Loading...

Lazerle yüz germe özellikle kırışıklıkları artan kadın ve erkekler için kullanılan bir yöntem olmasıyla dikkat çekmektedir. Bu aynı zamanda ameliyatsız bir yüz germe yöntemidir.

30 yaşından sonra kişiler cilt elastikiyetini kaybetmektedirler. Bu da cildin sarkmasına neden olmaktadır. Lazerle cerrahi olmayan bu cilt sıkılaştırma yöntemi, cildin katmanlarındaki enerjiyi, dokuyu ve tonu yavaş yavaş artırarak olan kolajen ve elastin üretimini teşvik etmektedir.

Lazerle yüz, boyun, çene,  dekolte, mide, uyluk ve temel olarak geliştirmek istediğiniz vücudun diğer bölgelerindeki gevşek cilt tedavi edilebilmektedir. Yine de tüm lazerlerin aynı etkiye sahip olmadığı bilinmesi gereken bir gerçek olarak bu işlemi yaptıracak kişilere sunulmaktadır.

Lazerle Yüz Germe Acılı Bir Yöntem midir?

Cerrahi operasyonlar kategorisinde olmayan bu işlem, genel olarak acısız ve kolay olmasıyla dikkat çekmektedir. İşlem sırasında lazerler tarafından üretilen ısıdan hafif batma dışında bir acı hissedilmemektedir. Bu nedenle bu yöntemle cildi sıkılaştırmak pratik ve ağrısız olarak kayıtlara geçmiştir.

Lazerle Yüz Germe Nedir?

Lazerle yüz germe nedir sorusu son dönemlerin en çok merak edilenleri arasında yer almaktadır. Bu yöntem geleneksel yüz gerdirme yöntemlerinden daha farklıdır.  İşlem sonrası morarma, kesinti veya insizyonlar olmadan yüz ve boyun sıkılaştırılmaktadır.

Bu devrim niteliğindeki uygulama, çarpıcı lazer sonuçlarıyla gelişmiş lazer teknolojisi kullanarak kırışıklıkların giderilmesini sağlamaktadır.

Lazerle Yüz Germe Fiyatları

Yüz germe fiyatları kullanılan cihazın özelliklerine ve yapılacak bölgeye göre değişim göstermektedir. Bu yöntem Ultracel ses dalgaları kullanılarak cilt altı dokularda kolajen üretimi sağlamaktadır.

Lazerle Yüz Germe Uygulaması

Lazerle yüz germe, yaşlanma sürecine en duyarlı yüz bölgelerini hedefleyerek yaşlanmanın etkilerini olabildiğince en aza indiren bir yöntem olarak dikkat çekmektedir. Gözlerin veya ağzın etrafındaki ince çizgiler ve sarkma çeneleri genellikle yüzün en çok endişeye neden olan bölgelerdir.

Cildi sıkılaştırarak ve çizgileri en aza indirgeyerek yaşlanmanın kaçınılmaz sonuçlarını kısıtlamaktadır. Bazı hastalar cerrahi bir yüz gerdirme yerine cerrahi olmayan bir yüz gerdirme yaklaşımını tercih ettiğinden, hasta istekleri de dikkate alınmaktadır.

Lazerle Yüz Gerdirme İşlemi Avantajları

Lazerle yüz gerdirme teknolojisini kullanmanın bir avantajı, iyileşme için gereken süredir. Lazer tedavilerinin çoğu iyileşme için çok az süre gerektirmektedir. Bunun yanı sıra bu lazerle tedavi işlemi sonrası hastalar sosyal yaşantılarına devam edebilmektedirler. Geleneksel bir yüz germe işlemi 10 gün ile 2 hafta bekleme süresi gerektirirken lazer teknolojisi bu süreyi ortadan kaldırmaktadır.

Lazerle yüz gençleştirme yönteminin bir diğer avantajı ise yaşlanmanın etkilerini dengelemesidir. Bununla birlikte cerrahi olmayan bir yüz germe işleminin diğer bir avantajı maliyettir.

Lazerle Yüz Gerdirme İşlemi Uygulamasında Uzman Seçimi

Yüz kozmetiği, yüz germe işlemine kıyasla çok daha ucuz bir alternatiftir. Ancak lazerle yüz gerdirme işlemi kadar etkili değildir. Bunun nedeni, bir cerrahi ekip tarafından gerçekleştirilebilmesi ve bir operasyon tesisi gerektirmesidir.

