Meme Dikleştirme

 1. Anasayfa
 2. Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme : Güzelliğinizi ve Özgüveninizi Yeniden Kazanın… İstanbul'da ESTPOINT Estetik ve Sağlık Merkezi olarak Meme Dikleştirme konusunda Uzman Plastik Cerrahlarımız aracılığıyla size bu estetik cerrahi işlemin tüm yönlerini anlatmaya çalışacağız.

Meme Dikleştirme sarkmış veya gevşemiş meme dokusunu yeniden şekillendirerek memenin daha genç ve sıkı bir görünüm kazanmasını sağlayan bir cerrahi işlemdir. Bu tedavi memenin formunu ve konturunu kaybeden veya hamilelik, kilo kaybı gibi faktörler nedeniyle sarkmış memelere yönelik yapılmaktadır.

Günümüzde Meme Dikleştirme Ameliyatı farklı nedenlerle göğüslerinde sarkmalar oluşmuş pek çok kadın tarafından tercih edilmektedir. “Meme Dikleştirme Neden Yapılır” sorusuna en doğru yanıtları;

 • Gevşemiş veya sarkmış memeler,
 • Meme uçlarının aşağıya doğru bakması,
 • Meme asimetrisi,
 • Hamilelik veya emzirme sonrası memelerdeki deformasyon,
 • Yaşlanma nedeniyle memelerin sarkması,

şeklinde verebiliriz.

Meme Dikleştirme Ameliyatı sarkmış meme dokusunu kaldırmak ve meme uçlarını yukarı doğru yönlendirmek için özel olarak tasarlanmış bir cerrahi prosedürdür. Tedavi hastanın ihtiyaçlarına ve doktorun önerilerine bağlı olarak farklı teknikler kullanılarak yapılabilir. Bu teknikler arasında Periareolar, Vertikal veya Tam Meme Dikleştirme gösterilebilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı hastanın genetik yapısına ve ihtiyaçlarına göre değişmekle birlikte ortalama 2 ila 4 saat arasında sürmektedir. Tedavinin süresi kullanılan tekniklere, meme dokusunun durumuna ve hastanın özel ihtiyaçlarına bağlı olarak değişebilmektedir.

Meme Dikleştirme Sonrası hafif ağrı ve rahatsızlık hissi normaldir. Ancak bu ağrılar hafif ve yönetilebilirdir. Tedavi sonrası dönemde doktorun önerdiği ağrı kesiciler ve dinlenme ile rahatlık sağlanabilir. Meme Dikleştirme Kalıcı Sonuçlar Sunar. Bununla birlikte yaşlanma ve diğer dış etkenler nedeniyle meme dokusunda zamanla değişiklikler olabilir. Doğru bakım ve destekle sonuçlar oldukça uzun bir süre korunabilir.

Meme Dikleştirme Fiyatı kullanılan tekniklere, klinikteki ekipmanlara ve hekim deneyimine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. İstanbul da ESTPOINT size uygun bir fiyat teklifi sunmak için İletişime geçmenizi bekliyor. Meme Dikleştirme hakkında daha fazla bilgi almak veya bir değerlendirme randevusu ayarlamak için bize ulaşmaktan çekinmeyin. Uzman ekibimiz size en iyi sonuçları sağlamak için burada. Güzel ve Sıkı Memelere Sahip Olmak Artık Hayal Değil!

Estpoint Medikal Estetik ve Plastik Cerrahi alanında uzun yıllara dayanan tecrübesi, steril imkanlara sahip şubeleri ve uzman doktorları ile hastalarını dinleyerek onların en estetik, çekici ve diri gösterecek meme görünümüne sahip olmaları için Meme Dikleştirme dahil tüm tedavi yöntemlerini büyük bir başarıyla gerçekleştirmektedir.

Sizde farklı nedenlerle maruz kaldığınız pek çok estetiksel problemden hızla kurtularak hayal ettiğiniz diri, parlak ve pürüzsüz meme yapısına güvenli, konforlu, etkili bir tedavi süreciyle sahip olabilmek için Hemen Bize Ulaşıp randevu alabilir; kliniğimizde uzman hekimlerimiz tarafından yapılacak Meme Dikleştirme uygulamaları ile arzu ettiğiniz çekici görünüme sahip olabilirsiniz.

Meme Dikleştirme Nedir 

Meme Dikleştirme göğüslerin sarkmasını gidermek ve daha dik, dolgun ve estetik bir görünüm kazandırmak için yapılan bir Plastik Cerrahi operasyonudur. Meme Dikleştirme operasyonunda fazla deri ve dokular çıkarılır, meme başı yukarı taşınır ve meme dokusu yeniden şekillendirilir. Böylece göğüsler daha yüksek bir konuma getirilir ve sarkma düzeltilir.

