enjeksiyonu tek başına meme büyütme ameliyatının hacmini sağlamayabilir. Meme estetiği ameliyatı yaptıranlar ne diyor diye sorduğumuzda cevabın genellikle silikon meme implantları olduğu öğrenilmiştir.

Meme Estetiğinde Neyi Hedefliyorsunuz

Test meme şekillendirme ve boyut, yaş ve vücut oranlarına göre 2D ve 3D ölçümlerle kontrol edilir. Bu bağlamda amaç asimetriyi düzeltmek, hacim kazandırmak için implant kullanmak, göğüs dışı, göğüs boyutu, sırt ve boyun ağrısı ve önünüz gibi faktörleri çıkarmak ve yenilemektir.

Yağ enjeksiyonu endikasyonları ve meme büyütme ameliyatı bu sonuçlara ulaşmak için seçeneklerden biridir. Ancak yağ enjeksiyonu endikasyonu nedeniyle implantlar tercih edilen cerrahi işlem olabilir. İmplantlar genellikle meme büyütme ve göğüs ameliyatının tek yöntemidir. Damla, yuvarlak şekiller ve pürüzsüz yüzeyler gibi farklı çeşitleri vardır.

Amaç hayallerin görüntüsüne kavuşmaktır. Ayrıca meme dikleştirme, mastopeksi ile aynı zamanda tercih edilmektedir. Tümör plazmatik ameliyatı sırasında meme estetiği değerlendirildiğinde, memelerin önemli kilo kaybı ve meme kanseri olarak kodlanması amaçlanmaktadır. Bu doğrultuda fizyolojiye uygun olarak planlanan cerrahi müdahaleler yapılabilir. Hamilelik, doğum, emzirme ve sigara içme gibi faktörler öğrenmeyi ve davranışı etkiler. Bu doğrultuda hedeflenen hizalama ile memeye ulaşılması amaçlanır. Meme estetiği ameliyatı yaptıranlar ne diyor sorusunda ise genellikle bu amaçlamayı görmekteyiz.

Meme Ameliyatını Kim Yaptırabilir

Meme büyüklüğü olmayan, meme dolgusu olmayan, meme simetri problemi olan, meme büyüklüğü güven problemi yaşayan veya bunlardan bir veya ikisini kaybetmiş kişiler için çeşitli hastalıklarda meme estetiği önerisinde bulunulabilir.

Ayrıca meme estetiği yaptırmak doktor kontrolü gerektirmektedir. Ayrıca doğum sonrası emzirenler için meme estetiği planı gerekir. Göğüs büyütme ameliyatı bebeğinizin sağlığına zarar vermeyecek ancak emzirmeyi engellememek ve ameliyatı daha sağlıklı hale getirmek için doğumdan sonra yapılmalıdır. Göğüs estetiği isteyenler, vücut değişiminin bitmesini beklemeli ve kararlarını aceleyle vermemelidir. Kilo vermeyi düşünürken de meme estetiğinin ertelenmesi tavsiye edilir. Kilo almak, doğrudan etkilemiyorsa memeyi cezalandırabilir. Meme estetiği ameliyatı yaptıranlar ne diyor konusunda hastalardan çok doktorların ne dediğinin önemliliği geçerlidir.

Meme Estetiği Yönetimi Ne Zaman Yapılır

Meme Estetiği, Meme Büyütme, Yetersiz Meme Gelişimi, Meme Düşmesi, Gebelik Sonrası Meme Düşmesi, Meme Büyümesi ve Kasılması, Bel-Göğüs Dengesizliği, Kiloya Bağlı Meme Düşmesi vb. nedenlerle yaptırılabilir.

Meme estetiğini ve asimetrisini düzeltmek için yaş 18-50 yaş grubudur. 18 yaşın üzerindekiler için meme estetiği rahatça yaptırılabilir. Aynı sırayla cerrahın onayı ile sağlık durumu ve ameliyata uygun olup olmadığına bakılmaksızın 50 yaş üstü kişilerde meme estetiği düşünülebilir. Meme estetiği ameliyatı yaptıranlar ne diyor diye sorulduğunda, doktor tavsiyelerinin önemi belli olmuştur.