Bir diğer yandan uzman seçimi konusunda da dikkatli olunmalıdır. İşlemi gerçekleştirecek olan uzmanın daha önce gerçekleştirmiş olduğu uygulamalara bakılmalıdır. Operasyon için karar bu süreç sonrası verilmelidir.

Ameliyatsız lazerle yüz germe işlemi kadınlar ve erkekler için uygundur. bu yöntemler bilinenin aksine günümüzde görüntüsüne özen gösteren erkekler tarafından da kullanılmaktadır.

Yüz Germe İşlemi Risk Faktörleri

Kişiler yüzeysel veya orta derinlikli kırışıklıklar konusunda endişe duyuyorsa lazer teknolojisi mükemmel bir alternatif olarak sunulmaktadır.

Ancak kişilerin yaşadığı bu yaşlanma sürecinde, kırışıklıkların derin olduğu ve sarkan cildin maksimum seviyede olduğu bir dereceye kadar ilerlediyse, tek alternatif geleneksel bir yüz germe ameliyatı olmak olacaktır. Bu nedenle kişiler bu sarkıklıkların ve deformasyonların artmasını beklememelidir.

Lazer tedavisinin prosedürünün başka bir tedaviye ihtiyaç duyulmadan önce geçen süredir. Gelişmiş floresan teknolojisi etkilerini sürdürmek için yıllık bakım yapılması önerilmektedir.

Yüz Germe İşlemi Kalıcı mı?

Lazerle yüz sıkılaştırm işleminin kalıcılığı da tartışılan konular arasında yer almaktadır. CO2 lazer tedavileri 5 yıla kadar ölçülebilir sonuçlar ortaya koymuştur.

Lazerle Yüz Germe İşlemi Nasıl Yapılır?

Lazerle yüz germe uygulaması öncesinde hastanın tüm makyaj, yağlar, güneş kremleri ve ciltte olabilecek diğer maddeleri çıkarması önemlidir. Daha sonra, lazer cilt sıkılaştırma pratisyeni tedavi edilecek bölgeye topikal bir anestezik krem ​​uygulayacak ve hastaya koruyucu gözlük takmasını sağlamaktadır. Lazerle yüz ve boyun germe işlemi ışın tedavisi kullanılarak yapıldığı için hasta güvenliği önem teşkil etmektedir.

Lazerle cilt sıkılaştırma, kozmetik bir dermatolog veya diğer yüksek eğitimli cilt bakım uzmanının kliniğinde yapılmalıdır. Bir lazer cilt sıkılaştırma tedavisi seansı sırasında, uygulayıcı, cilde kısa lazer enerjisi darbeleri uygulamak için bir el aleti kullanmaktadır.

Aynı zamanda lazer ışınlarının maruz kaldığı bölgeye üflenen serin hava şoku hastaların rahat etmesini sağlamaktadır. Çoğu lazer cilt sıkılaştırma sistemi, en iyi sonuçlar için uygulayıcının tedavi alanının üzerinden üç kez geçmesini gerektirmektedir.

Lazerle Yüz Germe İşleminde Anestezi

Lazerle yüz sıkılaştırma tedavisinde herhangi bir anesteziye gerek duyulmamaktadır., Özellikle düşük bir toleransı olan hastalar, seanstan önce ağrı kesici ilaç alabilmektedirler. Ancak bu da uzman gözetiminde olmalıdır.

Yüz Germe Seansı Ne Kadar Sürer?

Lazerle yüz germe seansı tedavi edilecek alanın büyüklüğüne ve yerine bağlı olarak 30 dakika ile bir saat arasında sürmektedir. Lazerle cilt sıkılaştırma tedavisinden sonra hastalar hemen işe veya diğer düzenli aktivitelere dönebilmektedirler. Bu işlemin yan etkileri oldukça düşüktür. Yüz germe işlemi yapılan hastanın cildinde yanma, kızarıklık veya küçük şişlikler görülebilmektedir. Cilt sıkılaştırma tedavisinin yan etkileri genellikle birkaç saat içinde doğal olarak iyileşmektedir.