Meme Dikleştirme Neden Yapılır 

Meme Dikleştirme operasyonunun en önemli nedeni kadınların göğüslerinden memnun olmamalarıdır. Göğüslerin sarkması kadınların hem fiziksel hem de psikolojik olarak rahatsız olmalarına neden olabilir. Sarkmış göğüsler kadınların kendilerine olan güvenlerini azaltabilir, giyim tarzlarını kısıtlayabilir ve cinsel hayatlarını olumsuz etkileyebilir. Meme Dikleştirme Ameliyatı ile kadınlar, daha genç, sağlıklı ve çekici bir görünüme kavuşabilirler.

Meme Dikleştirme Kimlere Yapılabilir 

Meme Dikleştirme Ameliyatları için belirli bir yaş sınırı yoktur. Bununla birlikte genel olarak 18 yaşından büyük ve sağlıklı olan kadınlar bu operasyona uygun adaylardır. Ayrıca Meme Dikleştirme Operasyonu yaptırmak isteyen kişilerde aranan kriterleri;

 • Göğüslerin sarkmasından rahatsız olmak,
 • Meme büyüklüğünden memnun olmak veya küçük bir değişiklik istemek,
 • Sigara içmemek veya bırakmaya hazır olmak,
 • Kilo vermek veya almak gibi büyük değişiklikler yapmamak,
 • Hamilelik veya emzirme dönemini tamamlamış olmak,

şeklinde belirtebiliriz.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır 

Meme Dikleştirme operasyonu genel anestezi altında yapılır ve yaklaşık olarak 2 ila 3 saat sürer. Uygulama kapsamında kullanılan kesilerin şekli ve yeri, göğüslerin durumuna, istenen sonuca ve hekimin tercihine göre değişir.

Meme Dikleştirme kapsamında meme başının etrafında, meme başından aşağı doğru inen veya meme altı kıvrımında kesiler yapılır. Bu kesilerden fazla deri ve dokular çıkarılır, meme başı yukarı taşınır ve meme dokusu yeniden şekillendirilir. Bazı durumlarda Meme Büyütme veya Meme Küçültme Ameliyatları ile birlikte de yapılabilir. Operasyon sonrasında kesiler dikişler ile kapatılır. Göğüslere bandaj veya sütyen uygulanır.

Göğüsler Neden Sarkar 

Göğüslerin sarkması doğal bir süreçtir ve yaş ilerledikçe kaçınılmazdır. Ancak bazı faktörler göğüslerin daha erken ve daha fazla sarkmasına neden olabilir. Özellikle kadınlarda göğüs sarkmalarına yol açan durumlar arasında;

 • Genetik faktörler,
 • Hormonal değişiklikler,
 • Hamilelik ve emzirme,
 • Kilo alıp verme,
 • Sigara kullanımı,
 • Güneş ışınlarına maruz kalma,
 • Yanlış sütyen seçimi,

gösterilebilir.

Meme Sarkması (Meme Pitozu) Çeşitleri 

Meme Sarkması göğüslerin yer çekimine karşı direncinin azalması sonucu oluşur. Göğüslerin sarkma derecesi meme başının göğüs kafesi ile olan ilişkisine göre belirlenir. Meme Sarkması durumuna bağlı olarak yapılması gereken Meme Estetiği uygulaması çeşidi ve tekniği farklılık gösterebilir.

Meme Sarkması Çeşitleri;

 • Hafif Meme Sarkması : Meme başı meme altı kıvrımının hemen üzerindedir.
 • Orta Meme Sarkması : Göğüs başı meme altı kıvrımının hizasındadır.
 • İleri Meme Sarkması : Meme başı meme altı kıvrımının altındadır.
 • Aşırı Meme Sarkması : Göğüs başı meme altı kıvrımının çok altındadır ve aşağıya bakar.

şeklinde belirtilebilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı

Meme Dikleştirme Ameliyatı sarkmış veya hacim kaybetmiş memelere yeni bir şekil ve sıkılık kazandırmak için yapılan estetik bir operasyondur. Bu operasyon meme dokusunun yeniden şekillendirilmesi ve fazla derinin çıkarılması ile gerçekleştirilir. Gerekirse meme altına silikon implant yerleştirilerek memenin büyüklüğü ve dolgunluğu arttırılabilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı olabilmek için fiziksel olarak sağlıklı olmanız ve memelerinizin sarktığını veya hacmini kaybettiğini düşünmeniz yeterlidir. Sarkma ve hacim kaybının nedeni arasında yaşlanma, hamilelik, emzirme, kilo alıp verme, genetik faktörler veya yerçekimi etkisi sayılabilir. Meme Dikleştirme Ameliyatına başvurmadan önce doktorumuzla görüşerek beklentilerinizi ve uygunluğunuzu değerlendirmeniz gerekir.