Erkek östrojen ve testosteron hormonlarındaki düzensizlikler, çeşitli hastalıklar veya hatalar gibi nedenlerle meme estetiği yapılmaktadır. Memede biriken fazla yağlara liposuction yöntemi uygulanmakta olup, jinekomasti olarak bilinen cerrahi bir işlem de kullanılmaktadır. Bu durumda böyle bir tedavi uygulanır.

Meme Estetiğinin Çeşitleri Nelerdir

Göğüs estetiği daha rahat ve güzel görüntüler sağlamayı amaçlamaktadır. Bunun için tercih edilmemekle birlikte yağ infüzyon işaretleme yöntemi veya daha çok tercih edilen silikon implantlar tercih edilmektedir.

Meme Büyütme Estetiği: Doğum sonrası veya gelişimsel nedenlerle aniden kilo alıp vücuda girerek orantısız ve yaşla kasılan meme hacmini arttırmak için yapılır. İmplantlar, meme büyüklüğü, ağırlık ve hacmin büyütüldüğü bir araçtır. Dikey bir muayene ve kesi yapılır ve protez göğüs üzerine yerleştirilir. Meme estetiği ameliyatı yaptıranlar ne diyor konusu genellikle meme büyütme olarak cevaplanır.

Jinekomasti: Erkek meme küçültme olarak bilinir. Hormonal nedenlerle memede biriken yağlar ve çeşitli hastalıklar jinekomastiye neden olur. Liposuction ile tedavi edilen hastaların anestezi altında 2-3 mm’lik bir tüpten yağ emmeleri beklenir.

Meme Estetiğinin Etkisi Nedir

Güzel görüntüler elde edildiğinde, çeşitli kullanımlar için estetik manipülasyonlar kaldırılabilir. Deforme olmuş vücut kısımlarını onarmak için tercih edilen cerrahi işlemdir. İnsan doğurganlığının ve cinselliğinin sembollerinden biri olan meme, fiziksel ve estetik olarak önemli bir rol oynar ve Meme estetiği ameliyatı yaptıranlar ne diyor şeklinde bir soru yöneltildiğinde, onlar da bu cevabı verebilir.

En az hasarla meme estetiği için tercih edilen cerrahi prosedüre ulaşmak önemlidir. Bu yöntemle meme, vücuda mümkün olan en iyi bakımı yapar. Ancak memede daha az deformasyon olan bir yöntem olduğu için meme altından kesi yapılması tercih edilir.

Operasyon Ve İyileşme Süreci Nedir

Tüm cerrahi işlemlerde olduğu gibi meme estetiği ameliyatı içinde de bir uzmanla çalışmak çok önemlidir. Kişiye bağlı olarak 2 ila 6 hafta içerisinde yara izlerinin, şişlik, karıncalanma ve yanma hissinin kademeli olarak geçeceği görülebilir. Ameliyatın yapılacağı bölge bandajlanır ve korse üzerinde hastaya ameliyat yapılır.

Göğüs ağrısı ve ödemi yaygındır, ancak ameliyatın kendi riskleri vardır. Göğüs kaslarının arkasına yerleştirilen bir protez bunu daha da sınırlayabilir. Ameliyat sonrası komplikasyonların varlığına veya yokluğuna bağlı olarak ağrı genellikle 2-5 gün içinde verilen hastalık ilaçlarıyla giderilebilir. Ameliyat sırasında sıvı birikmesini önlemek için ameliyattan sonraki ilk hafta içinde çıkarılır.

Dikişler 7-10 gün içinde basılır. Mastopeksi için iyileşme süresi 6 haftaya kadar çıkabilir, ancak protezler için bu süre daha kısa olabilir. Günlük rutininize ne zaman döneceğiniz konusunda bilgi almak için cerrahınızla konuşun. Bununla birlikte, genel egzersizinize bağlı olarak 3 ila 6 hafta boyunca yorucu egzersizlerden kaçının. Doğru beslenme, sigara içme ve emzirme gibi işlemler ameliyat sonrası iyileşme oranlarının düşürülmesine yardımcı olabilir. İdeal kilonuzu koruyarak ve egzersize devam ederek sonuçlarınızı uzun süre koruyabilirsiniz.

Silikon Meme Protezi Nasıl Kullanılır

Silikon meme protezleri beklerken vücut yapıları beklentileri ile birlikte değerlendirilir. Ameliyat öncesi meme şekli, doku uygulaması, cilt sertliği, meme yerleşimi vb. Tüm faktörler değerlendirilerek hastaya bu bilgiler verilir. Tüm bu güzelliklerden sonra hastaya takılan silikon meme protezleri haricinde kabaca belirlenebilir. Silikon meme protezinin hem dış kabuğu hem de kabuğu silikondan yapılmıştır.

Silikon meme protezleri dayanıklı ve su sızıntısına karşı dayanıklıdır. Silikon meme formları vücuda yerleştirildikten sonra vücut onları doku olarak görür, kapsül adı verilen bir yapıya sarar ve ameliyat sonrası içindeki silikonu hissetmez.

Silikon meme implantları kas dokusunun arkasına veya üstüne yerleştirilebilir. İki yöntemde de dezavantaj olduğu için bu yöntem her hastaya uygun değildir. Kas arkasına yerleştirilen bir protezin hataları önlendiği düşünülmektedir. Aksine silikon meme protezi kas dokusu ile aynı düzlemde yerleştirilmelidir. Zamanla sarkmayan göğüs dokusudur.

Silikon Tehlikeli Midir

Silikonun kasların arkasındaki meme uçlarında birikmesine ve meme dokusunun kasların üzerinden kaymasına neden olarak zamanla doğal olmayan bir görünüme neden olabilir. Meme dokusu olabilen silikon meme protezleri özellikle kasların üzerine yerleştirilmelidir. Protezin kasların arkasına yerleştirilmesinden başka bir çözüm yoktur, böylece meme dokusuz silikon veya çok ince deri yüzeyi kaplar.

Doku memesinin gevşekliği neredeyse kaçınılmazdır. Bir kadının hayatının çeşitli evrelerinde ortaya çıkan hormonal değişiklikler, kilo alıp verme, gebelik ve emzirme, meme dokusu morfolojisi kaybı, göğüs büyümesi veya çökmesine neden olabilir.

Emzirme, özgüven eksikliği, kıyafet seçiminde güçlük, hatta depresyon gibi psikolojik sorunlar; Mizaç, kifoz, boyun ve bel fıtıklarına kadar ağrı, omuzlarda el ve kollarda sinirlilik, halsizlik, hareket etme motivasyonunun azalması gibi fiziksel sorunlara neden olabilir. Meme estetiği ameliyatı yaptıranlar ne diyor konusu bu sorunların doğru doktor ve işlemle çözülebileceğini ifade eder.

Meme Estetiği Çeşitleri

Memenin estetik manipülasyonu ile meme dokusundaki deformasyondan kurtulmak ve memeyi değiştirmek mümkündür. Meme dokusunun kaybı meme ucunun büyümesine neden olabilir. Bu durumda çalıştırma göğüs ucunu da küçültür. Meme estetiği ameliyatı birçok kadın için tatmin edici bir deneyimdir. Meme estetiği ameliyatı yaşlı ya da gence uygulanabilir, iz bırakmaz ve son teknoloji ile yapılır. Kısa bir ameliyat sonrası iyileşme ve yeni meme boyutları ve şekilleri yıllarca korunabilir.

Göğüs Büyütmede Silikon Protez Kullanımı Hacim Arttırır

Meme büyütme operasyonları sırasında silikon meme protezleri meme hacmini arttırır. Meme estetiği ameliyatı yaptıranlar ne diyor sorusunda en popüler cevap meme büyütme operasyonudur. 2010 yılında yalnızca Amerika’da 300.000 kadın meme büyütme ameliyatı geçirdi. Ankete göre meme büyütme operasyonu hastalar için tatmin ediciydi.

Meme büyütmenin amacı sadece memeyi büyütmek değil, aynı zamanda şekillendirmektir. Kullanılacak protez seçiminde hastanın beklentilerinin yanı sıra anatomi, vücut ve meme gibi faktörler de dikkate alınır. Yeni nesil meme protezleri; Farklı kapasitelerde, ceplerde ve şekillerde geniş bir çözüm yelpazesi sunar.

Göğüs Büyütme Ve Dikleştirme

Sarkan memelerin tekrar dik kalması için yapılan cerrahi bir işlemdir. Göğüs dikleştirme işleminde; Meme ucu ait olduğu yere hareket ettirilir ve meme şekillendirilerek drene edilir. Meme estetiği olanlar bu işlemin işe yaradığı gerçeğinden bahsedebilirler.