Meme Estetiği Ameliyatı steril klinik şartlarında Plastik Cerrahi alanında uzman hekimler tarafından yapılması halinde güvenli, konforlu ve başarılı bir tedavi tekniğidir. ESTPOINT kalitesi ve güvencesiyle Meme Dikleştirme yaptırmak ve uzman doktorumuza muayene olmak için Hemen Bize Ulaşabilirsiniz

Meme Dikleştirme Ameliyatı Yöntemleri 

Meme Dikleştirme Ameliyat Yöntemleri memenin sarkma derecesine ve hastanın isteğine göre değişiklik gösterebilir. Bu tedavinin günümüzde en sık tercih edilen 3 tekniği vardır. Bu teknikleri;

 • Dairesel Kesi Yöntemi : Bu yöntemde meme başı etrafında dairesel bir kesi yapılır ve fazla deri çıkarılır. Bu yöntem hafif sarkma durumu olan hastalar için uygundur.
 • Lolipop Kesi Yöntemi : Bu yöntemde meme başından aşağıya doğru dikey bir kesi yapılır ve fazla deri çıkarılır. Bu yöntem orta derecede sarkma durumu olan hastalar için uygundur.
 • Ters T Kesi Yöntemi : Bu yöntemde meme başından aşağıya doğru dikey bir kesi yapılır ve meme altına yatay bir kesi eklenir. Fazla deri çıkarılır ve memenin şekli düzeltilir. Bu yöntem ileri derecede sarkma durumu olan hastalar için uygundur.

olarak özetleyebiliriz.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Kaç Saat Sürer 

Meme Dikleştirme Ameliyatının Süresi tedavi kapsamında kullanılacak tekniğe ve yapılacak işlemlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu uygulama ortalama 2 ila 4 saat arasında sürer. Meme Dikleştirme Ameliyatı genel anestezi altında yapılarak ağrısız ve problemsiz bir şekilde tamamlanır.

Meme Dikleştirme Ameliyatı İyileşme Süreci 

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası göğüslerinizde şişlik, morluk ve ağrı olması normaldir. Bu belirtiler birkaç hafta içinde azalacaktır. Operasyon sonrası doktorunuzun verdiği ilaçları kullanmanız ve göğüslerinizi destekleyen bir sutyen giymeniz gerekir.

Bununla birlikte ilk bir hafta boyunca kol hareketlerinizi kısıtlamanız ve ağır kaldırmamanız önerilir. Dikişler 10 gün sonra alınır. Ameliyat izleri zamanla solacak ve gözle görülmez hale gelecektir. Meme Dikleştirme Ameliyatı sonuçları kalıcıdır. Ancak yaşlanma, kilo değişimi ve hamilelik gibi faktörler memelerinizin şeklini etkileyebilir.

Meme Dikleştirme Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Sağlık alanında gerçekleştirilen tüm uygulamalarda olduğu gibi Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu konuya özen gösterilmesi kişinin sağlığı ve tedavinin başarısı için büyük öneme sahiptir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler arasında;

 • Doktorunuzun verdiği ilaçları düzenli olarak kullanın.
 • Göğüslerinizi destekleyen bir sutyen giyin ve göğüs bölgenize darbe almaktan kaçının.
 • İlk bir hafta boyunca kol hareketlerinizi kısıtlayın ve ağır kaldırmayın.
 • Sigara içmeyin ve alkol kullanmayın.
 • Ameliyat bölgesini temiz tutun ve enfeksiyon belirtilerine karşı dikkatli olun.
 • Doktorunuzun kontrollerine düzenli olarak gidin ve izleri takip edin.
 • Memelerinizdeki değişimleri sabırla bekleyin ve beklentilerinizi gerçekçi tutun.

gösterilebilir.

Meme Dikleştirme Fiyatları 

Meme Dikleştirme Fiyatları ile ilgili bilgi almak için ulaştığınız kliniklerden farklı ücretler duyabilirsiniz. Özellikle sağlık alanında gerçekleştirilen uygulamalarda kişi muayene edilmeden net bir fiyat verilemez. Bu alanda en doğru fiyatlar uzman hekim tarafından yapılacak muayene sonucu ifade edilebilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Fiyatları 2024 yılında birçok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte bu faktörler arasında;

 • Kişinin genetik yapısı ve yaşı,
 • Hastanın memelerinden var olan problem türü,
 • Hastaya uygulanacak Meme Dikleştirme tekniği,
 • Tedaviyi yapacak uzmanın ve kliniğin tecrübesi,

olarak belirtebiliriz.

Meme Dikleştirme kapsamında gerçekleştirilen uygulamalar ile ilgili detaylı bilgiler almak, Estetik Cerrahi alanında uzman olan hekimlerimiz tarafından muayene edilerek tedavi planınızı oluşturmak için Hemen Bize Ulaşın...

Meme Dikleştirme İstanbul 

Günümüzde kadınlar farklı nedenlerle memelerinde arzu ettikleri görünümde olmaması sebebiyle fiziksel ve psikolojik pek çok rahatsızlığa maruz kalmaktadır. Meme Dikleştirme Ameliyatı bu gibi sorunların en hızlı ve kolay çözümü olarak bilinmektedir.

Meme Dikleştirme kadınların hayal ettikleri boyutta, çekici ve vücutları ile uyumlu göğüslere kavuşmaları için en değerli yöntemlerden birisidir. Bu tedaviyi İstanbul’da en başarılı şekilde uygulayan klinik olan ESTPOINT uzman hekimleri ile kadınların değişik nedenlerle maruz kaldıkları problemlerden kurtularak hayal ettikleri estetik göğüslere sahip olmalarını sağlamaktadır.

Meme Dikleştirme Avantajları

Meme Dikleştirme Operasyonu yaptıran kadınlara beraberinde birçok Avantajı bir arada sunmaktadır. Bu tedavinin faydaları arasında;

 • Göğüslerin daha dik, dolgun ve estetik bir görünüm kazanması,
 • Giyim seçeneklerinin artması ve daha rahat giyinme imkanı,
 • Kendine olan güvenin artması ve daha mutlu olma hissi,
 • Cinsel hayatın iyileşmesi ve partnerle daha uyumlu olma,
 • Memelerinizin büyüklüğü ve dolgunluğunun isteğinize göre ayarlanması,

belirtilebilir.

ESTPOİNT KLİNİK

TEDAVİ BİLGİLENDİRME

Operasyon Sayısı

Operasyon Sayısı

Tek Seans

Operasyon Süresi

Operasyon Süresi

1 ila 2 Saat

Anestezi

Anestezi

Lokal

Hassasiyet Süreci

Hassasiyet Süreci

3 ila 7 Gün

İşe Dönme Süresi

İşe Dönme Süresi

1 ila 2 Hafta

Tam İyileşme

Tam İyileşme

1 ila 2 Ay

Sonuçların Kalıcılığı

Sonuçların Kalıcılığı

Ömür Boyu

Hastanede Kalma Süresi

Hastanede Kalma Süresi

1 Gün Yatış

Meme Dikleştirme Ameliyatı Öncesi doktorunuzun önerilerine uymanız sağlığınız ve tedavi başarısı için çok değerlidir. Tedavi öncesinde sigara ve kanı incelten ilaçlardan kaçının, sağlıklı beslenin ve ameliyat sonrası iyileşme sürecini planlayın.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası şişlik, morluk ve hafif ağrı yaşanabilir. İyileşme süreci kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Hayır… Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası hafif ağrı ve rahatsızlık yaşanabilir. Ancak bu süreç ilaçlarla kontrol altına alınabilir.

Hayır… Meme Dikleştirme Ameliyatları Sonrası izler minimaldir. İzlerin görünümü kişinin iyileşme sürecine bağlı olarak değişebilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatının Maliyeti kliniğin konumu, kullanılan teknik ve madde türüne bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu konuda doğru fiyat bilgisini almak için İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşabilirsiniz

Evet… İzsiz Meme Dikleştirme Teknikleri minimal izler bırakarak Meme Dikleştirme işlemi yapmayı mümkün kılar.

Meme Protezleri meme sarkıklığını düzeltmez. Bu durum için Meme Dikleştirme Ameliyatı gereklidir.

Evet… Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası emzirme yeteneği korunur.

Hayır… Meme Dikleştirme Ameliyatı süt verme yeteneğini engellemez.

Evet… Meme Dikleştirme ve Büyütme Ameliyatları aynı anda yapılabilir. Bu işlem "Meme Dikleştirme ile Meme İmplantları" olarak bilinir.

Göğüslerinizde sarkma varsa Meme Dikleştirme Ameliyatı gereklidir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı için en uygun zamanlama kişinin yaşına, meme dokusunun durumuna ve kişisel tercihlere bağlıdır.

Evet… Meme Dikleştirme Ameliyatının Sonuçları Kalıcıdır. Ancak yaşlanma ve yaşam tarzı etkenleri sonuçları etkileyebilir.

Hayır… Meme Dikleştirme Ameliyatı meme uçlarında his veya duyu kaybı olmaz.