Meme büyükse fazla meme dokusu alınır, küçükse silikon protezle desteklenir. Göğüs dikleştirme, büyük göğüslü kişilerde göğüslerin küçültülmesi ve doğum sonrası veya kilo verme sonrası çukurlu ve sarkık görüntünün kapatılmasıdır.

Meme Küçültme İşlemi Nasıl Yapılır

Kilo alımı, hamilelik ve emzirme de büyümeye ve sarkmaya neden olur. Büyük göğüsler, büyük ve hacimli bir görünüme neden olur. Göğüs, sırt ve omuzlarda şiddetli ağrı yaratır ve zamanla kalıcı olarak hasar görür.

Göğsün alt kısmı sürekli olarak terliyor ve tıkanıyor, bu da zamanla sinir bozucu hale gelebilir ve cilt problemlerine neden olabilir. Meme küçültme ameliyatının amacı, memeyi vücutla orantılı olarak küçültmektir. Bu işlemler sırasında göğüsler de dik ve koniktir. Meme küçültme ameliyatı meme bezlerini çıkarmayacak ve emzirmeye engel olmayacaktır. Meme estetiği ameliyatı yaptıranlar ne diyor diye sorulduğunda hastaların çoğu meme küçültme ameliyatı sonuçlarından memnun ayrıldıklarını belirtmişlerdir.

Kanser Sonrası Meme Rekonstrüksiyonu Nasıl Yapılır

Meme kanseri, kanser olan kadınlarda en sık görülen kanser türüdür. Dünya çapında her yıl 1,3 milyon kadın meme kanseri geliştiriyor ve Amerikan Kanser Derneği’ne göre her yıl 465.000 kadın meme kanserinden ölüyor.

Erken teşhisin yaygın kullanımı, meme kanseri ölümünü azalttığını ortaya çıkarmaktır. Bu tedaviden sonra yaşamın kalitesi dğeişir. Meme kaybının hasta üzerinde fiziksel, sosyal veya psikolojik bir etkisi vardır. Estetik meme ameliyatı her yaşta yapılabilir ve yeni meme büyüklüğü ve şekli yıllarca korunur.

Göğüs estetiği ameliyatından sonra 3 hafta boyunca tel sütyen kullanımını önlemek için spor sütyenine benzeyen tokalı bir sütyen giyilir. Ameliyattan bir veya iki gün sonra rahatlayarak sosyal hayatınıza devam edebilirsiniz. Kayıp nedeniyle göğüs sarkabilir. Sık kilo alma, doğum ve emzirme, aşırı meme sarkması vücutta erken yaşlanmaya neden olur. Kayseri meme estetiği bu konuda gelişmiş durumda olsa da, en iyi sonuçlar her zaman İstanbul ilimizden alınabilmektedir.

Ameliyatsız Yöntemle Göğüs Sarkması Düzeltilebilir Mi

Göğüs sarkık değilse, meme ucu göğüs kıvrımının üzerindedir. Meme hafifçe sarkarsa meme ucu kıvrımları yataydır. Daha ileri taşınırsa meme başı bu çizginin altında olacaktır. Durum ne olursa olsun, ameliyatsız meme estetiği gerçek sonuçlar vermez. Meme uçları masaj, krem ​​veya aletlerle genişletilemez.

Göğüs Dikleştirme Nasıl Belirlenir

Meme dikleştirme sırasında hasta poliklinik bölümünde görülür. Meme başı işaretlenir ve meme bezi ihtiyacı ölçülür. Hasta beklentileri değerlendirilir. Meme estetiği ameliyatı yaptıranlar ne diyor şeklinde araştırma yaparak doktorunuza bu noktada ne istediğinizi söylemek önemli olacaktır.

Göğüs altına silikon meme protezi konulmalı ve meme daha şiş ve dik olmalıdır. Negatiflik çok büyük ve meme bezleri yeterli ise meme küçültmede olduğu gibi düzelecektir. Çok büyükse ve meme bezleri yetersizse memeyi eski haline getirmek için memeye iki silikon protez yerleştirilir. Bu ameliyatın teknik olarak gelmiş geçmiş en zor meme ameliyatı olduğu düşünülmektedir. Operasyon kesinlikle kullanılan protezin büyüklüğüne ve cilt iyileşme hızına bağlıdır.

Göğüs Dikleştirme Nasıl Yapılır

Hangi meme dikleştirme işlemi yapılırsa yapılsın genel anestezi altında yapılır. Belli tekniklere bağlı olarak meme dikleştirme süresi 2 ile 4 saat arasında değişmektedir. Uygulama memesinin altına hafif bir sarkıklıkla silikon protez yerleştirilir. Ameliyattan kaçınmak veya ek bilgi almak için meme büyütme ameliyatı olmak isteyebilirsiniz.

Şiddetli sarkma ve kötü görünen göğüsleri olan hastalara meme küçültmeye benzer bir işlem yapılır. Aradaki fark, meme bezlerinin küçülmesidir. Birçok meme küçültme tekniğinde meme dikleştirme hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Meme bezleri yetersiz ise meme altına silikon protez yerleştirilir ve meme küçültme ameliyatına benzeyen bol miktarda deri toplanır. Meme bezleri çıkarılmaz.  Göğüs estetiği ameliyatı yaptıranlar ne diyor başlığı genellikle göğüs dikleştirme için pozitif yorumlarda doludur.

Dikleştirme Operasyonundan Sonra Ne Yapılır

Ameliyattan hemen sonra kompresyon tedavisine başlanır. Spor sutyeni giyilmelidir. İnce bant dışındaki pansumanlar dikişte kullanılmaz. Ameliyat sırasında yerleştirilen drenler ameliyattan 24-48 saat sonra çıkarılır. Bunu çıkardıktan bir veya iki gün sonra duş alınabilir. 15 gün sonra ilk tedavi yapılır. Sporcu sütyenleri 4 hafta çıkarılmamalıdır. Bu sütyen sizi bu işleme hazırlar ve özgüveninizi arttırır.

 • Göğüs dikleştirme işleminden sonra emzirebilir miyim?

Emzirme ve sarkık memenin işlevini iletmek için kullanılan tekniğe bağlıdır. Ancak biraz çökme yaşatabilir.

 • Göğüs dikleştirme sonrası tekrar sarkma olabilir mi?

Hamilelik veya meme dikleştirme sonrası oluşabilecek kilo, memenin tekrar sarkmasına neden olabilir. Bu durum, plansız vücut germe ve fiziksel ameliyatlar için de geçerli bir durumdur.

 • Göğüs dikleştirme memedeki çatlakları giderir mi?

Meme başından sadece deri çıkarılabildiği için meme başı ve kenarlarındaki çatlaklar ameliyat sırasında giderilemez.

Göğüs Dikleştirme Sonrası Göğüsteki İzler Kalıcı Mıdır

Memeyi kaldırdıktan sonra meme altında sadece 3,5 cm’lik küçük bir iz kalır ve altına mastektomi yapılır. Bu yara izi göğsünüzde gizlenebilir, bu yüzden aldırmazsınız. Meme başı etrafındaki izlerden normal cilde geçişte renk farkı daha az belirgindir.

Göğüs ucundan aşağıya doğru inen dikey çizgi, en iyi iyileştirici yaradır. Meme dikleştirme ameliyatından 1 yıl sonra iz seçimi yapmak zordur. Göğsün ameliyat çizgisi önden veya yandan görünmez. Meme estetiği ekşi sözlük gibi kaynaklardan zaten yaptırmış olan insanların yaşadıklarını okuyarak tecrübe edebilirsiniz.

Meme Dikleştirme Sorunları Nelerdir

Bu durum, gecikmiş yara iyileşmesi ve belirgin yara izleri (hipertrofik yara izleri- keloidler), sigara içen hastalar veya ailelerinde ciddi yara izlerine yatkın kişiler gibi şekillerde ortaya çıkabilir. Bu hastalar çeşitli şekillerde tedavi edilebilir. Be tedaviler meme estetiği İstanbul kliniklerinde rahatlıkla yapılabilmektedir.

Enfeksiyon, iltihaplanma, yara açıklıkları ve sokmalar meydana gelebilir. Bu sorunlar çözülebilir. Ö Meme küçültme: Erkeklerde meme küçültme, aşırı gelişmiş veya büyümüş bir memeyi (jinekomasti) cerrahi müdahalelerle düzeltme işlemidir.

Jinekomasti Ameliyatı Yoluyla Meme Estetiği

Jinekomasti, erkeklerde meme estetiği veya büyümüş bir meme olarak adandırılır ve belli yaştaki erkeklerde yaygındır. Erkeklerde meme büyümesine hormon pedleri, genetik nedenler, hastalıklar veya bazı ilaçlar neden olabilir. Fiziksel aktivitenizi veya durumunuzu gizleyecek durumda olsanız bile, çoğu erkeğin psikolojisini ve mutluluğunu etkileyen kötü bir durumdur.

Jinekomasti şu şekilde tanımlanır:

 • Lokal fazla yağ
 • Aşırı glandüler doku oluşumu
 • Fazlalık ve fazla glandüler doku oluşumunun kombinasyonu
 • Jinekomasti bir meme veya her iki memede olabilir.

Göğüs Küçültme Benim İçin Doğru Mu

Jinekomasti ameliyatı çok kişisel bir işlemdir ve başkalarının isteklerini yerine getirmek veya o mükemmel resim şablonunu uyarlamak yerine kendiniz için yapılmalıdır. Bu kriterleri karşıladığınızda sizin için doğru seçenek olabilir;

 • Fiziksel olarak sağlıklı ve normal kilolu olduğunuzda
 • Gerçekçi beklentileriniz varsa
 • Göğüs büyümesi stabil olduğunda
 • Göğüslerinizin olması gerekenden daha büyük olduğu fikrinden rahatsız olduğunuzda

Bu cerrahi işlemin en büyük faydası gelecek için potansiyele sahip olmasıdır. Meme estetiği ameliyatı yaptıranlar ne diyor sorusunda yaptıran hemen herkesin çok memnun ve mutlu şekilde hayatlarına devam ettikleri gözlenmiştir.

Jinekomasti Hangi Durumda En İyi Sonuçları Verir

 • Alternatif tıbbi müdahalelerle durumunu iyileştiremeyen erkekler için
 • Jinekomastiden kurtulmayı engelleyen ciddi, yaşamı tehdit eden bir hastalığı veya hastalığı olmayan erkekler için
 • Olumlu düşünme geliştiren ve jinekomasti semptomlarını iyileştirmek için belirli hedefler koyan insanlar için ev iyi sonuçları verir. Meme estetiği yorumlar araştırması yaparak bu ameliyattan ne beklemeniz gerektiğini siz de öğrenebilirsiniz.

Bir Konsültasyon Sırasında Ne Bekleyebilirim

Meme estetiği ameliyatının başarısı ve güvenilirliği ilk muayenede net bir umut ifadesine ve tarafsız bir yapıya bağlıdır. Sağlığınız, arzularınız ve yaşam tarzınız hakkında birkaç soru sorulur;

 • Sağlığınıza, ilaçlarınıza ve önceki tedavilere karşı alerjiler
 • Uyuşturucular, vitaminler, tıbbi taç, alkol, tütün, steroidler dahil mevcut kullanımlar
 • Önceden geçirdiğiniz operasyonlar

Bunun yanında cerrahınız;

 • Genel sağlık, sağlık ve risk faktörlerinizi önceden değerlendirmenizi sağlar.
 • Meme estetiği riskleri hakkında sizi uyarabilir ve ameliyata ne denli uygun olduğunuzu sizle paylaşabilir.
 • Göğüslerinizi inceleyebilir, görüş ve şeklini ölçebilir, cildi değerlendirebilir ve çevresini kontrol edebilir.
 • Tıbbi kaydınız için fotoğraf çekebilir
 • Konuyu tartışabilir ve bir dizi tedavi önerebilirler.
 • Jinekomasti yapılacaksa, olası sonuçlar veya olası riskler ve komplikasyonlar hakkında konuşabilir.

Meme Estetiğinden Önce Yapılacaklar

 • Laboratuvarda bir test veya sağlık kontrolü yapılacaktır
 • Topikal ilaçlar alınmadan önce doktorunuza sorulmalıdır.
 • Ameliyattan önce sigara içmek yasaktır
 • Aspirin, iltihap önleyici ilaçlar, kan bağışı için bitkisel haplar doktor kontrolünde kullanılmalıdır.
 • Plastik cerrahınız da işleminizin nerede ve ne şekilde yapılacağını sizinle görüşecektir.

Meme Küçültme İçin Neler Önemlidir

Çok şiddetli jinekomasti vakalarında fazla doku diğer memenin sarkmasına ve meme başını çevreleyen (koyu renkli) areolanın genişlemesine neden olur. Bu şekildeki bir durum hassas müdahalelerle düzeltilerek fazlalıkları azaltılabilir.

Operasyon sırasında konfor için ihtiyaç duyulan ilaç kullanılır. Seçenekler arasında sakinleştiriciler ve genel anestezi bulunur. Doktorunuz sizin için en iyi seçeneği bulacaktır. Meme estetiği ameliyatı yaptıranlar ne diyor sorusunda doktorunuzun sözünden çıkmamanın önemi belirtilmiştir.

Liposuction

Jinekomasti, altındaki fazla yağ dokusu nedeniyle hücre içi ise, sadece liposuction çevrelenir. Bir düzeltme yapabilirsiniz. Bunu yapmak için, birkaç küçük kesiden bir kanül (ince, kısa bir tüp) yerleştirilmelidir. Kanül kontrollü bir şekilde ileri geri hareket ettirilir, fazla yağ gevşetilir ve vakumla vücuttan uzaklaştırılır. Meme estetiği ameliyatı yaptıranlar ne diyor diye sorulduğunda liposuction hem göğüs küçültmede hem de göğüs büyütme sırasında yağların başka yerlerden alınıp göğse yerleştirme şeklinde uygulanabileceği görülmüştür.

Birkaç farklı liposuction tekniği vardır. Vakanız için en uygun teknik cerrahi işleminiz tarafından verilecektir. Kesi memenin doğal sınırları içinde gizli kalır, ancak görünür olabilir ve bu meme küçültme araştırmaları için kaçınılmaz bir ihtiyaçtır.

Jinekomasti Ameliyatının Güvenliği Ve Riskleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Meme estetiği ameliyatı yaptıranlar ne diyor konusunda risklerin bilinmesi önemlidir. Plastik cerrahınız size vücut cerrahisinin risklerini açıklayacaktır.

 • İstenmeyen izler
 • Kanama (hematom)
 • Enfeksiyon
 • Yara yeterince iyileşmemiş
 • Meme başı veya göğüste geçici veya kalıcı iz
 • Anestezi Risk Yönetimi
 • Göğüs çevresi ve büyük deformiteler
 • Deride renk değişikliği, kalıcı pigmentasyon, şişme, morarma
 • Bantlara, dikişlere ve yapıştırıcılara, kan ürünlerine veya enjeksiyonlara karşı alerjiler
 • Göğüs asimetrisi
 • Yağlı cilt dokusunun ölümü
 • Sıvı toplama gibi durumlar oluşabilir ancak uzman bir doktorun elinde çoğu durum rahatça engellenebilmektedir.

Meme Ameliyatı Sonrası

Doktorunuzun vereceği talimatlar başarınızın anahtarıdır. Cerrahi kesiğin iyileşmesi aşırı stres, aşınma ve yıpranma ile devam etmelidir. Doktorunuz size boyutlara nasıl bakacağınızı öğretecektir.

Meme estetiği ameliyatı yaptıranlar ne diyor konusu bu durumda çok önemlidir. İnsanların tecrübelerinden ve yaşadıklarından öğrenmek ve kendiniz bu işlemden geçtikten sonra yaptırmak isteyenlere bilgi vermek hem bir toplum hissiyatı yaratır hem de meme estetiğinin etrafında oluşmuş bu önyargıdan kurtulmanızı sağlar.

Herhangi bir soruyu direkt olarak plastik cerraha sormak çok önemlidir. Ameliyat öncesi yeni bir görüntünün heyecanını ve hayallerin gerçekleşmesini hissetmek doğaldır. Bu, duygularınızı bir plastik cerrahla paylaşmayı içerir.

Meme Küçültmenin İyileşme Süreci Nedir

Ameliyattan sonra kesi bandajlanır ve şişliği en aza indirmek ve göğüs konturunun iyileşmesine yardımcı olmak için elastik bir bandaj veya kuşak gerekir. Bunu, deri altında birikebilecek kan ve sıvıları tahliye eden ince bir tüple doldurulur.

Meme ameliyatı nedir sorusunda önemli olan yaptırmak istediğiniz işlemden eminliğiniz ve doktorunuza ve kliniğinize olan güvendir. Hemen her türlü meme estetiği alanında uzman olan bir kişinin rahatlıkla yapabileceği bir işlemdir. Geri dönmesi zor olan bir işlem olduğundan kesinlikle kararınızdan emin olduktan sonra fiyatı göz önünde bulundurmadan güvendiğiniz bir kurumda bu işlemi gerçekleştirmeniz önerilir.